ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
חגיגות התמרים בערבה - הפנינג סוף עונת הגדיד 2017  
   
חוגגים את סוף עונת הגדיד בסוף שבוע גדוש פעילויות לכל המשפחה, שלושה ימים ושני לילות של כיף וחוויה - סיורים ייחודיים במטעי התמרים, טיולי שקיעה וסדנאות, קבלת שבת וארוחת ערב בפארק תמנע, ושיא האירוע - הפנינג בלב מטע התמרים של קיבוץ אליפז  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 9-11 בנובמבר 2017

 
   

חגיגות התמרים בערבה, צילום: באדיבות 'דרך הערבה'

תם השרב הגדול, חגי תשרי חלפו והנה מגיע הפסטיבל הכי מתוק בערבה הדרומית - "חגיגות התמרים בערבה – הפנינג סוף עונת הגדיד".

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

אחרי שהחקלאים סיימו לגדוד את צמרות עצי הדקל וכל האשכולות עמוסי הפרי הורדו מהעץ, זה הזמן לחגוג את סוף העונה עם שפע פעילויות לכל המשפחה ואירוח בקיבוצי הערבה הדרומית.

פסטיבל חגיגות התמרים מתקיים זו השנה הרביעית ברציפות בין התאריכים 9-11 בנובמבר 2017, ב"דרך הערבה". 3 ימים ו-2 לילות של כיף וחוויה.

יום חמישי
"דיונות ועפיפונים" - נצא יחד לסיור שקיעה אל דיונות סמר והעפת עפיפונים מעל הדיונה.
"ארוחה בסגנון הדקלאים" - עם רדת היום נמשיך אל מטע התמרים לארוחת ערב מדברית בליווי מוסיקה ישראלית.

יום שישי

"ארץ התמר" - נצא לסיורים במטעים ונכיר את סיפור הברחתו של עץ התמר מעירק לערבה. הפעילות תתקיים בתך מתחם המו"פ הערבה הדרומית, שם נחשף לכל המחקרים הנעשים לגידולים חקלאיים חדשים אחרים, נפגוש את חוקרי המו"פ ונגלה את החידושים בתחום, לדוגמה בליזימטר הגדול במדינה שמודד עד כמה העץ צמא.
נטעם גלידת תמרים ונלגום סיידר מיוחד, ליקר ובירה העשויים מתמרים, עוגיות וכדורי תמרים וזנים שונים של תמרים שמגדלים בערבה.
"שבתמנע" – סיור שקיעה מודרך בין אתרי פארק תמנע המפורסמים עד הגיענו לרחבת האגם הקסום, קבלת שבת וארוחת ערב חגיגית.

יום שבת
החל מהשעה 10:00 יוזמנו כל אורחי הפסטיבל ליהנות מהפנינג צבעוני וחגיגי במיוחד בלב מטע התמרים. בין העצים יוקמו מרבצי ישיבה ומנוחה, האירוע ילווה במוזיקה ישראלית נעימה אל מול הרי אדום ונופי הערבה. פארק אתגרי העשוי מחבלים ובו גשר תלוי בין העצים- אומגה, נדנדות, ערסלים וקיר טיפוס, תחנות העשרה וסדנאות יצירה מכל חלקיו של עץ התמר, מתחם אנרגיה סולארית לאפיית עוגיות באמצעות השמש, סדנאות בנייה באדמה, מעגל מתופפים , סיורים אל פרדס הפומלות וחממת 5 החושים,

לינה
חדרי האירוח הקיבוציים – אליפז, אילות, קטורה, לוטן, יהל ונאות סמדר ישמחו לארח אתכם לשני לילות קסומים בחדרים נעימים וממוזגים. מוזמנים ללון גם באתרי הקמפינג ב"דרך הערבה"

האירוח על בסיס חצי פנסיון, ארוחות הבוקר יוגשו בקיבוצים המארחים וארוחת הערב בחמישי תוגש במטע התמרים ובשישי בפארק תמנע.

לכל הפרטים ולהזמנות:
מרכז מידע והזמנות "דרך הערבה"
08-6616976 Iwww.aravaway.co.il
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
קיץ ביד מרדכי - כי אין דבורים כאלה! - תיירות יד מרדכי - פעילות לכל המשפחה

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
קיץ ביד מרדכי - כי אין דבורים כאלה!  
   
מבצע מיוחד למשפחות בחודשי הקיץ בקיבוץ יד מרדכי - כניסה לאתרים במחיר מוזל. בין האטרקציות, פעילות בבית הדבורה והדבש, נסיעה חווייתית בטרקטור, ביקור בבית האוסף 'קיבוץ של פעם' ובאתר שחזור הקרב המחודש בקיבוץ  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: יולי - אוגוסט 2017

 
   

חוויה מתוקה בקיבוץ, צילום: באדיבות תיירות יד מרדכי

הסתיימו הקייטנות לילדים? מחפשים מה לעשות איתם? קיבוץ יד מרדכי מזמין אתכם לביקור חווייתי בקיבוץ, לחקור ולטעום משלל האטרקציות המתוקות והמהנות שיש בקיבוץ.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

מבצע מיוחד לחודשי יולי-אוגוסט למשפחות - כניסה לאתרים במחיר מוזל. בין האטרקציות, פעילות בבית הדבורה והדבש, נסיעה חווייתית בטרקטור, ביקור בבית האוסף "קיבוץ של פעם" ובאתר שחזור הקרב המחודש בקיבוץ.

