מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
משחקי קיסריה בגן הלאומי  
   
מפגש מרתק בין עבר להווה, הדרכות וסיורים, מופע מרהיב של אקרובטיקה, מופעי ליצנות ולהטוטנות, מופע מחול אתני, מעגלי תיפוף ושירה , דוכני יצירה ועוד. המלך הורדוס פותח את ארמונו ואתם מוזמנים לחגיגה ססגונית בגן הלאומי  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 10.9.2016

 
   

משחקי קיסריה - נמל קיסריה - נמרוד גליקמן

המלך הורדוס פותח את ארמונו וכולם מוזמנים לחגיגה ססגונית עם מיטב אומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה: בפסטיבל צבעוני לכל המשפחה שמקיימות החברה לפיתוח קיסריה ורשות הטבע והגנים יתקיים בגן לאומי קיסריה מפגש מרתק בין עבר להווה, מופע מרהיב של אקרובטיקה באוויר, מופעי ליצנות ולהטוטנות, מופע מחול אתני, מעגלי תיפוף ושירה בהשתתפות קהל האורחים, ודוכני יצירה - בתשלום סמלי.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

הדרכות וסיורים ללא תשלום יינתנו באתר ע"י מתנדבי גן הקהילה, היציאה משער ההיפודרום ומשער הנמל בשעות: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00.

בנוסף לחגיגה הצבעונית מציע מתחם נמל קיסריה למבקריו שלל אטרקציות ופעילויות כגון צלילה לתוך מסע הרפתקאות במיצגי "מסע בזמן", מסעדות ובתי קפה על קו המים, גלריות אמנים ציוריות ועוד.

ההשתתפות בפסטיבל אינה כרוכה בתשלום נוסף על דמי הכניסה לגן הלאומי:
40 ₪ למבוגר, 24 ₪ לילד, חינם למנויים.

משחקי קיסריה
יום שבת 10.9.16 החל מהשעה 10:00
גן לאומי קיסריה
*קיום הפעילות מותנה במזג האוויר.
*תכנייה של האירוע תחולק בכל קופות האתר במשך היום.
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
אינדי פארק - כל החוויות במקום אחד - נהר הירדן - הצעות לבילוי לכל המשפחה

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
אינדי פארק - כל החוויות במקום אחד  
   
באתר שנמצא על גדות נהר הירדן, במקום קסום מול נופי החרמון והרי הגולן, מקדימים את פתיחת עונת התיירות. ב'אינדי פארק' נוספו מגוון אטרקציות חדשות המשלימות את חווית השיט. הפארק מציע פעילויות אתגריות נוספות כמו אומגה, פארק חבלים, קיר טיפוס אתגרי, סנדאות ועוד  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: פתיחת העונה - 2.4.2016

 
   

אינדי פארק - שיט בנהר הירדן, צילום: רונן טופלברג

באתר האטרקציות והשייט 'אינדי פארק' שעל גדות נהר הירדן, במקום קסום מול נופי החרמון והרי הגולן, מקדימים את פתיחת עונת התיירות שתחל ביום שבת 2 באפריל 2016. במהלך השבועות האחרונים, נוספו מגוון אטרקציות חדשות המשלימות את חווית השיט בכלים השונים בתעלות המים הרחבות בירדן - סאפ יחיד וקבוצתי, סירות פדלים, קאנו, קיאקים ורפסודות.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

'אינדי פארק' מציע פעילויות אתגריות נוספות כמו: אומגה, פארק חבלים, קיר טיפוס אתגרי בגובה של 6 מטרים וסדנאות מחזור ויצירה מבית 'איצטרובלים': סדנאות בחומרי טבע, סדנת קרטון, סדנת אבן, סדנת במבוק, פינות של ג'ימבורי, מתנפח אינדיאני, מגלשת מים, חץ וקשת עם קליעה למטרה, פינת איפור ונוצות ועוד.


פעילות אתגרית באינדי פארק, צילום: רונן טופלברג

מלבד העובדה שמדובר באתר היחיד בישראל בו ניתן לשוט בסאפ קבוצתי, השנה הרחיב האתר את פעילותו והפך לאתר הסאפ הגדול ביותר בישראל! בשנים האחרונות הפך הסאפ ללהיט החם בתחום הגלישה בכל רחבי העולם. מדובר בגלשן עמידה גדול ויציב המאפשר לכל אחד לעמוד עליו ולחתור.

לירז מרק, מנהלת אתר השייט ומאמנת ספורט אומרת, כי באמצעות ה"סאפ" ניתן לבצע אימון ספורטיבי, פעילות גופנית מאומצת השורפת קלוריות, מחזקת ומחטבת את כל שרירי הגוף. "היתרון הגדול בסאפ בירדן דווקא, הוא בכך שאין גלים או רוח חזקה, המים מתוקים ולכן נוח לחתור, ליהנות וגם לחזק את השרירים וכושר היציבה. אפשרויות השייט מתאימות לכל הגילאים: צעירים, מבוגרים, גברים, נשים וילדים.

אינדי פארק - כל החוויות במקום אחד
האתר פתוח כל ימות השבוע, בין השעות 09:00-17:00.
מחירים: 99 ₪ לילד עד גיל 18, 79 ₪ למבוגר.
ילדים עד גיל שנתיים חינם.
'אינדי פארק' ממוקם במפגש התעלות בירדן בסמוך למושבה יסוד המעלה. ההגעה מכביש 90 - ראש פינה קריית שמונה. בצומת הכניסה לשמורת החולה פונים ימינה ומשם ממשיכים לפי השילוט.
לפרטים והזמנות: 053-6777717, www.indipark.co.il
עדכונים בדף ה- www.facebook.com/indiparkisrael
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
צריף בן גוריון: יש חדש בצריף הישן - קיבוץ שדה בוקר בנגב

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
צריף בן גוריון: יש חדש בצריף הישן  
   
שלושה חדרי תצוגה חדשים לצד הצריף המקורי של ראש-הממשלה הראשון דוד בן-גוריון ואשתו פולה, בהם פריטים נדירים של בן-גוריון וראשוני המתיישבים בקיבוץ שדה בוקר, סרט תיעודי מרתק, פעילות אינטראקטיבית, וחיבור לימים צנועים יותר  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: כל השנה

 
   

הצריף המקורי של ראש הממשלה הראשון ורעייתו, צילום: באדיבות אתר צריף בן גוריון

בשנת 1953 התפטר דוד בן גוריון, ראש-הממשלה הראשון של מדינת ישראל,  ופרש לחייו בשדה-בוקר שבנגב, בצריף שנבנה עבורו בקיבוץ. צריף בן-גוריון הוא ביתו המקורי של בו-גוריון אשר האמין כי יש להפריח ולאכלס את הנגב והאמין לא פחות במתן דוגמא אישית. 

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

בצוואתו ביקש להשאיר את ביתו כפי שהיה, ועד היום ניתן לראות את הצניעות הרבה בה חי בצריף עם אשתו פולה. בן גוריון אף אירח בצריף אישים וראשי מדינות במשך 20 השנים בהם חי במקום, עד למותו בשנת 1973.  כיום משמש הצריף כאתר מורשת מודרני ברמה בינלאומית, שבו מוזמנים המבקרים להציץ אל חייו הפרטיים של ראש-הממשלה הראשון של מדינת-ישראל.

באתר המבקרים, סמוך לביתם של דוד בן-גוריון ואשתו פולה נבנו לאחרונה שלושה חדרי תצוגה חדישים המציגים בדרכים שונות את משנתו ואת דמותו של דוד בן גוריון:

בית הגבס –  הבית הראשון שנבנה בקיבוץ שדה בוקר, בו נמצא כעת מוזיאוןהקיבוץ, הממחיש באופן מרתק את התפתחות הקיבוץ מיום הקמתו ועד היום. בחדר זה נפתחה גם תצוגה מרגשת החושפת את המבקרים לאותם חלוצים אשר הקימו את הקיבוץ ולחזון הנגב של דוד בן-גוריון.


חדרי התצוגה החדשים, צילום: באדיבות אתר צריף בן גוריון

משנתו של בן גוריון במבחן הזמן - החדר השני הוא חדר שולחנות פעילות ממוחשבים עם מיצג אינטראקטיבי המאפשר למבקרים להיות שותפים פעילים בנושאים שהיו קרובים וחשובים לבן-גוריון - הנגב, צה"ל ותפקידו של הנוער בישראל. מייצג זה מאפשר למבקרים להתחבר וללמוד על מורשתו של דוד בן-גוריון ולקחת נושאים אלו לאקטואליה של ימינו. בחדר מוצגות גם קריקטורות של בן-גוריון, ואסופת מכתבים מרתקת בינו לבין בני נוער.

סרט על גבי מסך ענק - בחדר השלישי מוקרן, על גבי מסך ענק, הסרט "איזהו מנהיג" המציג רגעים מכוננים בהם נדרש דוד בן-גוריון לקבל החלטות מדיניות הרות גורל, לצד התמודדותו עם משפחתו, בזמנים בהם היה רחוק ועסוק בניהול המאבק להקמת המדינה ולביסוסה. כדוגמה לכך מוצג מכתב שכתבה לו פולה, בו בישרה לו על הולדת בתם הבכורה ובו כתבה "למרות דמיונה אליך היא חמודה מאוד."

לצד החדרים החדשים נמצא הצריף המקורי, אשר נשמר כפי שהיה לפני למעלה מ-40 שנה, בו חדרי השינה הנפרדים, המטבח הצנוע שבו תלתה פולה את התפריט היומי של בעלה, וחדר העבודה המרשים ובו למעלה מ-5,000 ספרים (המהווים רק רבע מספריו של בן-גוריון) במגוון רחב של נושאים כמו יהדות ותנ"ך, פילוסופיה, היסטוריה וגיאוגרפיה, צבא וביטחון ועוד. בחדר העבודה כתב את ספריו ומאמריו הרבים, וכן את זיכרונותיו, אותם ייעד לדור הצעיר של ישראל.


צילום: באדיבות אתר צריף בן גוריון

ברחבי הבית פזורות גם המתנות שקיבל בן-גוריון מאישים וממוסדות שונים, ושבהן בחר לקשט את ביתו, ומשקפות את שהיה קרוב ללבו יותר מכל: תמונת סמל המדינה, המכילה בתוכה את תמונתו ואת תמונת חברו, יצחק בן-צבי; מגילת העצמאות - שקיבל מראש הממשלה לשעבר, גולדה מאיר, וגם חנוכייה המנגנת את "התקווה" ומפת ארץ ישראל.

אתר צריף בן גוריון - שדה בוקר
ראשון עד חמישי 8:30-16:00
שישי וערבי חג 8:30-14:00
שבת 10:00-16:00
יש להגיע עד שעה לפני הסגירה.
פרטים נוספים באתר www.shimur.org או בטלפון 08-6560469
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
משרד התיירות מציע - סיורים מודרכים בחינם - סיורים מודרכים לכל המשפחה בסופי שבוע

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
משרד התיירות מציע - סיורים מודרכים בחינם  
   
משרד התיירות מזמין את הציבור הרחב להצטרף לסיורים רגליים מודרכים בחינם במהלך החודשיים הבאים ביפו העתיקה, ירושלים ותל-אביב. הסיורים ילוו בהדרכה של מורי דרך מורשים על ידי משרד התיירות. ההשתתפות בסיורים ללא תשלום  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: נובמבר - דצמבר 2015

 
   


החל מסוף השבוע האחרון ובמהלך כל סופי השבוע בחודשיים הקרובים, משרד התיירות מזמין את הציבור הרחב להצטרף לסיורים רגליים מודרכים בחינם. הסיורים מתקיימים בשיתוף פעולה עם ארגון מורי הדרך והמשתתפים בו יזכו לסיור עם מורה דרך מורשה ומקצועי. משרד התיירות רואה בסיורים אלו פעילות חשובה דווקא בצל האירועים הביטחוניים וקורא לקהל הרחב להצטרף לסיור מהנה ומשכיל.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

במהלך החודש הקרוב (נובמבר) הסיורים יתקיימו בתל אביב, ירושלים ויפו.

בחודש דצמבר המסלולים יגוונו ויחשפו את הקהל לאתרים תיירותיים והיסטוריים נוספים בישראל.

הסיורים בתל אביב יתקיימו בתאריכים 14, 21, 28 בנובמבר. המסלול יעבור בין היתר ב: נחל מוסררה, נחל איילון ודרך איילון כיום, ביקור בשכונת מונטיפיורי ומגדל המים ההיסטורי. הסיור יסתיים ליד בית מעריב.

הסיורים בירושלים יתקיימו בתאריכים 13 ,20 ,27 בנובמבר. הסיור יעבור בין היתר באתרים הבאים: משכנות שאננים, ימין משה, חוצות היוצר, רחבת שער יפו, רחוב יפו, נחלת שבעה וחזרה.

הסיורים ביפו העתיקה יתקיימו בתאריכים 14 ,21 ,28 בנובמבר. במהלך המסלול יתקיים ביקור בסמטאות העיר העתיקה ואתריה, דרך בית הכנסת העתיק, כיכר קדומים, רחבת כנסיית ס' פטרוס, ירידה לנמל ומשם דרך המנזר הארמני ומסגד הים לסביל אבו נבוט. הסיור יסתיים בכיכר השעון.

שר התיירות, יריב לוין: "אין כמו מראה עיניים ותחושת האדמה תחת הרגליים בכדי להעמיק את הזיקה לארץ, לאתריה ולנופיה. אני מזמין את כלל הציבור, דווקא בימים אלה, לקחת חלק בסיורים אשר אנחנו מציעים בחינם, וליהנות מסיור משכיל, חוויתי ומעשיר".

הסיורים ילוו בהדרכה של מורי דרך מורשים על ידי משרד התיירות.
ההשתתפות בסיורים ללא תשלום.
אורך כל סיור הוא כ- 3 שעות.
אין צורך בהרשמה מוקדמת.
פרטים נוספים  באתר משרד התיירות
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
פסטיבל בציר ושיר בחבל יתיר - פסטיבלים בסוכות - פעילות לכל המשפחה בבציר ענבים

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
פסטיבל בציר ושיר בחבל יתיר  
   
במהלך חג הסוכות יקבי חבל יתיר וחקלאי האזור המשופע בגידולים חקלאיים משובחים ובכרמים, מזמינים אתכם לקחת חלק בפסטיבל תוסס במיוחד הכולל בציר ענבים לצד התנסות פעילה בתהליך הכנת היין. בואו ליהנות משלושה ימים של פעילויות בציר מהנות לכל המשפחה, מופע שקיעה ועוד שלל סדנאות, סיורים וטיולים  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 29.9-1.10.2015

 
   

בציר בחבל יתיר, צילום: נועם פיינר

חבל יתיר הוא חבל ארץ עצום עם המון שטחים חקלאיים וכרמים נהדרים ליין. במהלך חג הסוכות, יקבי חבל יתיר, בשילוב עם חקלאי האזור, יקיימו פסטיבל תוסס במיוחד, המזמין את המבקרים לקחת חלק בבציר הענבים, לצד התנסות פעילה בתהליך הכנת היין.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

אורחי הפסטיבל יוכלו ללוות את כל שלבי הכנת היין, החל משלב הבציר בכרמי סוסיא, ועד לבקבוק ביקב שוקק או בציר עצמי המלווה בהסבר על הליך הכנת היין וטעימות ביקב ליבני. המשפחות יוכלו להגיע אל יער יתיר, ושם להתנסות בבציר עצמי של ענבי מאכל, ותוך כדי לאכול כפי יכולתם. מי שמעדיף לטייל, יכול להצטרף לטיולים רכובים בין הכרמים על גבי אופניים, ג'יפים או רכבי שטח משפחתיים ובשביל לסיים את היום עם קצת שיר בשלב, יתקיים מופע שקיעה מרהיב של הזמר חנן בן ארי, שיעלה לאחר הפנינג סוער לכל המשפחה במעלה חבר עם מתנפחים, מגנטים הצגה ועוד.

בנוסף, יתקיימו ברחבי חבל יתיר גם סדנאות קרמיקה עם סיגלית ברייר וזכוכית בסטודיו שקוף, הפעלה חווייתית בנושא ארבעת המינים במפעל עשבי קדם, סיורים מודרכים עם מרכז סיור ולימוד סוסיא והפנינג עם שחקני רחוב, נגנים והפעלות בסוסיא הקדומה.

בציר עצמי ביער יתיר
יום שלישי טז' תשרי 29/9
בואו להתנסות בבציר עצמי של ענבי מאכל בכרמי יער יתיר
היער הנטוע הגדול במדינה!
בשעות: 9:00-17:00 בכרמי יער יתיר
מחיר: 15 ₪ לבציר עצמי. מכירת פרי במקום
גיל: 02-9963539

מטיילים ונהנים בין הכרמים ביער יתיר
ימים שלישי-חמישי 29.9-1.10
טיולי שטח בכרמי יער יתיר המרהיבים ביופיים! רכיבה חווייתית על אופניים עם אפשרות לחיבור של טריילרים וריקשות לנשיאת ילדים, רכבי שטח משפחתיים- green car, ג'יפים ועוד!
נק' יציאה: למרגלות חורבת ענים שביער יתיר. במקום סוכה, שירותים, מזנון ועוד.
שעות פעילות: 10:00-17:00
מחירון: רכבי שטח משפחתיים-25 ₪ לאדם לטיול של שעה
150 ₪ להשכרת רכב שטח לשעה
ג'יפים: 450 ₪ לשעה וחצי של טיול ברחבי היער או 900 ₪ ל4 שעות טיול במדבר יהודה (7 אנשים בג'יפ).
אופניים: לשעתיים טיול: 40 ₪ לרוכב, 40 ₪ תוספת לטריילר
דני במדבר: 052-8903842 גדעון- שבילים ללב: 052-7906777
בסמוך, סטודיו סיגלית ברייר בכניסה לישוב שני ליבנה מציע סדנאות לכל המשפחה!
לפרטים ותיאום: סיגלית- 0523644848

בוצרים ויוצרים בכרמי סוסיא- בואו לחוויה חקלאית בלתי נשכחת
בימים רביעי וחמישי 30.9-1.10
התנסות מרתקת בייצור יין עצמי: החל מהבציר ועד לבקבוק!
בציר עצמי בכרמי סוסיא, הגעה ליקב שוקק עם הענבים והכנסת הענבים לשתי מכונות:
1.karcher "קרשר"- מכונה שמפרידה את הענב מהחרצן,
2. press "פרס"- מכונה שסוחטת את הענבים ומשם, ישר לבקבוק!
ביקב ניתן לבצע גם סיור וטעימות יין וליהנות מגלריית מוצרים מתוצרת האזור.
משם נזמין אתכם להמשיך לחאן-מאהל אירוח ענק ואותנטי בו הילדים יוכלו ליהנות מסדנאות לכל המשפחה: הכנת פיתות ,ריבת ענבים ,סלט ענבים, עיצוב בקבוקי יין ,מכירת שתילי גפן, סדנאות יצירה ועוד..
במקביל, תתקיים שעת סיפור תיאטרלית מעוררת חושים ודמיון שבסופה יכין כל ילד בובת תיאטרון עם תיאטרון "איילושקה"!
שעות ההצגה: 14:00, 12:30, 11:00
*במקום סוכה כשרה *האוכל בתשלום נפרד
*ניתן להישאר ללון בחאן -בתשלום*במקום שירותים ומקלחות
לפרטים נוספים :1599-57-57-58 ובאתר: www.goyatir.co.il
מחיר לכרטיס (כולל בציר ופעילות):
ילד: 30₪ מבוגר: 25 ש"ח כרטיס משפחתי: 150 ₪
מיתן לרכוש חולצות של הפסטיבל במקום.

לגלות את סודה של סוסיא הקדומה
ימים שלישי-חמישי 29/9-1/10 בשעות 10:00-17:00
העיירה התלמודית מתעוררת לחיים!
שחקני רחוב ומספרי סיפורים,
זחילה במנהרת מילוט, חיזיון אור קולי
סדנאות יצירה ודריכת ענבים בגת קדומה
מערת יוצר הכדים ושאיבה מבור מים עתיק
מערת נגינה קדומה ומעגלי תופים ושירה
הצגות ילדים בית קפה פעיל ועוד...
כניסה לילד – 35 ₪
כניסה למבוגר – 29 ₪
כניסה לגמלאי -21 ₪
כרטיס משפחתי – 175 ש"ח הורים וילדיהם בלבד.
*10% הנחה לקבוצות מאורגנות מעל 30 משלמים
לפרטים ייעוץ והזמנות – 02-6286212,  www.atarsusya.co.il

מופע שקיעה מדברי במעלה חבר
עם האומן חנן בן ארי!
ביום חמישי, יח' תשרי 1.10
הפנינג והפעלות לכל המשפחה! טיול ספארי, מגנט משפחתי, הצגה של ניידת החלומות- הצגה לילדים מבית 'מכון מאיר', סדנת שוקולד, מגנט משפחתי למזכרת, מתקני מתנפחים, פיתות בטאבון, יצירת חול צבעוני, ג'ימבורי לקטנטנים, יריד מכירות, דוכני מזון. פינת ישיבה וסוכה כשרה.
17:30- מופע שקיעה חגיגי של חנן בן ארי!
ישיבה נפרדת וישיבת משפחות מאחורה. מומלץ להצטייד בלבוש חם
כרטיס להפנינג: 25 ₪ מגיל 3
כרטיס למופע- 50₪ מגיל 13
לפרטים ולהזמנות- יסכה 0524886658

סטודיו לקרמיקה- סיגלית ברייר בשני ליבנה
בואו להתנסות באומנות מרתקת וייחודית. מגוון סדנאות חווייתיות בקרמיקה למשפחות וקבוצות:
"ליצור בחומר ולהרגיש את הלב"- סדנת חימר ייחודית. אורך הסדנא -שעה. מחיר 25 שח למשתתף
"קשת של צבעים"-סדנת צביעה מרהיבה ומרגשת, אורך הפעילות: שעה וחציI עלות: 20-197 ש"ח לפי האובייקט הנבחר.
"על הגלגל"-סדנת אובניים קסומה' מרגשת ומעוררת התפעלות. אורך הפעילות: 45 דקותI עלות:25 ש"ח למשתתף.
במקום סוכה כשרה, גלריה מרהיבה, שתיה חמה וקרה, גלידות, שירותים לנוחיותכם.
פתוח בימים שלישי-חמישי 29.9-1.10.
נא לתאם הגעה מראש! סיגלית: 0523644848.  www.goyatir.co.il

בציר עצמי והכנת יין בכרמי יקב לבני
ימים רביעי-חמישי 29/9-1/10
איפה? ב"שְֹׂדֵה כָּלֵב"חווה חקלאית מדרום לקרית ארבע– כרמי יקב ליבני
•בציר עצמי, ערכה, כלים והדרכה מקצועיים לעשיית יין בוטיק איכותי. (קברנה סוביניון ושיראז), סיפורו של מקום והסברים על השמיטה, טעימות יין.
• הכרמים במרחק של 10 דק' נסיעה ממערת המכפלה אפשר לשלב ביקור במערה עם חוויה של עשיית יין.
• יש לתאם הגעה מראש. מספר המקומות מוגבל. כניסה למבוגר 20 ₪ לילד 10 ₪
מנחם – 052-4214426, פרטים נוספים: www.livni-wine.com
טיולים מאורגנים לכל המשפחה ברחבי חבל יתיר

עם מרכז סיור ולימוד סוסיא
ימים שלישי – חמישי: 29-31.10
11:00 תל זיף ומעיינותיו
14:00 נחל גוברין ומעיינותיו
13:00 : "איש במעון ומעשהו בכרמל"
אתר סוסיא – תל מעון – בריכת כרמל
אביגיל – תל מעון – בריכת כרמל
רביעי 14:00 יער, מדבר ומים סביב הישוב כרמל.
חמישי 14:00: שביל החוות, ממצפה יאיר לאביגיל
לראשונה!! טיול עששיות חוויתי לאור הירח ביער יתיר
ימים שלישי – רביעי בשקיעה
שביל המתקנים החקלאיים -בית הכנסת העתיק בחורבת ענים
הרשמה מראש חובה לפרטים והרשמה: 1599-507-517
30 ₪ למשתתף 100 ₪ לרכב

אל המעין אשר פועם בהר..
מעיינות תלם אדורה-נחל גוברין עילי!
עמק המעיינות המפכים במערב הרי חברון! במקום בריכות שכשוך,
אמת מים קדומה ועוד..
פתוח למבקרים בכל ימי חול המועד! כניסה מאובטחת מדרום לישוב אדורה.
לפרטים: עמותת תיירות תלם אדורה- 072-2410700

עשבי קדם-מושב כרמל
מפעל לייצור צמחי מרפא וטיפוח מן הטבע!
מפעל לייצור צמחי מרפא וטיפוח מן הטבע!
סדנא והפעלה חווייתית לילדים בנושא ארבעת המינים!
בשעות 9:00-17:00, כניסה חינם כל שעה עגולה
לפרטים נוספים: אסתי בורנלי-0524443110 www.goyatir.co.il

שקוף שתאהבו את זה
סטודיו שקוף שבבית יתיר יפתח למבקרים
ביום שלישי, א' חול המועד סוכות.
בואו להתאהב
בזכוכית המעוצבת ובתוצריה,
ללמוד על תכונותיה וסודותיה,
ולבחור פריטים שיעטרו את ביתכם.
ניתן גם לבוא לסדנאות, בתאום מראש.
הביקור ללא תשלום
ליצירת קשר: יעל באט 052-8903735

סטודיו-פסיפס ועוד בבית יתיר
סטודיו יפהפה במושב יתיר עם גלריה של מגוון מוצרי פסיפס יחודיים.
הסטודיו פתוח למבקרים ביום רביעי 30.9 בשעות 10:00-17:00
בתיאום מראש: 052-8903953

חוויה מן הטבע בחוות טנא עומרים
ימים שלישי-חמישי : 29.9-1.10
בחווה דיר כבשים ועיזים, מבשלת בירה ביתית, סטודיו לאומנות טבעית
ובור מים המתאים לרחיצה צלולה. *במקום סוכה *פינת פיקניק
אנשי החווה ישמחו לארח אתכם בתיאום מראש. שבתאי: 052-8498126
הביקור ללא תשלום.

בית קפה- "וניל וקינמון" במיתרים
בית קפה חלבי ואיכותי עם טעם של עוד..
מוזמנים להגיע בחול המועד סוכות!
שעות פתיחה: 19.00 (יש סוכה במקום).
שרונה - 3912723 -052

אפשרויות לינה בחבל יתיר

בית הארחה סוסיא: חדרי גן מרווחים ומפנקים, ארוחות עשירות וטעימות *כשרות מהדרין *האירוח כולל טיולים וסיורים באזור.
להזמנות: 02-9963424   www.susya.org.il

חאן סוסיא - מאהל אירוח אותנטי. החאן מציע לינה באוהל מקורה, במקום מקלחות, שירותים ומטבח קדמי. מתאים למשפחות וקבוצות.
איציק: 054-5243183
 
צימר לב ההר סוסיא - אירוח באווירה כפרית וקסומה. בריכה פרטית *אפשרות לארוחת בוקר.
איתמר: 052-300-3494

בית הארחה מעלה חבר - אירוח כפרי אל מול הנוף המדברי בישוב מעלה חבר.
להזמנות: לאה- 052-7710167

פסטיבל בציר ושיר בחבל יתיר
חול המועד סוכות, ימים שלישי-חמישי 29/9-1/10
לפרטים נוספים ולתכניה המלאה: 1599-57-57-58 www.goyatir.co.il

 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
קטיף עצמי בגליל ובגולן - קטיף פירות ברמת הגולן - דובדבנים, פטל, אסנה, אוכמניות, תות שדה, אפרסקים, שזיפים

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
קטיף עצמי בגליל ובגולן  
   
קטיף הדובדבנים בגולן ובגליל נמצא כבר בעיצומו, ואליו יצטרפו בהמשך גם הפטל, האוסנה, אוכמניות, תות שדה, לי'צי, חזרזר, שזיף, אפרסק, אגס, ענבים, תאנים ובעצם מה לא. מטעי הקטיף העצמי פותחים את שעריהם ומזמינים אתכם לקטוף ולאכול כמה שתוכלו  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: יוני - אוקטובר

 
   

דובדבנים ברמת הגולן, צילום: מתן קידר

בכל שנה, בתחילת הקיץ, מתחילה בגולן ובגליל העונה המתוקה - "הקטיף העצמי". חלוצי הפרי במטעים הם הדובדבנים, אליהם מצטרפים פטל, אוסנה, אוכמניות, תות שדה, חזרזר, שזיף, אפרסק, ליצ'י, אגס, ענבים, תאנים ובעצם מה לא. המטעים פעילים כל הקיץ חלקם עד אוקטובר.

לכבוד העונה המתוקה, כמה טיפים מאת ''תיירות גולן'' כצידה נוספת:
• כדאי שתתכננו לכם כמה שעות, כי בהרבה מהאתרים יש אטרקציות נוספות המתאימות לבילוי משפחתי.
• הזמן הטוב לקטיף הן שעות הבוקר לאחר שהעצים והשיחים נחו בלילה והפרי שוב מוכן לקבל את פניכם.
• אין צורך להביא כלי לאיסוף הפרי, מקבלים במקום, בדרך כלל סלסלה.
• ניתן גם לקחת הביתה, בתשלום.
• בכל האתרים חנייה נוחה, שירותים, צל ומקום מרווח לפיקניק.

לפני שמגיעים למטעים, מומלץ להתקשר ולשאול מה הבשיל ומתי הכי כדאי להגיע.

בוסתן בראשית בגולן - עין זיוון
בוסתן בראשית בגולן נמצא במדרון הר געש אביטל בעמק קוניטרה בצפון רמת הגולן, ולרגליו פרוס עמק עוצר נשימה ובו כל הגידולים המאפיינים אזור פראי זה. בואו לקטוף ולאכול את הפירות: מסוף מאי ועד סוף יוני הדובדבן המתוק, מסוף יוני הדובדבן החמוץ הפטל והאוסנה, מסוף יולי ובאוגוסט נקטרינות אפרסקים אגס אסייני, תפוחים ענבים תאנים, כל פרי בעיתו. השנה בנוסף לקטיף העצמי, סדנת הכנת ליקר דובדבנים, טיול בטרקטור ועגלה עד לנקודת הגבול הסורי, כולל תצפית, טיולי טומקארים, רכיבה על סוס פוני ולמה, לילדים מסלול החידות של "חבורת ג'ננה", חוויה מלמדת – מהזרע לפרי, בית קפה, פינות ישיבה ורביצה, פינת חי, אוויר צלול ונוף מרהיב.
בוסתן בראשית בגולן בקיבוץ עין זיוון - www.enzivan.co.il 0509001070


קטיף דובדבנים בעין זיוון, צילום: עדי פרץ

קטיף דובדבנים ופירות יער - אודם
קטיף הדובדבנים מתחיל בתחילת חודש יוני. במושב אודם תמצאו פינה קסומה של קטיף דובדבנים ופירות יער. הטמפרטורות הנמוכות בחורף ממתיקות ומשביחות את טעמם הנפלא והייחודי של הפירות המחכים להיקטף. מה קוטפים: דובדבנים, מגוון זני אוסנה - פטל שחור, פטל אדום, אוכמניות, אפרסקים, תאנים ורימונים. מה עוד יש לעשות במושב אודם: יער האיילים - ביער אודם, יער טבעי וקסום, מתגוררות חיות בר בעלות קרניים. אטרקציה מיוחדת לילדים ולכל המשפחה. יקב הר אודם - נוף האלונים הייחודי של יער אודם הקסום, מהווה פתיחה הולמת לביקור נעים וטעים ביקב הקטן והמיוחד, שהוקם ביישוב אודם. "טריפטראק" - טיולי טרקטורונים ורינג'רים בנופיו הפראיים של הגולן.
לפרטים נוספים: 050-9693200 ובאתר

קטיף עצמי נווה אטיב - משק אברהם
הבוסתן של משפחת אברהם נמצא בישוב נווה אטיב למרגלות הר החרמון. בבוסתן היצע של פירות יער שמשתנה בהתאם לעונות השנה. המתחם מציע בילוי מהנה לכל המשפחה בו תוכלו לקטוף ולאכול דובדבנים ישירות מהעצים או גם לקחת הביתה.
שעות פתיחה: הגעה בימי חול והגעת קבוצות יש לתאם מראש. ביום שישי המקום פתוח משעה 8:00 עד 15:00, ובשבת משעה 9:00 עד 17:00.
טלפון: 054-8040220, 054-8040254

קטיף עצמי רוני - דובדבנים ותפוחים - כפר בוקעאתא
המטע היפהפה שוכן בכפר בוקעאתא, אחד מארבעת הכפרים הדרוזים שברמת הגולן. היישוב ממוקם בצפון רמת הגולן, בגובה של 1,070 מטרים מעל פני הים - בין הר חרמונית והר ורדה. שמורת הר נמצאת דרומית מזרחית לכפר, ומערבית לכפר נמצאת שמורת יער אודם. עיקר כלכלת היישוב מתבססת על גידול דובדבנים ותפוחים ועל עבודות מחוץ ליישוב - ביישובי הסביבה.
תוכלו לטעום פיתות דרוזיות ותה דרוזי ואוכל מסורתי מסורתי ולנשום אוויר פסגות צלול צלול. ניתן לקנות דובדבנים ולקחת הביתה.
פתוח לקבוצות ולמשפחות. עובדים גם בשבת
מחיר מיוחד לקבוצות מעל 20 איש
טלפון לתיאום 050-2016416


קטיף דובדבנים ותפוחים - כפר בוקעאתא

קטיף עצמי פירות יער - שעל
בבוסתן היפהפה של משק לוי במושב שעל תמצאו בכל קיץ, בעונה שמתחילה בסוף מאי או בתחילת יוני (תלוי במזג האוויר), מגוון עשיר ביותר של פירות יער ופירות טרופיים ופירות ישראלים וכמעט כל פרי שניתן לקטוף באופן עצמאי ולאכול... דובדבן מתוק ודובדבן חמוץ, פטל, אוסנה, דומדמניות, אוכמניות, תות שדה, חזרזר, אובליפיכה, תאנים, ענבים בטעם מנגו, סברס בלי קוצים, תות עץ, דובדבן קוריאני ועוד כל מיני פירות מיוחדים. במקום יש קפיטריה, מי שתיה, ומקום מוצל לישיבה. מתאים לקבוצות, לבודדים ולילדים. במקום אפשרות ללינת לילה בחושות ובאוהלים.
פרטים נוספים: 04-6981651 052-4600465 ובאתר


צילום: משק לוי - מושב שעל

חוות הסוס והדובדבן - אודם
חוות הסוס והדובדבן נמצאת בלב אזור טבול בנוף הפסטורלי הקסום של יער אודם והר אודם ברום של 1,100 מטר מעל פני הים. באתר שתי אטרקציות מלהיבות: מטע קטיף עצמי של דובדבנים ופירות יער (פעיל בתקופה שבין סוף מאי לסוף יוני) וחוות סוסים לרכיבה. בחודשי האביב, מתכסים העצים בפריחה המלכותית והמדהימה ביופיה של הדובדבן - אתם מוזמנים להגיע למטע וליהנות מהיופי הייחודי. מראה מרהיב זה בהחלט מסביר איך ביפן יש חג מיוחד לפריחת הדובדבן - הסאקורה. קטיף עצמי של דובדבנים ופירות יער מתחיל בסוף מאי ונמשך עד סוף יוני.
פרטים נוספים: 052-3791651 04-6837752 ובאתר

קטיף עצמי ב"דובדבן הצפון"
המטע היפהפה שוכן צמוד ליער אודם בפאתי הכפר הדרוזי מסעדה וצופה לנוף המדהים של צפון הגולן. עונת הדובדבנים קצרה ונמשכת כחודש – הזדרזו לפני שייגמר. במטע תוכלו לקיים פיקניק פסטורלי עם מחצלת מתחת לעצי הדובדבן. תוכלו לטעום פיתות דרוזיות ותה דרוזי מסורתי ולנשום אוויר פסגות צלול צלול. ניתן לקנות דובדבנים לקחת הביתה. באוגוסט יחל קטיף התפוחים במטע סמוך. איך מגיעים: הלכתם לאיבוד? התקשרו למספר שמופיע או למספר 0524696015 נשלח אליכם קישור ב waze או נדריך אותכם .
לפרטים 050-6968223

קטיף אלרום
קטיף עצמי בבוסתני אל-רום - חגיגה לכל המשפחה. פירות יער אקזוטיים מיוני עד ספטמבר. בחודש אוגוסט - קטיף אוכמניות ותפוחים. בחודש ספטמבר - קטיף תפוחים. בבוסתן יש דובדבנים, אוכמניות, אסנה, פטל, תאנים, תפוחי עץ (באוגוסט). סיור בטרקטור בתוך המטעים.
לפרטים נוספים: 04-6838016 050-5541032


צילום: מתן קידר

אטרקטבע ליד מושב אבני איתן
אטרקטבע, כנובע משמו, הוא אתר אטרקציות בחיק הטבע, אשר ממוקם בסמוך ליישוב אבני איתן. מעבר לקטיף העצמי (בו ניתן לאכול פירות ככל העולה על הדעת), קיימים במתחם גם מסלולי אופניים, טרמפולינה, מבוך פסיפלורה, מטווח חץ וקשת, מתקני משחקים, פיתות בטאבון ועוד. במקום אפשר לערוך גם אירועים.
שעות פתיחה: כל ימות השבוע, טלפון: 054-5684575.

קטיף דובדבנים בצוק מנרה
מבקרי צוק מנרה יוכלו להשתתף בחודש יוני בקטיף דובדבנים לכל המשפחה. המסלול מתחיל בתחנה העליונה של הצוק וממשיך בנסיעה ברכבת לתצפית על לבנון. משם לקיבוץ מנרה לתצפית על עמק החולה, ונסיעה למטעי הדובדבנים לקטיף עצמי. שהייה של חצי שעה במטע הדובדבנים לקטיף ואכילת דובדבנים חופשית. לסיום מקבלים גם סלסלת דובדבנים.

