חדשות בחקלאות, טבע וסביבה 

 
 
 
 
ישראל והודו ישדרגו את שיתופי הפעולה בתחום החקלאות
 
שר החקלאות אורי אריאל: ''שמחתי מאוד לפגוש את ראש ממשלת הודו, ידיד ענק של מדינת ישראל. הסכמנו על הידוק היחסים ושדרוג שיתופי הפעולה החקלאיים. לעם ההודי ולעם היהודי מסורת עתיקת יומין, אבל גם עתיד משותף שיוביל את שתי המדינות יחד לשגשוג והצלחה''
 
מערכת הפורטל לחקלאות טבע וסביבה  10-01-2017
 

פגישת שר החקלאות אורי אריאל עם ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, צילום: באדיבות משרד החקלאות

במסגרת ביקור שעורך שר החקלאות אורי אריאל בהודו, נפגש היום (ג') אריאל עם ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי לפגישה בה נדונו דרכים לשדרוג היחסים החקלאיים בין שתי המדינות.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

השנה מציינות שתי המדינות 25 שנים לכינון היחסים הדיפלומטיים ביניהן, וזו גם השנה שהוגדרה על ידי ממשלת הודו כשנה של שיקוף היחסים על ידי ביקורים של אישים רמי מעלה בין המדינות.

ישראל מוגדרת בהודו כשותפה טכנולוגית - בדגש על החקלאות והמים. במהלך הפגישה שהתקיימה במסגרת ועידה חקלאית בינ"ל במדינת גוג'ראט שבהודו, סיכמו השניים על הידוק היחסים ודנו בקידום  ושיתוף פעולה שיתבססו על ערכים, אתגרים ופתרונות משותפים.

שר החקלאות אריאל הציג לראש הממשלה מודי, מודל כלכלי-חקלאי שפותח במשרד החקלאות, אשר מציב דרך להשגת מענה לאתגר משמעותי עבור החקלאות ההודית: החקלאות הפרטית והמשפחתית.

"שמחתי מאוד לפגוש היום את ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, ידיד ענק של מדינת ישראל. דנו יחד והסכמנו על הידוק היחסים ושדרוג שיתופי הפעולה החקלאיים בין שתי המדינות" אמר שר החקלאות אריאל. ''לעם ההודי ולעם היהודי מסורת עתיקת יומין , אבל גם עתיד משותף שיוביל את שתי המדינות יחד לשגשוג והצלחה.

האתגרים שישראל נצבת בפניהם דומים לאלו של הודו, הן בתחומים המדיניים והביטחוניים והן בתחומי הכלכלה ובדגש על החקלאות והמים. אני מאמין שיחד נצליח למצוא את הדרך הנכונה להגיע להישגים רבים ומשותפים".

כאמור, אחת ממטרות ביקורו של השר אריאל בהודו היא לשדרג את היחסים בין ישראל להודו בתחום החקלאות ומעבר משלב של סיוע על ידי בניית מרכזי הדרכה לשלב עסקי ובניית מודלים כלכליים משותפים.

לשם כך התלוו אל השר גם בכירים ממשרד החקלאות בראשות מנכ"ל המשרד שלמה בן אליהו ונציגי שגרירות ישראל בהודו ובראשם השגריר דניאל כרמון.

במשלחת חבר גם המשנה למנכ״ל משרד ראש הממשלה, יוסי קטריבס, אשר מקדם, בעקבות הנחייה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מהלך ממשלתי מתואם להרחבת והעמקת הקשרים בין המדינות.

במסגרת זו, מרכז משרד ראש הממשלה צוות בינמשרדי הכולל נציגים ממרבית משרדי הממשלה ובהם- משרדי החוץ, הכלכלה, החקלאות, האוצר, הביטחון, האנרגיה, הפנים, התיירות, המדע- וכן גורמים נוספים כמו לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, מכון הייצוא, המועצה להשכלה גבוהה ואחרים.

במסגרת עבודת הצוות, פועל כל אחד ממשרדי הממשלה לרכז מאמץ בגזרתו כדי לממש את הפוטנציאל הטמון ביחסים בין המדינות, זאת, בין היתר, לקראת ציון 25 שנים ליחסים בין המדינות ובציפייה לביקור אפשרי של רה״מ מודי בישראל במהלך השנה.
 
 
 
 
 
 

 דף הבית  •  יעוץ חקלאי  •  תיירות כפרית  •  חדשות בחקלאות טבע וסביבה  •  מודעות - לוח חקלאי  •  דרושים בחקלאות  •  אינדקס אתרים חקלאיים  •  גינון ונוי  •  מתכונים  •  שרות מנויים חינם  •  RSS  •  לפורטל החקלאי באנגלית