זום זום זום עולה הזמר מכוורת הדבורים, כאן עובדים וגם שרים – כי צריך את הכוורת לסדר ולנקות ולהתכונן לכל המשפחות ! הדבורים החרוצות של קיבוץ יד מרדכי עובדות קשה במהלך כל השנה. עכשיו כשחלות הדבש כבר מלאות, הכוורות מצוחצחות ונקיות, מוכנות החרוצות לקבל את המבקרים ולארח משפחות וילדים במהלך הקיץ.

ב"בית הדבש והדבורה" של מכוורת יד מרדכי, הגדולה בארץ, ילמדו הילדים על תהליך ייצור הדבש. דבוראי\ת לבוש בחליפת עבודה מיוחדת ייקח את המשפחות לסיור במכוורת ויפתח כוורת אמתית ב"שידור חי" מול המבקרים. באמצעות הפעלות מיוחדות יקבלו המבקרים הצצה מלהיבה לעולמן המרתק של הדבורים, הם ילמדו על חייהן, על המבנה המשפחתי המיוחד בכוורת, על המלכה והפועלות וכמובן על תהליך ההאבקה, ייצור הדבש ותרומתו לגוף האדם. לסיום הפעילות ילקקו המבקרים דבש טרי וטהור ויכינו נרות מדונג דבורים אמיתי תוצרת יד מרדכי.

בהמשך הסיור- נסיעה על עגלה הרתומה לטרקטור בסיור מיוחד וחוויתי, נעצור במספר נקודות ונשמע הסברים וסיפורים ברוח קיבוצית. לאחר מכן הטרקטור יוריד אותנו בבית "קיבוץ של פעם", שם יחזרו המבקרים בגלגל הזמן אל ימי תחילת הקיבוץ לפני קום המדינה. הצעירים ילמדו להכיר חפצים שאינם קיימים עוד בחיי היום יום של העולם המודרני וישתתפו בפעילות חווייתית באווירה נוסטלגית של ראשית ימי הקיבוץ. הזיכרונות, החפצים והסיפורים יצליחו לשעשע ולהצחיק את המבוגרים והצעירים כאחד.

לסיום יגיעו המשפחות לאתר שחזור קרב תש"ח בו יוכלו לספוג קצת היסטוריה. הילדים יטפסו על טנקים שנותרו בשטח, יישבו במשוריין ויקבלו הסברים על כלי הנשק של אותם ימים. ניתן להתגנב בתעלות הקשר ולשמוע את סיפור הקרב מעמדות השמע שנמצאות במקום.

בנוסף, מוזיאון יד מרדכי מזמין אתכם, לפעילות אינטראקטיבית באתרי המורשת בקיבוץ. הזדמנות נהדרת לחשוף את הצעירים, ואלו מכם שטרם מכירים את האתרים וההיסטוריה של המקום, למורשת וגבורת מייסדי הקיבוץ. הפעילות הנה פעילות אינטראקטיבית המנוהלת באמצעות אפליקציה בטלפון החכם, עוקבים אחרי ההוראות, חוקרים את המוצגים השונים ועונים על שאלות

לפרטים נוספים: 08-6720559
**הנחות משמעותיות לכבוד הקיץ באתרי המועדונים והקופונים
08-6720559 I 052-3923104
אתר:www.tym.co.il
פייסבוק:www.facebook.com/tourym
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
פעילויות קיץ 2017 בעמקים - עמק יזרעאל, זבולות, מגידו וגלבוע - אטרקציות לכל המשפחה

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
פעילויות קיץ 2017 בעמקים  
   
עמותת התיירות בעמקים מזמינה אתכם למגוון פעילויות קיץ 2017 לכל המשפחה בעמק יזרעאל, זבולון, מגידו וגלבוע. כאן תוכלו לחוות את האדמה, את ריח השדות ואת העושר התרבותי שתרם לעיצוב הזהות הישראלית של כל אחד ואחת מאתנו  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: יולי - אוגוסט 2017

 
   

בוצרים ונהנים ביקב יפתחאל, צילום: אדוה אופיר - באדיבות עמותת התיירות בעמקים

חוויה כפרית ישראלית במרחק נגיעה: אזור העמקים מאופיין בנופים של שדות ומטעים המכותרים בגבעות והרים המכוסים חורש ויערות מגוונים. בינות אלו תמצאו נחלים ומסלולי טיול אותם תוכלו לגלות ברגל, באופניים, על גבי סוס או ברכב הפרטי.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

עמותת התיירות בעמקים מזמינה אתכם למגוון פעילויות קיץ 2017 בעמק יזרעאל, זבולון, מגידו וגלבוע. כאן תוכלו לחוות את האדמה, את ריח השדות ואת העושר התרבותי שתרם לעיצוב הזהות הישראלית של כל אחד ואחת מאתנו