קטיף במשק דבורה אדלר - מירון
המשק מתמחה בגידול וייצור של פירות מיוחדים המתאימים לגידול בגובה ובתנאי האקלים של מרום הגליל. במשק דובדבנים, פירות יער, תאנים, אפרסקים, נקטרינות ועוד. ניתן לאכול בשטח כמה שרוצים. אפשר גם לקטוף ולקחת פרי טרי ומתוק ישר מהעצים בתשלום. טלפון: 050-5501503


צילום: מתן קידר

קסם הפרי - מושב נוב
בלב מטעי הגולן חוויה חקלאית טעימה ומיוחדת. קסם הפרי - מרכז מבקרים בו תוכל לקטוף את פירות הקיץ העסיסיים ישירות מהעץ ולהמשיך איתם לבית האריזה לסיור והסבר מרתק שיתחיל במכונת המיון ויסתיים באזור האריזה בסלסלות. את הסיור במטע תוכלו לעשות ברגל או.. באמצעות "רכבת הקוטפים" הרתומה לטרקטור - חוויה מדהימה לילדים. על העצים במטעים תמצאו מגוון פירות קיץ: שזיפים, נקטרינות, אפרסקים ותפוחים. במקום חורשה עם שולחנות פיקניק (ללא הבערת אש). ניתן לקנות במקום פירות קיץ טריים ועסיסיים. סיור ב"רכבת הקוטפים" יוצא כל שעה עגולה.
בתאום מראש. נעמה: 052-7560460 עמית: 052-8109713

דרך הפרי - מרום גולן
מרכז המבקרים של דרך הפרי, במרום גולן, מציע סיור הנוגע לקטיפת ואריזת פירות מסוגים שונים- ובחודשים מאי עד יולי, גם דובדבנים. באתר עורכים גם קטיף עצמי של פירות, וכן ניתן לרכוש מזכרות ופירות בחנות המפעל.
שעות פתיחה: ימים א'-ה', 8:30-15:30.
מספר טלפון: 050-5333267/ 04-6961988.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
צעדת הכלניות 2015 - בתרונות רוחמה - צעדה לכל המשפחה

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
צעדת הכלניות 2015  
   
צעדה לכל המשפחה בין גבעות מוריקות באזור שמורת בתרונות רוחמה, בסימן חשיבותם של השטחים הפתוחים והמרחב הביוספרי באזור נחל שקמה. לצעדה שתתקיים במסגרת פסטיבל דרום אדום, שלושה מסלולים עם דרגות קושי שונות  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 28.2.2015

 
   

צעדת הכלניות, צילום: ג'ימי קדושים

שימו לב - בשל מזג האוויר הצפוי, הצעדה נדחתה לתאריך 28.2.2015

צעדה לכל המשפחה בין גבעות מוריקות באזור שמורת בתרונות רוחמה, בסימן חשיבותם של השטחים הפתוחים והמרחב הביוספרי באזור נחל שקמה. תחילת הצעדה באתר ראשונים בקיבוץ רוחמה משם יצאו שלושה מסלולים: מסלול קצר (2.5 ק"מ) מסלול בינוני (5.5 ק"מ) מסלול ארוך (12.5 ק"מ). בין השעות 8:30-12:00. הזנקה אחרונה למסלול הארוך בשעה 11:00 ולמסלול הבינוני בשעה 12:00.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

לאורך המסלולים יוצבו תחנות הסבר, הפעלה והדרכה לכל המשפחה עם מדריכי קק"ל, להטוטני רחוב, מסלולי מיני גולף, הפעלות בנושא איכות הסביבה ועוד. בתום הצעדה יתקיים הפנינג ססגוני לכל המשפחה ושוק אמנים ודוכני אוכל.

הכרטיס מקנה השתתפות בצעדה ובהפנינג, תעודה ומדליה. יציאה לצעדה עד השעה 12:30.המסלולים מומלצים מגיל 3 ומעלה ואינם מתאימים לעגלות. מומלץ להצטייד במנשאים. הצעדה מתואמת עם גורמי הביטחון והרפואה. לאורך המסלול נקודות מים ושירותים. ניתן לערוך פיקניק באתר ראשונים.

צעדת הכלניות לזכר שושנה דמארי
בתרונות רוחמה שבת, 28.2.2015, 8:30-15:00
לפרטים קו ליער 1-800-350-550
חנייה במכללת ספיר בלבד. משם יצאו שאטלים לאורך כל היום אל תחילת הצעדה באתר ראשונים, קיבוץ רוחמה
30 ₪ לאדם מעל גיל 3 בהרשמה מראש דרך האתר  www.habsor.co.il
איסוף הכרטיסים למי שהזמין מראש, עד השעה 9:30.
ביום האירוע המחיר יעלה ל 40 ₪ - תשלום במזומן בלבד.
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
פסטיבל היין ה-16 במטה יהודה - פסטיבל יין בעשרות יקבים

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
פסטיבל היין ה-16 במטה יהודה  
   
אירועי פסטיבל היין מעניקים הצצה מרהיבה אל מרתפי היין ואל דרך העשייה וייצור היין. 26 יקבים שישתתפו בפסטיבל מאפשרים להכיר מקרוב את הכרמים, האנשים המעורבים בייצור היין, לשמוע סיפורים על המקום ועל ההיסטוריה של היקב, וכמובן, לטעום ממגוון היינות  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: אוקטובר - נובמבר 2014

 
   

פסטיבל היין במטה יהודה, צילום: ענבל רוז

עשרות היקבים ברחבי המועצה האזורית מטה יהודה הפכו לא מכבר לשם דבר בתעשיית היין הישראלית. היקבים הם חלק בלתי נפרד מהמקום בו הוקמו ומההיסטוריה שלו, ומלבד היינות שהם מייצרים הם הפכו למקור פרנסה ועוגן תיירותי עבור האזור כולו.

את החזון ליצור דרך יין ואזור יין ב'לב הירוק' של ישראל מובילה המועצה האזורית מטה יהודה יחד עם חקלאי ויינני היישובים הלכה למעשה - בשיתוף מחלקת התיירות. כיום, 'דרך היין' של יקבי מטה יהודה היא מפעל משגשג ופורח ולא בכדי נחשב כפרויקט הדגל של האזור.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

גם השנה, זו השנה ה-16, יתקיים פסטיבל היין במטה יהודה, המציע חגיגת תיירות, יין, חקלאות ותרבות. האירועים מעניקים הצצה מרהיבה אל מרתפי היין ואל דרך העשייה וייצור היין, וסיורים בין כרמים.

הפסטיבל ייפתח באירוע מרכזי חגיגי שיתקיים ביום חמישי ה-23.10 החל מהשעה 19:00, בפארק מיני ישראל. האירוע, במעמד משה דדון, ראש המועצה האזורית מטה יהודה, יציג כ-26 יקבים מהאזור כולו. המבקרים יוכלו לטעום ממבחר יינות משובחים מכרמי האזור ולהכיר את הייניים ובעלי היקבים, סביב שולחנות בר עם מוסיקה חיה ואווירה טובה.
עלות הכניסה: 60 ₪ כולל כוס יין וטעימות ללא הגבלה.

"עשרות היקבים על דרך היין של מטה יהודה מבטאים מסורת יהודית בת למעלה מ-3,000 שנה, מימי קדם ועד ימינו", אומר משה דדון, ראש המועצה האזורית מטה יהודה. "על דרך זו, בלב הירוק של ישראל, הולכת ומתפתחת תרבות יין המשמרת את ענף החקלאות כמקור פרנסה עיקרי באווירה כפרית, כחלק מהטמעתה של תכנית האב לתיירות במטה יהודה. פסטיבל היין ה-16 יעניק למבקרים חוויה תרבותית עם עשרות אטרקציות לכל המשפחה. אני מזמין את כולכם להגיע".

במהלך ימי הפסטיבל, תקיים מחלקת התיירות של המועצה האזורית מטה יהודה סיורים מודרכים בין היקבים. הסיורים יתקיימו במשך ארבעה ימי שישי בין התאריכים 24.10-14.11 וכוללים הסעה מאורגנת, וביקור בשלושה יקבים בליווי מדריך מקצועי שיסביר על כל יקב ועל היינות אותם יטעמו המשתתפים בסיור. עלות כל סיור: 100 ₪ לאדם. הרישום באתר האינטרנט www.tour-yehuda.org.il

ביום שישי (31.10) יתקיים מרוץ היקבים ה-6 שייצא בשעה 7:30 מהכניסה לקיבוץ נחשון ויחלוף על פני אתרי מורשת היסטוריים. המרוץ המסורתי יחולק לשלושה מסלולים: חצי מרתון (21.1 ק"מ): מסלול עממי (10 ק"מ) ומסלול משפחות (5 ק"מ). ההרשמה דרך אתר sportweb בכתובת www.yekevim.sportweb.co.il.

היקבים המשתתפים בפסטיבל: יקב טפרברג, יקב כץ, יקב קדמא, יקב כרמי יוסף, יקב מוני, יקב נבות, יקב שורק, יקב לטרון, יקב צרעה, יקב נבו, יקב בר גיורא, יקב סוסון ים, יקב כרם ברק, יקב קטלב, יקב צובה, יקב יהודה, יקב קסטל, יקב ענתות, יקב עגור, יקב קלע דוד, משק יין הנס שטרנבך, יקבי עמק האלה, יקב לה טרה פרומסה, יקב יפו, יקב שריגים ויקב צפרירים.

בנוסף, ניתן להזמין מקומות ולאכול בתיאום מראש בבתי הבשלנים, ולשלב ביקור במבשלות הבירה במהלך סופי השבוע. במטה יהודה מדגישים כי צריכת האלכוהול אינה מיועדת לנהגים ומזמינה את המבקרים המעוניינים בכך להזמין מקומות לינה בצימרים וליהנות מאירוח כפרי מפנק במלונות הרי יהודה.

לפרטים נוספים: מחלקת התיירות מטה יהודה, 8108* או בטלפון: 02-9900898
לרכישת כרטיסים אונליין לסיורי יין ביקבים: www.tour-yehuda.org.il.
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
''משפחטבע'' בגן הבוטני בירושלים - הפנינג לכל המשפחה

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
''משפחטבע'' בגן הבוטני בירושלים  
   
הפנינג לכל המשפחה שיעניק לכם בילוי ירוק וקסום בטבע וחוויה מעשירה ומרתקת בגן. סיור בוטני, פעילות מודרכת על חלקת הבונסאי ותרבות יפן, סיור ברכבת הפרחים, סדנאות יצירה לילדים, פעילות 'גנן צעיר', איסוף זרעים מהצמחים, מחצלות ומשחקי ענק במדשאות ועוד  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: מאי - יוני 2014

 
   

הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים, צילום: יעל כהן

הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים מזמין את הציבור ל''משפחטבע" - הפנינג לכל המשפחה שיעניק לכם בילוי משפחתי ירוק וקסום בטבע וחוויה מעשירה ומרתקת עם הצמחייה בגן.

בין הפעילויות: סיור בוטני, פעילות מודרכת על חלקת הבונסאי ותרבות יפן, סיור במרחבי הגן ברכבת הפרחים, שביל מיוחד לבימבות, סדנאות יצירה לילדים, פעילות 'גנן צעיר', איסוף זרעים מהצמחים, מחצלות ומשחקי ענק במדשאות ועוד.  בגן ישנן מדשאות ושטחים מוצלים

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

מתי ? חודשים מאי - יוני 2014
הפעילות בשבת תתקיים בין השעות 10:00-14:00.
הפעילות ביום שלישי תתקיים בין השעות 16:00-18:30
בימי שלישי רכבת הפרחים תצא לסיור במרחבי הגן בכל שעה עגולה.
סיור בוטני יערך בשעה 16:00 ופעילות "גנן צעיר" למשפחות בשעה 16:00.

ההשתתפות בכל הפעילות כלולה במחיר הכניסה.
מחיר כניסה: 30 ₪ למבוגר, 20 ₪ לילד או גמלאי.
ילד ירושלמי בהצגת תעודת זהות של ההורה נכנס חינם.
כל ההכנסות קודש להצלת צמחים בסכנת הכחדה בישראל.
שעות פתיחת הגן בשבת: 09:00-18:00  בשלישי: 09:00-19:00
פרטים נוספים בטלפון: הגן הבוטני - 02-6794012 .
הגעה: הכניסה לגן בשבת היא משכונת ניות-רחוב בורלא 1.

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם נוסד בשנת 1953 והוא פנינה של טבע בלב ירושלים, מוקד לתיירות ובילוי ומרכז לחינוך והדרכה. בגן גדלים יותר מ-6,000 מיני צמחים שונים ממגוון רחב של אזורים גיאוגרפיים בעולם. הגן משמש כבנק גנים ובו נשמרים צמחים בעלי ערך רב, ביניהם צמחים הנמצאים בסכנת הכחדה, צמחי נוי, עצי יער ועוד. צמחים רבים בגני הנוי בישראל אוקלמו בארץ לראשונה בגן הבוטני.
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
קטיף דובדבן בבוסתן בראשית בגולן - קטיף עצמי של דובדבנים בצפון

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
קטיף דובדבן בבוסתן בראשית בגולן  
   
הבוסתן הגדול במדינה המשתרע על כ-100 דונם של עצי פרי שונים מציע לכם ממש בעונה זו של השנה קטיף עצמי של דובדבנים ושפע פעילויות לכל המשפחה - סדנת הכנת ליקר דובדבנים, אפיית פאי, טיול בטרקטור ועגלה עד לנקודת הגבול הסורי, טיולי טומקארים ועוד  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: יוני 2014

 
   

קטיף דובדבנים בבוסתן בראשית בגולן, צילום: עדי פרץ

ב'בוסתן בראשית בגולן' בעין זיוון, נפתחה רשמית עונת קטיף הדובדבנים. האתר הראשון והמוביל בין אתרי הקטיף העצמי בארץ מבטיח לכם מלבד הקטיף, עוד שפע של פעילויות לכל המשפחה. פרי הדובדבן הוא ללא ספק אחד הפירות החושניים ביותר גם במראהו וגם בטעמו העז, ואכילתו מעוררת את כל החושים. טעמים רבים לו בין חמצמץ עד מתוק עז, החולצה גם היא חייבת לחטוף איזה כתם של דובדבן ולא יעזרו כל מאמצי המניעה והזהירות.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

סביב הדובדבן נבנתה בקיבוץ עין זיוון בצפון הגולן, תרבות שלמה של בילוי ושלל פעילויות לכל גיל. בוסתן בראשית בגולן מתפרס על שטח של כ-100 דונם עצי פרי, ומידי שנה פוקדים את האתר אלפי מבקרים. חווית הקטיף מלווה באכילת דובדבנים ישירות מהעץ ואהובה על כולם ללא קשר לגיל . בנוסף לקטיף העצמי, האתר מציע סדנת הכנת ליקר דובדבנים, אפיית פאי, טיול בטרקטור ועגלה עד לנקודת הגבול הסורי, כולל תצפית, טיולי טומקארים, רכיבה על סוסי פוני, מסלול חבלים חוויתי, פינת זוחלים ופינת חי, בית קפה, פינות ישיבה ורביצה, אוויר צלול ונוף מרהיב.

אלכס קודיש, מנהל המטע בעין זיוון, מתרגש כל שנה מחדש, מהרגע בו מתכסים עצי הדובדבן בפרי היפה ביותר. "השנה, זכינו לחורף שונה מהרגיל, מיעוט משקעים לצד מנות קור טובות שתרמו לטעמו הנפלא של הדובדבן. הפרי שלנו איכותי מאוד, וגם הכמויות יפות. אלפי המבקרים שיגיעו לבוסתן המרהיב שלנו, יהנו מחוויית קטיף, ושלל פעילויות לכל המשפחה".  אומר אלכס.

עונת קטיף הדובדבן קצרה יחסית כ-4 שבועות עד לסוף יוני, לכן מומלץ לבקר לפני שיגמר.
בסיום עונת הדובדבן מתחיל קטיף פירות הקיץ.
שעות פעילות: 9:00-17:00 בכל ימות השבוע החל מתאריך 30.5.14
מחיר כניסה – 27 ₪ ילד / 33 ₪ מבוגר. (המחיר כולל אכילה מהעץ ללא הגבלה)
לפרטים נוספים - www.enzivan.co.il
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
קטיף עצמי במשק ז''ק - קטיף פירות פרחים וירקות לכל המשפחה

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
קטיף עצמי במשק ז''ק  
   
במקום שבו הזמן עמד מלכת ומשקיף לנוף גבעות זייד ושיך אבריק, ממול בריכות מי השקיה כחולות והר הכרמל ממערב. יותר משלושים דונמים של פירות מיוחדים, פרחים, תבלינים וירקות שונים נפתחים בפניכם לקטיף עצמי ובילוי משפחתי חוויתי  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: כל השנה

 
   

קטיף פטל, צילום: משק ז''ק

משק ז"ק במושב שדה יעקב, החלוץ בארץ בקטיף עצמי ותיירות חקלאית, מציע לכל המשפחה חוויה של קטיף ובילוי בלתי נשכח במטעי המשק במערב עמק יזרעאל. במקום שבו הזמן עמד מלכת ומשקיף לנוף גבעות זייד ושיך אבריק, ממול בריכות מי השקיה כחולות והר הכרמל ממערב. יותר משלושים דונמים של פירות מיוחדים, פרחים, תבלינים וירקות שונים נפתחים בפניכם.

מה יש לקטוף במשק? תלוי בעונה. מתחילים עם ארטישוקים, שסק ותות עץ ארוך מוקדם באמצע מרץ, אח"כ תות עץ שחור, פטל שחור, תות פקיסטני, פטל אדום, תות עץ לבן, פיטנגה, דובדבן קפולין. ביולי -  תאנים מכמה זנים ופטל שחור מאוחר. לכל זה מתווספים הרבה שיחי תבלין שונים ופרחי חמניות הנוי באלפיהן.

כמה זה עולה? תשלום בכניסה לחלקה 30 ₪ לכל מבקר מגיל 3 ומעלה.

כמה משלמים על הפרי? כל מה שתאכלו בשטח, שילמתם בכניסה. תיהנו. מה שתיקחו הביתה תשלמו לפי סלסילות. סלסילה קטנה 15 ₪ גדולה 35 ₪.

כמה עולים תבלינים ופרחים? זה בחינם, כל עוד לא הגזמתם כמובן.

מה עוד יש לקנות? בחנות המשק ניתן לרכוש זיתים, שמן זית, ביצי משק, פקאנים, ריבות, חומץ פירות, ליקרים או יין מיוחד. עלי נופליטוס, דלעות מיוחדות (בעונתן) כמובן כל סוגי הפרי יש בדרך כלל גם מוכנים למכירה, גלידות ושלגונים, שתייה קרה.

באמצע השטח יש חורשת פקאנים מוצלת היטב שבה יש מחצלות, שולחנות וחבילות קש למנוחה ופיקניק. שם יש גם מים לשתייה. בצמוד לבית האריזה במשק תאי שירותים וכיור.

מה יש עוד? בחצר לול עם תרנגולות, ברווזים , שרקנים וארנבות. יש גם שני סוסים נחמדים ושקטים.

לקבוצות מאורגנות תינתן הנחה. יש לתאם מראש הגעת הקבוצות.

המשק פתוח למבקרים בימים א'-ו'. בשבתות וחגים סגור.
משק ז''ק, מושב שדה יעקב במערב עמק יזרעאל על כביש 722 בין יקנעם לקיבוץ אלונים
טלפון: 04-9832539 חפשו אותנו בפייסבוק

* הערה: המחירים נכונים לחודש יוני 2014.
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
שבועות 2014: אירועי החג לכל המשפחה ברחבי הארץ - אירועים לכל המשפחה

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
שבועות 2014: אירועי החג לכל המשפחה ברחבי הארץ  
   
תהלוכות וטקסי הבאת ביכורים בקיבוצים ובמושבים, פסטיבל 'חלב ודבש' בעמק, ביקור במכוורות וביקבים, סיור בשביל החלב ברפתות ובדירים, טיולים ופעילויות בטבע, פעילויות חקלאיות ועוד המון רעיונות לבילוי עם הילדים בחג השבועות  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 3-7.6.2014

 
   
אזור הצפון  I אזור המרכז  I  אזור הדרום   I   אפשרויות לינה

אזור הצפון

שביל פרות החלב במשק ברנדס - בית לחם הגלילית
בתוך מבנה טמפלרי בן למעלה מ 100 שנים, הקימו ההורים המייסדים רפת חלב. הם החלו את הדרך עם עגלה אחת ופרה אחת שנחלבה בידיים . והיום הרפת צמחה להיות רפת רובוטית עם 100 חולבות. שביל פרות החלב לוקח את המשתתפים לסיור חקלאי אמתי. המבקרים שותפים לעבודה ברפת החלב, מאכילים את הפרות הגדולות , מתנסים בחליבה בידיים, מניקים את העגלים הקטנים, מכינים "משתה" שוקו וחמאה ואפילו רואים רובוט שחולב לגמרי לבד – שיא הטכנולוגיה בעולם לחליבת פרות, חוויה מרגשת. הסיור מלווה בהסברים מרתקים על משפחת היונקים ונותן למבקרים הזדמנות לחוות חוויה חקלאית אמתית, חוויה מומלצת בכל גיל. בימי החג יתקיימו במקום הפעלות יצירה, שעת סיפור לילדים, טחינת חיטה באבן ריחיים עתיקה והכנת פיתה על הסאג' בתשלום - 10 ₪.
ימי פעילות : 4-7.6 ימי החג, בין השעות 09:00 - 19.00 הסיורים מתקיימים במשך כל היום, משך הסיור כשעה ורבע.
מחיר : 40 ש"ח למבקר . תשלום מגיל שנתיים וחצי.
בין השעות 9:00 עד 10:00 ובין השעות 15:00 עד 18:00 הנחה של 10%
לפרטים נוספים: 049832437 04-9534120 I 052-3275682 I shvilparot.co.il


שביל פרות החלב - בית לחם הגלילית

"דרך החלב" משק קורלנדר - מושב בית הלל
הסיור ברפת של משפחת קורלנדר עובר בין כל תחנות החיים של הפרה- מעגלים בני יומם, דרך מבכירות צעירות ועד פרות ותיקות. את העגלים מניקים הילדים המשתתפים בסיור מבקבוקי ענק ומקבלים על כך תעודת רפתן. הסיור מתאים לכל הגילאים, ילדים קטנים מלטפים, נוגעים ומבקרים "בבית של הפרה", ילדים גדולים יותר שואלים שאלות ומתנסים בחליבה כמו פעם, וההורים, שבעצמם לא היו ברפת מזמן, יקבלו הסברים מעמיקים. האורחים ברפת קורלנדר חווים מקרוב את התפתחותה של רפת החלב המודרנית.
זמני הפעילות: משעות הבוקר, בתיאום מראש. ישנה נגישות לנכים.
מחיר: 30 ₪ לכל מבקר מגיל שנתיים ומעלה.
לתאום מראש: 052-4585058, 3672758 -052 (טומי). www.kurlender.co.il

רפת רובוטית - משק עסיס - מושב אבנ"י אית"ן
ברפת רובוטית קיימת מחשבה אקולוגית, הפרה מחליטה מתי מתאימה לה חליבה. הפעילות כוללת צפייה בסרט קצר שמפיח חיים ברפת הישנה וסוקר את ההתפתחות הרפת מימי החליבה הידנית ועד לחליבה ברובוט שחולב אוטומטי. אחרי הסרט נכנסים לחדר החליבה הרובוטית ורואים איך הפרות בוטחות ברובוט ומגיעות לחליבה, ואת פעילות הרובוט החולב בפלזמות. ממשיכים להגמעת עגלים חמודים מבקבוק יונקים, פינת חשיבה יצירתית: תשבצים, תפזורת, פרה בינגו, דפי צביעה והכל בהשראת הפרות החולבות ועוד. בסיום הסיור מוזמנים כולם לחבוץ חמאה אישית טעימה וטרייה ולטעום את השוקו העסיסי.
זמני פעילות: ערב שבועות (3/6)- סיורים יצאו ברצף בין השעות 10:00-14:00.
יום שישי (6/6) )- סיורים יצאו ברצף בין השעות 10:00-14:00. בחג ושבת- סגור. הגעה בתיאום מראש.
מחיר: 33 ₪ למבקר מגיל 3. לרגל חג הפסח 10% הנחה לכל באיי הרפת.
050-4060311, 04-6763563 לא בשבת. www.cuponofesh.co.il

הפנינג ארץ זבת חלב ודבש ב"מי ומו" - משק קרמר במושבה יבנאל
בחג השבועות ייערך אירוע מיוחד באווירת החג: עבודה במשק, השקיית עגלים, חשיפת שיטת החליבה הרובוטית ו...הכנת גבינה טעימה. בחצר תוכלו להכין פיתות בטאבון עם לבנה משובחת ובשעה 13.00 הדגמה חד פעמית של דבש ישר מהכוורת... הדבש ניגר ומי שיושיט אצבע יוכל ליהנות מן הטעם... משק קרמר הינו משק ותיק הפועל למעלה מ- 100 שנה. אבי המשפחה, עמנואל קרמר, הקים רפת קטנה כדי לפרנס את משפחתו. שלושת בניו בחרו להמשיך את דרכו ועם חלוף השנים התרחבה הרפת והתפתחה מאוד. כיום פועלות במשק שתי רפתות כשהחדשה שבהם פועלת בשיטת החליבה הרובוטית. למעשה, הרפת היא אחת מהרפתות המושביות הגדולות בארץ. הרפת ממשיכה לגדול וכל העת נולדים עגלים ועגלות חמודים.
4.6.2014 מהשעה 10.00 עד 14.00. הדגמה מיוחדת עם טעימה מתוקה בשעה 13.00.
מחיר: 35 ₪, למבקר מגיל שנתיים ומעלה.
טלפון לבירורים ולתיאום מראש: 04-6708141 www.me-v-moo.net


הפנינג שבועות ב'מי ומו' - משק קרמר ביבנאל

סדנת גבינות וטעימות יין ביקב אדיר - מרום גליל
יקב אדיר מציע מבחר סדנאות במסגרתן יוכלו המשתתפים ללמוד על תהליך ייצור היין והגבינות, לקבל הסברים על עולם הגבינות, וכן לטעום ממגוון יינות הבוטיק והגבינות האיכותיות
זמני פעילות:. יום שלישי ה-3.6.14 בין השעות 09:00-13:00 בכל שעה עגולה
מחיר בין 45-80 ₪ תלוי סדנה, בהרשמה מראש
פרטים ליצירת קשר: 04-6991039 www.adir-visit.co.il

פעילות חג במחלבת שירת רועים - כפר קיש
לכבוד חג השבועות משיקה מחלבת שירת רועים גבינות חצי קשות מחלב כבשים עם טעמים משוגעים: פרחי לבנדר, דבלים בברנדי, ארמניאק ופולי קקאו. בחנות המחלבה ניתן לטעום ולגלות את מבחר גבינות הצאן המשובחות שלנו, זוכות המדליות, ולצאת מצוידים לפיקניק בנופים הקסומים של רמת סירין. במהלך הביקור ניתן לפגוש את מיכל גבנית המחלבה ולקבל הסברים על תהליך יצור הגבינות.
זמני הפעילות - בימי שישי ושבת לפני החג 30-31/5 וכן החל מערב שבועות 3/6 בחג וברציפות עד מוצאי שבת 7/6 בשעות 9:30-18:00.
מחיר- כניסה חופשית, מחיר הגבינות על פי משקל
פרטים ליצירת קשר: מיכל 052-2548052 www.shiratroim.co.il

פעילות שבועות ב'טבע עז' - מושב בן עמי
במשק 'טבע עז' במושב בן עמי, מזמינים את הציבור לחגוג את חג השבועות בסיור בדיר העיזים, להכיר את העזים וחיות המשק, להאכיל את הגדיים בבקבוק ואת העזים מכף היד, להתנסות בחליבה ידנית ולהשתתף בסדנה להכנת גבינה. במקום ניתן לרכוש גבינות, פיתות בטאבון ומיץ תפוזים וליהנות מפיקניק חוויתי במדשאה הגדולה ומאהל האירוח.
שבת אחרונה של מאי (31/5) סיורים ב- 10:00 ו- 12:00
ערב שבועות (3/6)- סיורים יצאו ברצף בין השעות 10:00-15:00
חג שבועות (4/6)- סיורים יצאו ברצף בין השעות 10:00-15:00
שבת לאחר החג (7/6) -סיורים יצאו ברצף בין השעות 10:00-15:00
מחיר: 25 ₪ לאדם (מגיל שנתיים)
פרטים ליצירת קשר: 050-6366766/ 050-6887242 www.facebook.com


במשק טבע עז

יריד שבועות - כפר הרא"ה
מחלבת הבוטיק יעקבס ומאפיית אגדת לחם מזמינות אתכם ליריד שבועות בבית העם שבכפר הרא"ה. במסגרת היריד יוכלו המבקרים לרכוש גבינות מחלב עיזים, כבשים ובקר, גבינות רכות, חצי קשות וקשות, לחמים, חלות ומאפים טריים, עוגות, שמן זית, דבש, יין, פרחים ועוד.
פרטים ליצירת קשר: דפי יעקבס - 052-3233523

אלטו - מחלבה כפרית בקיבוץ שומרת
מחלבת אלטו מזמינה את המבקרים ליהנות מסיור מודרך במחלבה העוקב אחר תהליך ייצור גבינת העזים מרגע קבלת החלב, דרך הפסטור, הגיבון, תהליך ההבשלה והיישון. הסיור כולל הכרות עם משפחות הגבינות השונות והסבר על היתרונות בצריכת מוצרים מחלב העזים. בסוף הסיור טעימות מתוצרת המחלבה. ניתן לרכוש גבינות המיוצרות במקום בחנות המחלבה וליהנות מתפריט חלבי עשיר המבוסס על תוצרת המחלבה בבית הקפה הפועל במקום. המחלבה כשרה.
זמני פעילות: ערב חג השבועות 08:00-16:00, בחג סגור.
מחיר: 20 ₪ למשתתף בהרצאה ובסיור
ליצירת קשר: 04-9854802, 054-5614644, 054-5213121. www.altodairy.co.il

פעילות חגיגית במוזיאון החצר הישנה - קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר מזמין את כל המשפחה לפעילות חגיגית לחג השבועות. המבקרים יוכלו ליהנות מ טקס הבאת ביכורים בהשתתפות הקהל, תהלוכת טרקטורים ומכונות חקלאיות מראשית המאה והופעת מחול והרקדה המונית. בנוסף יוכלו המבקרים לבקר במוזיאון הטרקטורים ובמוזיאון ההיסטורי של הקיבוץ. ליהנות מסיור בעגלה רתומה לטרקטור כולל ביקור ברפת, לבקר בטחנת הקמח מראשית המאה והדגמת פעולתה, אפיית לחמניות במאפיית לבנים משוחזרת וכן ליהנות מפינות יצירה במסגרתה יוכלו המשתתפים להכין הכנת סלים, הכנת זרי ראש ומכונת צבע מסתובבת.
זמני פעילות: ביום רביעי, 4/6/2014, בין השעות:10:00-18:00
ילד מגיל שנתיים 60 ₪, מבוגר 52 ש"ח אזרח ותיק (בהצגת תעודה)- 45 ₪
פרטים ליצירת קשר: 04-6374327

קטופותי - בית לחם הגלילית
שבועות בפתח ובאתר קטיף עצמי קטופותי פירות היער, הירקות ועשבי התבלין כבר בשיא בשלותם ומחכים  שתבואו לקטוף אותם. במסגרת חגיגת שבועות, יודגמו חריש במחרשה הרתומה לטרקטור, תיחוח בעזרת מתחחת וזריעה. התצוגות החקלאיות תתקיימנה בשעה 12.00 .בנוסף, מגוון אטרקציות לילדים: האכלת עיזים, שאיבת מים, פינות ליטוף ופינת יצירה, הנבטת שעועית ואפיית פיתות בטבון. ימי הפעילות : במהלך ימי החג בין השעות 9:00-14:30 מחיר: כניסה לילד או למבוגר: 30 ₪
לפרטים נוספים: 054-5507480 I www.ktofoti.co.il


צילום: גיא זק משק זק

חוויה אורגנית בחווה - קיבוץ הרדוף
סיור חוויתי לכל המשפחה בחווה האורגנית, במהלכו נגמיע ונאכיל את העגלות, נלמד ביחד מה אוכלת הפרה, נאכיל תרנגולות בגרעינים מכף היד, נסייר בגן הירק ונכיר את הירקות השונים. לסיום נכין יחד ארוחה אורגני טרייה ומזינה.
ימי הפעילות : 1-8.6, לביקור יש להירשם מראש
לפרטים נוספים והרשמה: www.harduf.net I 052-725-0000

מחלבת תנובה אלון התבור - מרכז מבקרים
כל החורף יחלנו לטפטוף הגשם, לכבוד חג הקציר אתם מוזמנים לחדר שכולו טפטופים.. מרכז המבקרים של תנובה באלון תבור, מספר את סיפורה של כל טיפת חלב מהרפת ועד למוצר המוגמר. גם אתם מוזמנים לגלות את רזי התעשייה, להירתם לעזרתנו בפתרון תעלומת סידן מוזרה, ולהתענג על שקית השוקו והמעדנים. דרך חוויות אלה לומדים המבקרים להכיר את תעשיית החלב בארצנו זבת החלב והדבש, הרגלי תזונה בריאה ואקולוגיה בתעשייה .
לפרטים והרשמה: 1-800-22-14-22 שלוחה 2I באתר: www.tnuva.co.il ובפייסבוק

הקרקס החקלאי - מושב היוגב
יום של חוויה ומשחק, צחוק והתפעלות. חיבור למשפחה ולטבע, לשמחה ולחיים. בקרקס החקלאי במושב היוגב תמצאו מגוון פעילויות לכל הגילאים ולכל המשפחה: סדנאות קרקס, משחקים וחדי אופן, כתב חידה בגינות ירק, זריעות ויצירת עציץ אישי מתנה הביתה, מופע קרקס מרשים ומצחיק לילדים וגם למבוגרים, ריצה בין הממטרות (מומלץ להביא בגדים להחלפה ומגבת) וקטיף עצמי של ירקות אורגניים (תלוי בעונה). במתחם הקרקס יש רשתות צל ומערפילים לצינון, שולחנות פיקניק ומחצלות. הפעילות מותנה במזג האוויר לכן צריך לבדוק לפני הגעה.
ד'-ה' 4-5.6, שבת 7.6 בין השעות בין השעות 10:00-14:30 מופע קרקס ב12:00
לפרטים נוספים: www.agricircus.com I 0545500175 I 0545500274

ברווזים בכפר - כפר ברוך
בחג השבועות ביכורי אפרוחים בברווזים בכפר – פלא היווצרות חיים, סיור מודרך מרתק ומפתיע לכל גיל, באווירת הכפר. מפגש עם עופות המים: הטלה, דגירה, ההתפתחות העוברית בביצה, שלבי הבקיעה ועד לברווז הבוגר. לילדים, זרי שבועות ופעילויות בפינת היצירה ובפינת הליטוף סלסלות עם אפרוחים בני יומם.
ימי הפעילות: בחג יום רביעי, 4.6 ובשבת 7.6 פתוח מ 10:00- כניסה אחרונה ב 16:00.בשאר הימים - ההגעה בתיאום טלפוני בלבד. לפרטים נוספים: 04-6540882 I 052-6577591  www.barvazimbakfar.co.il

משק זק - מושב שדה יעקב
קטיף עצמי במשק: פטל שחור, אדום, תותי עץ ופעילות יצירה לכל המשפחה של קישוט סלסלות ביכורים.
במתחם המשק חממות, חורשה מוצלת, פריחה שופעת, עשבי תבלין ועוד...
ימי פעילות: 1-2.6, א'-ב', בין השעות 8:00-19:00 I 3.6 ערב חג יום ג' בין השעות 8:00-17:00 I 5.6 יום ה' בין השעות 8:00-19:00 I 6.6 יום ו' 8:00-17:00 שבתות וחג סגור. מחיר כניסה: 30 ש"ח לאדם במזומן בלבד.
לפרטים נוספים 0505530862- ענת, פייסבוק "פטל טוב משדה יעקב" .


