הפורטל הישראלי לחקלאות טבע וסביבה

תיירות כפרית - חדשות ואירועים''מעז ועד היום'' - מרכז מבקרים חדש בבנימינה


מרכז המבקרים החדש יפתח רשמית בחג השבועות הקרוב במשק של משפחת לפר שהוקם בשנת 1946 במושבה בנימינה. במהלך הפעילות חשיפה להיסטוריה של המקום בסרט ובתמונות, התנסות בחליבה ידנית בדיר, ביקור במכון החליבה הממוחשב, הצצה למיכל החלב הענקי, הגמעת גדיים בבקבוק, פינת ליטוף של ארנבות וברווזונים, סדנת יצירה ופינת פיקניק לכל המשפחה

מערכת פורטל התיירות הכפרית
תאריכים: 2-5-2012

"מעז ועד היום" הינו מרכז מבקרים חדש אשר יפתח רשמית בחג השבועות הקרוב במשק של משפחת לפר בבנימינה. השם "מעז ועד היום" הינו ליבו של המשק שהוקם בשנת 1946 על ידי נחום וגילה לפר. במהלך הפעילות יחשפו המבקרים להיסטוריה של המקום בסרט ובתמונות משוחזרות של אז... והיום...בין הפעילויות המוצעות במתחם :

צפייה בסרט שנוגע בטיפת היסטוריה של המקום.. וממשיך במעקב אחר מוצר גבינה מתחילתו, מחליבת החלב ועד הגעתו למדף הצרכן בבית.

משם נמשיך להתנסות בחליבה ידנית, כול ילד נוגע .. טועם.. ומעז לחלוב את העז, ומי שהעז מקבל תעודת חלבן צעיר.

משם נעבור לחליבה החדשנית והממוחשבת במכון החליבה החדש של המשק. כל ילד "ילביש" את הגביע על עטיני העיזה, הסברים שונים על המיחשוב, כיצד החלב זורם ולאן...למיכל החלב...

בסיום ההסבר נעבור למיכל החלב בו מאוכסנים כ-4000 ליטרים של חלב, במה יפה תקבל את פני הילדים שיכולים לעלות ולהציץ לפנים המיכל ולראות כיצד החלב מעורבל ולהרגיש את אדי הקור הפורצים מתוכו. בעזרת מכשיר דיגום חלב (כמו של נהג החלב המגיע לאסוף את החלב) נוציא מעט חלב קר ונטבול בו את אצבעותינו ונרגיש את הקור בו מוחזק.

בהמשך יחליט כל ילד האם הוא עובר לפינת ההגמעה הכוללת 15 גדיים חברותיים ! וצמאים. הילד נכנס עם בקבוק חלב, הגדיים מגיעים אליו ושותים.

תחנה אחרת הינה תחנת היצירה בה יכולים הילדים לבצע עבודות יצירה הקשורות לנושא המדובר, שולחנות מרווחים יקבלו את פניהם וכלים מתאימים.

פינת הליטוף כוללת מתחם סגור מרופד ונעים - ארנבות וברווזונים מסתובבים להם בין רגלי הילדים.

פינת פיקניק יפה ומטופחת תאפשר למשפחה או לקבוצה לאכול ארוחת בוקר באווירה נעימה.

כל ילד יצויד בסינר עבודה חד פעמי אשר ילווה אותו לאורך שהותו במתחם.

שעות פתיחה וימים - ימים א-ה 9:30 ועד השעה 15:00 יום ו -מהשעה 9:30 -14:00
כל שעה עגולה יוצא סיור
הכניסה בתשלום מגיל שנתיים ומעלה.
הביקור מותנה בתיאום מראש ואינו פתוח בשבת ומותאם לקבוצות.
לפרטים נוספים ותאום: יוסי לפר 057-5760026