"בוצרים ונהנים" בכרם ויקב יפתחאל - אלון הגליל
חוגגים 10 שנים!
הגעה למרכז המבקרים וקבלת תדרוך ראשוני, בציר ענבים ידני לסלסלות בכרם שליד היקב, חזרה לחורשת האקליפטוס להמשך התהליך בצל העצים. הפרדת הענבים מהשזרות, מעיכת הענבים וסחיטתם במכונת סחיטה לילדים, מילוי התירוש בבקבוק אישי, פיקוק הבקבוק בפקק שעם ויצירת תווית אישית לבקבוק.
הפעילות תלווה בהדרכה צמודה ולאחריה יתקיים ביקור ביקב הכולל סרט הסבר על תהליך הכנת היין.
יתקיימו טעימות יין למבוגרים ופינת משחקי עץ.
בתאריכים: 5.8.17 ועד ה-2.9.17
ימים א'-ה': 09:00-12:30 ו- 16:00-19:30
ימים שישי-שבת: 09:00-14:00
עלות כניסה: 40 ₪ למשתתף. 25 ₪ למלווה.
ניתן להזמין פעילות בציר לילית לקבוצה מעל 15 איש, בתיאום מראש.
לפרטים: אדוה 052-4641849 / הדס 052-4641850www.yfw.co.il

מקורות - מרכז המבקרים באתר אשכול
ביקורי משפחות במרכז המבקרים 'אשכול' - אתר הדגל של חברת 'מקורות' בו ממוקם מתקן הסינון המרכזי, הרביעי בגודלו בעולם, המסנן את מי הכנרת לאיכות מי שתייה ברמה בין-לאומית. באתר 'אשכול' הקימה 'מקורות' מרכז מבקרים חדשני לכל המשפחה המאפשר לגלות את מסעה של טיפת המים מהכנרת אל הברז בבית. הביקור כולל הדרכה, סרטונים, אנימציות, דגמים מוארים ומפות.
בחופש הגדול ימים א'- ה'
בין השעות 9:00-16:00 (סיור אחרון ב-15:00)
כתובת: מרכז המבקרים באתר "אשכול", מול קיבוץ חנתון, כביש 784
הכניסה ללא עלות
טלפון להתקשרות: 1-800-250-270www.mekorot.co.il

החצר הגדולה קיבוץ מרחביה
הפעילות באתר המבקרים בחצר הגדולה במרחביה נמשכת כל הקיץ. כל המעוניין לבקר כולל הדרכה על ידי מדריכי האת, יתאם את הביקור עם רפי צור
החצר הגדולה במרחביה
052-3638156

קיץ מסתורי בכפר קדם - הושעיה
בקיץ הקרוב נגלה בכפר קדם את המסתורין שבחיי היהודים בגליל לפני 2,000 שנה. במהלך הפעילות נעבור בשערי הכפר שם נלמד לחלוב, לגבן גבינה, לגזוז ולטוות, נטחן זרעי חיטה ונאפה לחמינו על גבי הסאג'. בכל שער יינתנו רמזים אשר יובילו אותנו למציאת מטמון סודי....סיום הפעילות ברכיבה משעשעת על גבי חמורים.
01-31/8/17 (מלבד שבתות) החל משעה 11:00
מחיר כרטיס: 88 ש"ח
הגעה בתיאום מראש בלבד.
ילדים ומבוגרים במחיר אחיד. תשלום מגיל שנתיים ומעלה.
04-6565511www.k-k.co.il


צילום: חוות קדם

דבורת התבור - מושב שדמות דבורה
מרכז מבקרים דבורת התבור בשדמות דבורה יקיים במהלך הקיץ פעילות מהנה למשפחות. ביקור במכון רדיית דבש, צפייה בייצור הדבש במצפה דבורים ייחודי. ביקור באולם גידול המשי היחיד בישראל ובו אלפי פקעות. סדנאות יצירה של שוקולד דבש אינדיאני. נרות ריחניים שכמיית דבורה וצביעת חרקים בתלת מימד. פינת חי עשירה עם עיזים ננסיות שניתן להאכיל וחיות משק רבות.
במהלך יולי ואוגוסט פתוח כל יום
בין השעות: 09:00-17:00 (כניסה אחרונה ב 15:00)
מחיר כרטיס: 39 ש"ח למבוגר, 49 ש"ח לילד
04-6769598, 050-5637645www.dvorat-hatavor.co.il

גן יפני - חפצי-בה
חג האהבה היפני טנאבטה 2017 בחודש יולי בגן היפני. בילוי מושלם לתחילת החופש הגדול בחודש יולי, סיורים בבוקר, אחה"צ ובלילה, בתיאום אישי.
חג האוהבים ביפן מתחיל ב 7/7 ונחגג במשך חודש. זהו החג האהוב והפופולארי ביותר. נחשב ליום מזל והזדמנות להגשמת משאלות ומפגש לאוהבים. החג בו כותבים פתקי משאלות ותולים על במבוק מקושט העולה לשמים ומביא מזל.
לב החג הוא הסיפור המרגש על האוהבים, שהפכו לכוכבים משני עברי שביל החלב, ויכולים להיפגש פעם אחת בשנה. לכבוד המאורע חוגגים את הטנבאטה.
בכל חודש יולי אפשר להירשם לסיור בגן היפני, על סמלי החג ובעיקר על מזל ואהבה. בכל סיור
ישולב הסיפור המיתולוגי על אהבתם של אוריהימה והיקובושי, בשילוב חפצי אמנות מיפן.
מיוחד למשפחות וילדים בהזמנה מיוחדת המשך לסיור בחדר ממוזג, הכנת "עץ משאלות" משפחתי - יצירת קישוטי נייר מסורתיים ופתקי משאלות לענף במבוק כמנהג היפני. דפי צביעה לחג ולתרבות יפן. לקבוצות בוגרים ניתן להזמין העשרה באולם ממוזג, מצגת מרהיבה על החג ואמונות ביפן ותה יפני.
תאריך האירוע (יום בשבוע, תאריך לועזי ועברי): 7/7-5/8/2017
שעת התחלה: גן בשטח פרטי. בתיאום מראש והרשמה לשעה וחצי סיור עשיר בתוכן, בשעות גמישות, גם סיור לילה, עם אפשרות להוסיף פעילות העשרה.
מחיר כרטיס: 15-25 ₪
ההגעה לגן תמיד בתיאום מראש בהרשמה לסיור: נעמה עמית 054-6634348