צילום: גיא זק משק זק

מרכז המבקרים "מקורות" אתר אשכול - צומת המוביל
המרכז מציע חוויה ייחודית של מסע בעולם המים, המאפשר למבקרים לגלות את הדרך הארוכה שעוברים מי הכנרת עד לברז הביתי. הצצה נדירה אל מפעל טיהור המים היחיד מסוגו בישראל והרביעי בגודלו בעולם! המסע מתחיל במיצג מרהיב של מזרקות מים, אור צבע וצליל והסבר מעניין וחינוכי על מקורות המים, הטיפול בהם והובלתם עד לפתח היישובים בארץ. הביקור משלב צפייה בסרטים, הפעלות, משחק טריוויה מאתגר בו המבקרים הופכים לרגע לעובדי מקורות, מסכי מגע, צפייה
במודלים מוארים ועוד...הביקורים במרכז המבקרים ללא תשלום ובתיאום מראש.
ימי הפעילות: א'-ה' בין השעות 8:30-16:00 בערב חג השבועות 3.6 ובחג 4.6 סגור.
לפרטים נוספים:04-6500664

פארק היורה – חץ וקשת - בית לחם הגלילית
מסלולי קליעה אולימפיים, תחנות ירי אתגרי למטרות תלת מימד, מסלול דינוזאורים ענק ביער אשוחים מסומן, חנות לציוד ,קשתות, סדנאות מנהלים וגיבוש. הפעילות מיועדת לצעירים מגיל 7 ומעלה.
לפרטים נוספים: 04-8113861 Iwww.blarchery.com

כפר קדם - הושעיה
בכפר קדם, המשחזר את החיים בגליל בתקופת המשנה נהפוך לרועי צאן קדומים... נחגוג את שבועות בדיר העיזים, נחלוב, נגזוז, נטווה, נגבן גבינה יש מאין, כפי שנעשה על ידי אבותינו בעבר ונצא לרכיבה משעשעת על גבי חמורים. בשער הצאן ניתן להצטלם וללטף הגדיים .
ימי הפעילות: 3.6, 6.6 ימים ג', ו' בשעה 11:00
מחיר: 70 ₪ לאדם (התשלום מגיל שנתיים)
לתיאום וקבלת מידע: טל: ,04-655511 www.k-k.co.il

מוזיאון העמק - קיבוץ יפעת
חוויה חלוצית בטעם של פעם. במוזיאון תצוגת חפצים מהגדולות בארץ מתקופת ראשית ההתיישבות בעמק. סיורים בליווי מדריכים מקצועיים ושחקנים. לחם חלב ודבש- פעילות לכל המשפחה לחג השבועות- יום רביעי 4/6/2014 בשעות 10:00-16:00 לחם- דייש במורג, טחינה באבני ריחיים, אפיית פיתות בטאבון, סיפורי שדה. חלב- חביצת חמאה, בישול גבינה על פתילייה, ביקור במוזיאון הרפת, צפייה בחליבה ברפת העמק. דבש- פתיחת כוורת דבורים, סיורים בביתן הדבש.
שבועות- פינות יצירה לחג, טכס שבועות לכל המשפחה מול נוף העמק.מחיר : 50 ₪ (למבוגר ולילד מגיל 3) 25 ₪ לגמלאי
לפרטים והרשמה: 04-6548974 I www.pioneers.co.il

פסטיבל הקולעים 8 בחוות דרך התבלינים - בית לחם הגלילית
שבועות בחוות דרך התבלינים היא חגיגת קציר גדולה בלב השדות עם פסטיבל הקולעים, שהפך למסורת ומתקיים זו השנה השמינית ברציפות. אמני קליעה מכל הארץ מדגימים, מול הקהל, עיצובי סלים, בכל הצורות והגדלים, משפע של שיבולים וצמחים. חגיגה מיוחדת בטבע עם פעילויות לכל המשפחה, תערוכת חקלאות, סדנאות מתובלות לילדים, טעימות מיוחדות ועוד.
ימי הפסטיבל: 3-4.6 בין השעות 10:00-17:00, שעות פתיחת המקום 8:30-17:00 הכניסה היא ללא תשלום, חלק מהפעילויות- בתשלום סמלי.
לפרטים נוספים: 049533405 I www.derech-hatavlinim.co.il


פסטיבל הקולעים בחוות דרך התבלינים

מבוך בעמק - שדה יעקב
במושב שדה יעקב המושב הראשון של הפועל המזרחי החוגג 85 שנה להיווסדו יש הרבה דברים יפים: אנשים טובים, חקלאות מתקדמת וכן מקום מיוחד שאנשים אוהבים לבוא אליו, "מבוך בעמק". באתר ישנו מבוך ענק, חדש, העשוי מצמחייה שונה, גודלו 9 דונמים ובו 3500 מ' של שבילים היוצרים מבוך...הנכנס בו הולך ומסתבך עד שמצליח למצוא את היציאה, בעזרת כתבי חידה. במרכז האתר ישנו אזור מקורה למנוחה ואכילה וכן מדשאה למשחק, אפשרות לפעילות לילה במבוך וכן ללינת לילה לקבוצות.
ימי הפעילות: א'-ו' מהשעה 9:30 ועד החשכה (סגור בשבת ובחג) רצוי לתאם הגעה מראש.
לפרטים נוספים: 050-5404473 I 04-9830255 (מענה קולי)

פעילות שבועות לכל המשפחה במוזיאון האריכאולוגי - עין דור
אל מול נופו היפהפה של התבור, למרות השנה השחונה, בינות השיבולים הזהובות והנמוכות, מסתתרים עדיין כמה גרעיני חיטה... אנו מזמינים אתכם לבוא להתנסות וליהנות בפעילות משפחתית של תהליך הכנת הלחם כמו בימים הקדומים, מהשיבולת בשדה עד פת הלחם הריחנית. התנסות בכל שלבי הכנת הלחם: סיור מודרך הכולל קציר במגל בשדה, דייש בגורן, טחינה באבני ריחיים קדומות ואפיית פיתה. בנוסף תוכלו ליהנות ממגוון הפעלות ומשחקים במוזאון הארכאולוגי- סדנאות יצירה ומשחקי ענק ברחבת המוזיאון.
ירביעי4.6 בין השעות 16:00-09:30 הרשמה מראש וכניסה בתשלום.
לפרטים נוספים: 04-677033 I  www.eindormuseum.co.il

קבלת שבת חגיגית בסימן שבועות: קהילת "אל מול תבור" בשיתוף עם קהילות עמק יזרעאל מזמינה את הציבור לקבלת שבת יזרעאלית ביום ו' 6.6.14 , בשעה 18:00 ברחבת המוזיאון בקבוץ עין דור.
לפרטים נוספים נוספים: 054-9788127 טליה


טחינת קמח שבועות מוזיאון עין דור. צילום: הלית מסניק - שחם

קטיף תותי עץ וביכורי גידול המשי – דבורת התבור
חג השבועות השנה מתקיים בדיוק בשיא עונת קטיף תותי העץ ובשיא עונת גידולם של זחלי טוואי המשי. מרכז מבקרים דבורת התבור במושב שדמות דבורה יקיים במהלך חג השבועות סיורים מיוחדים בדגש: חגיגת עץ התות וביכורי המשי. הסיור יכלול ביקור במטע עצי התות, כולל קטיף עצמי של תות עץ ללא הגבלה וללא תוספת תשלום, ביקור במכון רדיית הדבש, יציאה עם הדבוראי למצפה הדבורים, וכמובן ביקור באולם גידול המשי היחיד בישראל וצפייה בזחלי המשי ההולכים וגדלים ובאלפי הפקעות הלבנות ותהליך הפיכתן לחוט. לכבוד החג יכלול הסיור גם סיבוב קצר למבקרים בטרקטור ועגלה ללא תוספת תשלום. בתחנת היצירה הילדים יכינו מעדן חלב ודבש, שכמיית דבורה, נר דונג ויקבלו שלט לחדר. ביום החג עצמו מוזמנים המבקרים לצפות בתהלוכת העגלות המסורתית של המושב.
מחיר: 35ש"ח למבוגר , 48ש"ח לילד.
שעות פעילות: 3-7 ביוני, בין השעות 09:00-18:00 (כניסה אחרונה בשעה 16.00)
טלפון לתיאום: 04-6769598, 050-5637645 www.dvorat-hatavor.co.ilצילום: יגאל בן זאב - דבורת התבור

"...הדבר היה ככה" סיור של נוסטלגיה בעמק
בואו להתרפק על העמק של פעם, המראות והסיפורים המרתקים של עמק יזרעאל ומושב נהלל - בית הקברות, מגדל המים, הסליק ועוד, מתובלים בסיפורי מאיר שלו. הסיור יימשך כ- 3 שעות ויתקיים בין התאריכים 30.5-7.6. מיועד ליחידים ולקבוצות בהרשמה מראש, מותנה במספר הנרשמים. אתר "הסליק בנהלל" יהיה פתוח לביקורים בתאום מראש בטלפון או בדוא"ל. מחיר: 40 שח לאדם.
לפרטים והרשמה: עפר אבידוב - 3347194 – 052

הצריף בנהלל - מושב נהלל
הצריף של אצילית ועפר בנהלל - אירוח ייחודי המשלב "מסע מרתק בשבילי הציונות" עם עפר אבירן, דור שלישי בנהלל, וחגיגה כפרית בצריף האורחים - ארוחה צמחונית עשירה ומיוחדת. בתיאום מראש
לפרטים והרשמה: 04-6515840 I 0505621195

בעקבות אלכסנדר זייד - בית זייד- קרית טבעון
טלי זייד נכדתם של אלכסנדר וציפורה זייד, עורכת סיור מודרך בבית זייד- בעקבות הראשונים בין התאריכים: 2-5.6, 12:00-14:00.
הסיור , יערך כשעתיים וכולל סיפורים, שירים, תמונות, הפתעות והליכה קלה ומתאים לכל המשפחה.מחיר : 35 ש"ח למשתתף
לפרטים נוספים ולהזמנת סיור: טלי 0506848105

סיפורי בתים בבית לחם הגלילית - קובי פליישמן , בית וגם סיפור
במהלך חג שבועות יערכו סיורים מודרכים בבית לחם הגלילית בעקבות סיפורי הטמפלרים הגרמנים, שוטטות בין הבתים והחצרות ונבקר בבית משפחת פליישמן, המציג את חיי היום יום של המתיישבים. הסיור בין השעה וחצי מתובל בסיפורי המקום וכמובן בהרבה רכילות היסטורית. עלות ההדרכה: 30 ש"ח למשתתף .
לפרטים והרשמה : קובי 052-3556939

מוזיאון מזרע הקטנה - קיבוץ מזרע
מוזיאון לתולדות הקיבוץ, תצוגת חפצים ייחודית ומרשימה המספרת את מסכת העשייה בחברה, במשק, בחינוך, בתרבות ובביטחון, בקיבוץ מזרע ובהתיישבות עמק יזרעאל. במבנים הראשונים של הקיבוץ, במתחם המוזיאון, פועל מתחם קניות כפרי ואינטימי " מזרע הקטנה" – חנויות קסומות. הביקור במוזיאון בתיאום מראש.
לפרטים והזמנות : 0502721158 I 046429804

החצר הגדולה במרחביה - קיבוץ מרחביה
מרכז המבקרים "החצר הגדולה" מספר את סיפור ראשית ההתיישבות העברית בעמק יזרעאל ואת גלגול רעיון הקואופרציה מלפני מאה שנה עד למהפך של התנועה הקיבוצית כיום. הביקור מותנה בתיאום מראש.
לפרטים נוספים: 0523638156 I 046598882 I www.merchvyard.org.il

מגוון טיולים לחג עם רנצ'ו מניס - מושב ציפורי
רנצ'ו מניס מציע מגוון רחב של טיולים מחוץ לשטח החווה, בנוף גלילי קסום וסביב הגן הלאומי ציפורי: *טיולי רכיבה על סוסים ( מעל גיל 11). *רכיבה על סוסי פוני לילדים (מגיל שנתיים ומעלה). הטיולים מלווים במדריכים מנוסים.
מחיר טיולי הרכיבה: חצי שעה למבוגרים וילדים 80 ש''ח, שעה למבוגרים מסביב לגן הלאומי 140 ש''ח.
ימי הפעילות: בימי החג, בין השעות 10:00-17:00 רנצ'ו מניס מעניק הנחה של 25% בכניסה לאתר.
לפרטים: 04-656-6550 I 054-469-4051

מרכז שטח אלון הגליל
מגוון טיוליי אופניים למבוגרים במרכז שטח אלון הגליל. רכיבות לילה ויום במסלולים מרתקים.
במהלך החג ניתן יהיה לשכור גם אופני הרים חשמליים לטיול על דרך הנוף יערות ציפורי במחיר של 150ש"ח לשעתיים.
ימי הפעילות : א'- ה' בין השעות 9:30 - 19:00 ו' - ש' וחג בין השעות 8:00- 17:00
לפרטי הטיולים והאירועים: 04-9869888 I www.4x4bike.co.il

אופניים למשפחות אופק בשטח - אלוני אבא
אופק בשטח מרכז טיולי אופניים בעמק יזרעאל. משכירים אופני הרים מכל הסוגים כולל לילדים ,מושב לתינוק, נגרר לילד ואופניים זוגיות. במקום תוכלו ליהנות מחנייה, שרתים, נקודת שטיפת אופניים ומפת מסלולי טיול בכל האזור בדגש על אלוני אבא בית לחם הגלילית ושמורות האלונים.ימי הפעילות: 5-6.6 בין השעות 09:00 - 19:00, שבת וחג סגור.
טיול מודרך בערב חג שבועות, 3.6 בין השעות ,10:00-13:00 ניפגש במרכז האופניים "מצמן את מרוץ" שבאלוני אבא.
משך הטיול: כשעתיים. ההדרכה היא ללא תשלום. יש להירשם מראש במייל .
לפרטים והרשמה: 0522-662181I 04-9833987 I www.ofek-il.com

מרכז שטח שטיין טיולי אופניים חשמליים - קיבוץ רמת דוד
סיור מיוחד לשבועות על אופניים חשמליים ברפת ובשדות קיבוץ רמת דוד בעמק יזרעאל. וגם – מי היה "עודד הנודד"?
בחג השבועות הקרוב מזמינים אתכם ממרכז השטח של "שטיין טיולי אופניים חשמליים" לסיור מודרך מיוחד ברפת של קיבוץ רמת דוד שבעמק יזרעאל – כן, על אופניים חשמליים, המתאימים לכל גיל מגדול ועד קטן. עוד יכלול הסיור המיוחד ביקור בענפים נוספים בקיבוץ ובשטחים החקלאיים מסביב לקיבוץ, שבימי החג יציינו את סיום קציר התבואה, והצצה ל"עין בידא" נקודת ראשית ההתיישבות של הקיבוץ, המוכרת היום כ"גבעת עודד" המוקדשת לזכרו של עודד ליברמן, הידוע יותר בתור "עודד הנודד" – גיבור סרט הראינוע הראשון בארץ ישראל. סיור מודרך, כשעה וחצי, יציאה מקיבוץ רמת דוד, מספר המקומות מוגבל ומומלץ להזמין מקומות מראש .
ימי הפעילות : יום רביעי, 4.6, בשעות: 10:00 I 12:00 I 14:00 I 16:00 מחיר : 94 ש"ח לבוגר, 50 ש"ח לילדים
לפרטים נוספים והזמנות : 053-2738359 I 04-6506785 I http://www.steinbikes.com

בעקבות שבעת המינים עם רות המואביה בדג בכפר - יקנעם המושבה
צוות דג בכפר מזמין את הילדים וההורים לצאת לסיור בפארק עם רות המואביה. במהלך הסיור הילדים יתחפשו לשבעת המינים, יכירו וילמדו את הפירות והיבולים יצאו למשימות שונות... ויקנחו בהכנת פיתות בטאבון. הפארק מציע מתחם ילדים עם מתנפחים רטובים, חווית דייג הורים וילדים, פינת חי, טרומפולינה, מתחם בימבות, ברכת כדורים, ברכת שכשוך, דייג דגיגונים, השכרת ומכירת ציוד לדייג, פיקניק ומנגלים, אגם לדייג, מזנון עם ארוחות, חנות, קמפינג.(בתאום מראש ).
ימי הפעילות : חג שבועות, בין השעות 8:00- 18:00
מחיר: לילד 43 , למבוגר 27 , לקמפינג 75 ₪.


פעילות שבועות, צילום: דג בכפר

רוה אתגרים - מתחם רכבת העמק כפר יהושע
ברוה אתגרים היכונו לחוויית שטח ייחודית ויוצאת דופן...
מגוון מסלולי טיול בריינג'רים, בעקבות שומר היערות- לאורך רכבת העמק החדשה אשר סוללים אותה ונוכל לראות את העבודות הנמרצות של סלילת המסילות ומשם נמשיך לעתיקות בית שערים ופסל של אלכסנדר זייד, נבצע תצפית על העמק לצדו של הפסל ונשמע הסבר על שומר היערות. ליערות הזורע טבול בטבע - נצא מתחנת הרכבת בכפר יהושע למסע מוטורי מרהיב. נצא לכיוון שדות העמק בדרך מישורית עד לחניון של נחל השופט ושם נצא לשטח לנופים ירוקים מרהיבים לאורך כל ימות השנה נתפתל בין העצים במסלול מאתגר ונגיע לנחל השופט שם נעצור להפסקת קפה ונשמע קצת הסברים על הסביבה . לאחר מכן נעלה על הכלים ונמשיך בין חניוני הפאר הירוקים. הנהיגה עצמית, למסלול מתלווה מדריך, בכל ריינג'ר שלושה נוסעים. הנהיגה לבעלי רישיון נהיגה בלבד מגיל 24+- יש להצטייד ברישיון בתוקף!!!
משחקי לחימה ברובי לייזר - משחק אסטרטגי עם הרבה אנדרנלין וחוויה. רובי האינפרא אינם מסוכנים ,ללא כאב או לכלוך מה שהופך את החוויה לעצומה יותר, לאחר הסבר תפעול הרובים נבצע מספר משחקים...לדוגמה משחק הדגל אשר כל קבוצה צריכה למצוא את הדגל של הקבוצה השנייה ולהביאה למחנה, משחקי שבויים ועוד...
ימי הפעילות: חג שבועות בין השעות 9:00- 18:00 בתיאום מראש.
לפרטים נוספים: 0542066368 I 0777080299 I www.raveatv.co.il

מרכז מבקרים לבידו - מושב נהלל
לבידו מרכז מבקרים בנהלל- חוויה רב חושית של צמחים ושמנים לכל המשפחה, סיור בבוסתן צמחים המונה למעלה מ 500 זנים של צמחי בושם, הדרכה על שמנים ואורח חיים בריא, סדנא לכל המשפחה של הכנת בושם אישי משמנים אתריים וריחות מהטבע.
לפרטים והרשמה: 04-6515131 www.lavido.coml

משתלת ורדים קרן צור - בית לחם הגלילית
"משתלת ורדים קרן צור" בבית לחם הגלילית מציעה ביקור ותצוגת ורדים לגינה בחנות המשתלה ואפשרות לסיורים בשטחי הגידול. בתיאום מראש.במהלך חג השבועות בין השעות 9:00-13:00, לא כולל שבת וחג.
לפרטים נוספים:   04-9835376;I www.vradim.com

בית בד גלילי - בית לחם הגלילית
במושב בית לחם הגלילית, צמוד ליער האלונים נמצא כרם הזיתים של משפחת גלילי ולידו בית בד אקולוגי ומרכז מבקרים. בכל שישי ושבת ניתן לקבל סיור והדרכה אישית אודות ייצור שמן הזית ותפעול בית הבד, לטעום שמן זית מהזנים השונים ולרכוש שמן זית וגבינות ממחלבות בוטיק ייחודיות. לכבוד חג השבועות אנחנו מעשירים את מבחר הגבינות שלנו - מומלץ להקדים ולהזמין מראש גבינות לחג!
ימי הפעילות : מרכז המבקרים יהיה פתוח בחג השבועות בין השעות 9:30-17:30.
בימים רביעי עד שבת , 4-7.6, יתקיים במקום שוק איכרים ואמנים, בהשתתפות מיטב יצרני העמק - מובטחת חוויה לכל החושים.
לפרטים נוספים : בעמוד הפייסבוק של "בית בד גלילי" I ערן 054-4903157

זיו רוזס - מושב היוגב
חנות פרחים ומתנות במושב היוגב. אתם מוזמנים לבקר אותנו בחנות וליהנות מהמבחר שרק חקלאי יכול להציע, בביקורכם בחנות הפרחים, תוכלו לצפות בשלבי מיון הפרחים , חגיגה של צבע וריחות. יציאה לסיור בחממות הוורדים בתיאום מראש!
לפרטים נוספים: 049937578 I 0545989802 I

כרמל יבולים - מושב היוגב
בעלי משק "כרמל יבולים " במושב היוגב מאפשרים הצצה לחממות הגידול של חסה ה"סלנובה" הגדלה בשיטה הידרופונית, מרענן ומלבב לראות ולהתרשם מהקדמה ומהמוצר היפה והטעים.בכניסה למשק חנות עם כל המוצרים הירוקים שאנו מגדלים וכן ביצי משק טריות שמן זית זיתים גבינות ועוד.
ימי הפעילות : החנות פתוחה כל יום מ7:00- 17:00, לכבוד החג יערך סיור ביום שישי, 6.6 בשעה 10.00 בתאום מראש.
לפרטים נוספים : 050-3334666 I 049891858 I www.carmels.co.il

דורון בר - און iCook - מושב היוגב
דורון בר און מארח במטבח החקלאי במושב היוגב ארוחות בוקר וצהריים מתוצרת מקומית תחת הסיסמא " הם מגדלים , אני מבשל ". פסטיבל אספרגוס ומרילנקנודל במושב היוגב, השף דורון בר און חוגג שבועות ומבשל את האספרגוס של משק כרמל יבולים השכן. חוגגים יחד אתו גם שום טרי, בצל, עגבניות, סלונובה , חלב ודבש מקומי, ביצים ומשמש.
בתפריט - סלט של אספרגוס ,כרוב ניצנים חי ,אבוקדו ,הולנדייז וביצה עלומה, קרפ מכוסמת טחונה ממולא באספרגוס טרי , אפונה ירוקה ,קרם פרש של משק הלפרין וביצה עין, פולנטה רכה עם אספרגוס וגם אנטריקוט נהדר וסינטה , טלה ובסוף ...מנה אחרונה שיש רק באביב ורק אצל דורון : המרילנקנודל .אותה כופתאת בצק רכה ממולאת במשמש ועטופה בפרורי לחם וחמאה
ימי הפעילות : ארוחות בוקר וצהרים 4-6.6 בין השעות 09:30-16:00
מחיר: 75 ₪ לסועד
לפרטים נוספים: 04-9893247 I www.icook.co.il I 0526590002

אופים לחם "הר סיני" בנהריים בגשר
בחוויית נהריים בגשר מציעים פעילות מיוחדת לשבועות לכל המשפחה לשילוב ערכי טבע ונוף, מורשת והיסטוריה: סיורים מודרכים, מיצגים אורקוליים, קטר קיטור בן 100 שנה בפעולה, מאפייה עם תנור לבנים ייחודי כולל סדנת אפיית לחם 'הר סיני' לחג, סיור בטיילת גאון הירדן, החאן הממלוכי והגשרים ההיסטוריים ועוד פעילויות רבות. הסדנה בתאריכים 5.6 בהרשמה מראש בלבד. המחיר לסיור כולל הסדנה – 69 ₪ למשתתף (מגיל 3). סיורים מודרכים יתקיימו בימי החג – בשעות 11:00, 12:30, 14:00.
לפרטים ולהזמנות - 04-6752685 


אופים לחם בנהריים בגשר

מרכז המבקרים יקב יפתחאל - אלון הגליל
מרכז המבקרים הינו בקתת עץ ייחודית שהובאה מארה"ב. בבקתה ניתן לטעום ולקנות ממגוון סוגי הדבש האיכותיים שמייצרת מכוורת אופיר וממגוון היינות האדומים שמיוצרים מענבי הכרם של המשפחה.
בקומה השנייה – מוצגות תערוכות ציור מתחלפות של אמנים שונים.
ימי הפעילות: בימי החג בין 10:00-17:00 ובערב החג 3.6 בין 10:00-14:00.
לפרטים נוספים: 0522824644 I 049865811 I www.yfw.co.il I פייסבוק- יקב יפתחאל

חגיגת שבועות ביקב יזרעאל - קיבוץ חנתון
חגיגות היין והמוזיקה ביקב עמק יזרעאל ביום שישי 6.6.14 בין השעות 11:00- .17:00
היקב פותח את שעריו ומזמין את הקהל הרחב לחגיגה של יינות לבנים, גבינות משובחות מייצור מקומי ממחלבת צאן-אל, פוקצ'ות טריות מהטבון ומוזיקה חיה.הכניסה חופשית, היין יימכר בכוסות והגבינות והלחמים במכירים מוזלים לחוגגים.
לפרטים נוספים : 048708701 I www.jezreelwinery.com

יקב טוליפ - כפר תקווה
אירוע Tulip World White- לכבוד הקיץ שבפתח יוקדש האירוע כולו לטעימת יינות לבנים.לצד היינות הלבנים של יקב טוליפ יציעו לטעימה גם יינות לבנים אורחים מרחבי העולם.האירוע יתקיים: 30.5 יום שישי, בחצר היקב בין השעות 10:00 עד 15:00, כניסה ללא תשלום.הטבות ומחירים אטרקטיביים לרוכשים ביום האירוע.
במקום יהיו דוכני מזון (בתשלום), פינות ישיבה אלטרנטיביות, שמש, מוזיקה ובעיקר הרבה כיף, בואו לחגוג שבועות בלבן!
מרכז המבקרים פתוח לקהל בכל יום בין 9:00 ל15:00 כולל בערב החג, סגור בשבתות וחג.
לפרטים נוספים : ליטל 054-6660311 I

נוסטלגיה בכפר חנות לממכר עתיקות - מושב נהלל
במושב נהלל באזור ירוק וכפרי, במבנה רפת משופץ כבן 87 שנים, הקימה הילה בצר גלריה נפלאה לחפצים ישנים ועתיקים מתקופות סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה- 20. בגלריה "נוסטלגיה בכפר" תוכלו למצוא ריהוט עתיק וישן. בואו להתרשם, ליהנות ולרכוש פריטי ריהוט עתיקים, תמונות, פורצלנים נברשות ופריטי נוי נוסטלגיים נוספים. כל המבחר מיובא מהולנד ונרכש במכירות פומביות ,שווקים וחנויות יד שניה.
שעות הפתיחה : בערב חג השבועות 3.6 וביום שישי 6.6 בין השעות :10:00-14:00
בחג 4.6 ובשבת 7.6 בין השעות 10:00-18:00
לפרטים נוספים : 050-7529668 הלה , יעל 054-5915040 , ריקי 054-8053835

טיול בישול – חג השבועות בפארק העמקים
ילדים מבשלים מאכלי חלב בעקבות מנהגי החג: לכבוד חג השבועות, קק"ל מזמינה אתכם להצטרף ל"טיול-בישול" בפארק העמקים בסמוך לטבעון. בטיול נבשל בעצמנו תבשילי חג תוך כדי חיפוש מרכיבים וחומרים במהלך טיול ברגל בשבילי היער. בתום הטיול והבישול ניהנה מארוחת חג נפלאה שהכנו במו ידינו. במהלך הפעילות נשתמש רק בכלי אוכל רב פעמיים שתביאו איתכם. בהדרכת מתנדבי שנת שירות.
חג השבועות, יום רביעי, ו' בסיון, 4 ביוני, בשעה 10:00.
בתשלום: 15 שקלים למשתתף, עד 60 שקלים למשפחה.
יש להירשם מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550.

בילוי משפחתי בחניון שער הכרמל
הצטרפו לקרן קימת לישראל בחניון הגדול הממוקם בכניסה הדרומית לכרמל (הגישה ממחלף אליקים לכיוון דלית אל כרמל). בחניון נמקם פינות משחק בטעם של פעם, הזכורים להורים ואינם מוכרים לילדים. הפעילות מתאימה למשפחות עם ילדים מגיל 5 ומעלה. אנו מבקשים להקפיד ולהירשם מראש כדי שנוכל להתאים את הפעילות למספר המשתתפים. בהדרכת מתנדבי שנת שירות
איסרו חג שבועות, יום חמישי, ז' בסיון, 5 ביוני, בשעה 10:00.
בתשלום סמלי: 10 שקלים למשתתף, יש להירשם מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550.

טיול-טבע בפארק איילון קנדה - ביכורי שבעת מינים
גשר בין איסרו חג לשבת! אתם מוזמנים להצטרף למתנדבי שנת השירות של קק"ל, בטיול שכולו טבע ומקורות במיוחד לחג השבועות. נטייל ונכיר את שבעת המינים ונדבר על מנהג הבאת הביכורים והקשר של קק"ל אל חידוש המנהג בראשית הציונות. משך הטיול כשלוש שעות ומספר המשתתפים מוגבל.
יום שישי, ח' בסיון, 6 ביוני, בשעה 10:00.
בתשלום סמלי: 10 שקלים למשתתף, יש להירשם מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550.


צילום: באדיבות קק''ל

דבש מכמנים - איכות מהגליל
בשנת 1980 הקימה משפחת רק במצפה מכמנים שבגליל מכוורת קטנה. ניתן להגיע ולבקר במכוורת ולשמוע על 'טבע תרפיה' ריפוי במוצרי הדבורים, אבקת פרחים, פרופוליס, טיפול בעקיצות, יערות דבש ועוד ולהוסיף פעילות יצירת נרות דונג מעוטרים וסדנאות יצירה נוספות.
ניתן לסייר במכמנים באתר "דרך התנ"ך אל הטבע", כפר תנ"כי אקולוגי, סיור המשלב ביקור במכוורת, הפעלות והכנת כיבוד מהטבע, בסיור מבקרים במצפה מכמנים, בחאן האבן, בתצפיות נוף מדהימות, מסיירים בערוגות הבושם וטועמים טעמים מהמטבח העתיק.
סיור "בדרך התנ"ך אל הטבע" כולל סיור במכוורת: 45 ₪.
שעות פעילות: 3-4 ביוני- 10:00-17:00- בתיאום מראש בלבד.
טלפון לתיאום: 04-9881337, 052-2476768, www.michmanim.co.il

כוורת הבוסתן בפקיעין
נוסדה על ידי ג'מאל חיר בשנת 1977 בכפר פקיעין. חיר מזמין משפחות וילדים ליהנות משילוב ייחודי בין אירוח כפרי דרוזי בחיק הטבע ופעילויות חינוכיות מגוונות להכרת עולם הדבורה. המבקרים ילמדו על תהליך ייצור הדבש, על שעוני שמש ועל ההיסטוריה של כפר פקיעין העדה הדרוזית.
במכוורת, סדנת יצירת נרות על ידי גלגול לוחות מדונג דבורים גולמי על פתיל מיוחד, קישוט הנרות עם פייטים צבעוניים וסיכות. בנוסף, ניתן להצטרף לקליעת סלים למלא בקבוקים בחול צבעוני, לבלות בפינת החי שבמקום ועוד.
עלות: 15-25 ₪ לסדנא. כניסה לאתר ולפינת החי + סיור ללא עלות.
שעות פעילות: 3-4 ביוני. בין השעות- 10:00-18:00.
טלפון לתיאום: 052-2477897, 057-8132059
איך מגיעים: ניתן לרשום בוויז ובמפות של גוגל "כוורת הבוסתן" ולקבל הוראות הגעה.

יערת הדבש - אלוני אבא
הפעילות ב"יערת הדבש" כוללת סיור במכוורת שנמצאת בסמוך למרכז המבקרים, צפייה בסרט על חיי הדבורה, צפייה בכוורת זכוכית וחיפוש המלכה ולאחר מכן ניתן להתנסות ברדיית דבש עם חלות דבש אמיתיות. במסגרת הרדייה הילדים מפעילים צנטריפוגה ידנית קטנה ורואים איך הדבש זורם מתוכה לחבית ומוזמנים לקחת כפיות ולטעום כאוות נפשם. הפעילות אורכת כשעה.
הפעילות מותאמת לבני חמש ומעלה, בתיאום מראש בלבד בהשתתפות 6 ילדים ומעלה.
עלות: 25 ₪ לילד מגיל חמש, 10 ₪ למבוגר.
שעות פעילות: יום רביעי 15.5 בין השעות - 10:00-17:00.
טלפון לתיאום: 054-4437402, 077-9136549.

מכוורת גליל - קיבוץ שמיר
המכוורת הוותיקה בקיבוץ שמיר מזמינה את הציבור הרחב למרכז המבקרים, בו ניתן לראות את סודות המכוורת, הדבורים העמלות ומלכת הדבורים בכוורת זכוכית ענקית. ניתן לצפות בריקוד הדבורה, בפועלות החוזרות עם אבקת הפרחים והצוף, במלכה המטילה ביצים ובדבורים הבוקעות מתאי החלות.
במקום ניתן לשמוע הסברים מדבוראים מקצועיים ולצפות בסרט המציג את חיי הדבורים ואת אופן הפקת מוצרי הכוורת: הדבש, הדונג, הפרופוליס, פולן (אבקת פרחים), מזון מלכות, ארס הדבורה ותהליך ייצור המוצרים. ניתן לטעום דבש מתוק בפינת הטעימות בחנות המפעל, להתרשם ולרכוש את שלל מוצרי הכוורת
יום שלישי 3.6 בין השעות 08:00-13:00, שבתות וחגים - סגור.
עלות: ללא תשלום. טלפון לתיאום: 04-6947826 קבוצות בתיאום מראש.


מכוורת גליל, קיבוץ שמיר

מכוורת אופיר- אלון הגליל
משק אופיר באלון הגליל כולל את מכוורת אופיר, יקב יפתחאל, כרם יין ושטחי פלחה. צביקה והדס אופיר הקימו את המשק בשנת 1985 ומזמינים בחג השבועות לביקור במרכז המבקרים ולטעימת דבשים מיוחדים ושונים הנוצרים מצוף של פרחים שונים אשר נבדלים בטעמם, צבעם, ריחם והמרקם שלהם. עוד במקום חנות מוצרי הכוורת ותערוכת ציורים של גדי אלסר.
המעוניינים יוכלו לסייר ביקב יפתחאל הסמוך ולטעום מהיינות.
שעות פעילות: יום שלישי 3 ביוני- בין השעות 10:00-14:00, יום רביעי 4 ביוני 10:00-17:00.
טלפון לתיאום: צביקה 052-2824644 אתר: www.yfw.co.il

הפנינג שבועות ב"רוח שתות"
ב"רוח שתות" בכניסה לקיבוץ גן שמואל, מזמינים את המבקרים ליהנות מיום פעילות חווייתי ומהנה לכל המשפחה: קטיף תותים ופטל כולל סרט קצר, אכילה וקטיף של פרי נקי מריסוסים, פונדו שוקולד, כוורות שקופות והדרכה. בניית טנא שבועות מיוחד בסדנת יצירה מחומרים ממוחזרים , מעגל מתופפים וכלי נגינה, ולסיום נארח את אסי כהן, אומן בלונים ייחודי אשר יחלק מיצירותיו לילדים ויסיים במופע רחוב ססגוני ואינטראקטיבי שטרם ראיתם! במקום זולות ישיבה מוצלות, צ'אי שופ, שערות סבתא ופיצות בטאבון - במחירים מוזלים.
4.6.14 בין השעות: 9:30-18:00
עלות כניסה במכירה מוקדמת: 50 שח בלבד למשתתף!
ביום האירוע (על בסיס מקום פנוי בלבד) 60 שח למשתתף.
ההגעה בתיאום מראש בלבד: 058-5010111. www.ruachshtut.co.il

טנא ממרציפן - מוזיאון המרציפן בכפר תבור
חגיגת שבועות אמיתית! תערוכה ייחודית בארץ ובה מוצגים יצירות ממרציפן בנושא עולם האנימציה . בואו לצפות בדמויות אהובות ומוכרות, סרטים מציורים, פיות קסומות והכל ממרציפן ,אגדות ילדים, אישים פוליטיים ועוד.. מיצג חדש ומרהיב בנושא ה"אחר הוא אני" והכל ממרציפן!. הדרכה וסרטון משעשע על תהליך ייצור המרציפן מהשקד ועד המוצר הסופי. חדר הסדנאות קסום בו מתקיימות סדנאות יצירה מתוקות המשלבות מרציפן ושוקולד לילדים ומבוגרים. במיוחד לחג שבועות, כל משתתף מקבל ערכת יצירה בה מרציפן גולמי במגוון צבעים, שוקולד בשני צבעים ועוד מגוון קישוטים מהם יפסל בעזרת כלים ועזרים פירות לטנא שבועות שאותם ישים על סלסלה שיקבל.
בחנות המפעל של שקד תבור תמצאו את מגוון מוצרי השקד והמרציפן של כפר תבור וכן מוצרים של יצרני בוטיק גליליים מבית גלילי'ס.
3/6 ערב חג 09:00-16:00 . 4/6 חג 10:00-17:00, 5/6 אסרו חג 09:00-17:00
* מומלץ להגיע עד שעה לפני סגירה לטובת פעילות היצירה.
מחירים: מבוגר 22 ₪, ילד כולל סדנא- 52 ₪.
פרטים:טלפון – 04-6772111 www.shakedtavor.co.il


טנא ממרציפן - מוזיאון המרציפן בכפר תבור

ג'יפים בין חמניות - עמק המעיינות
'ג'יפ הבר' מזמין אתכם לטיול ג'יפים בעמק המעיינות. בתוכנית - נצא מתחנת הדלק דור אלון של גני חוגה ונסע דרומה למפלים הלבנים והאפורים. משם נמשיך לתצפית קצרה על ציפורים במאגר המים הגדול, לאחר מכן ניסע לעין צמד לשכשך במים לשתות תה צמחים ואבטיח קר. נמשיך משם מזרחה למסיל - הקטע הרחב והעמוק של נחל אבוקה ומשם לאורך גאון הירדן נצפה על הרי גלעד והירדן. נחזור דרך שמורת הטבע נחל חרוד והשדות של מעוז חיים חזרה לתחנת הדלק.
בדרך נצפה בשדות החמניות בשיא פריחתם, בעגבניות התמר שהופכות את צבעם מירוק לאדום לצד, בציפורים שונות ומעניינות נופים מרהיבים ומים צוננים בשפע. הטיול מתבצע על-ידי מדריכים מנוסים והסברים מרתקים על החקלאות, בעלי החיים, והיסטוריה של האזור. אורך הטיול כשעתיים-המסלול מעגלי.
לפרטים והזמנות -גונן אגוזי ג'יפ הבר 052-5758889 www.jeep-habar.co.il

על ביכורים וציפורים במקור החסידה בכפר רופין
במרכז הצפרות "מקור החסידה" בכפר רופין יתקיים לכבוד החג סיור מיוחד ביום ד' 4.6, מהשעה 17:00 ועד החשיכה. נוסעים במכוניות הפרטיות של האורחים בליווי של הדרכה מקצועית חווייתית ומשקפת צפרות לכל רכב. הסיור מתאים לכל גיל וכולל תצפית על הציפורים המקננות – תורים, בזים, סיקסקים, דוכיפת, שרקרקים, שלדגים ועוד, נבקר את התנשמת האחראית על ההדברה ביולוגית, סיור בשדות החיטה של הקיבוץ בעונת קציר החיטים ואיסוף אלומה משפחתית למזכרת ולסיום - תצפית מתל מלוח- מוצב צה"ל לשעבר שהופך לאתר מורשת ותיירות.
לפרטים והזמנות 04-6068396, הנחה לתושבי האזור ולאורחי העמק

תיקון ליל שבועות וסעודה מקומית - קיבוץ נווה איתן
ד"ר אורי מאיר-צ'יזיק, היסטוריון של אוכל ותזונה מקומית, מזמין את הציבור לסעודה ולימוד אל תוך הלילה . בתוכנית: סעודה מן הטבע ויין משובח, לימוד ודיון בסוגיות הקשורות לחג השבועות, לקציר חיטים ועוד. 3.6 מהשעה 20:00. 160 ₪ לסועד/ת, 300 ₪ לזוג. להזמנות: ענת 052-3633489
פרטים נוספים באתר: www.mazon-izun.com

שבועות בין עיזים בחוות 'עז-עיז' - המושבה מנחמיה
בחוות עיזים ומחלבת עיזים במושבה מנחמיה, מזמינים אתכם להפנינג מיוחד בימי השבועות, כולל סיורים מודרכים בדיר העיזים וטעימת יוגורט טרי, ארוחת גבינות מיוחדת לזוגות ומבחר מאפים ופעילויות נוספות.
4-7.6 בין השעות 10:00-17:00. לפרטים נוספים : 057-7292996.

שבועות בחוות בל עפרי -  קדמת צבי
בחווה התיירותית – חקלאית בל עפרי ברמת הגולן מציעים בילויים נפרדים לילדים ולמבוגרים: הילדים מוזמנים לסדנת "קציר חיטים" בה ילמדו להכין לחם איכרים מגרעיני חיטה או לסדנה להכנת גבינות צאן ואילו המבוגרים יכולים לבחור אם להיות עם הילדים או לערוך סיור בשטח החווה שבו יוכלו להכיר את החווה המיוחדת, לבקר ביקב ולטעום יינות. הכל במרחק קצר מילדיהם.
הפעילויות מוצעות בכל ימי חג השבועות וסופי השבוע של הקיץ וכן בימי חול בתאום מראש.
טלפון: 052-8805026 (תמי). www.facebook.com/BellOfri.il


חגיגת שבועות בחוות בל עפרי

חגיגת מים במי קדם - סיורים חווייתיים ומרעננים בנקבת המים
המבקרים מוזמנים לבילוי רטוב במי קדם - חוויה מרגשת הלוקחת אתכם אחורה בזמן לתקופה הרומית ביזנטית.ביקור בתוך נקבת מים, שהייתה חלק ממפעל המים הקדום שהוקם באזור,על-מנת לספק מים לעיר הנמל הגדולה - קיסריה. כיום מציע האתר למבקרים בו מסע רטוב והרפתקני בתוך נקבה פעילה הזורמת מתחת לאדמה ומוארת על ידי מערכת תאורה.ההליכה במים בעומק של כחצי מטר ומלווה בהדרכה.  יש להצטייד בנעליים ובגדים להליכה במים, בפנסים ובגדים להחלפה.
האתר פתוח כל יום מ 9:00-17:00. ימי שישי 9:00-14:00
לפרטים נוספים: 04-6388622

חג החלב והדבש במרכז המבקרים של מכוורת עמק חפר
מכוורת עמק חפר מזמינה אתכם לסיור חווייתי לכל המשפחה בימים חמישי-שישי 5-6.6.14 במהלך הסיור סרט קצר לכל המשפחה השופך אור על עולם הדבורים, מבנה הכוורת ויצירת הדבש. פעילויות יצירה לילדים בנושא דבורים, פריחה ודבש. הרצאה מרתקת למבוגרים, על הדבש במקורות, כיצד הופך הדבש למקור אנרגיה זמין ועל מוצרי כוורת מיוחדים כמו מזון מלכות, אבקת פרחים (פולן ופרופוליס). בהמשך הסיור מפגש עם דבוראי ופתיחת כוורת לעיני המבקרים, סיור בבית האריזה וצפייה בקווי הייצור ולסיום טעימות של מבחר דבשים, מוצרי כוורת וקונפיטורות פרי ממותקות בדבש
אורך הסיור: כשעה וחצי. הפעילות מיועדת לגילאי 3 ומעלה. עלות למשתתף: 25 ₪.
לפרטים: טלפון: 04-6370105. הסיור בתיאום מראש בלבד!

