הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

תיירות כפרית - חדשות ואירועיםיקב עין נטוש: סיורי יין, גבינות וסדנאות בציר


יקב הבוטיק עין נשוט ברמת הגולן משיק יינות חדשים עם סיורי יין, גבינות, תרבות וסדנאות בציר. היקב ממוקם בבונקר סורי נטוש שמעניק תנאים אופטימליים לייצור היין בלב כפר תלמודי משוחזר

מערכת פורטל התיירות הכפרית
תאריכים: אוגוסט 2016


צילום: יקב עין נטוש

יקב הבוטיק עין נשוט, הממוקם בבונקר סורי נטוש בחוות בל עפרי ברמת הגולן, משיק סדרת יינות פטיט וורדו מבציר 2013. לכבוד ההשקה נערכים במתחם לכל אורך חופשת הקיץ סיורי טעימות של יינות וגבינות ותרבות וסדנאות בציר לכל המשפחה שמאפשרים להכיר מקרוב את עולם ייצור היין והתירוש בתקופת התלמוד וכיום.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

יקב עין נשוט נקרא על שם הכפר היהודי מתקופת התלמוד נמצא בקדמת צבי שבמרכז רמת הגולן, לא רחוק מקצרין. כמו הרבה יהודים שחיו באותה תקופה, גם בכפר הקדום הכינו הרבה יין ושמן זית, ושמם בנושא יצא למרחוק בכל האימפריה הרומית. הענבים באים מכרמים שבבעלות המשפחה ומטופלים על ידי היינן עצמו שהוא כורם יותר משלושים שנה, והם הנמצאים בטרוואר שונה הכולל סוג אדמה, אקלים, גבהים ומסלע שונים בצפון רמת הגולן. היינות של יקב עין נשוט כולם זניים ומכרם יחידני. היינות של יקב עין נשוט אינם מכילים סולפיט או חומר משמר אחר, ביקב לא מבצעים תיקוני חומצה והיין אינו מסונן.

בחווה הייחודית, אשר הוקמה בעבודה עצמית בעזרת חומרים ממוחזרים ואבן בזלתית, נערכים סיורים מודרכים לכל אורך השנה שעוברים בין כרמים עתיקים ובוסתנים ובגן הפסלים, בשילוב טעימות יין וגבינות. בסדנאות הילדים, המשתתפים מתנסים בהכנת יין על כל השלבים החל מבציר הענבים בכרם של ענבי שירז ועד לדריכת הענבים בגת בעזרת הרגליים, בדיוק כמו פעם. בתום התהליך נאספים כולם לשתיית יין התירוש שהוכן זה עתה. בסדנה לאפיית לחם המשתתפים לומדים את כל רזי הכנת הקמח מאלומות חיטים ואופים בתנור חומר משוחזר לחם איכרים מעוטר בעשבי תיבול שלוקטו בגינת הירק.

במתחם מסעדה יחודית שנבנתה סביב עצי ענק וניתן להזמין בה ארוחות דגים, גבינות או טבעוניות.

הסדנאות מתקיימות בכל ימות השבוע בחודש אוגוסט בשעות 9:00-19:00 .
בשבתות נערכים רק הסיורים למבוגרים
ההשתתפות בתאום מראש בטל: 052-8805026