גן יפני חפציב, צילום: נעמה עמית - באדיבות עמותת התיירות בעמקים

קטופותי - קטיף עצמי בבית לחם הגלילית
הפעילות המרכזית: קטיף עצמי של מבחר רחב של ירקות ופירות, מומלץ להיכנס לאתר ולהתרשם מהמבחר המתחלף לפי עונות השנה. פעילויות נוספות: טיפוס על טרקטור (כלול במחיר), האכלת עיזים (כלול במחיר), פינת יצירה (כלול במחיר), הכנת פינות (לא כלול במחיר).
פתוח בשישי ושבת, במהלך השבוע יש לתאם הגעה
שעת התחלה: 09.00
מחיר כרטיס: 40 ש"ח לאדם מגיל שנתיים + 25 ש"ח לסלסלה משפחתית
054-5507480www.ktofoti.co.il

חוויה אורגנית בחווה - קיבוץ הרדוף
פתוח כל ימות השבוע. בתיאום מראש בלבד
מחיר למשתתף (מעל שנתיים):
פעילות ברפת ובלול- 30 ₪.
הכנת ארוחה אורגנית בגן-הבית- 30 ₪.
052-7250000

חוות גזית - מושב אביטל
טיולי רכיבה על סוסים בשטח בשדות עמק יזרעאל. טיולים לזוגות, משפחות וקבוצות. פעילות המתאימה לכל המשפחה. מומלץ לתאם מראש.
בין התאריכים: 1/7 - 30/8 בין השעות: 08:00-20:00
מחיר כרטיס: 90 ש"ח לחצי שעה, 120 ש"ח לשעה
טיולי רכיבה על סוסים בשטח בשדות עמק יזרעאל. טיולים לזוגות, משפחות וקבוצות. פעילות המתאימה לכל המשפחה. מומלץ לתאם מראש.
050-3314443www.gazit-ranch.co.il


חוות גזית, צילום: מאיר סולומון - באדיבות עמותת התיירות בעמקים

מוזיאון העמק - קיבוץ יפעת
מגוון פעילויות חווייתיות לכל המשפחה: חצר הג'ונדיר, פינת יצירה, כביסה בפיילה, עבודה בנגרית חלוצים, פינה רטובה, חצר גרוטאות, סיור בהזמנה מראש (מינימום 10 אנשים).
בימים ימים א'-ה'
שעת התחלה: 9:00-14:00
מחיר כרטיס: 25 ₪ למבוגר ולילד מגיל 2
13 ₪ לאזרח ותיק בימי שלישי גמלאים ללא תשלום
04-6548974www.pioneers.co.il

לבידו מרכז מבקרים - משק 9 מושב נהלל
סדנאות מעשיות לרקיחת מוצרי טיפוח טבעיים
סדנאות יצירה לילדים
סיורים מודרכים בבוסתן צמחים אורגני
בין התאריכים: 1.7-31.8
מחיר כרטיס: ילד – 15 שח, מבוגר 35 שח, הורה + ילד 40 שח.
שלוחה 2www.lavido.co.il

חנות המשק "כרמל יבולים" - מושב היוגב
החנות נמצאת כ 400 מ' משער הכניסה למושב היוגב מצד שמאל. בחנות המשק של "כרמל יבולים" תוכלו להצטייד בתוצרת חקלאית מקומית טרייה ואיכותית במחירים נוחים: תירס מתוק במיוחד, חסה סלנובה, אספרגוס, ברוקומיני , אפונת שלג ומגוון נבטים ועלים, ביצי משק טריות ומגוון מוצרי מזון מקומיים משובחים.
ימים א' – ה' 19:00 – 09:00, ימי ו' וערבי חג 14:00 - 08:00
סגור בשבתות וחגים.
04-9891858www.carmels.co.il


כרמל יבולים, צילום: הדס ניצן - באדיבות עמותת התיירות בעמקים

משכן לאמנות - עין חרוד
סודות ההדפס - חגיגת קיץ לילדים במשכן לאמנות עין חרוד
הנכם מוזמנים להרפתקה אמנותית במשכן לאמנות
סיור בתערוכות וסדנה מרתקת בעקבות "ההרצלים החדשים"
15-16-17 באוגוסט ימים ג'-ה'
22-23-24 באוגוסט ימים ג'- ה'
בין השעות 10:00-12:00
דמי השתתפות: ילד 50 ₪ מלווה 10 ₪
גילאים 5-12
קיום הפעילות מותנה במספר המשתתפים
להרשמה: עדה בלאו 052-2358507 04-6486038