שבועות באמת התנינים - מושב בית חנניה
תותחי מים, שעשועי מים, ומגלשות מים ילוו את הפעילות החקלאית של טחינת גרגרי חיטה זהובים במכתש ועילי עד לאפיית הפיתה החמה. בנוסף, טיול ברכבת הטיולים לשדות קנה הסוכר. תוכלו גם להנות משייט בסירות משוטים, חכות לדייג, תצוגה והאכלת תנינים, אפיית פיתות, פינת יצירה, פינת ליטוף, מגלשות מים ומתחם של שעשועי מים. במקום מתחם מסודר לקמפינג עם כל שרותי הקמפינג.
פתוח ביום רביעי 4.6.14 משעה 10:00-17:00. קמפינג מיום שלישי 3.6 ועד שבת 7.6
לפרטים: 04-6361025 http://amataninim.co.il

"תבלין בגן" - מושב גן השומרון  לד צומת עירון
חוות "תבלין בגן" מזמינה ילדים והורים לפעילות טעימה וחווייתית בהשראת הטבע. אפיית פיצות מדהימות לפי בחירה בטאבון +משקה ועוגיות בריאות. יצירת עציץ מחימר ושתילת צמח מרפא בעציץ. ולסיום הכנת סבון טבעי וריחני.
שבת 7.6.14 הפעילות בתיאום מראש: 04-6370365 , 052-3719196


אזור המרכז

מלאכות הכנת הלחם בטחנת הקמח "אלפא לסולת"- נווה ארז
לכבוד חג הביכורים, מרכז המבקרים "אלפא לסולת" ייפתח לראשונה למלאכות הכנת הלחם. נכיר את כלי עיבוד האדמה את המחרשה והמזרעה. את הקומביין נפעיל מפעם לפעם ונלמד את דרך פעולתו. חווית קציר חיטים: דשים, זורעים, טוחנים ולבסוף גם טועמים מהלחם שהוצאנו מן הארץ.מומלץ להמשיך מהמפעל ל"חאן ענבלים" הסמוך.
5/6, 10:00-17:00 מחיר: 10 ₪ לאדם ועד 50 ₪ למשפחה.
מרדכי: 0504980058


שבועות בחבל בנימין, צילום - מירי צח

משק ברגר - מושב כפר הס
הרפת במשפחת ברגר הוקמה בראשית שנות הארבעים של המאה הקודמת, אז נקנתה עגלה אחת וממנה התפתחה הרפת. כיום הרפת מונה 65 חולבות. במשק רפת לחלב, רפת לעגלים ודיר כבשים. במשק יחגגו את חג השבועות בו יוכלו הילדים ללמוד על הרפת האקולוגית, יראו כיצד מתבצע גז כבשים, יאכילו כבשים, יבצעו הגמעה בבקבוקים של עגלים ועגלות, ייהנו בפינת היצירה ובפינת המשחקים שנבנתה ברוח עקרונות המיחזור.
זמני הפעילות: 10:00-16:00.  מחיר: 35 ₪ למבקר מעל גיל שנה.
טלפון לבירורים: 050-4621483 www.meshekberger.co.il

פסטיבל שבועות בחווה האקולוגית "ענבלים" - נווה ארז
בחווה האקולוגית "ענבלים", השוכנת במקום ציורי הצופה לירושלים, ים המלח ובקעת הירדן יתקיימו מספר אירועים במהלך חג השבועות:
ביום חמישי, 5/6, במשך היום יהיה בית קפה פעיל ומרחב יצירה פתוח.
ובערב: "חברים של ענבלים"- מוסיקאים מנגנים.
ביום שישי, 6/6, תתקיים קבלת שבת מוסיקאלית עם מרדכי יצהר ונועם כהן.
במוצאי שבת, 7/6: מרדכי יצהר במופע השקה לאלבום החדש "האש בתוכי שבוערת".
ערן קליין – הפקה מוסיקלית, עיבודים וקולות
משה שלו – עוד, סנטור, טאר וקולות
יוני שרון – כלי הקשה.
לפרטים: נועם 050-4324446 , תהילה 050-7451432

מטיילים שבועות בפארק נאות קדומים - יער בן שמן
חגיגה לכל המשפחה : טיולים, סיורים, מוזיקה אבוריגינית סדנת ציור ועוד. סיורים מודרכים וסיורים עצמאיים בנושא חג השבועות ומגוון שמותיו. הסיורים המודרכים ייצאו בשעות 10:00 / 12:00. ביום חמישי בלבד - מופע מוזיקלי - "החוויה האבוריג'ינית" -חיבור לטבע, שמירה וחיים בהרמוניה עם הטבע בתקופות קדומות ותרבויות רחוקות. המופע אבוריג'יני מבוסס על חייו של יובל עם האבוריג'ינים באוסטרליה, בשילוב קטעי נגינה בדיג'ירידו,(כלי נשיפה מיוחד במינו), ריקוד ושירה. במהלך ההופעה מוזמנים הילדים להתנסות בנגינה על דיג'ירידו. המופע יתקיים בשעות: 12:00 / 14:30. לאחר המופע "זמן חלום" – סדנת ציור אבוריגינית - סדנה מספרת על אמנות האבוריג'ינים, על הציור, הפקת צבעים, מכחול, נושאי הסיפור וסמלים אבוריג'ינים – כולל התנסות בציור על קליפות אקליפטוס עם צבעי אדמה.
ימים ה' ו' חמישי 5-6.6.14 מחיר: 30 ₪ לאדם, מגיל 4
לפרטים נוספים: 08-9770770 www.n-k.org.il


חגיגת שבועות בפארק נאות קדומים

הפנינג שבועות במשק 6 - מושב גאולים
במשק 6 יתקיים במהלך השבוע הפנינג שבועות לכל המשפחה. חגיגה חקלאית אמיתית הכוללת אירוע מיוחד של השקת לולי חופש, קטיף תותים, פינת יצירה, רכיבה על סוסים, חיות משק, ועוד הפתעות
בתאריך ה- 4/6 החל מהשעה 9:00, המשק פתוח בפניכם לפעילות חקלאית אמיתית ומהנה! בתוכנית: סדנאת כדרות מאתגרת של שמיל "לגעת בחומר" פינת ליטוף פינת חי רכיבה על "שש...ת" החמור פינת התחפשות לחקלאים קטיף תותים מתוקים מכל הזנים שיש לנו!!! סרט על החרקים "המועילים" ביו -בי והכול תחת מתחם מוצל ונעים מזנון עשיר ומגוון ועוד הפתעות. בערב מופע למבוגרים: אסף גד חנון מיוצאי דייוויס, במגוון שירים ועיבודים.
לברורים ושאלות אודי 050-4679823 https://www.facebook.com/meshek6

חגיגת ביכורים קיבוצית - קיבוץ צובה
פארק השעשועים קיפצובה, שבקיבוץ צובה מזמין את הציבור ליהנות מארץ חיטה ושעורה וגפן ותאנה ורמון ארץ זית שמן ודבש…נחגוג את שבועות, במיטב המסורת הקיבוצית ביום רביעי, 4.6 בין השעות 12:00-15:00.. האירוע ייפתח בסדנאות יצירה של הכנת זרים וטוגות ותצוגת הענפים השונים של הקיבוץ. משעה 14:00 יתחיל מופע ביכורים מיוחד ומסורתי שיכלול הקראת קטעי שירה מן המקורות, שירה בליווי זמרים , העלאת שבעת המינים והביכורים ל"כוהן הגדול" ע"י ילדים מהקהל, תהלוכת עגלות הענפים בליווי טרקטור "המפזר וזורע" ממתקים, ההורים יוזמנו לעלות ולהציג את ביכורי התינוקות על הבמה ועוד. ובסיום האירוע, ריקודי עם בהנחיית ירון מישר. בנוסף, יתקיימו טיולים מודרכים לעתיקות צובה. יציאה מהמלון בשעה 10:00.
כל הפרטים באתר תיירות צובה: www.tzuba.co.il


חגיגת שבועות בקיבוץ צובה

חגיגה בלבן בחבל מודיעין
פסטיבל "חגיגה בלבן בחבל מודיעין" של עמותת תיירות חבל מודיעין, המתקיים זו השנה השלישית מציע לכבוד שבועות חוויה של חיבור אמיתי לטבע ולאדמה. בשמורת נאות קדומים יתקיימו סיורים והפעלות מיוחדות לכל המשפחה ובפארק הקופים מציעים מסע מרתק בעולם הקופים וסדנאות יצירה ולראשונה ניתן לשלב נסיעה ברכבת ישראל וחבילת טיול בלעדית. בכפר חשמונאי מגילת רות מתעוררת לחיים על ידי המבקרים, בכפר עברי קדום. חגיגת קציר חיטה, טחינת קמח, אסיף תפוחי אדמה בשדה ועוד חוויות חקלאיות בחוות גלעד בגינתון, ובחוות הזיתים "אלאדין" שבכפר-רות מציעים סיור בחווה ופעילות מהחיטה עד לפיתה. במבוא מודיעים משק חי המציעה פעילות חליבת עיזים והכנת גבינות, אריגה, טוויית צמר ועוד ובבית האיכר בכפר הנוער בן שמן פעילות חליבת עיזים וייצור גבינה, אפיית פיתות החל מקציר חיטים ועד לאפיה ועוד. בברקת, טירת יהודה ובני עטרות יתקיימו סיורים ייחודים בעקבות שבעת המינים, מחלבות האזור לצד יקבים משובחים ייפתחו לסיורי מבקרים וטעימות- חלקם ללא תשלום.כמו כן יתקיימו סיורים ללא תשלום ביער בן שמן, בהדרכת קק"ל.
פסטיבל שבועות - 29 במאי – 7 ביוני 2014
לפרטים מלאים על כל אירועי הפסטיבל : 03-9728999 / www.thm.org.il


פסטיבל חגיגה בלבן בחבל מודיעין- צילום דודי לזר

חג ראשית הגז- פינת החי מעלה לבונה
ביום חמישי, ה- 5.6, החל משעה 15:00 תתקיים בפינת החי שבמעלה לבונה פעילויות לילדים לכבוד שבועות שתכלול:  מתנפחים, בלונים, מעגל מתופפים ויצירה בצמר. הדגמה של מצוות ראשית הגז- גזיזת הצאן והבאת הצמר לכהן. המחשה של תהליך עיבוד הצמר מהכבשה עד לאפודה...
הפעילות בתשלום. לפרטים: מינה 052-6070384

"בד בבד" - חורש ירון
מיטב האמנים מזמינים את המשפחות ליריד שיתקיים בבית הקפה בד בבד, בחורש ירון ובו יוצגו מגוון יצירות קרמיקה, תכשיטים, כובעים, תיקים, תמונות, וינטג', מגזרות נייר ועוד. בבית הקפה יוצע תפריט חלבי חגיגי הכולל פוקאצ'ות, פיצות ועוד.
ביום חמישי, 5.6, בשעות 17:00-21:00.
הכניסה חופשית.  לפרטים: מיכל 052-5666436


אזור הדרום

פסטיבל מהשדה לצלחת - צפון הנגב
כל מה שאפשר לעשות עם הירקות והפירות העסיסיים הטריים ביותר, שדות התבואה הזהובים, והמרחבים האין סופיים בהם הירוק והחום מתערבבים, בפסטיבל 'מהשדה לצלחת': חוויות קציר, גיבון ואפיה, סיורים קולינריים מודרכים בין קונדיטוריות קטנות וחוות ירקות אורגניים, צ'ילאאוט חגיגי בספא צאלים, לשקשק את ביצת היען ולהכין ממנה אומלט בחוות 'אל היען', שוק גבינות וטעימות בסטודיו AYUNA בקיבוץ בארי, סדנת דגים עם השף אידי והשף רודד במושב שרשרת, סיור בחוות הקקטוסים בתלמי יוסף, טעימות מתוקות במרכז הדבש של קיבוץ יד מרדכי, קטיף פיטנגו וטעימת חטיפי זעתר בין שיחי התבלין והבשמים ב'מבוך מרים' במושב ניר משה.
מתי ? במשך כל ימי החג ובסופ"ש, 3-7.6. מחיר: בהתאם לפעילות.
לפרטים נוספים ולפירוט הפעילויות : www.habsor.co.il


קטיף עצמי בפסיבל 'מהשדה לצלחת' - צילום: דורון הורוביץ

חגיגת חלב ודבש לכל המשפחה - קיבוץ יד מרדכי
איך מגיע החלב לקרטון? ואיך הדבש מגיע לצנצנת? קיבוץ יד מרדכי מזמין משפחות לחגיגת שבועות: * הכנת מעדני חלב * היכרות עם הפרות המייצרות את החלב * מפגש מרתק עם הדבורים והדבוראי * מלקקים דבש טרי טרי * נוסעים בטרקטור ממש כמו פעם! * ומטפסים על טנקים כמו חיילים אמיתיים
מרכז הזמנות: 08-6720559 , 052-3923104, אתר: www.ym-tayarut.co.il


ילדים משחזרים קיבוץ של פעם, בקיבוץ יד מרדכי
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
פארק נהריים באשדות יעקב - היסטוריה נופים וסיפורים -

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
פארק נהריים באשדות יעקב - היסטוריה נופים וסיפורים  
   
תצפית וסיפור תחנת הכוח המרשימה שהפיקה חשמל מכוח המים ו'רכבת העמק' שעברה בנהריים. הסיור משלב היסטוריה, נופך ציונות, טבע ונופים מדהימים, פכפוך מי הירדן והירמוך, הכול אמיתי ומוחשי ובהדרכתו המיומנת והמקצועית של חבר קבוץ אשדות יעקב עפר לוין  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: כל השנה

 
   

מפעל החשמל של פנחס רוטנברג

פארק נהריים באשדות יעקב, 'אי השלום' וסביבותיו - הצעה מיוחדת ליום של בילוי, כיף ופעילות במקום בו תוכלו לחוש את פעמי ההיסטוריה, לנשום את ריחותיו של העבר הקסום, לחוות את ההווה ולשמוע על העתיד שמצפה לנו... הסיור ב'אתר נהריים' משלב היסטוריה, נופך ציונות, טבע ונופים מדהימים, ריח פריחות וצבעים, ופכפוך מי הירדן והירמוך.

בדיוק לפני 82 שנה, ביום קיץ לוהט, ערב חג השבועות בחודש יוני 1932, אחרי שנים של חלום מחשבה תכנון ובנייה, נחנכה בטקס צנוע ובנוכחות המלך עבדאללה - תחנת החשמל שהקים פנחס רוטנברג בנהריים. מים רבים זרמו בירדן ובירמוך, הפעילו את הטורבינות העצומות, סובבו גלגלי ברזל ענקיים, הניעו כוחות ויצרו את החשמל של חיפה, תושבי העמק וחלק קטן לחצר המלוכה הירדנית. היום, המבנה התעשייתי העצום החולש על נופים מרהיבים, עומד דומם, מצפין סודות פוליטיים מדיניים ורומנטיים למכביר.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

גם לאחר שנסגר המפעל והחשמל סופק ממקורות אחרים, נהגו ילדי העמק לנסוע באופניים עם הוריהם, לחצות את הגשר, להשקיף על המים הזורמים, להתרשם משיטפונות החורף שהציפו את הסכר, לנער את הטיפות שהרטיבו את הפנים, להצטלם במצלמה של אבא שצילם בפילם שחור לבן ואחר כך לטייל בשדות ולקטוף חמציצים, חרציות וסביוני סבא.

בשנת 1994, כשנחתם הסכם השלום עם ירדן עבר השטח לריבונות ירדנית אבל על פי הבטחתו של המלך חוסיין ליצחק רבין הותר לחברי הקיבוצים להמשיך לעבד אדמותיהם שמעבר לגבול ולתיירים ישראלים להמשיך לטייל בנופים היפים באופן גלוי וחופשי.

במעבר הגבול הוקם ''אי השלום'', לטובת מבקרים רבים שטיילו ומבקרים באתר מדי יום, ומופקדים באחריות תיירות אשדות יעקב ובהדרכתו המיומנת והמקצועית של חבר הקבוץ עפר לוין.

בשנת 1997 נורו שבע בנות מבית שמש ע"י חייל ירדני כשיצאו לטיול שנתי באי השלום. אורנה שמעוני מאשדות יעקב הקימה לזכרן את גלעד הבנות שהפך גם הוא יעד מבוקש למבקרים.

20 שנה מאז הסכמי השלום חצו מבקרים רבים את מעבר הגבול, ראו ושמעו, למדו, צילמו ונהנו מסיורים מרתקים ומרהיבים. בין נופים קסומים, מים זורמים, היסטוריה מרתקת וסיפורים המתחילים בימי קדם, דרך שנות ההתיישבות בארץ ישראל, בעמק הירדן, סיפור הקמתן של חברת ותחנת החשמל הראשונה בארץ, סיפורה של רכבת העמק המיתולגית ומסילתה הצרה, שנסעה בין חיפה לדמשק.


סכר העודפים

לפני שישה חודשים, בהוראת הצבא, נסגר ''גשר הכביש'' המהווה את גשר הכניסה ל'אי השלום', בשל מצב תחזוקתי רעוע. סגירתו הממושכת מונעת כעת את המעבר משטח ישראל לירדן, את הסיור המיוחד והקרבה הממשית להיסטוריה של רוטנברג ומפעל החשמל.

אבל לא איש כמו עֹפר לוין ייכנע למצב!! כשאין לחם אוכלים עוגות וכשאין מעבר - יש מעקף! 

לוין, שמכיר את שבילי ודרכי נהריים כמו את כף ידו הגדולה, מוביל עכשיו את מבקרי האתר בדרכים ישנות-חדשות, לאורך מערכת התעלות והסכרים שהקים רוטנברג, חוצה את מפגש שני הנהרות (ירמוך וירדן), עוצר לתצפית על מפעל החשמל, מטפס ועולה במעלה ההר עד תצפית מיכל - נקודה קסומה באמצע ההר המשקיפה למרחוק, אשר מתחתיה נפרשים מראות מרהיבים ונופים עוטי הוד. עפר, ששנותיו כשנות המדינה (כמעט...) פורש את ידיו ומפליג בתיאורים, סיפורים וזיכרונות....

מדרום מערב נשקפת אחוזתו של מאיר הר ציון במעלה כוכב הרוחות, ממזרח הרי גלעד וגולן, ביניהם תצפית ירדנית פעילה, בתי הפטרייה שהקים פינחס רוטנברג לפועליו ודאג לגגות רחבים להצל מהשמש החזקה, דקלים שניטעו לפני שמונים שנה, אורות היישוב עדסייה המהבהבים מרחוק וקצת יותר קרוב מציץ, ריק ממים - האגם הגדול ותעלת המים העליונה שהובילה את המים אל הטורבינות הענקיות, ומתחת לתצפית - עצום דומם ושותק, מצפין אגדות וסודות נשקף במלוא הדרו – מפעל החשמל הגדול. הקיץ שהקדים ייבש את השדות, הצהוב שולט מסביב ובאוויר עפות חסידות.

עֹפר מלא סיפורים, אנקדוטות וזיכרונות של חלוצים וחולמים שבאו עם חזון, ייסדו מפעל, ייצרו חשמל, יצרו חלום וכתבו היסטוריה מפוארת לתפארת.

את כל הסיפורים האלה ועוד תוכלו לשמוע, לראות, לגעת למשש ולחלום כל יום, בקבוצות, כיחידים, בזוגות ועם משפחות.
יש לתאם את הביקור מראש.
פתוח: כל יום, בכל עונה, כל השנה
ימים א'- ה' ושבת: 09:00- עד 16:00
יום שישי: 09:00-14:00
פרטים נוספים בדף הפייסבוק

איך מגיעים:
בכביש 90 בצומת אשדות יעקב איחוד פונים מזרחה, לפי שלט חום 'נהריים'.
ממשיכים דרומה עד לאתר ההנצחה לזכר הבנות מבית שמש ומשרד האתר
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
''מהשדה לצלחת'' - פסטיבל האוכל החקלאי בצפון הנגב - פעילויות לכל המשפחה

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
''מהשדה לצלחת'' - פסטיבל האוכל החקלאי בצפון הנגב  
   
שני סופי שבוע בפינות חמד קולינריות ב'אסם התבואה של ישראל', סיורים חקלאיים וקטיף עצמי, סדנאות שף, פסטיבל יין, יריד איכרים, מחלבות, קונדיטוריות ביתיות, חוויות קציר, גיבון ואפיה,אירועי מוסיקה ועוד  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 29.5-7.6.2014

 
   


בשלני צפון הנגב מחכים לכם עם אוכל טרי וטעים שהגיע ישר מן השדה.... במשך שני סופי השבוע 29.5-7.6 יפתחו את שעריהם מגוון אתרי אוכל ואירוח - מסעדות, בשלנים, אטרקציות חקלאיות, מאפיות ומחלבות במיוחד עבורכם. הפסטיבל מבוסס על תוצרת טרייה אשר גדלה באזור וממנה מוכנים מאכלי הפסטיבל. לצד אתרי החקלאות יש גם מספר מחלבות בוטיק שמייצרות גבינות עיזים ובקר משובחות, בשלנים מקומיים ואתרים המציעים סיורים חקלאיים ופעילות קטיף.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

זה המקום המושלם לבוא ולטעום את המאכלים כשהם טריים ונקטפים ישר מהשדה לצלחת שלכם. אתם מוזמנים לפסטיבל אוכל חקלאי אמיתי ובו בין היתר: • סדנאות שף עם אוכל טרי • ארוחת טעימות אצל חקלאי המקום • סיורים חקלאיים • סיורים במחלבות לצד ארוחת גבינות • קטיף וטעימת ירקות הישר מן השדה • הפעלות לכל המשפחה
כל מה שצריך זה רק לבחור ולהזמין מקום.... תבואו יהיה טעיםםםם

אירועים מיוחדים

פסטיבל יין הקיבוצים השלישי', קיבוץ זיקים, מארח את עלמה זוהר
יום חמישי 29.5 החל מהשעה 19:00
טעימות ומופע בערב אחד. זו השנה השלישית בה יערך פסטיבל היין הייחודי- 'פסטיבל יין הקיבוצים', בקיבוץ זיקים. כ-20 יקבי בוטיק מתוצרת ישראל יתאספו לערב אחד ויציגו לטעימות את מיטב היינות, ויתחרו על ליבם וטעמם של חובבי היין. הפסטיבל יגיע לשיאו במופע של הזמרת עלמה זוהר, עם מיטב להיטיה ('שיר אהבה אינדיאני', 'אגו טריפ', 'דע' ושירים מאלבומה החדש).

כמיטב המסורת של פסטיבלי היין המכובדים בארץ ובעולם, יסתובבו האורחים בין דוכני היקבים, יטעמו ויירכשו מעשרות סוגי היינות שיוצגו. בין מזיגה לטעימה וצפייה במופע, יהנו האורחים מדוכני מזון רבים: סושי, גבינות, מאפים, גלידות, עוגות, מתוקים ועוד. במתחם בפסטיבל יפתח מטווח ירי חץ וקשת מקצועי של 'מועדון קשתי כוכב', ממושב כוכב מיכאל, ולאורחים תינתן הזדמנות חד פעמית לבחון את עצמם בקליעה למטרה

האירוע יתקיים ברחבת הדשא המרכזית בקיבוץ זיקים (שילוט בכניסה לקיבוץ).
פתיחת הפסטיבל: החל מ-19:00.תחילת המופע של עלמה זהר: 21:30.
עלות כרטיס הכניסה למתחם- 65 ₪ לאדם (כולל המופע, טעימות וכוס יין יוקרתית במתנה)
כרטיסים ניתן לרכוש באתר של המועצה האזורית חוף אשקלון: www.hof-ashkelon.org.il, או בקופות שבכניסה. לפרטים: מעיין- 0523962520

אביב בכרמים - יריד קיבוצי ירוק לכל המשפחה בניחוח שבועות
שישי, 30.5 11:00-17:00 בקיבוץ כרמים
היריד של קיבוץ כרמים חוזר זו השנה השישית ברציפות, והפעם הוא ירוק יותר, משפחתי יותר, מהנה יותר ומגוון אפילו עוד יותר. יריד האביב של כרמים הוא אירוע כפרי אביבי מלא פעילויות לכל טעם וגיל, שהצליח לבנות לעצמו במהלך 5 שנות קיומו קהל מבקרים נאמן שמגיע מכל רחבי הארץ לצפון הנגב מדי שנה באביב כדי לבלות, לקנות, לאכול וליהנות ממוזיקה ומופעים בשמש האביבית בינות לפריחה הצבעונית שסביב.

שוק כפרי עם ירקות, לחם, גבינות, שמן זית ומוצרים אורגניים שונים ,דוכני אוכל ללקק את השפתיים, פעילויות ספורט מגוונות ,טיפולים הוליסטיים, בית הקפה של נוער כרמים, לילדים: רכיבה על גמל, שעת סיפור, סדנאות יצירה אקולוגיות, משחקי מים... ועוד המון הפתעות

היריד יתקיים השנה בסוף השבוע שלפני חג השבועות, ויהיה בסימן החג עם משחקי מים לילדים, סדנאות להכנת גבינות, אירועי לימוד בסגנון לימוד השבועות שיעסקו בתחומי העניין המאפיינים את הקיבוץ: פלורליזם, ישראליות, התיישבות, אקולוגיה ויהדות צעירה, רעננה, מתחדשת. את היריד ילווה פסקול מוזיקלי בדגש על מוסיקה ישראלית עדכנית ומקפיצה. השנה יהיו הופעות של יוצרים צעירים מהדרום ומופע מרכזי: קורין אלאל ורונית שחר

יריד אביב בכרמים הינו יוזמה של הקהילה הצומחת בכרמים, וחברי הקהילה אחראיים להפקתו, הקמתו והוצאתו לפועל. בין השאר, מטרתו לחשוף את הקהילה המתחדשת בכרמים, את ערכיה ופועלה, לקהל המבקרים. בין אלה, ניתן למנות את המחויבות הסביבתית והחברתית העמוקה שלקחו על עצמם חברי הקיבוץ המתחדש. משום כך, היריד כולו מאופיין ברמה גבוהה מאוד של מודעות סביבתית, בפעילויות ירוקות, ברמה פרטנית מאוד של מיחזור ועוד. כמו כן, היריד כולו מבוסס על כוחות מקומיים, בעלי עסקים ואמנים מהאזור.

השנה יושם דגש מיוחד ביריד על ערכי הקהילה, ועל חשיפת הקהילה, העשייה והחיים הקיבוציים בפני המבקרים. השנה, נציע למבקרים ביריד להכיר מבפנים את הקהילה, נערוך סיורים מודרכים בתוך הקיבוץ וסיור לילדים על עגלה רתומה לטרקטור בכל רחבי הקיבוץ. - בין הדוכנים השנה ישולבו גם דוכני הוועדות הקהילתיות (ועדת קליטה, ועדת תרבות, ועדת חינוך, ועדת ספורט, ועד משק, ועוד...) אשר יספקו פעילויות וידע למתעניינים בחיי קהילה בכלל ובנגב בפרט.

קיבוץ כרמים הוא קהילה בבנייה הדוגלת במעורבות חברתית וסביבתית, בחיים משותפים לדתיים וחילוניים ובתרומה לקהילות שכנות. בחמש השנים האחרונות הצטרפו לקיבוץ 40 משפחות חדשות במטרה לבנות את ביתן בקיבוץ ולבנות עתיד חדש, ירוק יותר, חברתי יותר ואכפתי יותר, בנגב
לפרטים נוספים נועה זמסקי 054-4759138

שבועות בקיבוץ צאלים
תיירות קיבוץ צאלים מזמינים אתכם לחגוג וליהנות בבריכה ובחמאם המפנק שלנו...
במתחם בריכת שחייה, בריכת פעוטות, מגרשי ספורט, מדשאות רחבות, צל בשפע ופינות ישיבה, חמאם- בריכת ישיבה וג'קוזי של מים תרמו מינרלים חמים ונעימים, סאונה יבשה וקפיטריה, גלידות שתייה ועוד.. טיפולים אלטרנטיביים להשלמת המרגוע...
המתחם פתוח ביום שבת ה 31.5 מהשעה: 10:00-18:00
בשבתון שבועות 4.6.14 מהשעה 10:00-18:00 – בתוכנית מתנפחים וכיף לילדים.
בסוף שבוע 6-7.6 מהשעה 10:00-18:00
מחירי כניסה: מבוגר 60 ₪ ילד 40 ₪ בשבועות 60 ₪ גם לילדים.
בנוסף, במתחם לינת שטח תחת כיפת השמיים וחדרי אירוח כפריים.
פרטים והזמנות: 08-9989268 בקרו אותנו באתר www.zeelim.co.il

ערב גבינות ויין
5.6- יום חמישי- החל מהשעה 20:30
חוות אל היען ( מול פארק אשכול)מזמינה אתכם לערב גבינות ויין סוחף ומהנה עם הרכב מוסיקלי של כשרונות צעירים מהאזור.
טלפון להזמנות: צופיה – 052-6901660 שרון – 052-3311496


צילום: שי שמואלי

שוק גבינות וטעימות מתארח בסטודיו AYUNA בקיבוץ בארי
6.6 שישי 10:00 - 13:00. 054-7915572 054-7918249
לכבוד הפסטיבל מתארחת מחלבת בארי במתחם הנגריה בסטודיו AYUNA - גלריה ובה מגוון אקלקטי של חפצים ורהיטים ייחודיים לבית שזוכים לנגיעת יד אישית- שיפוץ, ריענון, ריפוד וצבע. במקום קולקציית רהיטים בעיצוב וייצור אישי וחפצי עיצוב משלימים לבית.
במקום יתקיים שוק גבינות הכולל טעימות טיפים והסברים של גבן המחלבה. מחלבת בארי בעלת ותק של 15 שנים בייצור גבינות מציעה מבחר עשיר ומגוון של גבינות בוטיק מחלב בקר, המיוצרות בעבודת יד. החלב לגבינות מגיע מ"רפת נגב" הנמצאת במרחבי מערב הנגב. הפרות נמצאות באזור כפרי רגוע ושלו, נהנות מאויר צח ומרפתות מרווחות ללא רעש סביבתי ולחץ, ומספקות חלב עשיר בטעם וארומה. מזג האוויר בנגב מאופיין בימים חמים ולילות קרים המעניקים לחלב את אופיו המיוחד. גבינות הפרימיום מיוצרות באופן ידני ובתהליכים מסורתיים וטבעיים תוך שימת דגש על אפיון האזור ומיצוי התכונות והטעמים הייחודיים אל תוך הגבינות, וללא חומרים משמרים. את הטעם המיוחד והאופייני לכל אחת מהן, בשילוב עם תכונות החלב ואופי האזור. בין מגוון הגבינות ניתן למצוא את גבינת "בשור"( רוקפור),"סחף"( מנצ'גו),"אשכול ( אמנטל), "גררית" ( גאודה), כלנית (קממבר) ועוד
הגבינות כשרות. במקום ניתן לקנות גבינות לקחת הביתה וכן מגוון פינוקים, קפה ומאפה.

החקלאי הצעיר - חוויה משפחתית על דרך השדות
שבת 6.7 10:00-15:00 054-7919000
כמה פעמים שאלנו את הילדים- היכן גדלים הירקות? והתשובה שקבלנו היתה ... בסופר! ב מיוחד לכבוד פסטיבל מ"השדה לצלחת" הוכנה עבורכם פעילות מדליקה לכל המשפחה הכוללת היכרות מקרוב עם עולם החקלאות תוך שילוב של התנסות , הסברים, יצירה, הפעלה וכמובן טעימות....
הפעילות כוללת מספר תחנות הפעלה ויצירה לאורך דרך השדות- שהנה נתיב חקלאי העובר בין שדות חקלאיים, פרדסים ומרחבים פתוחים.

1.מהחיטה ללחמנייה- נפתח את הביקור במצפה גבולות- שהנו אחד משלושת המצפים הראשונים בנגב. במקום נמצאת מאפיית הלחם הראשונה בנגב שספקה בעבר לחם לכל האזור. נתנסה בטחינת גרעיני חיטה בצורות שונות ונכין בעצמנו לחמניות מתוקות וריחניות, אשר נאפה בתנור הלבנים האותנטי ששרד מאותם ימים.
במקום ניתן יהיה להתרשם ולהצטלם מתצוגת טרקטורים וכלי עבודה מאז ועד היום.

2.מתבצבצים בכיף- בנייה בבוץ (אדובה) – מצפה גבולות בנוי ברובו מלבני בוץ ואנו נשחזר את הבנייה המקורית ונבנה לבני בוץ כפי שבנו החקלאים החלוצים.

3.צילום באווירה חלוצית-"בגדי עבודה כחולים" ,"כובע טמבל", חבילת קש וקלשון- יספקו את התפאורה המושלמת לחוויה משעשעת בה כל המשפחה מתחפשת ומצטלמת באווירת החקלאים החלוצים ,עם מגנט מתנה למזכרת.

4.שותלים ונהנים- כל ילד יקבל עציץ לשתילת צמחי תבלין וירקות בעציץ אותו יקשט וייקח הביתה להמשך החוויה .נקבל טיפים והמלצות איך ניתן לגדל ירקות בבית, גם אם אין לנו גינה פרטית...

5.אסיף תפו"א- בתחנה זו נשמע על הגידולים באזור נוכל להתנסות באסיף תפוחי אדמה היישר מן השדה: נחפור עם הידיים, נרגיש את האדמה ונגלה במו ידינו את פקעות תפוחי האדמה החבויות בקרקע. חוויה מעשירה לכל גיל- הכי קרוב לחקלאות שרק שאפשר. את התפודים שהוצאנו ניקח הביתה ונכין מהן מעדנים טריים וטעימים.
יציאה אחרונה לפעילות בשעה 13:00. הפעילויות בתחנות יצאו בשעות קבועות.
הפעילות מתקיימת במספר תחנות לאורך דרך השדות. תחילת הפעילות במצפה גבולות( תחנה ראשונה) שם יתבצע הרישום ,התשלום וקבלת צמיד זיהוי שעמו עוברים מתחנה לתחנה. המעבר בין התחנות ברכבים פרטיים באופן עצמאי. ילד ללא צמיד זיהוי לא יורשה להצטרף לפעילות. בנקודות ההפעלה יהיו מים והצללה. מספר המקומות מוגבל
מחיר לילד: 40 ₪( מגיל 3) מבוגר- 15 ₪ .התשלום במזומן.


אטרקציות וסיורים חקלאיים

"תפוח אדמה – למה מה.." -חווית יונה – מושב פדויים
6.6 יום שישי
תיירות חקלאית לפי עונות השנה בחצר ביתה של יונה. פעילות חקלאית חווייתית וארוחה המבוססת על תנובת השדה, הבוסתן וגן הירק המשפחתי. סיור בבוסתן מרהיב עם עשרות עצי פרי.
הוצאת תפוחי אדמה בשדה, הכנת פירה וצ'יפס, הסבר על תהליך הגידול של התפוח. ארוחות חלביות עשירות ממטבחה של יונה. מאפי שמרים, סלטים חיים ומבושלים. טארטים וקישים וקובניות (מאפה קובנה ריחני) בתיאום מראש. סגור בשבת
בתיאום מראש לפרטים נוספים – יונה מלכי 052-3902577
מחירים:
סיור ופעילות מבוגר – 10 ₪, ילד – 25 ₪
ארוחה מבוגר – 65 ₪ ילד – 30 ₪
הפעילות והארוחות למשפחות וקבוצות גם בשאר ימות השבוע

חגיגת גבינות-מחלבת צאלה במשק צאן
7.6  שבת
חוות בודדים ובה מחלבת בוטיק המייצרת מגוןן גבינות ומעדנים
במהלך כל היום יערכו בחווה מגוון סדנאות המתאימות לילדים ולמבוגרים:
הכנת שיפודי גבינה וירקות מקוריים.
הכנה וגילגול כדורי גבינה מתובלים
הכנת פיתה עם לבנה על סאג'
בשעות 10:00 ו- 13:00 יתקיים במקום סיור הכולל את סיפור הקמת החווה, על אורח החיים המיוחד ותצפית על דיר הכבשים. בתום הסיור ייהנו המשתתפים מטעימת גבינות. עלות:15 ₪ לאדם.
שעת הפעילות: 10:00-17:00.
מיקום: מרכז המבקרים-"מחלבת צאלה" – חוות משק צאן. חצי ק"מ דרומית לעין הבשור.
הסדנאות בתשלום ( 15 ₪ למשתתף, לכל סדנא, או 35 ₪ לכל הסדנאות.)
גילאים: מתאים לכל המשפחה.
לאורך כל היום: חנות הגבינות וגלריית העץ פתוחות. ניתן להזמין ולאכול במקום -פלטות גבינה ויין הבית.
מומלץ להרשם לסדנאות מראש, בטלפון: 054-5488872, 052-8478935
לפרטים נוספים, הכנסו לאתר: www.tzeela.co.il

שביל הסלט, מושב תלמי יוסף. לכל המשפחה. בתיאום מראש.
חוויה חקלאית מיוחדת לשבועות. נבקר בחממות הבשור, נלמד איך העגבנייה מטפסת למעלה, מה עושות שם דבורים ענקיות, נבקר בשדה חיטה, נקצור בחרמש ונכין קמח מהגרגרים, נמולל ונריח תבלינים ונכין פיתות על סאג' בדואי עם פסטו מתבליני החממה. נקטוף עגבניות בשלל צבעים, מלפפונים ופלפלים נאסוף גזר צבעוני משדה, נשתעשע במבוך עשוי פסיפלורה ונשלח יוני דואר עם ברכות ומשאלות.
מועדי פעילות: בכל ימי הפסטיבל בתיאום מראש
טלפונים להזמנות: 08-9982225, 052-8535442
מחיר הפעילות 37 ש"ח למשתתף מגיל שנתיים .הפעילות בתאום מראש במינימום משתתפים של 30 איש.

