חדשות בחקלאות, טבע וסביבה 

 
 
 
 
שר החקלאות: משלבים כוחות ומעלים הילוך בטיפול בטרור החקלאי
 
בדיון שהתקיים היום בהשתתפות גורמים ממשלתיים שונים ומפקד מג''ב, הוסכם כי יש להגביר את הטיפול בטרור החקלאי והוחלט לקדם אותו במספר דרכים. השר אריאל: ''נילחם בטרור החקלאי מכל זווית אפשרית עם כל הגורמים הרלוונטיים''. השרה שקד: ''עלינו לפעול באמצעות שיתוף פעולה בין משרדי''
 
מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  29-08-2017
 

צילום: דוברות שר החקלאות אורי אריאל

שר החקלאות אורי אריאל כינס היום (ג') דיון כלל מערכתי לטיפול בטרור החקלאי, בהשתתפות שרת המשפטים איילת שקד, סגן השר לביטחון פנים אלי בן דהן, מפקד מג"ב ניצב קובי שבתאי, פרקליטת מחוז צפון מירית שטרן, נציגי המשרד לביטחון פנים וגורמים נוספים מכלל המשרדים הרלוונטיים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

מפקד משמר הגבול ניצב יעקב שבתאי אמר בדיון, כי ישנה ירידה מצטברת של 20% בכמות הפשיעה החקלאית, ובמקביל ישנה עליה משמעותית בכמות התפיסות של הגניבות.

למרות זאת, ולאור העובדה כי הנתונים לא משקפים בהכרח את הנזק הכלכלי שנגרם לחקלאים, הוסכם על דעת כלל המשתתפים כי יש להגביר את הטיפול בטרור החקלאי, ועל כן הוחלט לקדם את הנושא במספר דרכים.

לבקשת רואי קליגר, מנהל יחידת הפיצו"ח במשרד החקלאות, הוחלט כי סמכויות האכיפה של הפקחים יורחבו כך שהם יוכלו לתת מענה אפקטיבי יותר אל מול הגנבים בשטח.

'החיבור בין המערכות הוא חיוני להפעלת לחץ על העבריינים ובדיון עלה הניסיון המוצלח שנעשה במחוז צפון בהקשר זה. ''אנחנו מקיימים פרויקט שולחנות עגולים שמטרתו לסגור על העבריינים מכיוונים נוספים" אמרה פרקליטת מחוז צפון מירית שטרן, "אנחנו מושיבים סביב שולחן כל מי שיש לו סמכות אכיפה וכל אחד מסייע מהכיוון שלו".

לכן הוחלט להעצים את המודל ולקבוע את הישיבות המשותפות עם כלל גורמי האכיפה בצורה קבועה ושיטתית כך שהמעגלים יסגרו במהירות רבה יותר.

החיבור בין המתנדבים השונים ליחידות מג"ב חשוב ביותר ולכן הוחלט כי שיתוף הפעולה יועצם ויחידת מג"ב תגביר את קצב שילוב המתנדבים בסיוע לפעילות האכיפה. במקביל, תוחמר הענישה כלפי גניבות תוצרת ויבול חקלאי גם אם מדובר בכמויות שאינן גדולות.

עוד סוכם כי כלל התכניות של הגופים השונים יגובשו בחודשיים הקרובים ומיד לאחר מכן תתקיים פגישה מתכללת לקראת ביצוע מיידי של התכניות.

השר אורי אריאל: ״אנחנו מעלים הילוך בכל הטיפול בטרור החקלאי ועל כלל הגורמים להיערך לכך. שילוב הכוחות בין כלל המשרדים והרשויות הרלוונטיות הוא הכרחי ונילחם בטרור החקלאי מכל זווית אפשרית עם כל הגורמים הרלוונטיים. בישיבת ההכנה שעשינו קיבלנו מהחקלאים ומהמתנדבים תמונת מצב חמורה, ואנחנו כאן כדי לתת להם מענה. אפעל מול כלל הגורמים שתכניות יגובשו ויבוצעו בהקדם האפשרי".

השרה איילת שקד: "הטרור החקלאי פוגע פגיעה אנושה בחקלאות הישראלית ובחקלאי ישראל. על מנת לטפל בבעיה ולעקור אותה מן השורש, עלינו לפעול באמצעות שיתוף פעולה בין משרדי. כך נוכל לוודא כי החקלאים יוכלו להמשיך לעבד את אדמותיהם כפי שהיו מורגלים וללא כל הפרעה. אני סבורה כי הגברת האכיפה, תוך שימוש בשלל הכלים העומדים לרשותנו, יביאו לידי כך שתחלוף מן העולם''.
 
 
 
 
 
 

 דף הבית  •  יעוץ חקלאי  •  תיירות כפרית  •  חדשות בחקלאות טבע וסביבה  •  מודעות - לוח חקלאי  •  דרושים בחקלאות  •  אינדקס אתרים חקלאיים  •  גינון ונוי  •  מתכונים  •  שרות מנויים חינם  •  RSS  •  לפורטל החקלאי באנגלית