״חמישי על הבר של בלה״ - מסעדת בלה
כל חמישי החל מ-19:00.
תפריט מיוחד ליושבי הבר (בלבד) -המחיר לפי המנה שמזמינים.
קוקטיילים, תפריט מיוחד, ברמנים מלטפים ואחלה מצב רוח.
מסעדת בלה, בכניסה למושב בית שערים.
04-9830730www.Bellabaemek.co.il


מסעדת בלה, צילום: עומרי אילת - באדיבות עמותת התיירות בעמקים

מוזיאון וילפריד - קיבוץ הזורע
"מסע באסיה במילים ובצבע" -פעילות קבועה בימי שלישי בבוקר בחודש יולי, בין השעות 10:00-13:00
בשעה 10:00 - פעילות משותפת באוסף מזרח אסיה, ומסע במילים בעקבות סיפורו של הבודהה.
11:00-13:00 - מפגשי יצירה במגוון חומרים בסדנת המוזאון- חימר, הדפס, הכנת בובות נייר ועוד. מתאים מגיל 5 ומעלה.
שיח גלריה בתערוכה "שוליים רחבים" - צילום סיני עכשווי
יום שישי,21.7 בשעה 11:00 - בהשתתפות האוצרת ד"ר שושן ברוש-ויץ (כלול במחיר הכניסה)
פסטיבל אסיה לילדים - יום שבת 22.7 בשעה 16:00
תחנות יצירה, הכנת סושי מפירות, הכנת עפיפון יפני, הדרכה והפעלה באוסף הקבע.
17:30 הצגה לילדים "הזמיר וקיסר סין".
04-9899566www.wilfrid.org.il

קיץ רטוב בקרקס החקלאי - מושב היוגב
הקרקס החקלאי הוא מקום ייחודי מסוגו בארץ המשלב פעילות חקלאית וקירקסית ומייצר חוויה איכותית ומגבשת לכל המשפחה.
פעילויות מים: מגלשת מים אבובים 25 מטר! מתאים לכל הגילאים ומסלול ריצה בין הממטרות- חזרה לכיף של הפשטות, לא תאמינו כמה התגעגעתם בזמן שתרוצו ותצטננו במסלול המיוחד. ויותר מ1500 מטר צל ומערפילים!
• מופעי קרקס המשלבים מיומנויות שונות של קרקס עם הרבה צחוק ואינטראקציה עם הקהל.
• פעילות משפחתית של כתב חידה בגינות הירק הכנת עציץ מחומרים ממוחזרים וזריעה.
• סדנת קרקס: סדנה צבעונית ומגוונת עם 7 חפצים שונים של ג'אגלינג המפתחת קואורדינציה, ריכוז, התמדה, וכמובן גם כיף.
• מסלול חדי אופן ואופניים ללא פדלים- תחנה המפתחת את מיומנויות האיזון ויציבה.
אחרי המופע תוכלו ליהנות מקטיף עצמי של ירקות אורגניים (בתשלום נוסף ותלוי עונה)
• משק חי להאכלת חמורים ועיזים ננסיות
• פינת מחפרוני צעצוע של ג'ון דיר בחול
• משחקי חיבור- משחקים המחברים את כל המשפחה יחד למטרה אחת
לרשותכם מציע המקום: חניה, שירותים, שולחן קפה שחור ותה, קולרים עם מים קרים שולחנות וכיסאות.
אפשרות לקנות פיתה עם לבנה או שוקולד, קרטיבים ושתייה קלה.
פתוח שבתות במהלך יולי אוגוסט 10:30-15:00 מופע בשעה 12:30
וכל יום בשבועיים האחרונים של אוגוסט 19.8-31.8
חשוב להירשם באתר על מנת לוודא את מקומכם
073-3744211www.agricircus.com


קיץ רטוב בקרקס החקלאי, צילום: יאיר מרדכי  - באדיבות עמותת התיירות בעמקים

"ברווזים בכפר" -מרכז מבקרים בכפר ברוך
מוזמנים להגיע לסיור מודרך לכל המשפחה בעולמם המופלא של עופות המים כולל כניסה למדגרה, איסוף ביצים, בריכת עופות מים, רבייה ועוד... בנוסף לסיור פינות ליטוף , יצירה ועוד... המקום מקורה וברובו ממוזג!
תאריך פעילות: בחודש יולי יש צורך לתאם מראש את ההגעה. חודש אוגוסט פתוח לפי שעות הפעילות
שעת התחלה: 10:00, כניסה אחרונה ב-16:00.
מחיר כרטיס: מחיר קופה: 43 ש"ח לאדם מגיל שנתיים
04-6540882 052-6577591www.barvazimbakfar.co.il