חוות ירקות שקד, מושב נתיב העשרה. לכל המשפחה. בתיאום מראש
גן ירק אורגני לקטיף עצמי של ירקות העונה. בואו לקטוף מלפפונים, עגבניות בשלל צבעים, סלרי, עשבי תיבול והכינו במקום סלט טרי ורענן. ואיתו – שקשוקה ומטעמים בטאבון – פוקאצ'ות ופיצות פריכות וטעימות, מעשה ידיכם בתוספת ממרח עגבניות שרי מיובשות ,ממרח פסטו ולאבנה מתוצרת הבית וכמובן ירקות החווה .בנוסף פינות יצירה לילדים
מה קוטפים בחווה מעודכן מידי שבוע בדף הפייסבוק של החווה!
מועדי פעילות: רק בשבתות, 10:00-16:00
טלפון להזמנות: 052-8360646 www.shaked-s.co.il
כניסה לקטיף בחווה-5 שקלים למשתתף.
הירקות בעלות עשרה שקלים לקילו. פעילויות נוספות בתשלום


קוטפים בדרך אל הצלחת, צילום: אלי פרכטר

בחצר של אורה, כפר מימון. בתיאום מראש
סיורים מודרכים בבוסתן ובו 80 מינים של עצי פרי, חלקם נדירים ואקזוטיים, בסיום הסיור יוגש מיץ מפירות הבוסתן והסבר להכנת קונפיטורות וליקרים בייצור ביתי
מועדי הפעילות בפסטיבל:
חמישי – בתיאום מראש, בכל שעה.
שישי – בתיאום מראש, עד שעות הצהריים. שבת – סגור. שאר ימות השבוע בתיאום
טלפון להזמנות: 08-9941285, 054-4234833

חוות הקקטוסים- מושב תלמי יוסף
כל יום בין 10:00 ל- 17:00, ימי שישי 10:00-14:00
סיור מודרך בחוויית הקקטוס הגדולה בישראל. גן בוטני בו תוכלו לראות, להכיר וללמוד על מגוון של אלפי קקטוסים וסוקולנטים מרהיבים ביופיים. לשמוע על כושר ההישרדות והריבוי של הצמחים ,לטעום מפרי הקקטוס ולפגוש צמח הדיאטה הפלאי- צמח ההודיה.
לכבוד הפסטיבל- המבקרים בסיור יקבלו סלסלה מקש ויוכלו לקטוף מעלי הנפוליטוס ומפרי הצבר. בתום הסיור יחולקו מתכונים מודפסים להכנת מאכלים ממה שקטפו.
מחיר: 25 ₪ למבוגר ו- 10 ₪ לילד.
הביקור בתאום מראש: שילה 050-7549648 או אירנה 050-8789732

חוויה מתוקה בקיבוץ יד מרדכי
במרכז המבקרים הנעים והממוזג של הקיבוץ יתקיימו סדנאות בישול מתוקות מדבש, בהן ההורים הילדים ומומחי הדבש ושל הקיבוץ יכינו מאפים מדבש ושמן זית. כל משפחה תקח הביתה עוגה שאפתה במו ידייה ממתכון מיוחד.. בנוסף בפעילות חוויה מתוקה תתקיים הצצה לתוך כוורת אמיתית, נלקק דבש ונכין נרות מדונג דבורים. על הטרקטור ובעגלה יתקיים סיור בין ענפי הקיבוץ, עם עצירה קלה ברפת, וסיום באתר שחזור קרב תש"ח בו אפשר לספוג קצת היסטוריה וגם לטפס על טנקים אמיתיים. משך הפעילות כ-2.5 שעות. אין צורך בתיאום מראש.
מועדי פעילות: בשבתות, 31/5 , 7/6 , מ10:00 ועד 15:00. בכל שעה עגולה מתחילה פעילות.
פרטים נוספים (אין צורך להזמין מראש): 08-6720559 / 052-9323104 ובאתר www.ym-tayarut.co.il
עלות : 55 ₪ לילד , 50 ₪ למבוגר .ילד מגיל 2 חייב בכרטיס.

חוות נעמ"א, תדהר. פעילות חליבה, גיבון גבינות ויריד אורגני
בשטחי מרעה נרחבים משפחת אדירי מגדלת צאן לצד גידולי פלחה וזיתים. על שפת נחל גרר המקראי יתקיים יריד אורגני בו ימכרו שמן זית אורגני, דבש טהור ועוד. לצד היריד יתקיימו פעילויות של חליבת כבשים, הגמעת טלאים, סדנאות גיבון גבינה ואפיית פיתות סדנאות יצירה בצמר כבשים
מועדי פעילות: יום שישי ה-07/06, בין 10:00 ל-16:00. אין צורך בתיאום מראש.
טלפון להזמנות: 08-9934205 ובאתר www.naama-farm.co.il
הכניסה בתשלום : 40 ₪ לילד 25 ₪ למבוגר

מבוך מרים- מושב ניר משה
1-6.6- סיורים מודרכים למשפחות ולקבוצות בתאום מראש
לכת לאיבוד בשבילים מפותלים, בין עשבי תבלין ושיחי בשמים ולהסתחרר משפע הריחות.
סדנאות הדגמה קולינאריות בהדרכת שף שחקן שיבשל לעיני הקהל ויכין לכבוד שבועות, מגוון מנות על טהרת הגבינות תוך שימוש בצמחי תבלין טריים מן המבוך בשילוב הסברים וטיפים. (ניתן לקנות: מנות שהוכנו ע"י השף )
בתום הסדנא נצא לסיור מודרך בשבילי המבוך להכרת צמחי התבלין והבושם, כל מבקר יקבל שקית להכנת שקית ריח מפרחים ועלים של צמחי הבושם הריחניים וכוס לימונדה ייחודית למבוך.
עלות ההשתתפות בסדנא כולל הסיור 40 ₪
3.6 בערב החג בשעה 16:00 נקיים תצוגה חקלאית עם הדגמה לריבוי צמחי תבלין ובושם
נקנח בקטיף פיטנגו, וטעימות חטיפי זעתר עם לבנה בשמן זית.
בשעה 17:00 נצא לסיור מודרך בשבילי המבוך להכרת צמחי התבלין והבושם, נכין שקיות ריח אישיות, כל אחד לפי טעמו ולפי הריחות שהוא אוהב.
הכניסה בתשלום 30 ₪ מגיל 4 עד 104.
במקום דוכן למכירת צמחי תבלין ובושם, חטיפי זעתר, שמן זית, פיתות עם לבנה וזעתר בשמן זית.
טלפון לפרטים הזמנות: 050-4272004, 050-6246427

מרכז ג'ו אלון, סמוך לקיבוץ להב, בתיאום מראש
סדנת גששות ואמנות הבישול הבדואי – סיור גששות בו נלמד את סודותיו של הטבע ונאסוף צמחי מרפא ותבלין, שישמשו אותנו להכנת ארוחת מטפונה בדואית עם עוף וירקות שורש אותה נטמין במדורה וגם נשמע סיפורי פולקלור בדואי. לאחר סיור מודרך במרכז ג'ו אלון והמוזיאון למורשת הבדואים, נסב לאכול את המטפונה שהכנו, עם תוספות מפנקות ועל מצע של אורז. נקנח בתה מתוק, קפה מר ובקלאווה.
מועדי הפעילות: חמישי-שבת, 09:00-16:00, בתיאום מראש מותנה במינימום משתתפים.
טלפון להזמנות: 08-9913322
מחיר למבוגר: 78 ₪ לילד עד גיל 12: 58 ₪.

חוות אל היען, סמוך לפארק אשכול, לכל המשפחה
חווה תיירותית לגידול יענים. היכרות מקרוב עם בעל החיים החביב וארוך הצוואר, האכלת יענים, פינת יצירה וארוחות עשירות המבוססות על תנובת החווה והאזור – מנת ביצי שליו הגדלים בחווה, ביצי חופש מהתרנגולות שמסתובבות בחצר הבית, שמן זית וזיתים מהעצים שגדלים בחווה וריבות מפירות הבוסתן. גבינות, סלטים ומאפים מתוצרת חקלאי האזור.
השנה אנו מזמינים אתכם לקשקש ולשקשק את ביצת היען. יחד נפצח את הביצה ונכין מטעמים לפי בחירתכם (שקשוקה/אומלט/ביצת עין יעני). כשבסוף החוויה והארוחה תוכלו לחזור הביתה עם קליפת הביצה כמזכרת.
הארוחה מיועדת ל 10 – 6 סועדים וכוללת מבחר סלטים, לחמים ושתייה קרה (לימונדה/תפוזים). מחיר הארוחה והפעילות 450 ₪ לקבוצה של עד 10 איש.
מומלץ לתאם מראש.
מועדי פעילות: ב-2 סופי השבוע של הפסטיבל ובשבועות:
שישי – 9:00-13:00 שבת ובשבועות (4/6) – 10:00-16:00
ביום חמישי ה – 5/6/14 אל היען מזמינה אתכם לערב גבינות ויין עם הרכב מוסיקלי צעיר ומוכשר
החל מהשעה 20:30 .טלפון להזמנות: צופיה – 052-6901660 שרון – 052-3311496


חוות אל היען, צילום: אלזה שורקין


סדנאות שף ומסעדות

חגיגת גבינות-מחלבת צאלה במשק צאן
31.5 השף צחי בוקששתר מתארח במחלבת צאלה
השף בוקששתר, כותב ומגיש תכניות בישול, מייעץ לעסקים בתחום המזון ושותף ברשת המזללות המצליחה BLACK, יקיים תצוגת בישול והדגמה באווירת שבועות על בסיס גבינות המחלבה בשילוב עם ירקות הגדלים באזור.
בשעה 11:00- הזדמנות למפגש יוצא דופן עם השף, חוויה קולינארית ייחודית לפסטיבל, הכוללת הסברים, טיפים וכמובן טעימות.....
בשעה 13:00 תתקיים סדנת הדגמה נוספת .
במקביל ומהלך כל היום יערכו בחווה מגוון סדנאות המתאימות לילדים ולמבוגרים:
הכנת שיפודי גבינה וירקות מקוריים.
הכנה וגילגול כדורי גבינה מתובלים
הכנת פיתה עם לבנה על סאג'
בשעות 10:00 ו- 13:00 יתקיים במקום סיור הכולל את סיפור הקמת החווה, על אורח החיים המיוחד ותצפית על דיר הכבשים. בתום הסיור ייהנו המשתתפים מטעימת גבינות. עלות:15 ₪ לאדם.
שעת הפעילות: 10:00-17:00.
מיקום: מרכז המבקרים-"מחלבת צאלה" – חוות משק צאן. חצי ק"מ דרומית לעין הבשור.
הביקור בחווה וההדגמות של השף- ללא עלות.
הסדנאות בתשלום ( 15 ₪ למשתתף, לכל סדנא, או 35 ₪ לכל הסדנאות.)
גילאים: מתאים לכל המשפחה.
לאורך כל היום: חנות הגבינות וגלריית העץ פתוחות. ניתן להזמין ולאכול במקום -פלטות גבינה ויין הבית.הגבינו כשרות.
מומלץ להרשם לסדנאות מראש, בטלפון: 054-5488872, 052-8478935
לפרטים נוספים, הכנסו לאתר: www.tzeela.co.il


צילום: שי שמואלי

השף רודד מארח את השף אידי לסדנא להכנת דגים בפרנה
5.6 יום חמישי- סדנא חווייתית חד פעמית בניצוחו של השף אידי ישראלוביץ ממסעדת אידי דגים .
אמרת דגים אמרת שף אידי מאשדוד. השף רודד מארח את השף אידי לסדנא להכנת דגים בפרנה.
ערב חד פעמי, המשלב סדנא חווייתית בניצוחו של השף אידי ישראלוביץ לכבוד 30 שנות בישול, שף אידי יגיע אלינו עם שלל ניסיונו, סיפוריו וחוויותיו ממסעותיו בעולם. בסדנא נלמד כיצד להכין דגי ים במגוון סגנונות הכנה וצלייה כולל תנור פרנה (תנור פחם מסורתי מצפון אפריקה). משתתפי הסדנא יחלו את הביקור בחממה לאיסוף חלק מהירקות שישמשו בסדנא
בסדנא ידגים השף אידי שיטות הכנה, טיפים והסברים על בישול והכנת דגים בסגנונות שונים.
המשתתפים יהנו בנוסף למנות הדגים גם ממנות פתיחה, מנות ראשונות על בסיס הירקות שנקטפו, תוספות ,קינוח
שתיה טבעית ויין מהיקב הפרטי.
סדנא חווייתית, ייחודית בהשתתפות הסועדים המלווה בסעודה עשירה ובליווי מופע גיטרה ספרדית
תחילת הסדנא בשעה 19:00
טלפון להזמנות: 054-7730379
מספר המקומות מוגבל . מחיר למשתתף 250 ₪

סדנא קולינארית בין צמחי התבלין
מבוך מרים, מושב ניר משה. לכל המשפחה. בתיאום מראש.
יום שבת ה7.6 מ- 11:00 עד 16:00 כל שעה עגולה.
לכת לאיבוד בשבילים מפותלים, בין עשבי תבלין ושיחי בשמים ולהסתחרר משפע הריחות.
סדנאות הדגמה קולינאריות בהדרכת שף שחקן שיבשל לעיני הקהל ויכין לכבוד שבועות, מגוון מנות על טהרת הגבינות תוך שימוש בצמחי תבלין טריים מן המבוך בשילוב הסברים וטיפים. (ניתן לקנות: מנות שהוכנו ע"י השף )
בתום הסדנא נצא לסיור מודרך בשבילי המבוך להכרת צמחי התבלין והבושם, כל מבקר יקבל שקית להכנת שקית ריח מפרחים ועלים של צמחי הבושם הריחניים וכוס לימונדה ייחודית למבוך.
עלות ההשתתפות בסדנא כולל הסיור 40 ₪
במקום דוכן למכירת צמחי תבלין ובושם, חטיפי זעתר, שמן זית, פיתות עם לבנה וזעתר בשמן זית.
טלפון לפרטים הזמנות: 050-4272004, 050-6246427

ארטישוק- מסעדה כפרית וסדנאות בישול- מושב גיאה
מסעדה כפרית משפחתית בלב המושב, מקום קסום ושקט עם מרפסת עץ טובלת בירוק. המסעדה מרווחת, מוארת, מוקפת בעצים וצמחים, עם פינת סלון ביתית ומרפסת עם דק עץ יפיפייה. התפריט ,פשוט ולא מתחכם, על פי מיטב המסורת של המטבח האירופאי בו כל אחד ימצא את המתאים לו- בשר ויין , דגים, מנות צמחוניות, סלטים, פסטה טרייה ומגוון קינוחים. המקום מציע ארוחות בוקר, ארוחות עסקיות ומגוון מנות לשעות הערב.
לרגל הפסטיבל יוצעו מנות ייחודיות, על טהרת תוצרת האזור.
האווירה ידידותית למשפחות וילדים ובצמוד למסעדה ישנה פינת חי קטנה ומגרש משחקים לקטנים.
08-850-1300, 0537-226-605 שעות פעילות המטבח: א-ו 9:00-22:00 שבת 10:00-22:00 .המקום פתוח עד אחרון הלקוחות.
בנוסף מתקיימות במקום סדנאות בישול המתאימות לילדים ומבוגרים.
במהלך שני סופי השבוע בפסטיבל יערכו סדנאות בישול הכוללות, לימוד והכנה של מנות ולבסוף מקנחים בארוחה מעשה ידינו.
31.05 יום שבת-סדנה למבוגרים 10:00 – 12:30 סדנה באווירת שבועות
מרק גספצ'ו קר וקיצי
רביולי במילוי ריקוטה ביתית ותרד, כשאת הריקוטה והבצק נכין בעצמינו.
לקינוח -קוקטייל רענן בהשראת החג
עלות הסדנה 140 ₪
6. 7 יום שבת
סדנת מבוגרים 10:00 – 12:30
קרפצ'ו פילה בקר בסגנון ארטישוק
אריסטיצ'יני – מנה איטלקית קלאסית (שיפודוני פרגית במרינדה בקראסט בוטנים וחלב קוקוס) בליווי ריזוטו פירות יער
קוקטייל לקינוח
עלות הסדנה 160 ₪
הסדנאות בהרשמה מראש ומותנות במינימום משתתפים.
מושב גיאה, משק 42,
08-850-1300, 0537-226-605 www.artichokerestaurant.com

מסעדת ״בית ליבנה״- מארחת את השף תומר ממסעדת סרגוס
29-31.5 מושב עין הבשור בתיאום מראש
מסעדה בתוך בית כפרי יפהפה בלב המושב.ארוחות גורמה באווירה מיוחדת מוגשות על ידי נחמיה ליבנה, השף בעל ניסיון רב השנים והבעלים של המסעדה.הארוחות נודעות באיכותן ובמרכיבים הטריים מתוצרת האזור. על כך יש להוסיף את צורת ההגשה לסועד והכל באווירה כפרית חמה וביתית ועם יחס אישי ומפנק.המנות נעשות תוך שימוש בחומרי גלם טריים מחקלאי האזור, ומהם מכין נחמיה שלל סלטים ותוספות למנות העיקריות.הארוחה כוללת מנות ראשונות, מנה עיקרית בליווי תוספות, שתיה קלה, שתיה חמה וקינוחים תוצרת בית.
לרגל הפסטיבל יתווספו לתפריט אנטיפסטי וסלטים טריים מירקות האזור.נחמיה-היה הבעלים של מסעדת ״אחורי הקלעים״ בתיאטרון ירושלים וכיום השף והבעלים של מסעדת ״בית ליבנה״ במושב עין הבשור. נחמיה מארח את השף תומר ממסעדת ״סרגוס״ בתל אביב, לבישול משותף לרגל הפסטיבל.
המסעדה תהייה פתוחה במהלך הפסטיבל בתאריכים:29-31.5. מחיר לסועד 160 ₪
המקום מתאים לאירוח עד 40 איש. יש לתאם את הארוחה מראש . 052-8284152סדנאות בישול אצל השף רודד
מושב שרשרת. בתיאום מראש
סדנאות בישול באווירה כפרית, בביתו של השף רודד, היוצרות פיוז'ן של טעמים - שילוב בין המאכלים של פעם לטרנדים של המטבח העכשווי, עם שפע ירקות ופירות טריים מחקלאי המושב ומגינת הירק של השף. טיפים וסודות לבישול גורמה, אוכל טעים ובריא וחומרי גלם משובחים.
ארוחות שף וסדנאות בישול צליה של בשרים בפרנה (תנור פחם מסורתי צפון אפריקה)
ניתן להזמין ארוחות שף וסדנאות בישול לקבוצות סגורות.
מועדי הפעילות:
29.5- סדנת דגים בפרנה בשעה 19:00
30.5- סדנת אסאדו בפרנה, בשעה 11:00
6.6 – סדנת אסאדו בפרנה, בשעה 11:00
כל סדנה היא ארוחת שף הכוללת 5 מנות ,קינוח שתיה טבעית ויין מהיקב הפרטי
טלפון להזמנות: 054-7730379

הניסים של השף- במושב צוחר
מסעדה ביתית קטנה , בה האוכל נעשה באהבה...
ניסים מגיע, השף ובעל הבית מארח בביתו ומבשל באופן אישי לכל מי שבא לסעוד.
מרכיבי הארוחה מתבססים על מיטב תנובת האזור והתוצרת הטריה הגדלה במשקים ובשדות הסמוכים . כל מנה ומנה נעשית בצורה אישית ומוקפדת בהתאמה לאופי הסועדים.
הסלטים והמנות הן פרי דימיונו של השף ניסים- מגוון סלטים טריים ומרעננים, אשר נקטפו באותו היום מהחקלאים השכנים. לימונדה טרייה וריחנית, קינוחים תוצרת בית ועוד
הארוחה כוללת שתיה קרה, מנה ראשונה, מנה עיקרית, תוספות וקינוח.
לכבוד הפסטיבל- תפריט מיוחד ומרענן
מומלץ לבוא רעבים....
בתיאום מראש .מתאים לחובבי בשר, לצמחוניים ,ללא גלוטן וטבעונים., מתאים לאירוח של עד 18 איש.במקום צימר זוגי רומנטי ומפנק.
כל יום בתיאום מראש- 052-4329599 08-9982379

מסעדת מידס, קיבוץ ברור חיל, מטבח ברזילאי בישראל
ב'קיבוץ של הסמבה' יש מקום מיוחד בו המתכונים נכתבו בקצב הקרנבל והטעמים רוקדים בצלחת. השום, הבצל וגם שמן הזית מגיעים מהשדות הסמוכים ויהיו בסיס למנות מיוחדות שיוגשו במהלך הפסטיבל. הבטטות ותפוחי האדמה שיוגשו לצידם ינענעו את חושי הטעם ממש כמו בחוץ-לארץ. לצד הספיישלים תוכלו לבחור בין לימונדה טריה מהפרדס הסמוך או יין בוטיק שמגיע מיקב מקומי. חדש במידס- בירת חיטה תוצרת בית, עשויה מיבוליי חיטת הנגב ,עשירה בארומה, בניחוח ברזילאי, מוגשת קרה ומהווה מרענן נפלא לימי הקיץ. במידס מגישים מגוון מנות בשרים על הגריל, אסאדו, דגים, פסטות וסלטים. לא כשר.
מועדי פעילות: שלישי עד שישי – החל מהשעה 18:00. פתוח בשבתות החל מ 12:00.
טלפון לפרטים והזמנות: 08-6803441 / 054-6744197 – נתן

מסעדת Sins- -מול מכללת ספיר
מסעדת שף המתמחה בפירות ים ודגים. זולי וחופית בן זקן הגשימו חלום ישן והקימו מסעדה קטנה וביתית המתמחה במאכלי ים , דגים ובשרים. מטרתם הייתה "להביא את תל אביב לאזור הדרום מבחינת רמת האוכל והשירות אך יחד עם זאת לשים דגש על מחירים נוחים". זולי בעברו היה שף של מסעדות נחשבות כמו: מסעדת "גוצ'ה" בתל אביב, מסעדת "לוקאס" ומסעדת "שה רומי".
בסינס תמצאו תפריט עשיר ומגוון, מנות ייחודיות ואיכותיות המשלבות בין ים ליבשה.
בין המנות: אנטריקוט שרימפס בציר סרטנים, חזה עוף קלמארי ברוטב טחינה שחורה והמבורגר שרימפס. בנוסף, התפריט מציע מנות בשריות כגון: אנטריקוט NY ומבחר המבורגרים.
לכבוד הפסטיבל- תוגש מנה ייחודית: מנה של מוסר ים על מצע של ירקות אנטיפסטי הגדלים בשדות באזור.
שעות פתיחה בסופי שבוע יום חמישי- שישי 19:00-23:00 שבת 12:30-22:00 08-6890452

פטגוניה, קיבוץ אור הנר, מטבח ארגנטינאי-מקומי
חברי קיבוץ אור הנר, יוצאי ארגנטינה, התגעגעו לבשר הנפלא שהשאירו מאחור כשעלו לארץ. מתוך התשוקה לבשר נולדה מסעדת פטגוניה. לצד הבשרים העסיסיים תוגש במסעדה חגיגת ירקות המגיעים משדות הקיבוץ, בהם סלט ישראלי קלאסי, קצוץ דק-דק. סלט כרוב לבן, חמוציות וצימוקים ברוטב אסייתי, וסלט ארגנטינאי קלאסי העשוי מחסה מסולסלת בליווי סהרוני עגבניות אדמדמות. מנה חדשה שתיכנס לתפריט מבוססת על אחד מהגידולים הרחבים ביותר של הקיבוץ – גזר. סלט גזר רענן בתיבול חמצמץ יוגש בימי הפסטיבל.
מועדי פעילות: ימי שישי בין השעות 19:00 ועד 22:00. בשבתות מ12:00 ועד 16:00.
טלפון לפרטים ולהזמנות: 050-2400500

חוות אל היען, סמוך לפארק אשכול, לכל המשפחה
בית עץ ייחודי, המשקיף אל עבר עמק בשור, בין רכסי הבתרונות, מציע לכם לטעום איכות, עושר וטריות, עטופים באווירת החווה ועוצמת הטבע. וארוחות עשירות המבוססות על תנובת החווה והאזור –אנו מקפידים לשמור על טיב המוצרים: ביצי חופש, ריבות ושמן זית אותם אנו מגדלים ומפיקים בעצמנו, בירה ממבשלה פרטית, גבינות מקומיות ועוד. בית קפה חלבי המציע קפה איכותי, ארוחות בוקר עשירות, פסטה, סלטים, קינוחים ועוד.
לרגל הפסטיבל אנו מזמינים אתכם " לקשקש ולשקשק את ביצת היען". יחד נפצח את הביצה ונכין מטעמים לפי בחירתכם (שקשוקה/אומלט/ביצת עין יעני). כשבסוף החוויה והארוחה תוכלו לחזור הביתה עם קליפת הביצה כמזכרת. הארוחה מיועדת ל 10 – 6 סועדים וכוללת מבחר סלטים, לחמים ושתייה קרה (לימונדה/תפוזים). עוד לילדים- האכל יענים, פינת ליטוף ויצירה.
שישי – 9:00-13:00 שבת ובשבועות (4/6) – 10:00-16:00
לפרטים צופיה – 052-6901660 שרון – 052-3311496

"האלפחורס של יהודית"- בית קפה ומאפיה- במושב כוכב מיכאל.
בין השדות, נמצאת הקונדיטוריה-קפה הממוקמת במבנה של טחנת קמח.
הסיפור מתחיל עוד בארגנטינה, כשסבא אמיליו פתח קונדיטוריה עם מאפים מעשה ידיו, טעמים המלווים את יהודית עד היום, אשר החליטה להגשים חלום ולפתוח מקום באווירה משפחתית ואינטימית, המציע מגוון מאפים טריים, עוגות ועוגיות, שנאפות במקום עם החומרים הכי טובים והמון אהבה.
בית הקפה מציע מגוון מנות חלביות מפנקות מתוצרת הבית, על בסיס חומרי גלם מהאזור.
מלבד המאפים ניתן לקנות במקום גם מוצרים מתוצרת האזור, כגון יין, שמן זית, חומרי גלם מצויינים לאפיה, מוצרים מארגנטינה, קמח (שמיוצר בטחנת הקמח) ועוד
שעות פתיחה: ימים א', ב', ד' בין השעות 9:00-15:00 בימי חמישי- 14:00-22:00 בשישי: 8:00-15:30 .בנוסף המקום מציע מגוון סדנאות אפיה (עוגות, עוגיות, מלוחים..) לילדים ולמבוגרים או סדנא משפחתית, הסדנאות מותאמות לאופי ומספר המשתתפים המתקיימות בתוך הקונדיטוריה בהדרכה צמודה, וכולל מקום ישיבה לאחר מכן על מנת שתוכלו ליהנות ממעשה ידיכם
לפרטים-יהודית: 0508505461

קונדיטוריית "העוגיות שלי בבית של סבתא טינה", מושב ישע.
בבית של סבתא טינה, כשהיא מוקפת בתמונות ילדות ובאווירה סנטימנטלית, מגשימה גלית חלום ישן ואופה שלל מאפים מתוקים ומלוחים. 24 סוגים של עוגיות, לחמים, קישים, עוגות, חלות, לחמניות וקרואסונים – ריחות מסחררים וטעמים מרגשים. לכבוד הפסטיבל הכינה גלית קולקציה של קישים, לחמים ופוקאצ'ות עם ירקות מהחממות של אביה ושל חקלאי האזור. תוכלו למצוא קיש כרובית עם פרמזן, קיש בטטה עם אגוזי מלך, לחם מלא עם חצילים, לחם שיפון עם עגבניות מיובשות ועוד. כשר למהדרין, חלבי. בשעות הפעילות ניתן לשבת במקום ולהנות מקפה איכותי בליווי מאפים ועוגיות. חלק מהמנות רק בתיאום מראש
מועדי הפעילות: ב-ה 08:30-15:00 יום ו' וערב שבועות 07:00-15:00. טלפון להזמנות: 054-4882662

מטעמי קוצ'ין – נשים מבשלות במושב נבטים. בתיאום מראש
כפר תיירותי לתרבות הקוצ'ינית ובו פסיפס חוויתי שכולל סיור בבית הכנסת היפהפה, מוזיאון מורשת יהדות קוצ'ין, מופעי פולקלור ומוסיקה, ביקור בגלריית שילובים (קרמיקה ומתכת-הביקור ללא עלות) אוהל אירועים וארוחות קוצ'יניות אותנטיות בבתי המבשלות.
לרגל הפסטיבל יוצעו ארוחות קוצ'יניות מסורתיות עם מנות ייחודיות כמו מוט'ה קאלוס, קאראט צ'ייצ'ה, מסאלה דושה, שקשוקה קוצ'ינית, אופו מאו ועוד.
מועדי פעילות: בימים חמישי-שישי, בשני סופי השבוע של הפסטיבל. חמישי – 8:00-21:00 שישי – 8:00-14:00
טלפון להזמנות: 052-4409041, 08-6237783
ארוחה במטעמי קוצ'ין 85 ש"ח.
בנוסף ניתן לשלב ביקור במרכז מורשת יהדות קוצ'ין ובבית הכנסת הקוצ'יני הייחודי, לקבוצות בתיאום מראש. 08-6238299 עלות 15-20 ש"ח לאדם (כולל הדרכה מקצועית).

סיורי אוכל וקולינריה במסגרת הפסטיבל

במסגרת הפסטיבל יערכו סיורי אוכל ייחודיים להכרות עם הנופים והטעמים שצל צפון הנגב. בואו ליהנות מהמרחבים הפתוחים , השדות החקלאיים ומיטב התוצרת של צפון הנגב המהווה את אסם התבואה והירקות של ישראל.  בכל יום שישי (31.5, 7.6) יתקיימו שני סיורים . אוטובוס יאסוף את הנרשמים ומדריך מהאזור ילווה את הקבוצה בהסברים על האזור. בכל אתר בו נבקר נשמע את הסיפור האישי והמיוחד של המקום ונתכבד בטעימות האופייניות לאתר ולאזור.


צילום: אלי פרכטר

יום שישי 30.5- מפגש ויציאה מצומת יד מרדכי. ניתן להגיע לנקודת המפגש בתחבורה ציבורית או ברכב פרטי ולהחנותו במקום ולהצטרף לאוטובוס. האוטובוס יצא בשעה 9:30 , משך הסיור כ 4 שעות וצפוי להסתיים בסביבות השעה 13:30. במהלך הסיור נבקר באתרים הבאים:
חוות ירקות שקד- מושב נתיב העשרה, גן ירק אורגני לקטיף עצמי של ירקות העונה.
מחלבת צאלה-חוות משק צאן- לצד שדות חקלאים ודיר כבשים הגשימה צאלה חלום ופתחה מחלבה המייצרת מגוון גבינות בוטיק מחלב כבשים. במקום נגריה אקולוגית ומגוון פעילויות באווירת החווה.
חוויית יונה- מושב פדויים, תיירות חקלאית לפי עונות השנה בחצר ביתה של יונה. פעילות חקלאית חווייתית וארוחה המבוססת על תנובת השדה, הבוסתן וגן הירק המשפחתי.

יום שישי 6.6- מפגש ויציאה מצומת בית קמה.
ניתן להגיע ברכב פרטי ולהחנותו במקום למהלך היום. האוטובוס יצא בשעה 9:30 , משך הסיור כ 4 שעות וצפוי להסתיים בסביבות השעה 13:30.במהלך הסיור נבקר באתרים הבאים:
מבוך מרים- מושב ניר משה, מבוך מצמחי תבלין ובושם, שימוש בכל החושים, היכרות עם צמחי המרפא והבושם, שימושים, סגולות וטיפים...

מחלבת בארי- קיבוץ בארי, מחלבת בארי מייצרת גבינות בוטיק בעבודת יד ובעלת ותק של 15 שנים בייצור גבינות. המחלבה זכתה בשלוש מדליות הצטיינות בתחרות "גבינה 2009" של ישראל. מחלבת בארי מתארחת ביום זה במתחם הנגריה בסטודיו AYUNA, שם נפגוש את גבן המחלבה, להסברים, טיפים וטעימות.

החצר של אורה- כפר מימון, סיורים מודרכים בבוסתן ובו 80 מיני צמחים, חלקם נדירים ואקזוטיים, בסיומו יוגש מיץ מפירות הבוסתן והסבר להכנת קונפיטורות וליקרים בייצור ביתי. אורה מפליאה בידיה בהכנת מטעמים מהמטבח התימני.

בכל אתר יינתנו טעימות ותתאפשר קניה של מוצרי מזון ומעדנים מתוצרת האזור.
הסיור בהרשמה מראש באתר הבשור: www.habsor.co.il ומותנה במינימום משתתפים.
מחיר הסיור : 90 ₪ לאדם, כולל סיור באוטובוס, הדרכה וטעימות קולינריות בכל אתר.
מחיר מיוחד ללנים באזור: 50 ₪ ( מותנה בהצגת אישור מאתר הלינה)

לפרטים נוספים ולהורדת תוכניה דיגיטלית, מידע על אתרי לינה, מסעדות ואטרקציות www.habsor.co.il
פרטים מלאים גם בפייסבוק- פסטיבל "דרום אדום"-
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
יום העצמאות 2014 - אירועים ופעילויות לכל המשפחה - אירועי יום העצמאות ה-66 בכל הארץ

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
יום העצמאות 2014 - אירועים ופעילויות לכל המשפחה  
   
לכבוד חגיגות ה-66 למדינת ישראל, מגוון פעילויות מומלצות ברחבי הארץ. סיור בעקבות מעפילים, סיפורי חלוצים, סיורים בעקבות לוחמים, טיולים בחיק הטבע, בשמורות ובגנים הלאומיים, מרכזי מבקרים, חוות חקלאיות, ביקור במוזיאונים ועוד המלצות ליום הכי כחול-לבן בשנה  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 6.5.2014

 
   
פעילויות כלל ארציות   I  אזור הצפון  I אזור המרכז  I  אזור הדרום   I   אפשרויות לינה


פעילויות כלל ארציות

המוזיאונים הפתוחים תל-חי, תפן ועומר - ללא תשלום ביום העצמאות
המוזיאונים הפתוחים בתל חי, תפן ועומר מזמינים את הקהל הרחב לביקור ללא תשלום ביום העצמאות. זוהי מסורת רבת שנים שמנהיג יוזם גני התעשייה והמוזיאונים, התעשיין סטף ורטהימר מלוחמי הפלמ"ח, שגם הקים את גני התעשייה בפריפריה, כתפישה ציונית לחיזוק הנגב והגליל. המוזיאונים פתוחים בכל ימות השנה ללא תשלום לחיילי צה"ל. המבקרים ביום העצמאות יחשפו לתערוכות המוצגות ולפעילויות המגוונות במוזיאונים
שעות הפתיחה ביום העצמאות 10:00-16:00
לפרטים נוספים- המוזיאונים הפתוחים: www.omuseums.org.il


יום העצמאות במוזיאון הפתוח בגן התעשייה עומר

חוגגים יום העצמאות עם החברה להגנת הטבע
לחוברת הפעילויות בחודש מאי כולל יום העצמאות - www.teva.org.il

אתרי מורשת בחינם ברחבי הארץ
לכבוד יום העצמאות פותחים משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים 66 אתרי מורשת ברחבי הארץ, לציבור הרחב וללא תשלום. באתרים יתקיימו פעילויות חווייתיות ייחודיות לרגל החג כגון: סיורים, תצוגות מולטימדיה, תערוכות חדשות והפעלות לכל המשפחה. בין האתרים: מוזיאון מגדל דוד - המוזיאון לתולדות ירושלים,מרכז מבקרים מקווה ישראל, מחנה המעפילים בעתלית, בית ש"י עגנון ועוד.
מתי: בין השעות 9:00-16:00.
לרשימה המלאה של האתרים - www.shimur.org.il


מוזיאון ההעפלה וחיל הים, צילום: המועצה לשימור אתרי מורשת

חניוני קק"ל המותאמים ל'מינגול'

יום העצמאות הוא, כידוע, גם 'חג המנגל' ובקרן קימת לישראל דאגו, מבעוד מועד, להתאים מספר חניונים, יערות ופארקים ל'מינגול מסודר'. באותם אתרים יש אמצעים המיועדים והמאפשרים למנגל, בחניונים ניתן למצוא שולחנות לצל עצים, מי שתייה, מתקני שעשועים, פחי אשפה ובחלקם אף מדשאות ואפשרות ללינת לילה בשטח:

חניונים בדרום הארץ : יער המלאכים ליד קרית גת, חניון בארותיים ליד עזוז, חניון אבים ליד דרך נוף נחל שקמה, חניון גבעתי ליד הישוב נגבה, חניוני יער להב, חניון פורה בסמוך לבית קמה, גבעה 69 בניצנים בסמוך לאנדרטת מלחמת העצמאות, פארק ירוחם, פארק ספיר, חורשת קק"ל מצפה רמון, חורשת רן בפארק ערד, חניון סכר אדוריים ביער אמצייה, חניון יגאל אלון בסמוך לצומת בית קמה, פארק אופקים, חניון נח'אביר ביער בארי, פארק נחל גרר, חניון נחל אסף ליד מצפור יער נחל אסף, יער יתיר, חניוני דרך השיזף ביער יד מרדכי

חניונים במרכז הארץ : פארק בריטניה, יער חרובית, יער בן שמן, יער עמינדב, פארק עצמאות ארה"ב, פארק יער שוהם, פארק קנדה, יער חורשים, יער צרעה, יער המגינים, יער חולדה, יער קדימה, יער כ"ח, יער אשתאול, יער הקדושים, יער ירושלים, יער מעלה החמישה, יער נווה אילן, פארק שוני, יער ראש העין, נחל אלכסנדר, יער חדרה.

חניונים בצפון הארץ : יער ביריה, יער חוף כרמל, פארק גורן, חניון השיירה ביער כברי, פארק אדמית, יער חניתה, חניון פלס"ר ביער אודם, יער מבוא חמה, יער שווייץ, יער בית קשת, עין דרדרה בעמק החולה, חניון האלות ביער הרי נפתלי, חניון עין זיוון, יער אחיהוד, יער שגב, יער קרית אתא, תל יזרעאל בנחל חרוד, יער לביא, חניון כתף שאול בגלבוע, חניון גבעת המורה ברמת יששכר, יער קרן הכרמל, ופארק העורבים ברמת הגולן.


