חדשות בחקלאות, טבע וסביבה 

 
 
 
 
תכנית חדשה: בקעת הירדן תקלוט 10,000 תושבים בעשור הקרוב
 
במסגרת תכנית שיזמו משרדי הבינוי והחקלאות, יוקמו בבקעת הירדן שלושה יישובים חדשים ותתווספנה שכונות חדשות ביישובים הקיימים. כמו כן יבוצעו עבודות פיתוח ושדרוג של תשתיות. שר החקלאות: נשמור על כך שהבקעה תישאר מיושבת
 
מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  19-12-2017
 

צילום: יח''צ משרד החקלאות ופיתוח הכפר

משרד הבינוי והשיכון, משרד החקלאות והקרן הקיימת לישראל הכריזו הבוקר (ג') על תכנית אסטרטגית לפיתוח ההתיישבות בבקעת הירדן, ולקליטת 10,000 תושבים חדשים בתוך עשור.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

במסגרת התכנית יוקמו שלושה יישובים חדשים ותתווספנה שכונות חדשות ביישובים הקיימים. כמו כן יבוצעו עבודות פיתוח ושדרוג של תשתיות קיימות ובעיקרן תשתיות ציבוריות.

במועצה אזורית בקעת הירדן קיימים כיום 20 יישובים בהם למעלה מ-4,400 תושבים. בימים אלה, במסגרת ריכוז המאמצים להגדלת ההתיישבות בבקעת הירדן, מקדם משרד הבינוי והשיכון הקמת שלושה יישובים חדשים - גבעת סלעית, ביתרונות וגבעת עדן. כמו כן, החל פיתוחן של 14 שכונות חדשות ביישובי המועצה האזורית, שייהנו מסבסוד ממשלתי של כ-35 מיליון שח, המהווים סבסוד של 68 אלף שח בממוצע לכל יחידת דיור.

במטרה לחזק את בסיס התיישבות באזור בקעת הירדן, יוחלט על הקמת צוות היגוי בין-משרדי, שיעבוד יחד עם הקרן הקיימת לישראל על מנת לבחון את המצב הקיים באזור ולקבוע דרכי פעולה אפשריות. צוות ההיגוי יכלול נציגים מטעם משרד הבינוי והשיכון, משרד החקלאות ופיתוח הכפר, משרד הביטחון, משרד התחבורה, משרד התיירות והחטיבה להתיישבות. שיתוף הפעולה בין כלל הגורמים נועד להבטיח את הצלחת חיזוק ההתיישבות על כל היבטיה.

שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל: "חיזוק החקלאות וההתיישבות בבקעה הוא יעד ונשמור על כך שהבקעה תישאר מיושבת. קיימת הסכמה לאומית רחבה בין כל המפלגות על יישוב הבקעה".


יו"ר קקל דניאל עטר: "כחלק מההשקעה של קק"ל בפריפריה החלטנו השנה לקדם פרויקטים נרחבים בבקעת הירדן. אחרי ששנים לא הושקעו כספים בבקעה ולא פותחו תשתיות חדשות המטרה שלנו היא להגדיל באופן משמעותי את מספר התושבים בישובים. מדינה חזקה נמדדת נמדדת בחוזקה של הפריפריה ולכן אנחנו בקק"ל עושים את כל המאמצים לחזק את הפריפריה החברתית והגאוגרפית."

שר הבינוי והשיכון, אלוף (במיל') יואב גלנט: "בקעת הירדן מהווה את חגורת הביטחון המזרחית למדינת ישראל. התיישבות חזקה בבקעה היא ערובה לביטחונם של תושבי ישראל. אחיזה בחבל ארץ זה הינה בעלת משמעות ביטחונית ואסטרטגית מהמעלה הראשונה. מדובר בצעד נוסף במערך הפעולות שלנו לפיתוח וחיזוק ההתיישבות בארץ.״

יו"ר מועצה אזורית בקעת הירדן דוד אלחייני: "זו הבעת אמון מחייבת בדבר הצורך להעצים ולהמריץ את תנופת הפיתוח והבנייה בבקעה. אנו מתמודדים עם אתגרים מורכבים, המשך הפיתוח ותגבור ההשקעות בבקעה הינם צו השעה וחיוניים להמשך היאחזותנו בחבל ארץ זה."
 
 
 
 
 
 

 דף הבית  •  יעוץ חקלאי  •  תיירות כפרית  •  חדשות בחקלאות טבע וסביבה  •  מודעות - לוח חקלאי  •  דרושים בחקלאות  •  אינדקס אתרים חקלאיים  •  גינון ונוי  •  מתכונים  •  שרות מנויים חינם  •  RSS  •  לפורטל החקלאי באנגלית