שביל פרות החלב - בית לחם הגלילית
מוזמנים להגיע ולשמוע למה ולמי נותנת הפרה חלב, נאכיל את העגלות עם אתים, נתנסה בחליבת פרה בידיים, נניק את העגלים הקטנים בבקבוק - חוויה מרגשת! נערוך "משתה" שוקו וחמאה. נבקר ברפת הרובוטית, ונראה כיצד הרובוט החדש החולב לבד את הפרה. מדהים !
כל יום כל השנה 10.00-16.00
משק שביל פרות החלב במושב בית לחם הגלילית
מחיר כרטיס- 42 ש"ח לכל משתתף (תשלום מגיל שנתיים וחצי ומעלה)
צביקה - 052-3275682www.shvilparot.co.il

"מבוך בעמק" מרענן לכם את הקיץ - מושב שדה יעקב
ב"מבוך בעמק", ארץ המבוכים בעמק יזרעאל, ישנם מבוך שיחים ענק המשתרע על
9,000 מ"ר עם 3 ק"מ שבילים מפותלים ומסובכים ומבוך חבלים ייחודי המהווים
חוויה מקורית ומיוחדת. המבוכים משלבים חוויה מדהימה, דינאמית ויצירתית.
פתוחים כל השבוע (א'-ה')
בין 10:00 עד 19:00, שישי 10:00 עד 15:00. *סגור בשבת וחג*. *חדש* פעילות
לילה ולינת שטח לקבוצות
04-9830255, 050-5404473www.mavoch.co.il

פעילויות קיץ 2017 בעמקים
עמותת התיירות בעמקים
אתר אינטרנט
www.emek-tour.org.il
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
בדרך לצפון - עוצרים במצפורים החדשים בגליל - מצפור נטופה, מצפור חוקוק, מצפור ארבל, מצפור צלמון

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
בדרך לצפון - עוצרים במצפורים החדשים בגליל  
   
חברת נתיבי ישראל מזמינה את המוני המטיילים בצפון ליהנות מארבעת המצפורים החדשים שהוקמו בין מחלף גולני לצומת עמיעד, מהם נשקפות תצפיות מרהיבות לנוף הגלילי. בארבעת המצפורים - נטופה, חוקוק, ארבל וצלמון הוסדרו חניות לכלי רכב פרטיים ואוטובוסים, עם גישה נוחה ובטיחותית לעצירה  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: כל השנה

 
   

מצפור נטופה, צילום: באדיבות חברת נתיבי ישראל

בחג הפסח, צפויים לנסוע מאות אלפי מטיילים בכבישי הצפון בדרכם לחופשה וחזרה ממנה. חברת נתיבי ישראל מזמינה את המטיילים ליהנות מתצפיות נוף מרהיבות בצדי הדרך לאורך כביש 65/85 בין מחלף גולני לצומת עמיעד.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

המצפורים החדשים הוקמו כחלק מפרויקט חברת נתיבי ישראל להרחבת כביש 65/85, שהושלם לפני מספר חודשים, והינו פרויקט "ירוק" - שבו הושם דגש מיוחד על פיתוח הנוף, שיקום נרחב של אוצרות טבע ושמירה על חיי בעלי חיים, זאת בשיתוף פעולה הדוק עם הגופים הירוקים.

ארבעת המצפורים הוסדרו עם חניות לכלי רכב פרטיים ואוטובוסים, ומאפשרים גישה נוחה ובטיחותית לעצירה, מהם מתאפשרות נקודות תצפית מרהיבות לנוף הגליל המאפיין את הנסיעה לאורך התוואי.


מצפור ארבל, צילום: באדיבות חברת נתיבי ישראל

בנוסף, בסמוך למחלף נחל עמוד, הוקם חניון למטיילים ואזורי חניה מוסדרים לאוטובוסים, המאפשרים גישה ישירה אל 'שביל ישראל' ומסלול הליכה 'נחל עמוד', אשר השנה זרם לראשונה הודות לפירוק סוללת העפר אשר חסמה את זרימתו של הנחל. במקום סוללת העפר, הקימה נתיבי ישראל, שתי מערכות גשרים. במסגרת הפרויקט פורקו עוד שתי סוללות עפר בנחלים- צלמון ועכברה, מעליהן הוקמו גשרי כביש חדשים.

עצירה במצפורים לבאים מכיוון צפון לדרום - מצומת עמיעד למחלף גולני

מצפור צלמון - במצפור חניון המשתרע לאורך של כ- 40 מטרים. המצפור ממוקם מצד ימין של הדרך בכביש 65- כ- 2 ק"מ אחרי מחלף צלמון החדש, וצופה לכיוון בקעת צלמון, מאגר צלמון ומאג'ר.

מצפור נטופה - ממוקם מצד ימין של הדרך בכביש 65, מיד אחרי תחנת הדלק שדה עמודים (אחרי מחלף עילבון) המצפור מכיל 14 חניות לכלי רכב פרטיים ו-2 חניות לאוטובוסים. המצפור צופה לכיוון מערב, ממנו ניתן לראות את עילבון, הר תורען ובקעת בית נטופה.


מצפור נטופה פתוח לחניית כלי רכב, צילום: באדיבות חברת נתיבי ישראל

עצירה במצפורים לבאים מכיוון דרום לצפון - ממחלף גולני לצומת עמיעד

מצפור ארבל - ממוקם מצד ימין של הדרך בכביש 65, כ- 1.5 ק"מ אחרי מחלף עילבון, המצפור מכיל 18 חניות לכלי רכב פרטיים ו- 2 חניות לאוטובוסים. המצפור צופה לכיוון מזרח, ממנו ניתן לראות את הר ארבל, רמת הגולן ואזור הגליל התחתון המזרחי.