ממנגלים ביער ושומרים על הניקיון, צילום באדיבות קק''ל


אזור הצפון

מוזיאון העמק – קיבוץ יפעת
המוזיאון בקיבוץ יפעת מספר את סיפורם של חלוצי העלייה השנייה והשלישית בעמק יזרעאל, אשר הגיעו לעמק להגשים את החלום הציוני – יישוב הארץ. המוזיאון מציג את אורח החיים של החלוצים בעמק יזרעאל וסיפוריהם האישיים באמצעות תצוגה עשירה של חפצים מקוריים: כלי עבודה חקלאיים, כלי בישול, פריטי לבוש, שחזור מבנים בקיבוץ ובמושב, אוהל, צריף מגורים, חדר אוכל, בית ילדים, מחסן בגדים. שעות פתיחת המוזיאון ביום העצמאות: 11:00-15:00.
פרטים נוספים: 04-6548974, www.pioneers.co.il


צילום ארכיון: מוזיאון העמק

הסליק בנהלל
הביקור באתר הסליק הינו חוויה מרתקת וייחודית שתיקח אתכם לתקופה חשאית ומסעירה - תקופת המנדט הבריטי. הסליק נבנה במסווה של בור לאגירת השתן של הפרות שהיו ברפת הסמוכה. גודלו כ-5X5 מטר, כ-5 מטר תחת פני האדמה. זהו אחד מ-20 הסליקים הגדולים שהיו תחת מפקדת ארגון ה"הגנה". הנשק שהוחבא בו הועבר לידי הלוחמים במלחמת העצמאות. באתר מוזיאון ייחודי המספר מסיפורי המשפחה השזורים בתולדות ההתיישבות וביטחון מדינת ישראל. ניתן לרדת אל מעמקי הסליק. הדרכה תתחיל כל שעה עגולה החל משעה 09:00. הדרכה אחרונה בשעה 15:00.
בתיאום מראש: 3347194 -052  www.sliq.org.il

חוגגים עצמאות בכינרת
רשות ניקוז ונחלים כינרת ואיגוד ערים כינרת מזמינים את הקהל הרחב ביום העצמאות ליהנות מהחופים ומטיולים בשביל "סובב כינרת" השנה יגלו המנגליסטים והנופשים חופים חדשים ומשודרגים, אטרקציות בילוי לכל המשפחה וטיולים בשביל סובב כינרת במקטעים חדשים. לפרטים נוספים: כוכבית כינרת מכל טלפון - 55477* www.kineret.org.il

חוגגים עצמאות בנמל עין-גב
בתיירות עין-גב מזמינים אתכם לבילוי המשלב סיורכבת בשבילי הקיבוץ ובמסעדת הדגים הוותיקה המציעה מנות דגים מגוונות ומרעננות, בינות לעצים ולצד מדשאות מוריקות. החל מהשעה 11:00 ועד השעה 16:00 יצא בכל שעה עגולה סיור מודרך ברכבת זעירה בין שבילי קיבוץ עין גב לחופה המזרחי של הכנרת. עוברים דרך ענפי הקיבוץ - הרפת, מטעי הבננות והתמרים ונחשפים לסיפורם המעניין של המקומות, האנשים, הבתים והאווירה בקיבוץ מאז ועד היום. משך הסיור כחצי שעה, בליווי הסבר מוקלט והוא מתאים לכל המשפחה. מחיר סיור ברכבת 20 ₪ מגיל 3 ומעלה. לאחר הסיור ניתן ליהנות מארוחה משפחתית במסעדת הדגים הוותיקה בעין-גב.
לפרטים והזמנות- תיירות עין גב - 008 /04-6658036, www.eingev.co.ilרכבת עין גב, צילום: רון שלף

דבש מכמנים איכות מהגליל - מצפה מכמנים
בשנת 1980 הקימה משפחת רק במצפה מכמנים שבגליל מכוורת קטנה, בה ניתן לבקר לשמוע על 'טבע תרפיה' ריפוי במוצרי הדבורים, אבקת פרחים, פרופוליס, טיפול בעקיצות, יערות דבש, ולהשתתף בפעילות יצירת נרות דונג מעוטרים וסדנאות יצירה נוספות. ניתן לסייר במכמנים באתר "דרך התנ"ך אל הטבע", כפר תנ"כי אקולוגי, סיור האורך כשלוש שעות ומשלב ביקור במכוורת, הפעלות והכנת כיבוד מהטבע.
סיור "בדרך התנ"ך אל הטבע" כולל סיור במכוורת: 45 ₪.
שעות פעילות: יום שלישי, 6 במאי בין השעות- 10:00-17:00- בתיאום מראש בלבד.
טלפון לתיאום: 04-9881337, 052-2476768, www.michmanim.co.il

הפנינג עצמאות ועפיפונים - שדמות דבורה
פארק דרך העץ מזמין את כל המשפחה לחגוג את יום העצמאות בהפנינג עפיפונים מיוחד, וגם צפייה בסרט קצר על יערות הגשם ועצי הפאולוניה; מבוך הבנוי ממעברי עץ ולו ארבע דרגות קושי שונות; סדנת עץ בנגריה של פינוקיו, בסופה כל משתתף ייקח את הערכה לביתו; מעגל מתופפים, כולל התנסות בתיפוף בליווי מדריך מקצועי; תבליט ארץ ישראל; מתחם מיני גולף ובאולינג; מכוניות פדלים/קרטינג; נסיעה חווייתית בת כ-20 דקות בקרוניות אל מול נוף התבור, בין בתי ושדות המושב
בין השעות 10:00-17:00.מחיר: ילד - 48 שקלים, מבוגר - 25 שקלים.
לפרטים נוספים: www.derechaetz.org.il

יום העצמאות בדבורת התבור - שדמות הדבורה
כמידי שנה, ביום העצמאות (אחד החגים האהובים עלינו) מרכז המבקרים דבורת התבור ימשיך את המסורת שלו ויקיים פעילות מיוחדת ובסיומה יעמדו לרשות המבקרים מנגלים דולקים לשימוש חופשי. אנחנו נכין את המנגל, נדאג לגחלים ונדליק אותו כל מה שאתם צריכים לעשות זה להביא בשר, ירקות או כל דבר שטעים לכם. אנחנו אפילו נכין עבורכם רוטב דבש שום ושמן זית מדהים לשימושכם החופשי. (כמעט חופשי, תמורת ביס אם יצא לכם טעים :-)) הסיור יכלול ביקור במכון רדיית הדבש ובמצפה הדבורים, הסבר וצפייה בשיא עונת גידול זחלי המשי. ניתן9 גם לרכוש זחלים ולקטוף תותים מעצי התות. פעילויות יצירה לילדים הכוללות: הכנת שכמיית דבורה כחול לבן, שוקולד דבש אינדיאני ונרות ריחניים. פינת חי כולל אפשרות האכלה של עיזים ננסיות.
6/5/2014  9:00-17:00 (כניסה אחרונה ב15:00). מחיר: 35 ₪ למבוגר 48 ₪ לילד
טלפון לתיאום: 04-6769598, 050-5637645 www.dvorat-hatavor.co.il

תחנת רכבת העמק - כפר יהושע
סמוך לכניסה למושב כפר יהושע, בחלקו המערבי של עמק יזרעאל, עובר כביש צר לצד שורת בתי אבן עתיקים ומרשימים השוכנים בלב חורשת אקליפטוסים גבוהי צמרת. כאן פעלה במשך קרוב ל-50 שנה תחנת אל–שמאם – אחת התחנות הראשיות והמרשימות של רכבת העמק המיתולוגית. בביקור במקום ניתן לראות את מבני האבן המרשימים בסגנון הטמפלרי כמו מגדל המים, מבנה שירותים וכן באר מים. בשטח האתר שלושה קרונות משא, שניים מתקופת המנדט הבריטי ואחד אותנטי מתקופת הקמת קו רכבת העמק. כמו כן בתוכנית להקת כלי זמרים והרבה מצב רוח.
ללא תשלום לכבוד יום העצמאות. לפרטים נוספים: 04-9534226


תחנת רכבת העמק בכפר יהושע, צילום: המועצה לשימור אתרים

כוורת הבוסתן בפקיעין
בכוורת הבוסתן מזמינים משפחות וילדים ליהנות משילוב ייחודי בין אירוח כפרי דרוזי בחיק הטבע ופעילויות חינוכיות מגוונות להכרת עולם הדבורה. המבקרים ילמדו על תהליך ייצור הדבש, על שעוני שמש ועל ההיסטוריה של כפר פקיעין העדה הדרוזית. במכוורת סדנת יצירת נרות מדונג וקליעת סלים למילוי בקבוקים בחול צבעוני, במקום גם פינת חי.
עלות: 15-25 ₪ לסדנא. כניסה לאתר ולפינת החי + סיור ללא עלות.
שעות פעילות: יום שלישי, 6 במאי. בין השעות- 10:00-18:00.
טלפון לתיאום: 052-2477897, 057-8132059

חצר כנרת - כנרת
 40 שנים לפני הכרזת העצמאות של מדינת ישראל, הוקמה "חוות כנרת" - חוות הכשרה חקלאית, נקודת היישוב הראשונה של התנועה הציונית. בחווה, שהפכה למרכז לחלוצי העלייה השניה, נפגשו אנשים ונרקמו רעיונות שהפכו לאבני היסוד של החברה הישראלית שבדרך: הקבוצה והקיבוץ, ארגון ה"הגנה", "המשביר", חוות העלמות, ההסתדרות ועוד. ביום העצמאות נצא לסיורים בחצר כנרת ובתצוגה החדשה באתר, שילוו על ידי מדריך-שחקן, בהם נפגוש את סיפורם של האישים והתקופה. אהרון דוד גורדון, דוד בן גוריון, רחל המשוררת, ברל כצנלסון וחבריהם. הסיורים מתאימים למשפחות וליחידים.
ההדרכות ייצאו בשעות 10:00, 12:00, 14:00  טלפון: 04-6709117

חוויית נהריים בגשר הישנה
 כאן הפכו אגדה למציאות. ביום העצמאות אתם מוזמנים להגיע ולהכיר מקום ואנשים שהם חלק מהסיפור של כולנו. עם הקמת מדינת ישראל התנהלו בגשר קרבות עזים, בהם חברי גשר הגנו בהצלחה על הקיבוץ שהיווה נקודה אסטרטגית בדרכם של צבאות ערב אל תוך הארץ. במהלך הקרב פונו ילדי גשר במסע לילי רגלי. נצפה במיצג המציג את סיפורם. חוויית נהריים: פנחס רוטנברג מייסד חב' החשמל, הקים מפעל הידרו-אלקטרי על מי נהרות הירדן והירמוך שהפיק חשמל לארץ ישראל. מיצג אורקולי מרגש ומרהיב על תחנת הכח בנהריים ועל האיש. במקום מדשאות, צל, נוף, שירותים ומזנון. ביום העצמאות הכניסה חינם בין 9:00-16:00. לאורך כל היום יתקיימו סיורים מודרכים. סיור רגלי ומעבר גדר המערכת כולל תצפית על הגבול הירדני. טלפון: 04-6752685.

יערת הדבש - אלוני אבא
הפעילות ב"יערת הדבש" כוללת סיור במכוורת שנמצאת בסמוך למרכז המבקרים, צפייה בסרט על חיי הדבורה, צפייה בכוורת זכוכית וחיפוש המלכה ורדיית דבש עם חלות דבש אמתיות. במסגרת הרדייה הילדים מפעילים צנטריפוגה ידנית קטנה ורואים איך הדבש זורם מתוכה לחבית ומוזמנים לקחת כפיות ולטעום כאוות נפשם. הפעילות אורכת כשעה.
מתאים לבני חמש ומעלה בתיאום מראש בלבד בהשתתפות 6 ילדים ומעלה.
עלות: 15 ₪ לילד מגיל חמש, 10 ₪ למבוגר.
טלפון לתיאום: 054-4437402, 077-9136549.

.
סיור במכוורות, צילום באדיבות יערת הדבש

מחפשים את הרובה האבוד - פארק המעיינות
חוויות ניר דוד מזמינה את הציבור ביום העצמאות לבוא ולהתגייס לחיפושים אחרי "הרובה האבוד". מבקרי הפארק המשכירים רכבים חשמליים בין השעות 09:00-17:00, יקבלו כתב חידה והוראות, אשר במסגרתם יתבקשו לחפש את מיקומו של "הרובה האבוד". כתב חידה יחשוף את המשתתפים  לסיפורה של ההתיישבות בעמק ולסיפור אודות הירצחם של שלושה חלוצים שנפלו על הגנת אדמות העמק. עם השלמת המשימה ייחשף הסיפור כולו, אך עדיין יהיה חסר הפריט שאבד לשלושת החלוצים בעת ביצוע משימתם. את הפריט הזה יוכלו למצוא ממש במקום בו אבד, אך את מיקומו ידעו רק בעזרת רמז נוסף. במיקומו של הרובה תונח תיבה אליה ישלשלו המשתתפים את פתרון החידה ובין הפותרים נכונה, יוגרל לילה באירוח כפרי ניר דוד.
לפרטים נוספים: http://www.parkhamaianot.co.il

איך בונים מדינה? קיבוץ עין שמר
מוזיאון "החצר הישנה" של קיבוץ עין שמר משחזר את ימי ראשית ההתיישבות הקיבוצית בארץ. במוזיאון פעילות המתאימה במיוחד ליום העצמאות ובמרכזה: הקמת המדינה שבדרך. סיור במוזיאון ביקור מודרך בחדר האוכל ובו דמויות חלוצים וסרט אורקולי. הפעלת חלוצים - אחרי שנתלבש בבגדי החלוצים נצא לעבודות שאפיינו את הקיבוץ של פעם: בניה, ריצוף, הקמת אוהלים, חריש, כביסה ושמירה. וכמובן אפיית לחמניות במאפיית לבנים ישנה. סיור בטרקטור ברחבי הקיבוץ כולל ביקור ברפת פינת יצירה ברוח החג. האנגר מיכאל - ביקור בתצוגת הטרקטורים החדשה והמרשימה של המוזיאון. צילום משפחתי - משפחות מוזמנות להתחפש למשפחה חלוצית לביים תמונה ברוח החג למזכרת.
האירועים בתשלום. 6/5/2014 שעות הפתיחה: 10:00-15:00.
לפרטים נוספים: 04-6374327 www.courtyard.co.il


חלוצים בעין שמר, צילום: מוזיאון החצר הישנה

חצר ראשונים "אתר הסליקים" בכפר גלעדי
נבנתה ב-1918 על ידי חברי "השומר", הייתה לב היישוב בימיו הראשונים ובה נטוו ונחוו חלומות ומעשים, אהבות ואכזבות וגם מעשי קונדס. הסליק נפתח למבקרים רק ב-1996. הסיור יוצא כל שעה עגולה החל מהשעה 9:00 ועד לסיור אחרון שיוצא ב-15:00. נפגשים ליד בית ראשונים בכפר גלעדי.
טלפון: 052-2512915

מוזיאון בית "השומר" בכפר גלעדי
התצוגה החדשה מציגה את תולדות בר גיורא ו"השומר" כארגון ביטחוני, התיישבותי ומשפחתי - מייסדי השמירה וההגנה העברית המאורגנת בארץ ישראל, פורצי דרך בהתיישבות וקבוצה משפחתית למופת, שהייתה שותפה ליצירת דגם של חברה חדשה בארץ. ממד מיוחד המודגש במוזיאון הוא סיפור הנשים ב"השומר". הביקור בתצוגה מאפשר למבקר להתרשם מסיפורו הייחודי של הארגון ולעמוד על תרומתו לכינון הבסיס עליו נבנו המדינה וצבא ההגנה לישראל - בסיס ביטחוני אך לא פחות מכך גם בסיס התיישבותי וחברתי - אותן שלוש רגליים שהאיזון ביניהן איפשר את הקמת המדינה ומבטיח גם כיום את יציבותה.
שעות הביקור 9:00-16:00. טלפון לבירורים: 04-6941565,

חגיגת עצמאות במוזיאון המרציפן בכפר תבור
מוזיאון המרציפן בכפר תבור מזמין את מבקריו לביקור חגיגי לכבוד חג העצמאות. תערוכה ייחודית בארץ ובה מוצגים יצירות ממרציפן - דמויות אהובות ומוכרות, סרטים מציורים ופיות קסומות, אגדות ילדים, אישים פוליטיים ועוד.. כולל מיצג חדש בנושא "האחר הוא אני", הדרכה וסרטון משעשע על תהליך ייצור המרציפן מהשקד ועד המוצר הסופי.
סדנא במרציפן ושוקולד לקטנים וגם לגדולים. בחנות המפעל מגוון מוצרי השקד והמרציפן של כפר תבור וכן מוצרים של יצרני בוטיק גליליים מבית גלילי'ס.
שעות פתיחה: 6/5/14 בין השעות 10:00-17:00 .
מחירים: מבוגר – 20 ₪ ,ילד כולל סדנת מרציפן ושוקולד 52 ₪.
לפרטים נוספים: 04-6772111 www.shakedtavor.co.il


עץ המרציפן, צילום: צחי כהן

איך גבול נולד - טיול עצמאות למשפחות בכביש הצפון
יום העצמאות, ו' באייר, 6 במאי, בשעה 10:00.
בואו לטייל בעקבות פיתוליו ועברו של גבול הצפון, מסיפורה של חניתה, סיפור ההסכם בין מרק (סייקס) ובין ג'ורג' (פיקו), סיפור ההתבצרות הבריטית מבאסא (שלומי) עד סאסא. נעסוק גם במציאות לאורך גבול זה משנות השמונים ועד היום. משך הטיול כארבע שעות. בתשלום סמלי: 20 שקלים למשתתף, 10 שקלים למנוי אי ירוק.
הרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

האריה השואג - חצר תל חי
סיור מרתק שכולל כתבי חידה וחיזיון אור קולי, בו ילמדו הילדים את סיפור החצר שנבנתה בשנת 1907, ביוזמתו של האגרונום חיים מרגליות קלווריסקי, ואת סיפור המקום ואורח חיי המתיישבים בו. ב-1919, הגיע לגליל יוסף טרומפלדור, שנטל על עצמו את הפיקוד על תל חי והסוף כבר ידוע. הילדים מוזמנים להתחפש למתיישבים ולחוות את הווי חייהם מהמיטות עד אמצעי החקלאות שעמדו לרשותם, וכמובן, לטייל אל פסל האריה השואג. חינם לכבוד יום העצמאות. חובה להירשם מראש.
לפרטים והזמנת סיורים: 04-6951333 http://www.hatser-telhai.org.il

טיול עצמאות ומורשת עם 'נופי גונן'
כפר הנופש "נופי גונן" שבגליל העליון מזמין אתכם לטיול מורשת משולב בסיפורי גבורה, ביקור במוצבים ישנים ועוד. הטיול ייצא אל חירבת דרדרה, שם תשמעו את סיפורו המרתק של המקום במלחמת יום העצמאות משם נוסעים אל משמר ירדן הישנה, ומקבלים הסבר על תולדות המקום מתחילת העלייה הראשונה ועד לאחר מלחמת העצמאות. ממשיכים אל מוצב גדות, שעד מלחמת ששת הימים היה מוצב סורי כאשר תושבי גדות היו נתונים להתקפות ממנו. מטפסים אל אנדרטת "הארז והנגמ"ש", אנדרטה המנציחה באופן מרגש את סיפורם של חיילי הנגמ"ש שנהרגו במלחמת יום הכיפורים. מסיימים את הטיול בתצפית ובליווי הסבר על רמת הגולן וסוריה ממרומי החרמונית.
המחיר למשתתף- 25 ₪. לאורחי כפר הנופש - ללא תשלום.
הההשתתפות בתאום מראש - 04-6955220, www.nofgo.co.il


אזור המרכז

"ניווטיול עצמאות" בפארק נאות קדומים - יער מודיעין
יום פעילות לכל המשפחה המציע מספר מסלולי ניווט ברמות קושי שונות אשר בתוכם ישולבו חידוני טריוויה ומשחק "מחפשים את המטמון" הכניסה לשמורה כוללת: השתתפות בניווט עצמאות כולל כתבי חידה לכל המשפחה ולמבוגרים, סיורים עצמיים, מתחמים מסודרים למנגל, ולא פחות חשוב - פארק יפהפה שופע פריחות נופים ומרחבים ירוקים
משעה 09.00  35 ₪ לילד 40 ₪ למבוגר 150 ₪ למשפחה / לרכב
לפרטים נוספים: 08-9770770 www.n-k.org.il


פארק נאות קדומים, צילום: אבי דודי

בשביל תש"ח - טיול בעקבות סיפורי לוחמים בדרך לירושלים
יום העצמאות, ו' באייר, 6 במאי, בשעה 10:00.
ביום העצמאות ה-66 למדינת ישראל, הנכם מוזמנים להצטרף לטיול משפחות ברגל ב "שביל תש"ח" החדש שפרצה קק"ל, היורד משולי הישוב הר אדר אל בית הקברות הצבאי של קרית ענבים. נגיע לתחילת המסלול באוטובוס, ביחד מתנדבי שנת השירות של קק"ל, ולאורך המסלול תהיינה תחנות הדרכה חווייתיות. משך האירוע כשלוש שעות. ללא תשלום
יש להירשם מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

מרכז מבקרים מקוה ישראל
מקוה ישראל הינו בית הספר החקלאי הראשון בארץ ישראל, ולמעשה היישוב החקלאי הראשון בארץ בעת החדשה. החל ממלחמת העולם הראשונה בית הספר שינה את אופיו לבית ספר ישראלי בעל זיקה חזקה מאוד להוויה הישראלית באותה תקופה. השפה המדוברת הייתה השפה העברית, העבודה עברית ובעיקר הגנה עברית. כאן התנדבו רוב התלמידים והמורים לארגון ה"הגנה", כאן התאמנו בנשק, כאן הוסתר נשק בסליקים, כאן הומצאו כלי לחימה והבולט ביניהם ה"דוידקה". במקום נמצאים האתרים שבהם התרחשו המאורעות – המכניקה בה הומצאו כלי נשק, מרתפי היקב בהם התאמנו, הוסתרו נשקים והושבעו ל"הגנה". בפינות רבות קמו אנדרטאות ולוחות זיכרון לזכר הנופלים. הגן הבוטני במקום היה גם הוא זירת פעילות נמרצת לטובת ה"הגנה".
הדרכות מתקיימות בין השעות 13:00-10:00 ומתחילות בכל חצי שעה (הכניסה משער קראוזה בחולון), הכניסה בהרשמה מראש. טלפון: 03-5030489

אתר הפרדסנות ע"ש מינקוב
"בפרדס ליד השוקת...". לרגל חגיגת העצמאות ה-66 להולדת המדינה, אתר הפרדסנות ע"ש מינקוב ברחובות מזמין אתכם לבקר בבית אריזה משוחזר, בבאר ובבריכת האגירה אשר השקו את הפרדס, לשמוע סיפורי חלוצים וחלוצות ולהתבשם בריח הפריחה המשגע. נבקר בתערוכת כרזות פרסום מתחילת המאה ונתנסה בהכנת פרסומת עכשווית לפירות ההדר. כמו כן, נצפה בסרטון אודות ענף הפרדסנות בארץ ישראל.
שעות פעילות בתיאום מראש: 10:00–14:00, טלפון: 08-9469197

יום העצמאות בקיפצובה
מי שנולדו ביום העצמאות נכנסים לקיפצובה בחינם. לרגל חגיגות העצמאות, פארק קיפצובה שבקיבוץ צובה מזמין את חוגגי יום ההולדת בתאריכים ה' באייר ו14 לחודש מאי להגיע ביום העצמאות לפארק ולהיכנס ללא תשלום. בנוסף, השנה יצטרף גם פארק קיפצובה למסורת הישראלית ויקצה לראשונה מתחם מיוחד להכנת "על אש" וברביקיו.
69 שקל לילד, 44 שקל למבוגר/פעוט. הפעילות כלולה במחיר הכניסה
לפרטים: 02-5347952 www.kiftzuba.co.il

חוגגים עצמאות קצת אחרת בחמי געש
חמי געש, אתר הספא והמרחצאות מזמינים אתכם לחגוג את יום העצמאות ,קצת אחרת... שילוב של חמש דקות הליכה מהים, אפשרות להקמת ברביקיו אישי במדשאות באירוח הכפרי של קיבוץ געש ובריכה חצי אולימפית עם ג'טים קרים ובריכת פעוטות שמושקת בימים אלו עם פתיחת עונת הרחצה. וגם, כניסה חופשית לארבע בריכות טבעיות עשירות במינרליים ובמלחים, שמעוצבות ומסוגננות בסטנדרטים אירופאיים. סאונות רטובות וסאונה יבשה ועיסוי מימי מזרמי גופרית. www.hameigaash.co.il


אזור הדרום

חווית עצמאות מתוקה בחינם! בקיבוץ יד מרדכי
קיבוץ יד מרדכי שהפך לאחד הסמלים הבולטים של גבורה והקרבה במלחמת העצמאות, מזמין משפחות לחוויה מלהיבה המשלבת היסטוריה והנאה. הביקור באתרי המורשת- שחזור קרב תש''ח ומוזיאון השואה והתקומה – חינם! באתר שחזור הקרב, יחוו הילדים את שדה הקרב, ילמדו על הלחימה העיקשת וההגנה של חברי הקיבוץ ואנשי הפלמ"ח על קיבוץ יד מרדכי עד נפילתו כעבור שישה ימים בידי הכובש המצרי. הילדים יכירו את כלי הנשק מהתקופה, יתגנבו בתעלות הקשר, יציצו מעמדות ההגנה ואפילו יטפסו על טנק ושריונית. ביד הזכרון ישמעו המבקרים את סיפור פינוי ילדי הקיבוץ על ידי רכב משוריין באישון לילה ללא הוריהם, ויוכלו לשבת בתוך המשוריין האמיתי שהוצב במרכז הקיבוץ לזכרו של לוחם הפלמ"ח גרשון דובנבוים שפיקד על מבצע חילוץ הילדים מפני התקפות הצבא המצרי.

במוזיאון משואה לתקומה המחודש יוכלו המבקרים להתרשם מתצוגות מרגשות המלוות את מרדכי אנילביץ', שעל שמו נקרא הקיבוץ במסלול תחנות חייו, החל מילדותו בורשה, ועד הנהגת מרד גטו ורשה כמייצגות את סיפורה של יהדות אירופה כולה.

בנוסף יוכלו המבקרים להשתתף בפעילות "חוויה מתוקה" - ביקור בבית הדבש והדבורה, לצאת לטיול בקיבוץ על טרקטור ועגלה, ללמוד על החיים בקיבוץ של פעם ולצפות בחליבת הפרות ברפת בתשלום מיוחד לרגל החג - 45 ש''ח לאדם מגיל שנתיים. כל שעה עגולה מתחילה פעילות החל מ-10:00 עד 15:00
אין צורך להזמין כרטיסים מראש!! לפרטים נוספים: www.ym-tayarut.co.il


צילום: תיירות יד מרדכי

טיול עצמאות בנגב המערבי - חלוציות ישנה חדשה
יום העצמאות, ו' באייר, 6 במאי, בשעה 10:00.
נטייל בעקבות החלוצים של אז והיום מאדמות דנגור, שם ישב קיבוץ נירים במלחמת העצמאות, דרך אנדרטת עוצבת הפלדה שהוקמה בשנית לזכרם של הלוחמים במערכות סיני, ומשם אל ישובי חלוצית, שהולכים וצומחים ממש בימים אלה מתוך החולות ומהווים בית חדש למפוני גוש קטיף.
בתשלום סמלי: 20 שקלים למשתתף, 10 שקלים למנוי אי ירוק.
הרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

חוות ע'רנדל
חווה חקלאית הממוקמת כ-5 ק"מ צפונית לקיבוץ יהל. החווה הוקמה על שרידי תחנת משטרה ירדנית ומאוחר יותר שמשה כמוצב צה"ל. שרידי אבני המייל מעידים כי הגבעה היוותה מפגש "דרכי הבשמים" ויש הסוברים כי ע'רנדל היא אחת מתחנות הדרכים במסעם של בני ישראל ביציאתם ממצרים (המזוהה כאילים "... ויסעו ויחנו באילים..."). תצפית הנוף הנשקפת מהגבעה עוצרת נשימה – הרי אדום והערבה הירדנית פרוסים כמו על כף יד. סיור בחווה חושף את הבונקרים, תעלות המילוט והקשר ומספר את סיפור גבורתם של לוחמי חטיבת גולני. לפרטים נוספים: 052-4564085 

חוגגים עצמאות במוזיאון הנגב לאמנות
בלב העיר העתיקה, בבניין שעבר שימור ושימש פעם את המושל העות'מאני, שוכן מוזיאון הנגב לאמנות – מוזיאון האמנות הגדול והחשוב של הדרום. בימים אלה מציג המוזיאון שלוש תערוכות שונות, של אמנות ישראלית ובינלאומית, במסגרת פרויקט "במדבר דברים". במסגרת הפרויקט מוצגות במוזאון התערוכות "ארץ החול", "אור ורוד" ו"אזל" בעלות זיקה ישירה לנגב ולמדבר:
ביום העצמאות, 06 במאי, יהיה המוזיאון פתוח חינם, ביום זה יתקיימו סיורים מודרכים בתערוכות על-ידי צוות המוזיאון בשעות 10:30, 11:30, 12:30 ו 13:30.

יום העצמאות ב "מצפה גבולות"
מצפה גבולות ראשון מבין שלושת המצפים שקמו בשנת 1943 ומסמלים את ראשית ההתיישבות בנגב. בביקורינו במצפה נחזור אל אמצע שנות הארבעים של המאה הקודמת ונכיר את חיי החלוצים הראשונים בנגב. נבקר במאפיית הלחם ההיסטורית, נצפה בתצוגה של כלים חקלאיים, נכיר את שיטת הבנייה בבוץ "אדובה" ממנו בנויים רוב מבני המצפה ונצפה בתצוגה ייחודית של קו צינור המים המערבי של מקורות שהונח בסוף שנת 1947 .
האתר פתוח ללא תשלום בין 10:00-14:00 לפרטים: 054-7919000


מצפה גבולות, צילום: תיירות גבולות

מוזיאון המים והביטחון- בניר עם
סיורים מרתקים לכל המשפחה על תהליך ההתיישבות בנגב משנות השלושים עד ימינו . מוזיאון המים והביטחון הינו אתר ייחודי בתחומו העוסק בתולדות ההתיישבות היהודית בנגב. הביקור במוזיאון מספק למבקרים הצצה ייחודית אל תהליך ההתיישבות, המים, החקלאות ומלחמות ישראל בנגב משנות ה-30 ועד ימינו ראש הטופס.מבנה המוזיאון ממוקם במאגר המים המקורי של קיבוץ ניר- עם, ששימש לאגירת המים ושליחתם ל-11 נקודות ההתיישבות החדשות בנגב. האתר ממוקם בלב חורש טבעי החולש בתצפית על צפון הנגב. האתר נגיש לנכים ומלווה בהדרכה
האתר פתוח בין השעות 10:00-15:00. סיור בכל שעה עגולה.
הכניסה ביום העצמאות חינם. לפרטים: 0505709042

עצמאות באל היען – חוות היענים מול פארק הבשור
מפגש עם העוף הגדול ביותר בעולם. במקום בית קפה המגיש ארוחות מגוונות , האכלת יענים, פינת יצירה, פינת חי קטנה הכוללת מבחר ציפורים, עופות נוי ובעלי חיים נוספים.
10 ₪ למבוגר, 5 ₪ לילד (בגילאי 2-15). סיור לקבוצות מעל 15 איש בתאום מראש.
החווה פתוחה בין השעות: 10:00-17:00
לפרטים נוספים: ,052-6901660, 052-3311496 www.el-hayaen.co.il

מרכז קטיף-ניצן
הסיור מפגיש אתכם עם סיפור גוש קטיף החל מהקמתו והתפתחותו דרך תוכנית ההתנתקות וכאב העקירה ועד לאתגרי הצמיחה מחדש. מרכז המבקרים בניצן יהיה פתוח בתיאום מראש בלבד בין השעות 9:30-13:00 ללא תשלום. בתאום מראש.
לפרטים והזמנות 077-4324101 www.mkatif.org

חוגגים עצמאות בשביל הסלט - מושב תלמי יוסף
חוויה חקלאית ציונית בלתי נשכחת בין יבולי חבל הבשור- כשעה ורבע מת"א. במהלך הסיור נלמד נטעם ונקטוף הישר מהשתיל לפה. הסיור יודרך בצורה חווייתית ע"י צוות שביל הסלט בהנחיית האגרונום אורי אלון. ונבקר במגוון שדות וחממות. אורך הסיור שעתיים וחצי. הסיור ייצא בשעה 10:30 בתאום טלפוני מראש .
טלפון להזמנות - 08-9982225 www.salat4u.co.il

יום העצמאות בחלוצה
מועצה אזורית אשכול ומדרשת נצרים מזמינים אתכם לבוא ביום העצמאות ולהכיר את ההתיישבות החדשה בחלוצה. במסגרת הביקור: אסיף תפוחי אדמה בשדה תערוכת התיישבות ובאשכול,דיונת חול, פעילויות ופינות יצירה לילדים ולנוער, מופע מוזיקאלי ועוד.
בני נצרים בין השעות 10:00-15:00- כל הפעילות בחינם! לפרטים- 08-9924933

מרכז ג'ו אלון
המרכז שוכן בטבורו של יער להב, סמוך לקיבוץ להב, עשרים דקות נסיעה מבאר שבע וכשעה מירושלים ומתל אביב. המרכז ממוקם בצפון הנגב בלב אזור עשיר בשרידים ארכיאולוגיים, בערכי טבע ונוף, במאהלי בדואים ובצורות התיישבות מודרניות. ביום העצמאות יתקיימו סיורים מודרכים במוזיאון למורשת הבדואית ובמיצג בר כוכבא בכל שעה עגולה. אירוח באוהל לקפה מר ותה מתוק וסדנאות יצירה לילדים – הכניסה למרכז והסדנאות בחינם.
משעה 09:00 ועד 16:00 לפרטים: 08-9913322

חוות נעמ"א
מתחם המיני דיר – חליבת כבשים ידנית ומכאנית, ליטוף והשקיית טלאים בבקבוקי חלב. סדנת גבינות – טעימות, הדרכה קבוצתית והתנסות בייצור גבינות, סדנת ייצור פיתות, סדנת יצירה כל ילד יקבל דגל, סיור מודרך בפינת החי ופינת ליטוף במקום ישנו מזנון. ניתן להשכיר עגלות חמורים לסיור בחווה, יש אפשרות למנגל במקומות מוסדרים, שירותים עמדות שטיפת ידיים וכלים, פינות חמד מוצלות ושולחנות קמפינג, מכירת גבינות צאן ייצור עצמי, מכירת שמן זית משובח, מכירת דבש טהור
הכניסה בתשלום. בין השעות 10:00 עד 17:00. טלפון : 08-9934205
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
חוות אדם בטבע - סדנאות שטח וחקלאות קדומה - סדנאות גיבוש לקבוצות

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
חוות אדם בטבע - סדנאות שטח וחקלאות קדומה  
   
החווה שנמצאת בכפר השוכן במורדות הרי יהודה, מציעה סדנאות גיבוש לקבוצות באמצעות משחקי אתגר ומשימות מתוך סיפורי המקרא וההתיישבות באזור. השילוב בין התכנים, הנופים והקבוצה יוצר חוויה ייחודית  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: כל השנה

 
   

צילום: חוות אדם וטבע

'חוות אדם בטבע' מציעה דרך ייחודית לחבר בין האדם לטבע: סיפורי ההיסטוריה, התנ"ך וההתיישבות של ההר ושפלת יהודה, הופכים לחוויה של גיבוש קבוצה באמצעות סדנאות שטח ומשימות אתגר במרחב. השילוב בין התכנים, הנופים והקבוצה יוצר חוויה ייחודית שאסור לפספס.

החווה ממוקמת בשטח הכפר הקדום דיר אבאן, בנחל מחסיה, סמוך למושב, וממנה נקודות יציאה למסלולים ואתרים רבים באזור השפלה וההר. נצא למסלול קצר מהכפר השוכן במדרונות הרי ירושלים, אשר ישלב משימות גיבוש קבוצה ואתגר, מתוך סיפורי ההיסטוריה וההתיישבות באזור.

נתחיל ברקע היסטורי, קצת הסבר על הפעילות ויחד נצא למשימות. נתחיל במשימה בבור המים ומשם לפעילות במטע הזיתים, נעבור דרך המערות, הבוסתן והנופים. כך, שבכל אתר מחכה לנו משימת גיבוש חדשה. ברמת האדם ה"מסע" מוליד שיתוף פעולה, אחריות, מנהיגות, יזמה ויצירתיות, וברמת הקבוצה התהליך יוצר חוויה ייחודית של פתיחות וגיבוש בתוך הקבוצה.

לכל קבוצה מדריך אשר מלווה את התהליך הקבוצתי בשילוב הדרכות והסברים על הסביבה והאזור. ניתן לשלב בסוף המסלול אירוח באווירת ימי קדם של אפיית פיתות על סאג', מטבלים, קפה ותה ופינוקים שמשאירים טעם מתוק.

הפעילות מתאימה לימי גיבוש לארגונים, פעילויות נוער, ילדים ולמשפחות
לפרטים נוספים לחצו כאן

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
עולם של דלעות נוי - סדנאות יצירה בסטודיו דלארט - סדנאות יצירה בדלעת

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
עולם של דלעות נוי - סדנאות יצירה בסטודיו דלארט  
   
סטודיו דלארט הוא המקום היחידי בארץ העוסק בתחום גידול ויצירה בדלעות נוי ומציע מגוון של סדנאות. ניתן לרכוש דלעות מיוחדות ליצירה, לשמוע הסברים על חומר הגלם הנפלא שראשיתו באפריקה לפני 10,000 שנה, להשתתף בסדנאות ולרכוש אומנות שימושית  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: כל השנה

 
   

צילום: סטודיו דלארט

דלעות הן אחד הצמחים הראשונים ששימשו את בני האדם לצרכים שונים לכל אורך ההיסטוריה - החל מדלעות למאכל, כמיכלי קיבול למים ומזון, אצל הסינים הם שימשו לאחסון תרופות וכסגולה להרחקת מחלות מהבית, בדרום אמריקה האינדיאנים השתמשו בהם לייצור כלי נגינה, ככלי בישול, לקינון ציפורים ובאפריקה משתמשים בהם עד היום ככלי אוכל ואחסון מעוטרים.

ב-3 במאי יתקיים בדלארט אירוע סדנאות יצירה בדלעות נוי לגילאים 4 ומעלה. סטודיו-גלריה דלארט הוא המקום היחידי בארץ העוסק בתחום גידול ויצירה בדלעות נוי ומציע מגוון של סדנאות יצירה מקוריות לכל הגילאים ניתן לצפות ולרכוש כ-30 זנים של דלעות מיוחדות שאינן נרקבות כחומר גלם ליצירה, לשמוע הסברים והרצאות אודות חומר הגלם הנפלא הזה שראשיתו לפני 10,000 שנה באפריקה, לערוך סדנאות וכן לרכוש אומנות שימושית.


צילום: סטודיו דלארט

הסטודיו נמצא במושב בצת, כמה דקות צפונית לנהריה ושתי דקות מחופי ראש הניקרה ואכזיב המדהימים. על פירות היצירה בסטודיו מופקדים אם ובנה, נצחונה ויאיר בלאושטיין. נצחונה מפסלת בחימר כ-30 שנה ובעלת תעודת הוראה מטעם ויצ"ו אומנויות - חיפה. יאיר יוצר בדלעות נוי ודוגל בקו אסתטי ונקי המשלב עיצוב ואומנות יחדיו. הגלריה מציגה פסלים בחימר ויצירות בדלעות נוי.

