הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

תיירות כפרית - חדשות ואירועיםכלניות ודבש - פסטיבל 'דרום אדום' ביד מרדכי


חוויה קיבוצית מתוקה בקיבוץ יד מרדכי, כל שישבת בחודש פברואר - ביקור בבית הדבש, פתיחת כוורת וטעימת דבש, יצירת נר מדונג, ביקור בבית האוסף 'קיבוץ של פעם' וחוויה קיבוצית, נסיעה בטרקטור ברחבי הקיבוץ. לאחר הביקור, אתם מוזמנים לבקר בשמורת כרמייה הסמוכה השופעת במרבדי כלניות

מערכת פורטל התיירות הכפרית
תאריכים: סופי שבוע פברואר 2017


כלניות בנגב, צילום: באדיבות תיירות יד מרדכי

קיבוץ יד מרדכי מזמין אתכם לחגוג את פסטיבל 'דרום אדום' בחוויה קיבוצית מתוקה לכול המשפחה. במסגרת הפסטיבל תוכלו ליהנות בכל שישבת מביקור בבית הדבש, פתיחת כוורת וטעימת דבש, יצירת נר מדונג וחוויה קיבוצית אמתית.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

התכנית בקיבוץ יד מרדכי כוללת ביקור בבית הדבש והדבורה שם ניתן לצפות בפתיחת כוורת אמתית ולטעום דבש טרי-טרי. דבוראי מנוסה יפתח לפני המבקרים כוורת וידגים כיצד פועלת הכוורת מבפנים. בנוסף הילדים יכינו נרות מדונג אמיתי וכמובן יקנחו בדבש.

ביקור בבית האוסף "קיבוץ של פעם", לחוויה קיבוצית אמתית אשר מספק הצצה נדירה לחיי הקיבוץ הנוסטלגי. שם יתקיים סיור מודרך. בין הפרטים המוצגים: חדר הילדים וספר המטפלת, פריטי חדר האוכל הקיבוצי, כלי העבודה, גן החול ועוד. הביקור בבית קיבוץ של פעם המספר את סיפורו של הקיבוץ והחלוצים הראשונים מאפשר חגיגה של נוסטלגיה והתרפקות על העבר. ולקינוח נסיעה בטרקטור ועגלה ברחבי הקיבוץ, הרפת, בית האריזה ועוד.

לסיום, מוזמנים המבקרים לספוג קצת היסטוריה באתר שחזור הקרב וללמוד על סיפור הגבורה של חברי הקיבוץ שלחמו בצבא המצרי בתש"ח. באתר יוכלו הילדים להתחפר בעמדות ההגנה, לטפס על טנקים אמיתיים, לשבת בתוך משוריין, לצפות בכלי נשק אותנטיים מהתקופה, להתגנב בתעלות הקשר ועוד.

בתום הפעילויות בקיבוץ, ניתן לבקר בשמורת כרמייה הסמוכה, שם יש ריכוז גדול של פריחת כלניות אדומות הממלאות את השמורה. בחורף מתמלאת השמורה בצבעי אדום בוהק וירוק חי, המבקרים יכולים לטייל בין הכלניות וליהנות מהטבע הממלא את השמורה.

הפעילות מתאימה לכל המשפחה ומתקיימת בכל מזג אוויר.
מומלץ מגיל 3 משך התכנית - כ- 3 שעות.
כרטיס משולב לכל האתרים והפעילויות - 55 ₪ לילד מגיל שנתיים, 50 ₪ למבוגר.
* כרטיסים מוזלים ניתן למצוא במועדונים השונים.
לפרטים נוספים פייסבוק - תיירות יד מרדכי
טלפון- 08-672055