מצפור חוקוק - ממוקם מצד ימין של הדרך בכביש 65, לפני גשר המוביל הארצי. המצפור מכיל 5 חניות לכלי רכב פרטיים ומפרץ חניה לאוטובוסים וצופה לכיוון בקעת חוקוק והגליל התחתון המזרחי.

חברת נתיבי ישראל מבקשת מהנהגים לנהוג במשנה זהירות בכבישים במיוחד בימי החג, ומאחלת חג שמח לעם ישראל ונסיעה בטוחה בכבישי הארץ
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
סדנת צילום: ראש הנקרה - סיפור אהבה שיצרו מחילות ומערות ימיות - המוזיאון הפתוח לצילום תל חי

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
סדנת צילום: ראש הנקרה - סיפור אהבה שיצרו מחילות ומערות ימיות  
   
סדנת צילום בראש הנקרה המתחילה בחוף הים למרגלות הנקרות, שם נצלם לאור השמש הנמוכה את הגלים, השוניות והדייגים - ואל הנקרות דרך מנהרת הרכבת, שם נתנסה בצילום מאתגר של המערות החשוכות והים המבהיק תוך התמודדות עם התאורה הדרמתית והמפגש המרתק של הים חסר המנוחה עם הסלע הדומם  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 7.4.2017

 
   

ראש הנקרה, צילום: אבי הירשפילד

המוזאון הפתוח לצילום תל-חי, מזמין צלמים חובבים ומנוסים, שוחרי צילום טבע ,לסדנת צילום בנקרות ראש הנקרה. הסדנא תתקיים בהנחיית הצלם יפתח חבלין ביום שישי 7 באפריל 2017.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

שְׁמוּרַת רֹאשׁ הַנִּקְרָה היא שמורת טבע ייחודית, הנמצאת בקצהו הצפוני של חוף הים התיכון של ישראל, ומצטיינת במצוק תלול היורד לתוך הים התיכון ובחוף הים המפורץ שלו. מצוק הנקרות הוא קצהו המערבי של "רכס הסולם", הר התוחם את הגליל המערבי מצפון, ומתנשא לגובה של 300 מטרים. מדרום למצוק מצויים שלושה איים: אי התכלת, אי השחף ואי הנחליאלי.


ראש הנקרה, צילום: אבי הירשפילד

לנקרות יופי ייחודי, חילופי הצבעים והתאורה בשעות היום השונות מאתגרות את הצלמים. הנקרות הן תופעה גיאולוגית של תהליך הנמשך מאות ואלפי שנים. מי הגשמים שחדרו מבעד לסדקים שנפערו, המיסו אותם ויצרו בתוכם מחילות ומערות ימיות (נקרות), שהלכו והתרחבו בשל גלי הים הפורצים בשצף קצף לתוך הסדקים. גלי הים הנשברים במלוא עוצמתם בהגיעם אל המצוק, יוצרים חוויה צילומית נדירה ומיוחדת במינה.

את הסדנא נתחיל בחוף הים למרגלות הנקרות, שם נצלם לאור השמש הנמוכה את הגלים, השוניות והדייגים. משם נלך אל הנקרות דרך מנהרת הרכבת ונתנסה בצילום מאתגר של המערות החשוכות והים המבהיק, תוך התמודדות עם התאורה הדרמתית והמפגש המרתק של הים חסר המנוחה עם הסלע הדומם.


ראש הנקרה, צילום: אבי הירשפילד

יום שישי 7 באפריל 2017
בין השעות 08:00-13:00
נפגשים בכניסה לנקרות בראש הנקרה.
עלות הסדנא: 100 שקלים למשתתף. לא כולל את דמי הכניסה לנקרות.
הסיור מותנה במספר הנרשמים. מספר המקומות מוגבל.
במידה ומזג האוויר לא יאפשר יציאה לצילומים- מועד הסדנא יידחה.
לפרטים והרשמה - 04-6816701, www.omuseums.org.il
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
סובב כינרת: תצפית על קורמורנים, פריחה והיסטוריה - מסלולי הליכה לכל המשפחה באזור הכנרת

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
סובב כינרת: תצפית על קורמורנים, פריחה והיסטוריה  
   
ברשות הכינרת מזמינים אתכם למסלול הליכה אביבי הכולל תצפית על קורמורנים - עופות המים שהגיעו לאגם הכינרת, פריחות ססגוניות, ארכאולוגיה ואתרים היסטוריים  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: חורף - אביב

 
   

קורמורנים בכינרת, צילום: אבי אריש - רשות הכינרת

רגע לפני האביב, מזג האוויר הולך ונהיה נעים יותר, וזו הזדמנות טובה להגיע לאזור הכינרת כדי לצפות בקורמורנים באגם הלאומי וליהנות מהפריחה הססגונית סביב הכינרת.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

ברשות הכינרת, השקיעו רבות בפריצתו ובפיתוחו של שביל סובב כינרת, על מנת לאפשר לחובבי הטבע ליהנות מהאגם, בעלי החיים והצמחייה הקסומים שסביבו. דניאל וקנין, רכז שביל סובב כינרת ברשות הכינרת, ממליץ על מקטע הכולל תצפית קורמורנים, פריחות ססגוניות ואתרים היסטוריים מרכזיים בשביל סובב כינרת.