ביום שבת 3.5 יתקיים בסטודיו אירוע סדנאות יצירה בדלעות נוי לגילאים 4 ומעלה בהנחה של 20% לקהל הרחב. ניתן ליצור אצלנו שלל חיות, בובות, מסיכות, רעשנים, שרשראות, עציצים, קופסאות ועוד.
משך הסדנאות לילדים - כשעה ורבע. שעות הפתיחה 10:00-16:00.
לפרטים נוספים: www.delart.co.il
» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
טעם הכפר - פסטיבל בכפר הדרוזי ג'וליס - פרויקט כפר ביקרתם

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
טעם הכפר - פסטיבל בכפר הדרוזי ג'וליס  
   
המטבח הדרוזי יוצג במלוא הדרו בבתים עתיקים ברחבי הכפר. עושר רב של טעמים ומטעמים, לצד פינות ישיבה, מספרי סיפורים, מוסיקה וסיורים מודרכים בסמטאות הכפר ללא תשלום  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 26.4.2014

 
   

פסטיבל טעם הכפר

רגע לאחר חג הפסח, נערך הכפר הדרוזי ג'וליס בגליל המערבי לארח לראשונה את פסטיבל "טעם הכפר" שיכלול סיורים מודרכים, קולינריה וטעמים אותנטיים במסגרת פרויקט "כפר ביקרתם" לקידום התיירות בכפרים. במהלך הפסטיבל, יהנה הציבור הרחב משלל מטעמים בעשייה ביתית. המטבח הדרוזי יוצג במלוא הדרו בבתים עתיקים ברחבי הכפר. עושר רב של טעמים ומטעמים, לצד פינות ישיבה, מספרי סיפורים, מוסיקה וסיורים מודרכים בסמטאות הכפר, ללא תשלום.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

במהלך היום יתקיימו סדנאות אוכל, התנסות בהכנת תבשילים ביתיים בבתי הכפר, סיורים בגרעין הכפר, ביקור בבתים והכנת תבשילים עם בני הבית. התוודעות לסודות הבורגול, הקובה, לצד הטבולה וטעימות משותפות עם בני הבית. השתתפות בהכנת ממתקי החג המסורתיים המשלבים תמרים וכרכום, נחווה משתה ה"מעלי" לצד המתוקים, כל זה לצד סיפורים מרתקים על כל מאפה וממתק. נכין את הסמבוסק המיוחד בשלל טעמים ונאפה אותו יחדיו בחיק המשפחה. היום ינעל במופע ריקודי דבקה מרתק לצד צלילי העוד והדרבוקה.

במהלך היום גני אל מונא יהיו פתוחים לביקור, וכך גם מוזיאון העדה הדרוזית בגרעין הכפר ללא תשלום.

מנה ב"טעם הכפר" - 20 ₪  ניתן לרכוש קופונים ברחבת המתנ"ס בגרעין הכפר

מתי? יום שבת 26/4/2014 10:00-14:00
לפרטים והרשמה: 054-7890557, עדנן כבישי.
פרויקט "כפר ביקרתם" לקידום התיירות הדרוזית והצ'רקסית מתקיים בהובלת משרד התיירות, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הגליל ומשרד ראש הממשלה.
פרטים נוספים: www.jabel.org.il או בדף הפייסבוק
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
צעדת הגלבוע ה-47 - גן לאומי מעיין חרוד בגלבוע

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
צעדת הגלבוע ה-47  
   
צעדת הגלבוע הבינלאומית שכבר הפכה למסורת, מתקיימת זו השנה ה-47 בשיא פריחתה של שמורת הר הגלבוע העשירה בצמחייה ופרחים רבים, במשעולים ציוריים ובנקודות תצפית לנוף פנורמי מהיפים בארץ. הצעדה בשלושה מסלולים שונים מתאימה גם לכל המשפחה  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 4-5.4.2014

 
   

צילום: מועצה אזורית הגלבוע

צעדת הגלבוע הבינלאומית, מתקיימת באופן מסורתי מזה 48 שנה בראשית האביב, בשיא פריחתה של שמורת הר הגלבוע העשירה בצמחייה ופרחים רבים, במשעולים ציוריים ובנקודות תצפית לנוף פנורמי מהיפים בארץ.

בצעדה, שהיא מן הוותיקות והגדולות בארץ, נוטלים חלק אלפי צועדים מכל רחבי הארץ והעולם והיא נושאת בתואר רשמי כצעדה הבינלאומית, כאשר לכל מי שצעד וסיים את המסלול הבינלאומי מוענקת תעודה ומדליה מטעם הארגון הספורט העממי הבינלאומי.

איך משתתפים ? להשתתפות בצעדה יש להגיע לגן הלאומי מעיין חרוד שבגלבוע המשמש כנקודת כינוס וחניה לאירוע הצעדה המתקיים במשך יומיים.

הצעידה מתקיימת בשלושה מסלולים: מסלול משפחתי - 6 ק"מ, עממי 12 ק"מ, ומסלול בינלאומי 20 ק"מ.

בשבילי מסלולי הצעדה יחכו לכם שפע של הפעלות ואטרציות, תחנות הדרכה, נקודות תצפית, מכלי פרי הדר מרעננים, מים לשתייה כתב חידה, אפית פיתות בטבון, להקת מתופפים, נגני כליזמר ועוד...

לילדי הגן הוספנו ביום שישי מסלול מקוצר של 2.5 ק"מ ממתחם סקי הגלבוע לגן הלאומי מעיין חרוד.

ביומה השני של הצעדה ביום שבת, מתקיימת בגן הלאומי מעיין חרוד חגיגה משפחתית עם דוכני מזון ושתייה, מתחם אתגרי, גשרי חבלים, קיר טיפוס, סדאות יצירה, אפית פיתות, מתנפחים, דוכני מזון ושתייה, הגרלה עם פרסים, הפעלות ואטרקציות למשפחה ולילדים, פינת אימוץ לכלבים ופינת מחזור.

לרשות הצועדים יעמדו גם דוכני מידע על התיירות בישובי הגלבוע

לפרטים נוספים: www.hagilboa.org.il

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
יום הולדת 4 לשביל התלוי בבניאס - טיול משפחתי למפל הבניאס

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
יום הולדת 4 לשביל התלוי בבניאס  
   
בואו לחגוג עם רשות הטבע והגנים ארבע שנים להקמתו של השביל התלוי בבניאס. סיור מודרך ללא תשלום, משחק ברקודים חדשני נושא פרסים, פעילות פקחים צעירים ופריחה מרהיבה ועוצרת נשימה  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 8.3.2014

 
   

מפל הבניאס, צילום: רשות הטבע והגנים

רשות הטבע והגנים מזמינה את הציבור הרחב לחגוג את יום ההולדת הרביעי לשביל התלוי בבניאס. לכבוד יום ההולדת, שיצויין ב-8 במרץ, יתקיים סיור מודרך מרתק לכל המשפחה - ללא תשלום. תוכלו להתפעל מהמים השוצפים במפל הבניאס, מהפריחה המרהיבה של תורמוס ההרים, בן חצב יקינטוני ומשלל צבעים השוטפים את השמורה בעונה זו של השנה.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

בנוסף לסיור, תתקיים במקום פעילות מיוחדת ליום ההולדת במסגרתה יקבלו המבקרים חוברת עם שאלות על השמורה, אותן יוכלו לפתור באמצעות סריקת ברקודים שיוצבו על גבי שלטים לאורך כל השמורה. הפותרים נכונה יזכו בפרס.  עוד באתר: פעילות "פקחים צעירים" – מסע משפחתי של שאלות ותשובות. לעומדים בכל המשימות ייערכו טקסי הצהרה ויוענקו תגים.


השביל התלוי בבניאס, צילום: רשות הטבע והגנים

השביל התלוי בבניאס בנוי מפלדה ומרוצף בלוחות עץ, אורכו 100 מ' ורוחבו 1.2 מ', המעקה מתוח מכבלי פלדה. השביל התלוי מעוגן בקורות תמיכה,עמודים ובורגי סלע . כל העבודות של בניית השביל בוצעו באמצעים מיוחדים על מנת לצמצם למינימום פגיעה בנחל וסביבתו. ההליכה בשביל התלוי היא במעלה הזרם מכיוון דרום לצפון . השביל יורד בין עצי אלון לאורך גושי טרוורטין (נטף הנחלים) המהווים פסלי נוף מרשימים . אם עוצרים לרגע את ההליכה ועומדים במקום , יכולים ליהנות מנקודת תצפית מרשימה לנוף לכיוון מצודת נמרוד, כאשר החרמון מצפון מזרח ומדרום נשקפים מורדות רמת הגולן ונחל חרמון התחתון הזורם לכיוון עמק החולה.

היכן: מפל שמורת טבע בניאס.
מתי: שבת 8 למרץ 2014.
משחקון הברקוד יתקיים בין השעות 10:00-15:00
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר
פרטים נוספים באתר רשות הטבע והגנים -www.parks.org.il

להצעות ללינה כפרית באזור לחצו כאן
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
טיול בשביל האורנים ביער כוכב יאיר - מסלול עם פריחות, מתאים לכל המשפחה

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
טיול בשביל האורנים ביער כוכב יאיר  
   
השביל עובר בינות לעצי אורן וברוש ובחלקו על הגדה הדרומית של נחל אלכסנדר. לקראת סוף החורף ותחילת האביב ניתן לחזות לאורכו בפריחת רקפות, כלניות ופרחי בר רבים אחרים. השביל נוח להליכה, חלקו סלול ומתאים אף לילדים קטנים ולעגלות  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: כל השנה

 
   

שביל האורנים, צילום: מקומית כוכב יאיר-צור יגאל

יער כוכב יאיר, המוכר גם בשמו יער צור נתן, או יער ספיר ע"ש שר האוצר המיתולוגי פנחס ספיר, הוא יער נטוע של קק"ל, בצמוד וממערב ליישוב כוכב יאיר. ביער סומנו מספר שבילי הליכה, המשמשים בעיקר את תושבי היישוב, אך מומלצים לביקור גם למבקרים מבחוץ. שביל האורנים נמצא בחלקו הצפוני של יער כוכב יאיר, ויחד עם שביל אלוני התבור הם מהווים מסלול הליכה אטרקטיבי ויפה במיוחד.

על שביל האורנים

הישוב כוכב יאיר ממוקם על המורדות המערביים של הרי השומרון, בכניסה אל עמק המרזבה המזרחי של השרון. שביל האורנים עובר בחלקו על הגדה הדרומית של נחל אלכסנדר, המגיע מהשומרון. מאזור כוכב יאיר פונה הנחל בחדות לכוון צפון-מערב ונשפך לים התיכון ליד מכמורת. מבחינה היסטורית, לאורך שנים רבות הווה קו הגבעות מוקד משיכה להתיישבות עקב יתרונותיו הכלכליים והאסטרטגיים, כגון, קירבה לדרכים ראשיות (בעיקר דרך הים הקדומה), קירבה לאדמות נוחות לחקלאות מסלע גיר וקירטון המאפשר חציבה נוחה, יכולת הגנה ותצפית ועוד.

השביל עובר ביער עצי אורן וברוש שניטע ע"י קק"ל לפני כמה עשרות שנים. ביער גם נציגים רבים של חורש ים תיכוני טבעי ועצי שיטה מכחילה. לקראת סוף החורף ותחילת האביב ניתן לחזות לאורך השביל בגושי פריחה גדולים של רקפות, כלניות ופרחי בר רבים אחרים. סמוך לתוואי השביל שרידי ישוב עתיק, ח'רבת אל-מזרעה. זהו כפר בת של כפר ג'אמאל שבשומרון שהיה מיושב במאות 16-19. במקום שרידי מבנים, מתקנים חקלאיים ובורות מים.

איך מגיעים ?

במחלף אייל בכביש 6 פונים לכביש 551 לכיוון קיבוץ אייל וכוכב יאיר. נוסעים עד צומת טי, שבו פונים שמאלה לכביש 444. נוסעים כ- 1.8 ק"מ ופונים ימינה לכוכב יאיר. עולים בכביש, חולפים על פני מחסום הכניסה, חולפים על פני כיכר גדולה, לאחר 700 מטר מגיעים לכיכר נוספת וגם על פניה חולפים. בכיר הבאה פונים שמאלה לרחוב "הגלעד", עוברים את הפנייה הראשונה שמאלה לרחוב "בית אל" ומחנים את הרכב כמה עשרות מטרים לאחר מכן בצד הכביש. ניתן לראות את היער והכניסה לשביל מצד ימין. בנקודת ההתחלה יש שלט של קק"ל - "שביל האורנים".

מסלול ההליכה

השביל נוח להליכה, חלקו סלול ומתאים אף לילדים קטנים ולעגלות (לא לאחר גשם). לאורך השביל מספר נקודות גישה לתוך הישוב. מסלול ההליכה משלב שני שבילים, "שביל האורנים" החולף למרגלות בתי כוכב יאיר, ו"שביל אלוני התבור" המעגלי, היוצא משביל האורנים מערבה וחוזר אליו. שביל האורנים הוא שביל של קק"ל, המסומן בעמודוני עץ קטנים ועליהם סימון כחול.

נתחיל את ההליכה בשביל סלול, החולף בשולי מטע אבוקדו. עד מהרה מתרחק השביל מהמטע וחולף בשולי יער אורנים. ביער זה נמצא ריכוז פריחה גדול ומרהיב של רקפות. השביל הופך לדרך עפר וממשיך בכיוון כללי צפון-מערב, כאשר לצד הדרך נמצא "בית עץ" מושקע. אלמנט נוסף הבולט לאורך הדרך הוא ריכוז גדול של העץ הפולש שיטה כחלחלה, שהתפשט בשולי היישוב ומאיים על הצמחייה הטבעית במרחב.

במרחק 650 מ' מנקודת ההתחלה נגיע לצומת שבילים בנקודה המערבית ביותר של שביל האורנים. שביל רגלי יורד מערבה ומקשר את שביל האורנים עם שביל אלוני התבור. בירידה נפגוש בתחילת החורף מקבצי נרקיסים ריחניים, ועד מהרה נגיע למפגש עם דרך עפר.

כאן נגיע לעיקול בשביל מסומן ירוק של הוועדה לשבילי ישראל - שביל אלוני התבור. זהו מסלול מעגלי באורך כקילומטר אחד, החוזר לנקודה זו. אנו נמשיך מערבה עם הסימון הירוק, וניכנס לאזור קרחת יער. אזור זה הינו עיי חורבות - שרידי האתר הארכיאולוגי ח'רבת אל-מזרעה. מעט מדרום לשביל נמצא מבנה מקומר ציורי, ולצד השביל גם בור מים ומאגר מקומר. אין להיכנס למבנים בשל סכנת התמוטטות, ומומלץ שלא לרדת מהשבילים הקיימים בשל בורות ואבנים לא יציבות מתחת לצמחייה הגבוהה. שם המקום (מזרעה) מעיד על כך שכנראה היה זה יישוב שתושביו עיבדו את האדמות הפוריות המשתרעות ממערב לנו.

מח'רבת אל-מזרעה ממשיך השביל לצפון-מערב, ויוצא לגבול היער במפגש עם דרך מסומנת אדום (מדרום למפגש נמצא קידוח מים).

מצפון לנו בולט רכס צור נתן, ובראשו נראים מגדלי מגורים בעיירה החדשה צור יצחק. אנו נפנה ימינה אבל כמעט מייד נפנה שוב ימינה ונזהה את המשך הסימון הירוק, החולף עתה לאורך הגבול הצפוני של היער. באזור זה נמצאת שורה יפה של עצי אלון התבור, שנתנו לשביל את שמו. נמשיך בגבול היער ומטע האבוקדו, ונגיע לעיקול גדול בגבול היער והמטע. הסימון הירוק פונה כאן שמאלה ומקיף חלקת יער, ואילו ימינה מסתעף שביל קצר ולא מסומן (ולחסרי הסבלנות, ניתן לפנות בשביל זה כדי לשוב לנקודה בה נכנסנו לשביל הירוק).

בסוף חלקת היער, ניפרד ממטע האבוקדו ונמשיך דרומה לתוך היער. במרחק עשרות מטרים נפגוש את שביל הקיצור, ואחרי עשרות מטרים נוספים נזהה את הנקודה בה נכנסנו לשביל אלוני התבור. עתה נפנה שמאלה ונחזור בשביל הקישור אל שביל האורנים. כעת נמשיך בחלקו הצפוני של שביל האורנים. חלק זה ארוך יותר מהחלק הדרומי. בתחילה נלך צמוד לבתים, אך עד מהרה מתרחק השביל מהבתים ועובר בנוף מיוער עם ריכוזי פריחה של רקפות ונרקיסים. לאחר כקילומטר, יוצא השביל מהיער ומגיע לקרחת יער גדולה בגבול אזור המגורים. כאן ניצב שלט מידע בקצה הצפוני-מזרחי של שביל האורנים.

מכאן נצא לקצה רחוב דרגות, ובעיקול הראשון נזהה שביל ציבורי בין הבניינים, הפונה ימינה ויוצא לצומת הרחובות גלבוע - דן - הגלעד. נמשיך כחצי ק"מ ישר ברחוב הגלעד ונגיע לרכב הממתין.

על היישוב כוכב יאיר

כוכב יאיר הוא יישוב קהילתי בשרון המזרחי, שנוסד ב-1986 ואוחד ב-2003 עם היישוב צור יגאל, שהוקם ב-1991. בתכנון היישוב הושם דגש על איכות סביבה וחיים, כאשר כל הבתים הם צמודים לקרקע, חלק גדול מהרחובות הם "רחובות הולנדיים" שקטים ללא מוצא, התשתיות עוברות מתחת לפני-האדמה והיישוב התברך בחורשות ובגנים רבים שבהם שוכנים מספר אתרים ארכיאולוגיים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

להצעות ללינה כפרית באזור לחצו כאן
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
חודש המשפחה בפארק דרך העץ - דרך העץ במושב שדמות דבורה

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
חודש המשפחה בפארק דרך העץ  
   
יום אחד בשנה זה יפה, אך לא בהכרח מספיק. בפארק 'דרך העץ' בחרו לחגוג את יום המשפחה במהלך כל חודש פברואר. בואו ליצור את עץ המשאלות המשפחתי שלכם, לרכוש כרטיס משפחתי מוזל ולהזמין גם את סבא וסבתא להצטרף בחינם  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: שבתות בחודש פברואר 2014

 
   


השגרה גורמת לנו לעיתים להתייחס לאנשים שסביבנו כמובן מאליו אבל יש יום אחד בשנה שנועד להזכיר לנו את מה שחשוב באמת - המשפחה. בפארק דרך העץ במושב שדמות דבורה מציעים בכל השבתות בחודש פברואר, פעילות משפחתית של עץ המשאלות, כרטיס כניסה משפחתי מוזל, וגם כניסה חינם לסבא וסבתא! כל משפחה תקבל את עץ המשאלות, כל חבר משפחה יבקש לעצמו משאלה ויחדיו תיצרו את עץ המשאלות המשפחתי. 

למרגלות התבור, במושב שדמות דבורה, חבוי עולם מופלא של טבע. 20 דונם של יער עצי פאולוניה, המהווה מרכז תיירות אקטיבי הכולל פעילות אתגרית לכל המשפחה. האתר הוקם בין עצי הפאולוניה, עץ המתחדש בקצב מהיר לאחר כריתתו, ויכול לסייע בשמירת האיזון האקולוגי שכה חשוב ליצורים החיים.

בנוסף לפעילות 'עץ המשאלות', פארק 'דרך העץ' מזמין אתכם לבילוי משפחתי הכולל:
• מבוך ענק הבנוי ממעברי עץ ובעל דרגות קושי שונות
• תבליט ארץ ישראל
• סרט על יערות הגשם ועצי הפאולוניה
• סדנא לבנייה בעץ
• סדנת תיפוף
• מיני גולף ובאולינג מעץ
• מתחם ג'ימבורי לקטנטנים
• קרטינג - מכוניות פדלים במסלול מרהיב (בתוספת תשלום)
• רכבת התבור - נסיעה בשבילי ושדות מושב שדמות דבורה (בתוספת תשלום)

שעות פתיחה: כל השבתות במהלך חודש פברואר.
1.2.14/ 8.2.14/ 15.2.14/ 22.2.14
*בהתאם למזג האוויר
מחיר: 48 ₪ לילד מגיל שנתיים, 25 ₪ למבוגר
לכבוד יום המשפחה אנו מציעים כרטיס משפחתי מוזל בעלות של 169 ₪ המקנה כניסת שני מבוגרים ושני ילדים, 2 סיבובים במכוניות הפדלים ונסיעה משפחתית ברכבת התבור. (אין כפל מבצעים).

מצפים לראותכם!
לפרטים נוספים: 04-6620606 , www.derechhaetz.org.il
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
'הארטישוק של נועם' פותח שעריו למבקרים - פעילות למשפחות במשק הארטישוקים של נועם יעקובא

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
'הארטישוק של נועם' פותח שעריו למבקרים  
   
נועם יעקובא, מגדל הארטישוק הגדול ביותר בישראל, לקח על עצמו את המשימה ללמד את הישראלים לגלות את סגולותיו של הארטישוק. בימי שישי ושבת עד סוף העונה בחודש אפריל, הציבור מוזמן למגוון פעילויות במשק במושב ניר בנים. מתאים למשפחות ולמחפשי חוויות הקרובות לטבע  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: ינואר עד אפריל 2014

 
   

שבת בשדות 'הארטישוק של נועם' במושב ניר בנים

עונת הארטישוק החלה, ומשק "הארטישוק של נועם", מגדל הארטישוקים הגדול בישראל, פותח את שעריו ואת שדות הארטישוק למבקרים. נועם יעקובא, בעל המשק שנמצא במושב ניר בנים, לקח על עצמו את המשימה ללמד ולחנך את הישראלים לגלות את סגולותיו של הארטישוק. בימי שישי ושבת עד סוף העונה בחודש אפריל, הציבור מוזמן למגוון פעילויות שמתאימות למשפחות ולמחפשי חוויות הקרובות לטבע.

ארטישוק (Artichoke) הוא שמו של ירק ששמו העברי הוא חוּרְשָף וגם צ'ינר. מוצאו של הארטישוק מאתיופיה, ומשם נדד למצרים ובהמשך לכל ארצות אגן הים התיכון. מספרד הגיע הארטישוק לאמריקה האינדיאנית במאה ה-17, ואילו באיטליה תפס הארטישוק מקום של כבוד במטבח ובתפריט האיטלקי. האיטלקים מרחיקים לכת, ומייצרים ממנו ליקר ממשפחת הביטר הנקרא צ'ינר (Cyner). הרומאים, והיוונים לפניהם, ייחסו לארטישוק סגולות, החשיבו אותו כצמח האהבה, והאמינו שיש בו סגולה לבן זכר.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

הערך התזונתי ל-100 גרם של ארטישוק הוא 53 קלוריות, 2.89 גרם חלבון, 10.5 גרם פחמימות, 5.4 גרם סיבים תזונתיים, 0.34 גרם שומן, והוא עשיר בברזל, ויטמין B 1 ו-C, סידן, מגנזיום, זרחן ואשלגן. בין השאר, הארטישוק מסייע לכבד בניקוי רעלים ומגן עליו, מסייע במניעת חסימות בדרכי המרה, עוזר בעיכול ןמסייע בהורדת לחץ דם.

נועם יעקובא מספר, כי כבר במיתולוגיה היוונית מוזכר ערכו הרב של הארטישוק, ושם אף מסופר איך הגיע הארטישוק לעולם: מלך האלים, זאוס, שהיה ידוע בחולשתו למין היפה, יצא לפגוש את אחיו, אל הים פוסידון. כאשר נפגשו האחים בחוף הים של האי זינרי (Zinari) , נערה צעירה מקומית צעדה על החוף ועסקה באיסוף צדפים. זאוס פתח ללא היסוס בחיזור נמרץ, וזכה בליבה של הנערה אשר נקראה צ'ינרה. הוא העלה אותה אל הר האולימפוס, ואף העניק לה מעמד של אלה, ובלבד שתוותר על חייה הקודמים עם בני התמותה. הנערה שמחה על השינוי החברתי, ועל האהבה והתהילה להם זכתה, אך לא עבר זמן רב עד שהגעגועים אל הוריה ואל הכפר הקטן ממנו באה היו גדולים מנשוא. היא חמקה ממאהבה למספר שעות וחזרה לכפר לחבק את הוריה. כשחזרה, כעס מאוד זאוס על כך שהמרתה את פיו. כעונש החזיר אותה אל הכפר בו נולדה, אבל הפעם בצורת שיח קוצני ומכוער – הארטישוק (צ'ינר - Cynar).

אז מה בתוכנית ?

הפעילות של "הארטישוק של נועם" כוללת ארוחת בופה עשירה וטרייה, כולל שתייה קרה וחמה ומנות אוכל המבוססות על טהרת הארטישוק (כל המנות צמחוניות), וסיור חקלאי עם מגפיים, תרמיל איסוף ומקל, בשדות הארטישוק, כולל קטיף.

בין המנות המיוחדות המוגשות במקום: סלט פרוסות ארטישוק בבלסמי, סלט ארטישוק ובצל מוקפץ ברוטב טריאקי, שיפודי ארטישוק וירקות ברוטב צי'לי מתוק, פסטה ארטישוק ועגבניות שרי, נודלס אסיאתי בתוספת רצועות ארטישוק.

בימי שישי מתקיים בראנץ ברוח "מאמא איטליה", כאשר בתפריט סלטים טריים עם צמחי תבלין, ארטישוק חלוט עם טחינה סגולה או לבנה, ממרחים על טהרת הארטישוק, פוקאצ'ות ארטישוק ופלפל, אנטיפסטי ירקות ברוח החורף, לחם כפרי, חלות של שבת, ריבות ביתיות, שתייה קרה וחמה.
שעות פתיחה 9:30-15:00, סיורים בשעה 11:00 ו-13:00.
המחיר 80 ₪ - בראנץ' למבוגר, 40 ₪ - בראנץ' ילדים.

בשבת הפעילות כוללת סיורים המיועדים למבוגרים ולילדים ב- 11:30 ו-14:30
שעות פתיחה בין 10:30-16:30 . ארוחה + סיור מבוגר- 100 ₪, ארוחה + סיור ילד (גילאי 3-13) - 50 ₪, סיור בלבד מבוגר - 40 ₪, סיור בלבד ילד - 20 ₪
ניתן לרכוש במקום ארטישוק טרי, שמן זית תוצרת המשק, צימוקים.

מדי חמישי יתקיימו סדנאות ארטישוק בשיתוף בין נועם יעקובא לאיריס לוי, שפית פרטית. הסדנא תיערך עם שישה משתתפים ומעלה, המחיר 300 ₪ למשתתף.

לפרטים נוספים: מחירים, בירורים והזמנת מקום לארוחות, סיורים וסדנאות - www.artishoke.co.il
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
''טעם הערבה'' - סוף שבוע חקלאי חווייתי לכל המשפחה - פסטיבל בערבה - סוף שבוע למשפחות

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
''טעם הערבה'' - סוף שבוע חקלאי חווייתי לכל המשפחה  
   
סוף שבוע עשיר בפעילויות לכל המשפחה בערבה הדרומית, לגעת באדמה, לטעום מגידולי החקלאות המדברית, לטייל בנופי הערבה הפראיים בו הקיץ חוגג כל השנה וליהנות מאירוח קיבוצי מדברי  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 30.1.2014-1.2.2014

 
   

חקלאות ביטבתה, באדיבות - תיירות ערבה

מו"פ ערבה דרומית חוגג יובל ואנו שמחים להזמינכם לחגוג אתנו את הטבע המופלא, לטעום מתוצרת החקלאות המדברית, להשתתף בפעילויות, סיורים וסדנאות לכל המשפחה, לאורחי הלינה הכפרית בערבה.

יום חמישי 30/1 - "לגעת באדמה"
18:00 - הגעה לקיבוץ לוטן ובילוי משפחתי ב"אקו-כיף" - הפנינג לקראת ערב, הכנת גינה בהפתעה, פעילות בניית קשת ובנייה באדמה ופיתות על הסאג'.

יום שישי - 31/1 - "חג יובל"
09:30 - סיור חקלאי בקיבוץ. אורחי אתרי הלינה מוזמנים לסיור בקיבוץ בו הם לנים או בקיבוצים הסמוכים. הסיור חושף את ענפי המשק השונים.
13:00-16:30 -חוגגים יובל במו"פ הערבה הדרומית שביטבתה. הפעילות כוללת:
• "מתרוצץ מעץ לעץ" - סיורים מודרכים לילדים והורים
• "סדנת שף" - תמרים" לכל המשפחה
• "חפש את המטמון" ביער המרולה
• סיורים מודרכים והדגמת ניסויים בטבע
• סדנאות לרקיחת סבון מבושם את שק ריח
• קבלת שבת חגיגית ב"גן עדן" במרכז חוות הניסיונות.

יום שבת - 1/2 - "פטריה או נמר"
ביום שבת לאחר ארוחת הבוקר תוכלו לבחור לבקר בפארק תמנע - מהפרקים הגדולים בעולם, או חי-בר יטבתה - שמורת חיות הבר התנ"כיות (בתיאום מראש).


חי-בר יטבה, באדיבות - תיירות ערבה

המחירים:
ליהנות מכל העולמות - קיבוץ אילות - 1,290 ₪ לזוג,342 לילד, 40 ₪ לתינוק, על בסיס לינה וארוחת בוקר + ארוחת ליל שישי
חופש וחוויה בערבה - קיבוץ אליפז - 1,100 ₪ לזוג, 225 ₪ לילד, על בסיס לינה וארוחת בוקר
קרן קולות - קיבוץ קטורה - 1,140 ₪ לזוג, 160 ₪ לילד, על בסיס לינה וארוחת בוקר
הקיבוץ האקולוגי - קיבוץ לוטן - 960 ₪ לזוג, 160 ₪ לילד, על בסיס לינה וארוחת בוקר
מעין במדבר - קיבוץ יהל - 960 ₪ לזוג, 180 ₪ לילד, על בסיס לינה וארוחת בוקר.
• המחירים כוללים השתתפות בכל הפעילויות ללא תוספת תשלום.

איך משתתפים?
בוחרים את אתר הלינה, מתקשרים אל "תיירות בערבה" ומזמינים באמצעות כרטיס אשראי

תיירות בערבה בטלפון - 1-800-225-007
תיירות בערבה בדוא"ל - tourism@arava.co.il
תיירות בערבה באינטרנט - www.goarava.co.il
תיירות בערבה בפייסבוק - www.facebook.com/aravatourism
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
ט''ו בשבט - אירועים ופעילויות לכל המשפחה - טיולים, נטיעות, פעילויות, סדנאות, חוות חקלאיות, אירועים בכל הארץ

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
ט''ו בשבט - אירועים ופעילויות לכל המשפחה  
   
חג האילנות הפך זה מכבר לחג הטבע, ומצויין בנטיעת עצים, טיולים בטבע ועיסוק באיכות הסביבה. קבלו את ההמלצות שלנו לאירועי ט''ו בשבט 2014. חג שמח !  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: ט''ו בשבט 2014

 
   
פעילויות כלל ארציות   I  אזור הצפון  I אזור המרכז  I  אזור הדרום   I   אפשרויות לינה


פעילויות כלל ארציות

ט''ו בשבט עם החברה להגנת הטבע
"נצא נא, כולנו, אל גיא ואל גבע, כי חג הוא לטבע, כי חג הוא היום." ראש השנה לאילנות כבר בפתח והחברה להגנת הטבע מזמינה אתכם לצאת אל האוויר הצח, אל חיק הטבע.
לפרטים נוספים והרשמה www.teva.org.ilנטיעות, טיולים ופעילויות לחג - קק''ל
לקראת ט"ו בשבט 2014 קק"ל מזמינה אתכם לטעת עצים ברחבי הארץ, להצטרף לטיולים מודרכים משולבים בנטיעה, לחוות את סדר ט"ו בשבט, ליהנות ממגוון פעילויות ביערות ובמשתלות קק"ל ועוד
לכל הפעילויות: www.kkl.org.il/tu-bishvat


אזור הצפון

חג האילנות בדבורת התבור -  שדמות דבורה
מרכז מבקרים דבורת התבור יקיים בשבת של ה18/1 טו' בשבט ובכל השבתות של חודש ינואר סיורים מיוחדים לכבוד חג האילנות. הסיור יכלול הסבר מקיף על ההאבקה של השקדיות והצמחים האחרים באמצעות הדבורים, למה טו' בשבט קשור ישירות לכוורת הדבורים וכמובן ביקור במכון רדיית הדבש. במצפה הדבורים יחזו המבקרים באלפי דבורים החוזרות מהאבקת מטעי העיצים. הסיור יכלול פעילויות יצירה לילדים שיכינו שוקולד דבש חרובים עם פירות יבשים, שכמיית דבורה ונר ריחני, וכמובן ביקור בפינת החי עם אפשרות להאכלת יד של עיזים ננסיות. כל משפחה שתגיע תקבל שתיל צופני מתנה בשיתוף קק"ל כחלק ממאמציהם של הדבוראים לחזק את אוכלוסיית הדבורים המאביקות בארץ.
לרגל חג האילנות חברו דבורת התבור ומוזיאון המרציפן למבצע בו המבקרים בשבתות אלו יזכו ל20% הנחה לסיורים בשני האתרים ו10% הנחה בקניות.
הפעילות מתקיימת בכל מזג אויר. האתר מקורה ומחומם.
טלפון: 04-6769598, פקס: 04-6767459, נייד: 050-5637645
אתר: www.dvorat-hatavor.co.il פייסבוק: www.facebook.com


ט''ו בשבט בדבורת התבור, צילום: בועז בן זאב

נטיעות וסיורים מודרכים למצפור מלכיה
איפור פנים, פינת נגרות, הכנת מוביילים מחומרי טבע, ציור בעלי שלכת, הפעלות באורוות מלכיה: סיבוב על סוסי פוני, סיור בכרכרה וסדנת צביעת פרסות, מופע סוסים, סדנת ג'אלינג ובועות סבון, תחרות תבשילי גינות קהילתיות – אתם מדרגים, פרס לגינה המנצחת
,הנבטת זרעים, פיתות בטבון, תה צמחים ועוד ועוד...
15 ₪ לילד, 10 ₪ למבוגר. תשלום בכניסה במזומן.
כדאי להצטייד בסלי פיקניק, מחצלות ובגדים חמים
אם יירד גשם הארוע יידחה לשבת הבאה, ודאו קיום האירוע באתר המועצה ובאפליקציה
לפרטים נוספים: מועצה אזורית גליל עליון טל' 04-6816640/2.

מחזירים אהבה לטבע - פארק דרך העץ במושב שדמות דבורה
למרגלות התבור, במושב שדמות דבורה חבוי עולם מופלא של טבע המהווה מרכז תיירות אקטיבי הכולל פעילות אתגרית לכל המשפחה. פרק דרך העץ הינו פארק אקולוגי הבנוי מחומרים טבעיים וממוחזרים. לרגל ט"ו בשבט פארק דרך העץ מזמין אתכם להחזיר אהבה לעצים וליהנות מפעילות קסומה בין עצי הפאולוניה, שכוללת: נטיעה משותפת של עצים, מבוך ענק ובו חידון עצים, שהתשובות לו מסתתרות בין מעברי המבוך המאתגרים, משחק עצים בתבליט א"י, סרט על יערות הגשם ועץ הפאולוניה, סדנא לבנייה בעץ, סדנת תיפוף, מתחם מיני גולף ובאולינג מעץ. בתוספת תשלום: רכבת התבור – נסיעה חווייתית בת כ-20 דקות בקרוניות אל מול נוף התבור בין בתי ושדות מושב שדמות דבורה. קארטינג- נסיעה במכוניות פדלים במסלול חוויתי
ימי שבת בין השעות 10:00-16:00 (כניסה עד שעתיים לפני סגירה)
שבתות: 18.1.14/ 25.1.14 * במזג אויר סוער יש לתאם מראש
48 ₪ לילד מגיל שנתיים, 20 ₪ למבוגר
לפרטים נוספים: 04-6620606 www.derechaetz.org.il


העץ שגדל הכי מהר בעולם, פארק דרך העץ במושב שדמות דבורה

ט"ו בשבט יצירתי - המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי
במוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי מכניסים את הטבע לגלריות האמנות ולחדרי החושך ומזמינים לשלל פעילויות הכוללות הצגה לכל המשפחה, צילום ללא מצלמה- פוטוגרמות, אגף אינטראקטיבי ועוד.
יום חמישי 16 בינואר, 2014
מבוגר- 20 ₪, ילד/סטודנט - 16 ₪, גמלאים- 11 ₪.
ימי חול 08:00-16:00, בשבת - 16:00-10:00
לפרטים נוספים: 04-6816702, www.omuseums.org.il

ט"ו בשבט 2014 בביו תור - קיבוץ שדה אליהו
בביו-תור שבקיבוץ שדה-אליהו יערך סיור לכל המשפחה בשדות האורגניים של הקיבוץ. כל המשפחה מוזמנת לצאת אל הטבע, לשבת בין גן הירק וכרם הענבים ולגלות את החקלאות האורגנית, לטעום ישר מהשדה והמטע פרי שרק עכשיו נקטף, לבקר את תיבות הקינון של התנשמת והבז שפועלים 24 שעות ביממה בהדברת מזיקים בשדות החיטה, להאכיל חמורים ולהבין איך הם קשורים להדברה ביולוגית, ללמוד שלא צריך לפחד מחרקים טורפים אלא דווקא לשמור עליהם וליהנות מעבודתה החרוצה של דבורת הבומבוס המאביקה. משך הפעילות: כשעתיים. בנוסף, תתקיים במהלך היום סדנה מיוחדת לחג של הכנת עציצים מחומרים ממוחזרים.
יום שישי, 17 בינואר בשעות הבוקר
הרשמה מראש בלבד. 04-6096986 www.bio-tour.com


ט''ו בשבט אורגני בביו-תור, צילום: ששון תירם

חווית רכיבה משפחתית - יער הזורע
שטיין טיולי אופניים חשמליים מציעים לכם לחגוג את טו בשבט הקרוב בחוויה משפחתית ביער הזורע, שם ימתינו לכם עשרות זוגות אופניים חשמליים להשכרה, למסלול רכיבה בלב היער. שילוב של חווית רכיבה מלאת אנדרנלין עם הכרות החי והצומח באזור, חיפוש פטריות חורף, אפשרות לפיקניק רגוע והרבה הרפתקאות. בסוף הרכיבה יקבל כל ילד שתיל לנטיעה מתנה, למימוש מושלם של חג האילנות. ההורים והצעירים רוכבים על אופניים חשמליים והקטנים יותר יושבים בכיסא בטיחות, מדוושים על 'חצי אופניים' או נהנים ב'כרכרה'. האופניים בטיחותיים ובעלי תקן אירופאי וישראלי. הרוכבים מקבלים קסדות כמובן, הסברים על המסלול ובעיקר – טיפים על מה הם יכולים לגלות ביער, ותוך דקות ספורות של התארגנות יכולים לצאת לסיור של שעה וחצי במעבה יער הזורע.
ימי הפעילות: יום שבת 18.1 בין השעות 10:00-16:00
היכן: בכניסה ליער הזורע בפארק רמות מנשה הנמצא מדרום ליוקנעם.
מחיר: 100 ₪ לזוג אופניים חשמליים לרוכב (שעה וחצי) 50 ₪ לאופניים נגררים, כרכרה או אופניים רגילים. הנחה למשפחות (5 רוכבים ומעלה). קבוצות מאורגנות מוזמנות לסיורי אופניים בשדות עמק יזרעאל, לפי תיאום ולפי בחירת הקבוצה. לאור הביקוש - מומלץ להזמין ולשריין אופניים מראש.
לפרטים נוספים והזמנה: 053-2738359 I www.steinbikes.com

ט"ו בשבט בשביל סובב כנרת
רשות ניקוז ונחלים כינרת מזמינה את כל המשפחה להגיע בט''ו בשבט לצפות בנדידת הציפורים כמו חסידות, שחפים וקורמורנים וליהנות ממסלול הליכה בשביל "סובב כינרת" הקרוב ככל שניתן למפלס המים. מקטע השביל - מדגניה למכללת כינרת. הסיור יצא מסכר דגניה, יעבור דרך בית גבריאל, לאורכן של פינות חמד קסומות, ויסתיים בתצפית עוצרת נשימה אל עבר הכינרת.  משך הסיור 3 שעות. הסיור פתוח לקהל הרחב ללא תשלום. מתאים למשפחות וילדים (ללא עגלות תינוקות), יש להצטייד בנעלי הליכה גבוהות.
יום שישי, 17 בינואר, בשעה 10:00
ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש בכוכבית כינרת מכל טלפון נייד - 55477*
מידע באתר: www.kineret.org.il וגם בדף הפייסבוק - "זורמים לכינרת"


שביל סובב כנרת - תצפית בעופות מים, צילם: אבי אריש

חגיגות ט''ו בשבט בגן גורו
ביום שבת, ה- 18.1.2014, גן גורו- הפארק האוסטרלי מזמין את הציבור לחגוג את החג סביב נוף ישראלי וצמחייה אוסטרלית עם חידונים להכרת עצים נושאי פרסים. במיוחד לכבוד חג ט"ו בשבט, יוכלו המבקרים בפארק המעיינות ליהנות ממראה מרהיב של ציור השדה של האומן פטר וינר. פטר וינר הוא חקלאי ואמן המצייר כל שנה בשדה חיטה אחר בעמק באמצעות זריעת חיטה מזנים שונים וחרישה מיוחדת עפ"י שרטוט של הציור הנבחר.
מחיר: 46 ₪ לאדם מגיל 2 ומעלה
שעות פתיחה : א'-ה' – 9:00-16:00, ו' – 9:00-15:00, שבת – 9:00-17:00
טלפון לפרטים:04-6488060/04-6488952
דף פייסבוק: www.facbook.com/nirtours אתר: www.nirtours.co.il

טו בשבט ביקב "יפתחאל" - אלון הגליל
בטו בשבט אתם מוזמנים לבקר בבקתה- מרכז המבקרים של יקב יפתחאל ומכוורת אופיר. בבקתה החמימה ניתן לטעום ולקנות ממגוון הדבשים והיינות המיוחדים שאנו מייצרים וליהנות מתערוכת אמנות בקומה השנייה. בתיאום מראש, ניתן יהיה גם לסייר ביקב וללמוד על תהליך הפקת היין מהבציר ועד הבקבוק.
יום ו', 17.1 בין השעות 10:00-14:00, ובשבת, 18.13 בין השעות 10:00-17:00.
לתיאום סיור ביקב: צביקה 052-2824644
לפרטים נוספים: היכנסו לאתר היקב www.yfw.co.il

סיור ליקוט - פארק המעיינות
לכבוד חג ט"ו בשבט, המשכירים רכבים ירוקים בפארק המעיינות מוזמנים ביום ו', ה- 17.1.14 , בשעה 11:00, ליהנות מסיור ליקוט צמחי בר בפארק, בהדרכת המומחה הישראלי לליקוט, ד"ר אורי מאיר-צ'יזיק, אשר ילמד אותנו להכיר את הסביבה והטבע, וליהנות ממזון מגוון ובריא שנקטף ונאכל מיד. חוויה ייחודית המלמדת אותנו על הדרך בה חיו אבות אבותינו ועל המעבר מחיי לקט וציד לחקלאות. הסיור כלול במחיר ההשכרה
כניסה רגלית ללא תשלום, השכרת רכבים ירוקים החל מ- 175 ₪ לרכב לארבעה ועד 330 ₪ לרכב לשישה לשעתיים. כמוכן, ניתן לשכור אופניים ורכבים נוספים החל מ-50 ₪
שעות פתיחת הפארק בכל ימות השבוע כולל שבת: 9:00-16:00
פרטים נוספים בטלפון: 04-6881427


עמק המעיינות, צילום: אשחר בצר

טו' בשבט במוזיאון העמק שבקיבוץ יפעת
מוזיאון העמק שבקיבוץ יפעת מזמין אתכם לחגיגת טו בשבט שיכלול סדר טו' בשבט משפחתי קצר. לילדים מחכות פינות יצירה חגיגיות: "כך הולכים השותלים" - שתילה בעציצים ממוחזרים, יצירה בחומרים מן הטבע והכנה משותפת ופורה של סלט פירות.
ימי הפעילות: חמישי 16.1.2014, בין השעות- 19:00- 17:00
מחיר כניסה : 20 ש"ח לאדם ולילד מגיל שנתיים.
לפרטים והרשמה: 046548974 הפעילות מותנית בהרשמה מראש

פטל טוב משדה יעקב - משק זק במושב שדה יעקב
שתילים חדשים במושב שדה יעקב, משק זק. פטל אדום ושחור, תותי עץ, תותי שדה, תאנים ורימונים. כמה מתאים, לרכוש שתילים חדשים בתקופה זו של השנה ולנטוע אותם בחג האילנות הקרוב? במקום ניתן גם לקנות פירות טריים וקפואים, מיץ רימונים וריבות.
טו בשבט 16.1.14 בין השעות 9:00- 16:00, בכל זמן אחר שתרצו להגיע מוזמנים ליצור קשר עם ענת.
לפרטים נוספים: ענת 050-5530862 I או בפייסבוק – פטל טוב משדה יעקב

פארק הדייג "דג בכפר"  יקנעם המושבה
פארק הדייג "דג בכפר" מזמין אתכם לפעילות משפחתית חגיגית לטו בשבט עם חנן הגנן. בעזרתו ילמדו הילדים להכיר את פירות ארצנו בפעילות מהנה של משחק הרפתקאות "חפש את המטמון". בסוף הפעילות יקבל כל ילד שתיל, משך הפעילות 45 דקות. מוזמנים לחוויית דייג של קרפיונים ופורלים, בריכת כדורים, מתנפחים, טרמפולינה, שייט על האגם (לילדים מעל גיל 6). בנוסף במתחם מרחבי פיקניק עם עמדות מנגל, השכרת ציוד דייג ומזנון של בשרים ודגים מעושנים.
שבת 18.1.14, החל מהשעה 10:00. פעילות לילדים בשעות 11:00 , 13:00.
27 ₪ למבוגר, 43 ₪ לילד, לינת קמפינג 75 ₪ מגיל שנתיים
השכרת אופניים 75 ₪ לשעתיים.
לפרטים נוספים:04-9894095I www.dag-bakfar.com


דג בכפר - יקנעם

טו בשבט במרכז המבקרים של תנובה - אזור התעשייה אלון תבור
בליבו של העמק המוריק הנושק להר הירוק תמיד, ניצב מפעל גדול שבחצרו מגדל עגול, דחסני אשפה ומערכת למחזור מים הכול כדי שהכחול לא ייעלם לנו מהשמיים. אתם מוזמנים, בדרככם לנטיעות, להתרשם ולראות איך תעשייה כחול-לבן מייצרת ירוק, ולהצטרף לסדנה ליצור אדנית פרחים מיוחדת מקרטון חלב.
א'-ה' בין השעות 9:00- 15:00 הכניסה מגיל 5 ומעלה בלבד.
הסיור בתשלום ובתיאום מראש בלבד: 1-800-22-14-22 I 04-6048140 I www.tnuva.co.il

טו בשבט במוזיאון השקד והמרציפן - כפר תבור
לכבוד חג האילנות יתקיימו חגיגות השקד במוזיאון. אתם מוזמנים לצאת לסיורים מודרכים במטעי השקדים ולצפות בפריחת השקד המדהימה ביופייה. היציאה לסיור הינה ברכבים פרטיים בליווי והדרכה שלנו. כמו כן, ביקור במוזיאון ובו תערוכת פיסול יפיפייה ויחידה בארץ שכולה ממרציפן, סרטון משעשע על תהליך ייצור המרציפן. בחדר הסדנאות מתקיימות סדנאות מיוחדות לט"ו בשבט להכנת מדליוני שוקולד, מרציפן ופירות יבשים.
ימי הפעילות: סיורי פריחת השקד יתקיימו במהלך שני סופי השבוע הראשוניים של חודש פברואר, 8,15/1/14. הסיורים יצאו בין השעות 10:00-14:00 בכל שעה עגולה. כמות אנשים לסיור מוגבלת, יש להירשם מראש- מותנה במזג אויר.
מחירים: כניסה- 22 ₪ I כניסה כולל סדנת ט"ו בשבט – 52 ₪ I תוספת של 5 ₪ למשתתף לסיור שקדיות. לרגל חג האילנות 20% הנחה לסיורים ן 10% הנחה על קניות באתר.
לפרטים והרשמה: 04-6772111 Iwww.shakedtavor.co.il

חגיגת ט"ו בשבט בחוות דרך התבלינים- בית לחם הגלילית
בשישי ושבת הדגמות וטעימות פתוחות לקהל עם שפית הבית שתחשוף את הקהל לטעמים חדשים של מנות חגיגיות לכבוד ט"ו בשבט שהורכבו במיוחד לחג.
סדנאות ט"ו בשבט לילדים: סדנת הכנת מרציפן, סדנת הכנת חטיף אנרגיה, סדנת קישוט כדי חרס ושתילה
"קח פרי ותהיה לי בריא"- הרצאה וסיור בהנחיית מדריכות החווה על הסגולות הרפואיות השונות של העלים, הפירות, הפרחים ושאר השורשים בשדות התבליני.
במהלך כל היום: *הדגמות שף במטבח מנות חגיגיות המשלבות פירות יבשים ופיתוחים מיוחדים, פינת יצירה לילדים- עם פעילויות ברוח החג, שוק פירות יבשים מיוחדים ומגוונים מכל העולם ביניהם גם פירות אקזוטיים המיובשים ללא תוספת סוכר. מבחר סלסלות שי ייחודיות של פירות יבשים ותבלינים לחג. מטבח טעימות עשיר – חלבות מתוקות, אורז עם פירות יבשים, לדר ממולא ועוד דברים טובים... תה ביסטרו- מאפים חמים מהטאבון, קפה וחליטות פירות ועלים, סחלב חם, פלטת גבינות ופירות יבשים, קינוחים ועוד.
לפרטים נוספים: www.derech-hatavlinim.com


סדנאות בחוות דרך התבלינים

סדנאות ויצירה מעץ בנגרייה של סבא יוסי - נמל עין גב
הנגרייה של סבא יוסי מציעה לילדים והורים יצירה בסדנא מיוחדת לט"ו בשבט- בניית מעמד שימושי לדפים ועפרונות עם פרח מעץ. בנגריה של יוסי הילדים לומדים את הצעדים הראשונים במלאכת העץ, מלאכה שנשכחה כמו הרבה מקצועות. הילדים חשים בידיים את סוגי העץ השונים ואת העשייה והיצירה בעץ. עוד בנגריה - חנות לצעצועים - סוסי עץ, עגלות, רכבות, בעלי חיים, שרפרפים, משאיות מנוף, נדנדה ועוד. וגם צעצועי עץ להרכבה בבית. במקום ישנה גם משחקיה לכל המשפחה - "ספינת פיראטים" בה יכולים הילדים לשחק ולהרגיש יורדי ים קשוחים.
ימי שישי - 10:00-15:00 שבת 10:00-17:00 הסדנא בתאום מראש.
בשאר ימות השבוע בתיאום מראש.
הנגרייה של סבא יוסי - 04-6658195, www.eingev.co.il


הנגרייה של סבא יוסי - נמל עין גב, צילם: עומר שביט


אזור המרכז

פסטיבל ט"ו בשבט - קיבוץ עין שמר
מוזיאון "החצר הישנה" והחממה האקולוגית בקיבוץ עין שמר מזמינים משפחות לפעילות המתאימה במיוחד לט"ו בשבט ובמרכזה ביקור בחממה הקסומה והכנת עציץ משפחתי. בביקור מודרך בחממה האקולוגית של אביטל גבע, כל ילד יכין עציץ שיוסיף צבע וטעם לסלט בבית. במוזיאון - סיור מודרך חוויתי בנושא צמחים וחקלאות בראשית המדינה, סיור רגלי בקיבוץ בדגש עצים מיוחדים, פינת יצירה בחומרי טבע וחומרים ממוחזרים סיור בטרקטור כולל ביקור ברפת , אפיית לחמניות במאפיית לבנים. משך הפעילות כשלוש שעות.
שבת 18/1/2014 10:00-15:00 יש להגיע עד השעה 13:00.
משפחות בודדות אין הזמנת מקומות מראש.
במידה ומזג האוויר יהיה חורפי יש לוודא קיום הפעילות באתר או בדף הפייסבוק.
ילד גיל 2-5 - 40 ₪, מגיל 5 - 45 ₪, מבוגר 40 ₪, אזרח ותיק 35 ₪ בהצגת תעודה
לפרטים: 04-6374327, אתר - www.courtyard.co.il


ט''ו בשבט בקיבוץ עין שמר

ט"ו בשבט 2014 ביריד המזרח בת''א
ביום שישי, 17 בינואר, בין השעות 11:00-15:00, מתנדבי שנת השירות בקק"ל מזמינים את הקהל הרחב להצטרף לתחנות הפעלה ויצירה בגינת המשחקים הגדולה ביריד המזרח שבנמל תל אביב, לשמוע על מנהגי ט"ו בשבט, לחשב את העקבות שנשארים ב"מד הפחמנומטר", לשמוע על חיי העץ מזרע לשתיל ואף לקשט עציץ קטן, למלאו באדמה ולשתול בו שתיל קטן שהוכן במיוחד במשתלת קק"ל, עד גמר השתילים. האירוע נערך בשיתוף עם חברת "אתרים" והכניסה חופשית

ט"ו בשבט 2014 בתחנה הראשונה בירושלים
מתחם התחנה הראשונה בירושלים חוגג את ראש השנה לאילנות במופעי מחול, מוזיקה ותיאטרון, בשיתוף מנהל קהילתי "בקעה", "הורה ירושלים" ובית הספר לאמנויות.
כל האירועים יתקיימו ביום חמישי 16 בין השעות 17:00-21:00. הכניסה חופשית.
המופעים יתקיימו בשעות: 17:00-18:00, 18:30-19:00 ובין השעות 19:00-20:00.
פרטים נוספים: https://www.facebook.com

משתלת הסוכה – בית ירוק בכפר אז"ר
משתלת הסוכה – בית ירוק בכפר אז"ר תערוך ביום שבת, 18 בינואר, סדנה לילדים בהנחיית מיקי אינהורן – נלקנבאום, צלמת ואומנית רב תחומית. בסדנה יעצבו הילדים עציצים וסלסילות בשלל צבעים וישתלו בתוכן מפרחי העונה: אמנון ותמר, לוע הארי ועוד. את העציצים אפשר יהיה להעמיד על אדן החלון בחדר או במטבח ולטפח כל ימות החורף. כתמי צבע אלה יוסיפו לאווירת הבית, לצבעוניות ולשמחה בימי החורף האפרוריים לעיתים.
הסדנאות תערכנה בשעות 11:00 ו-12:00.
המחיר: 30 ₪, כולל העציץ והשתילים.
הרשמה בטל: 050-5274929.  facebook.com/hasuka.il


צילום: משתלת הסוכה

בט"ו בשבט הזה שותלים בעיר - נטיעות בדיזינגוף סנטר
 דיזינגוף סנטר המבקש לקדם את ערכי הקיימות ולחזק את הטבע בעיר, מביא לתל אביבים את הנטיעות "עד הבית" ומשיק את פרויקט "ירוק בעיר" אשר מזמין את התושבים לנטוע שתיל על גג מרכז הקניות וללוות את צמיחתו עד הפיכתו לעץ בוגר הנשתל ברחבי העיר. פרויקט "ירוק בעיר" בשיתוף עמותת "יוזמת האנרגיה הטובה", נועד להגביר את שתילת העצים בסביבה העירונית במטרה למזער את זיהום האוויר ולהגביר את ספיגת הפחמן באמצעות העצים. בתום השנה, העצים ה"בוגרים" יוענקו לעיריית תל אביב לנטיעות ברחבי העיר. הנוטעים יוכלו לעקוב אחר העץ שנטעו ולהמשיך לבקרו במהלך השנה עד לנטיעתו.
במקביל לנטיעות תתקיים הדגמה אינטראקטיבית לילדים של הפקת אנרגיה חלופית במתקני דיווש המפיקים בועות סבון /שייקים / מאירים נרות לדים ועוד. הנטיעה תהיה פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום ותתקיים ב-16.1 בין השעות 11:00-17:00 בקומה 1 בבניין A, דיזנגוף סנטר

חגיגת נטיעות משפחתית בלב החווה בתל אביב
מתי יצא לכם לנטוע עץ בלב תל אביב? השנה כל המשפחה נוטעת שתיל. החווה בתל-אביב מזמינה אתכם לקחת חלק בחיזוק הקשר בין האדם לאדמה. בחגיגות ט''ו בשבט לכל המשפחה - נטיעות, מופע קרקס, פינות יצירה, שעת סיפור, עץ המשאלות ועוד מגוון פעילויות.. חגי האדמה בחווה הם תמיד חוויות מיוחדות ובלתי נשכחות. ט”ו בשבט, שהוא חג האדמה הראשון בלוח השנה, הוא הזדמנות מצויינת להנות מהפעילויות המהנות במקום. החווה מציעה חוויית בילוי שורשית, טבעית וירוקה ובה בעת, שואפת לתרום ליצירת קהילה מודעת יותר לסביבה ירוקה
שבת 18.1.14, 9:30-14:30.  49 ₪ מגיל שנתיים
לפרטים נוספים: 03-6138286 hachava.org.il


נטיעות בחווה בתל אביב

ט"ו בשבט 2014 במוזיאון האדם והחי - רמת גן
לכבוד ט"ו בשבט יתקיימו בשבת 18 בינואר, סיורים מודרכים בפארק הלאומי וכן במוזיאון האדם והחי, לצד פעילויות יצירה. המשתתפים בפעילות יוכלו להינות גם מהתערוכות המוצגות במוזיאון: "ציפור לנפש" של מוזיאון ההמדעטק והתערוכה הקבועה "בעקבות ההולכים על שתיים.. האדם הקדמון", ההתחקות אחר מוצא האדם, כמוה כניסיון לפתור תעלומה בלשית מסובכת. אנחנו מזמינים את המבקרים להיכנס אל העולם הפרהיסטורי המספר את תולדות האדם בשלבים השונים בהתפתחותו עד ימינו.
פרטים נוספים והרשמה מראש: 03-6315010 www.adamvechai.org.il

חוויית קטיף בפרדס - שביל הפרדס
פרדס הדרים מזמין את המשפחות לחוויית קטיף בסביון. כל מבקר בפרדס מקבל 2 ק"ג תפוזים וזוכה לסחוט מיץ תפוזים טרי מהתפוזים שקטף. הפעילות מתאימה לכל המשפחה בתוכנית: מפגש בפרדס, סיור והדרכה על סוגי פירות ההדר השונים והכרת בעלי החיים שבסביבה, יציאה לפרדס וקטיף תפוזים. כל משתתף יקבל שקית לאיסוף הפרי (2 ק"ג) סחיטת התפוזים ושתייה לרוויה. סדנה להכנת סוכריות מפירות ההדר, סדנת בעלי חיים המתחפשים בטבע, סדנת צמחים טורפים. במיוחד לט"ו בשבט - שתיל אישי לכל משתתף בהכנה עצמית משחקי אתגר וגיבוש ומטמונים משפחתיים סביב נושא הפרדס.
משך הפעילות: כשלוש שעות בליווי מדריך/מורה דרך מקצועי וצמוד.
פרטים נוספים - www.etgarim1.co.il

ט"ו בשבט 2014 בגן הבוטני בירושלים
הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים את הקהל הרחב לבוא ולהכיר חלק גדול מ-40 הצמחים המהווים חלק בלתי נפרד מהטבע הישראלי. במסגרת הפעילות, סיור מודרך בחלקת "ים תיכון" של הגן והכרות מקרוב של הצמחים הארץ ישראליים. הסבר על חשיבותו של העץ כ"סוללה" לחיים וכמקור מחייה ליצורים רבים ומגוונים, ביקור בגינת התבלינים של "גברת נענע", עם הסבר על סגולותיהם של צמחים אלו ושתיית תה. ניתן גם ליהנות מסדנת עבודה בעץ, לשחק במשחקי ענק, לצבוע בדפים הפזורים במקום ולראות את סרטי הגן בקרון הרכבת הקסום. בסיום הפעילות - תתקיים מסורת ט"ו בשבט והילדים יוכלו לשתול צמח בגן. שימו לב: במידה ויש גשם, הפעילות לא תתקיים.
17-18 בינואר בשעות 10:00-14:00.
כל ההכנסות מהאירוע יוקדשו לתיקון נזקי סופת השלגים.
לפרטים נוספים: 02-6794012 http://www.botanic.co.il


הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים, צילום: יהודית מרכוס


אזור הדרום

חוגגים יום הולדת לאילן בקיבוץ יד מרדכי
"בית הדבש" בקיבוץ יד מרדכי מזמין אתכם לחגוג את חג האילנות בנטיעות ובציון תרומתה של דבורת הדבש לתהליך ההאבקה של העצים. כל משפחה תיטע שתיל לכבוד ט"ו בשבט, ובבית הדבש ילמדו הילדים כיצד תורמת הדבורה החכמה לשגשוגם של עצים ממינים שונים בישראל. הילדים יצפו בעבודת הדבוראי, יציצו אל תוך נבכי הכוורת, ילמדו על אורח חיי הדבורים, יערכו היכרות מעמיקה עם המלכה והפועלות, ילקקו דבש טהור, מתוק ובריא ויכינו נרות עשויים דונג. להשלמת החיבור לטבע, יצאו הילדים לסיור על טרקטור רתום לעגלה, יפגשו את השקדייה ,ינסו להבחין בין מיני הצמחים השונים (כפי שעושות הדבורים הנאמנות למין צמח אחד) ויצפו במיני הפרחים, העצים והמטעים ביום חגם. לסיום יבקרו בבית "קיבוץ של פעם" בו תתקיים פעילות חווייתית, "ארצישראלית" ונוסטלגית על ראשית חיי הקיבוץ.
שבת 18/1 סיורים בכל שעה עגולה בין השעות 10:00-15:00
משך הפעילות: כ- 3 שעות. בכל מזג אויר, גם בימי הגשם
כרטיס משולב לכל הפעילויות - ילד מגיל שנתיים 55 ₪ / מבוגר 50 ₪
לפרטים נוספים: 08-6720559 I 052-3923104 www.ym-tayarut.co.il


ט''ו בשבט ביד מרדכי, צילמה: ענת רייס

שבת ט''ו בשבט - המוזיאון הפתוח בעומר
המוזיאון הפתוח בגן התעשייה עומר, חוגג ט"ו בשבט בסימן שמירה על הטבע ומזמין הורים וילדים לשלל פעילויות מיוחדות במקום סגור ומחומם ביניהן: הצגה, סדנאות יצירה ועוד
בשבת 18 בינואר בין השעות 11:00-14:00.
המוזיאון הפתוח בעומר: 08-9908121, www.omuseums.org.il

חוגגים ט"ו בשבט בתערוכת החקלאות הגדולה בישראל
בט"ו בשבט, חג החקלאות ותוצרת האדמה, מומלץ להגיע עם הילדים, הנכדים והחברים לערבה, לתערוכה החקלאית הגדולה בישראל וליהנות משלל אטרקציות תיירותיות לכל המשפחה. לאורך היום יתקיימו סיורים מודרכים ללא תשלום בהם יוכלו הילדים וההורים ליהנות מפלאי עולם החקלאות, שוק איכרים ואמנות, מתחמי מזון, הופעות אמנים ועוד. אתרי התיירות, הנופש והמסעדות בערבה התיכונה פתוחים לביקורים: קטיף עצמי של ירקות, טיולי סוסים, תצפית על ציפורים, טיולי גי'פים, מסלולי אופניים, חוות תנינים, ארוחות בגינות ירק, טיולים אל ואדיות עם ציפורים מורגלות האוכלות מכף היד ועוד ועוד.
בתערוכה בחצבה המשתרעת על פני 90 דונם ניתן לחזות בחקלאות ההיי טק של ימינו, בחממות התצוגה בהן שלל זני עגבניות ופלפלים בעלי צבעים, צורות וטעמים מגוונים הגדלים בחממות, כמו: עגבנייה ורודה, זהובה וגם מנומרת ואפילו עגבנייה שחורה, פלפל חום או סגול, חציל מפוספס, קישואים צבעוניים, אבטיחים תלויים ועוד. הפרחים הייחודיים, הצבעוניים והעמידים שמטפחים בערבה ומצליחים בכל שווקי אירופה יוצגו בתערוכה וכן שלל הזנים של ירקות ופירות שיוצגו לקהל הרחב, לצד שכלולים ופיתוחים טכנולוגים חדשים בתחום החקלאות, המים, איכות הסביבה וחשמל סולרי. כמו כן יוצגו רכבי שטח (טרקטורונים, אופנועים ג'יפים) מדגמי 2014.
עוד בתערוכה ביתן גדול לגידול דגי הנוי והאלמוגים המטופחים בערבה התיכונה, שהינם הדור הבא של האלמוגים הצבעוניים אשר גדלים באופן מתורבת וכך גם שומרים מחיסולם של השוניות באוקיינוסים. דגי הנוי והאלמוגים הפכו מבוקשים מאוד בקרב בעלי אקווריומים לנוי בכל העולם. בתערוכה מציגות גם 200 חברות מהארץ והעולם.
תאריכים: 15-16 בינואר 2014 תחנת יאיר בחצבה
הכניסה חינם. מופעי לילה של מיטב האמנים, פעילות יצירה לילדים ומתחמי מזון בתשלום.
לפרטים - מו"פ ערבה תיכונה- 08-6581083, www.aravaopenday.co.il


קטיף עצמי בערבה, צילום: פרדי נפתלי
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
חורף חם ב'ארץ אלף המערות' - גן לאומי בית גוברין - פעילויות לכל המשפחה

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
חורף חם ב'ארץ אלף המערות'  
   
רשות הטבע והגנים מזמינה משפחות לחוויה חורפית מיוחדת בגן לאומי בית גוברין. מידי שבת במהלך חודש ינואר תתקיים במערות ובאמפיתאטרון הרומי פעילות מוזיקלית לכל המשפחה  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: חודש ינואר 2014

 
   

מערות בית גוברין, צילום: שיר סופר

בשבתות החורפיות, יש מקום אחד, חם במיוחד, שמציע פעילות למשפחות בטבע: הגן הלאומי בית גוברין. בבית גוברין ובסביבתה נחצבו מאות מערות, חלקן כמערכות מורכבות ומרשימות מאין כמותן, שיוצרות מבוך ענק של אולמות וחללים גדולים מתחת לפני הקרקע, על כן הוא מכונה 'ארץ אלף המערות'. הגן הלאומי ממוקם מול קיבוץ בית גוברין, רק 50 דקות נסיעה מת"א או ירושלים, ומתקיימות בו מידי שבת במהלך חודש ינואר פעילויות לכל המשפחה.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

חגיגה של מוזיקה וצלילים בעיר הצפונית
העיר הצפונית בית גוברין פותחת שעריה לחגיגה צבעונית של מוזיקה, צלילים סיפורים וסיורים מודרכים. הנכם מוזמנים להתכנס יחד באמפיתאטרון הרומי (היחיד בארץ הפתוח לקהל)
באווירת שוק חגיגית וצבעונית הכוללת: מעגל מתופפים אפריקאי, בניית כלי נגינה, מופע חלילים, מופע עם אוסף כלי נגינה מרחבי העולם, מספר סיפורים ומופע מוזיקה חיה! להשלמת החוויה דוכני אומנות, יצירה ומזון (בתשלום) . ניתן לשלב הביקור עם סיור במערות הפעמון הסמוכות
מתי: שבת 4.1 בשעות 11:00–15:00
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר, חינם למנויים

צלילים מספרים
חוויית מוזיקה וצלילים עם כלים שונים ומשונים, אוסף כלי נגינה מרחבי העולם בהפעלתו של המוזיקאי שיר סופר. נאזין, נשמע וננגן ביחד ולחוד על מגוון כלים מהאוסף המיוחד. המעוניינים מוזמנים לצאת לרכיבה על ה"שבינגל" (שביל+סינגל) החדש סובב האתר (ניתן להביא אופניים מהבית. ניתן יהיה לשכור אופניים במקום, המלאי מוגבל) או להצטרף לתכנית פקחים צעירים ולעבור את טקס ההשבעה. בנוסף דוכני מזון ופעילויות בתשלום.
מתי: ימי שבת 11.1, 18.1, 25.1 בשעות 11:00–15:00
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר, חינם למנויים

50 דקות נסיעה מת"א או ירושלים ואתם בארץ אלף המערות!
הפעילויות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לגן.
הגן הלאומי בית גוברין - מול קיבוץ בית גוברין על כביש בית שמש - קריית גת.
פרטים ב*3639 , בטלפון 08-6811020 או באתר http://www.parks.org.il
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
''עם הסתיו חזרו הציפורים...'' תערוכת צילומי טבע - הצלם רובי זילברשטיין ז''ל

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
''עם הסתיו חזרו הציפורים...'' תערוכת צילומי טבע  
   
תערוכת צילומי הטבע של הצלם רובי זילברשטיין ז''ל תציג במוזיאון הפתוח לצילום בתל חי עד חודש פברואר, זאת עקב הביקוש הרב. הצילומים מציגים פעילות רציפה של עופות מים מקומיים בנופי ישראל וכן את תופעת הנדידה של העופות הגדולים  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: עד 2.02.2014

 
   

צילום: רובי זילברשטיין ז''ל

בשל הביקוש מצד הציבור, תערוכת צילומי הטבע של הצלם רובי זילברשטיין ז"ל, "עם הסתיו חזרו הציפורים..." תהיה פתוחה לקהל הרחב עד 2 בפברואר 2014. מרבית התמונות המוצגות בתערוכה צולמו בבריכות הדגים במעין צבי, עמק בית שאן, שכניה, כפר מסריק והכנרת. הצילומים מציגים פעילות רציפה של עופות מים מקומיים בנופי המים וכן את תופעת הנדידה של עופות גדולים כמו השקנאים.

מרגע שגילה זילברשטיין את המצלמה, נשבה בקסמו של הצילום והתרכז בעיקר בצילומי טבע. לא החמיץ שום הזדמנות לצאת למדבר, להר או לנחל כשהוא נושא עמו תמיד תיק כבד, עמוס במצלמות ועדשות. בכל טיול, בכל מסע, מצא לעצמו את רגעי השקט וההתבוננות שנדרשו לו כדי להגיע לפריים הנכון.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

רובי זילברשטיין אמר לפני מותו: "אני מעוניין להעביר את התחושה של המקום, את הייחודיות שלו. מדובר פה ביופיו של הטבע ואנשים לפעמים לא מעריכים או לא מכירים אותו. מעבר לכך, זו פשוט הזדמנות להראות כי הטבע הוא משהו ייחודי שחובה לשמור עליו".

שני מרכיבים מרכזיים בלטו באישיותו המיוחדת - חינוך ויצירה אמנותית. זילברשטיין עמד בראש "פרויקט נערי רפול" יחד עם רפאל (רפול) איתן, והקדיש את מרבית שנות חייו הבוגרים לטיפוח וקידום נוער כמנהל בית ספר.


צילום: רובי זילברשטיין ז''ל

רובי זילברשטיין נולד בפברואר 1950 בעיירה בשטיצה קלוץ שבפולין, עלה ארצה עם הוריו כשהיה בן שלושה חודשים. את שנות ילדותו ונעוריו עשה בקרית אתא. לפני כעשרים שנה עבר להתגורר ביישוב שכניה שבאזור משגב. במשך שנים ארוכות התמודד באומץ, עם מחלה קשה. בספטמבר 2013 נפטר. הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים.

המוזיאון הפתוח לצילום, גן התעשייה תל-חי- 04-6816702, www.omuseums.org.il
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
סיור ליקוט עירוני - חוויה של טבע ואדמה בחווה בתל אביב - מתאים למשפחות ולקבוצות מבוגרים

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
סיור ליקוט עירוני - חוויה של טבע ואדמה בחווה בתל אביב  
   
החווה בתל אביב מזמינה אתכם לטעום את העיר באופן שלא הכרתם, בסיורי ליקוט אורבניים למשפחות ולקבוצות מבוגרים - חוויה של טבע ואדמה עם טעמים וריחות שעושים תיאבון ומוסיפים בריאות, בהנחיית ד''ר אורי מאיר צ’יזיק  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 3.1.2014

 
   

צילום: ורד גלעד-פרידמן

גם בלב העיר יש טבע ואפשר לאכול ממנו... החווה גאה להציע לכם פעילות ייחודית למשפחות ולקבוצות מבוגרים: סיור הכרות וליקוט של צמחי בר אכילים, צמחים שגדלים ליד הבית ובשולי הדרכים, צמחים שניתן להכין מהם סלטים רעננים ותבשילים טעימים...

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

את הסיור ינחה המומחה היחיד בארץ לתחום, ההיסטוריון ד"ר אורי מאיר צ'יזיק, בעל דוקטורט בהיסטוריה של הרפואה והתזונה. במהלך הסיור ילמדו המשתתפים לזהות צמחי בר למאכל, ישמעו על מסורות ופולקור סביבם ולבסוף, ישתמשו בהם להכנת ארוחת שטח משותפת! בארוחה יוגשו פיתות שאור מקמח מלא, שנטחן באבני ריחיים, תבשיל צמחוני, סלט ותה צמחים.

סיור למבוגרים: יום ששי 3/1/2014 10:00
משך הסיור: כארבע שעות
עלות לאדם: 129 ₪

סיור למשפחות: יום ששי 3/1/2014 16:00
משך הפעילות כולה: כשלש שעות
עלות לאדם: 59 ₪

להזמנת כרטיסים לחצו כאן
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
מקצרים את הדרך לחרמון - קבוצת מלונות מטיילים

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
מקצרים את הדרך לחרמון  
   
קבוצת 'מלונות מטיילים' מציעה לאורחיה את התנאים המושלמים ליהנות מאזור הגליל והגולן המכוסים בימים אלו בלבן. חובבי השלג מוזמנים להגיע לבית מלון מלכיה, השוכן באחד האתרים היפים ביותר באזור. המלון מציע לאורחיו לרכוש כרטיסים מוזלים לכניסה לאתר החרמון ללא צורך להמתין בתור בקופות  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: חורף 2013

 
   

מלון מלכיה, צילום: קבוצת מלונות מטיילים

בכל שנה, עם הופעת פתיתי השלג הראשונים, משתרכים הפקקים ותורי הענק באתר החרמון והמטיילים הרבים שבקשו לבלות יום נעים באווירה חורפית נאלצים לחכות שעות ארוכות לתורם. עם תחילת עונת השלגים ופתיחת אתר החרמון למבקרים, קבוצת "מלונות מטיילים" מציעה לאורחיה את התנאים המושלמים ליהנות מהאזור המתכסה בלבן.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

חובבי השלג מוזמנים להגיע אל מלון מלכיה, השוכן באחד האתרים היפים ביותר בגליל העליון, בגובה של 700 מטר ומשקיף על רכס רמות נפתלי. במרחק של כ- 40 דקות נסיעה מאתר החרמון, מהווה מלון מלכיה נקודת מוצא מצוינת לטיול חורפי.

קבוצת "מלונות מטיילים" מציעה לאורחיה לרכוש כרטיסים מוזלים לכניסה לאתר החרמון ללא צורך להמתין בתור בקופות: 40 ₪ לכרטיס, במקום 49 ₪ למבוגר או 42 ₪ לילד.

מעבר לכך למלונות מטיילים כרטיס אורח המעניק מגוון הנחות בעשרות אטרקציות נוספות ברחבי הגליל וכן למיטב המסעדות באזור.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 
סדנת צילום זריחה באגמון החולה - המוזיאון הפתוח לצילום בתל חי

מטע תמרים בערבה, צילום: רבקה אופנבך

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
סדנת צילום זריחה באגמון החולה  
   
חובבי הצילום שביניכם מוזמנים לפעילות מיוחדת במסגרת פסטיבל 'חורף של ציפורים' - סדנת צילום זריחה באגמון החולה ופעילות מונחית לעיצוב הצילום והדפסה במוזיאון בתל חי  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: חודשים נובמבר - דצמבר 2013

 
   

סדנת צילום באגמון החולה, צילום: מיכאל קאופמן - ארכיון קק''ל

המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי מזמין את חובבי הצילום שביניכם לפעילות מיוחדת במסגרת פסטיבל 'חורף של ציפורים' - סדנת צילום זריחה באגמון החולה ופעילות מונחית לעיצוב הצילום והדפסה במוזיאון.

נפגשים באגמון החולה בשעת בוקר מוקדמת - 05:50, ויוצאים לסיור מודרך ב"עגלת המסתור"- עגלה הרתומה לטרקטור המאפשרת תצפית קרובה על הציפורים ובעלי החיים בסביבתם הטבעית. צילום זריחה עם אור ראשון סיור ייחודי המאפשר הצצה קרובה ללהקות הציפורים וצילומן, עצירה ב"חלונות" שונים, זוויות צילום מגוונות, הכרות עם השטח - אווירה מסתורין, קסם הטבע וקסם הצילום. בסוף הסיור נהנים מתה צמחים מהביל ועוגיות.

בהמשך מצפינים למוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי, היחיד בארץ המוקדש כולו לעולם הצילום. מתכנסים בכיתת המחשבים לבחירת הצילום המועדף להדפסה על ידי כל צלם, מהסדנה באגמון, מעבדים את הצילום בתוכנת הפוטושופ - עיבוד גוון הצבע, חדות, ושילובי טקסט. ומכינים לדפוס. ממשיכים לסיור קצר באגף האינטראקטיבי המוקדש לצילום.

לקינוח סיור מודרך בשלוש תערוכות טבע חדשות במוזיאון  - "ארץ אחרת" של צלם הטבע אייל ברטוב המשקף דרך צילומיו את הניגודיות והחדות ביופי הגלום בטבע לבין ההרס הקיים בו. "החולה - תמונות מאגם נעלם" - צילומים היסטוריים מייבוש אגם החולה - מאוסף ארכיון קק"ל, והתעריכה "עם הסתיו חזרו הציפורים..." תערוכת צילומי ציפורים של הצלם ואיש החינוך רובי זילברשטיין ז"ל.

בסיום הסיור, יקבלו המשתתפים את התמונה שבחרו מודפסת באיכות מוזאלית בגודל 60X40.

הפעילות מתאימה לצלמים חובבים ומנוסים.
עלות למשתתף: 242 ₪. משך הפעילות כ-5 שעות בשני האתרים.
הפעילות תתקיים בימי שישי ושבת בתאריכים: 15, 22, 23, 29, 30 בנובמבר, 6, 7, 13, 14 בדצמבר.

יש לתאם הגעה מראש - הפעילות מותנית במינימום משתתפים. מומלץ להביא ביגוד חם!
לפרטים והרשמה: 04-6816701  www.omuseums.org.il

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק
 
   
   
 
 
   

 
   
   
   

 

 
 

 דף הבית  •  יעוץ חקלאי  •  תיירות כפרית  •  חדשות בחקלאות טבע וסביבה  •  מודעות - לוח חקלאי  •  דרושים בחקלאות  •  אינדקס אתרים חקלאיים  •  גינון ונוי  •  מתכונים  •  שרות מנויים חינם  •  RSS  •  לפורטל החקלאי באנגלית