את רכב האיסוף משאירים בנקודת הסיום בחניון חוף צינברי שבצדה המערבי של הכנרת, עם הרכב השני מגיעים לנקודת ההתחלה שברחבת העפר של תיכון 'בית ירח'.

מנקודת החנייה צועדים דרומה לחוף ירדן-כינרת, על הסלע נמצא סימון 'שביל סובב כינרת', כ-70 מטרים מהכניסה לחוף. ממשיכים רגלית צפונה ופונים ימינה, דרך רחבת החניון, לעבר ראש הגבעה, שהינו חלק מהאתר הארכיאולוגי ב'תל בית ירח', כ- 100 מטר עד השער שפתוח בדרך כלל, אך אם סגור יש לעקוף אותו מימין.


קורמורנים בכינרת, צילום: אבי אריש - רשות הכינרת

מתקדמים דרך הימייה של בית ירח, יורדים במדרגות לעבר השביל. כאן, צועדים לצד פריחה מרהיבה בין שיחי המלוח, עצי האשל והאיקליפטוסים וצמחיית בוסתן שפותחה כחלק מ'שביל סובב כינרת'.

ממשיכים בשביל האספלט עוד כחמש דקות, עד לשני עמודים החוסמים את הדרך לכלי רכב, בנקודה זו ניתן לסייר בתל בית ירח או בבית הקברות של כינרת, שם קבורים בין היתר נעמי שמר, ברל כצנלסון ורחל המשוררת.

חוזרים לצעוד בשביל האספלט הימני, עד לסימון המופיע על המעקה, משם נכנסים לשביל שנפרץ על ידי בני הנוער, בין קנים ואשלים. אחרי כמאה מטרים ישנו סימון המורה להיכנס ימינה, חוצים את חוף שלדג, בנקודה זו ניתן לצפות בעונה זו, עונת הנדידה בעופות נודדים וקורמורנים המגיעים לאגם הלאומי. בשעות הבוקר המוקדמות וכן לקראת השקיעה תוכלו לצפות במאות ולעיתים אלפי עופות נודדים.

ממשיכים וחולפים על פני האשלים והקנים בסמוך לכביש 90. אחרי כ- 450 מטרים צועדים בצד המערבי של השטחים החקלאיים של בני המושבה כינרת, עד שמגיעים למבנה היסטורי ישן - בית המשאבות העתיק של המושבה.

צועדים עוד כ-500 מטרים עד לנקודת הסיום בצינברי.

אורך המסלול: 4 ק"מ, רמת קושי- קלה.

עוד המלצות לטיולים בנחלי הגליל ושביל סובב כינרת:
באתר- www.kineret.org.il ובעמוד הפייסבוק - "זורמים לכינרת".
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
חנוכה 2016 תשע''ז - אירועים, טיולים, אטרקציות ופעילויות - פעילויות לכל המשפחה בכל הארץ

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
חנוכה 2016 תשע''ז - אירועים, טיולים, אטרקציות ופעילויות  
   
מגוון פעילויות לכל המשפחה באתרי תיירות חקלאיים וכפריים ברחבי הארץ. טיולים בטבע, ביקורים בחוות חקלאיות, סיורים במרכזי מבקרים, סדנאות יצירה, פסטיבלים, סיורי צפרות, טיולי עששיות, פינות חי ועוד ועוד.. חג אורים שמח !  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: דצמבר 2016

 
   
פעילויות כלל ארציות   I  אזור הצפון  I אזור המרכז  I  אזור הדרום   I   אפשרויות לינה
פעילויות כלל ארציות

שבוע מורשת בישראל - חנוכה תשע''ז 2016
עוד הרבה לפני עידן הווטסאפ, הפייסבוק והאי-מייל, חיו ופעלו כאן אנשים, חלמו, עשו ויצרו עתיד. הם תקשרו ביניהם בטכניקות שונות ומיוחדות, ועדויות לכך נמצאות בעשרות אתרים ברחבי הארץ. בחג החנוכה הקרוב, במסגרת "שבוע המורשת בישראל", אפשר יהיה לשמוע ולחוות מעט מן הסיפורים, ב-25 אתרי מורשת ברחבי הארץ. שפע פעילויות מרתקות ימתינו לקהל המבקרים: התכתבות באמצעות דגלים, מכתבים וסמלים שעשו היסטוריה, סיורים אל העבר, חידונים מתקופה אחרת, משחקי בילוש ופיענוח קודים, תצוגת חנוכיות מרהיבות וממצאים ארכיאולוגיים מפתיעים. ביחד, כל ממצא, כל מכתב, כל אתר וכל תמונה משרטטים את תולדות הארץ. רשות הטבע והגנים, המועצה לשימור אתרי מורשת, משרד ירושלים ומורשת, אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הביטחון ורשות העתיקות מפיקים זו השנה השלישית את שבוע המורשת בישראל, בחג החנוכה, כדי להעלות את מודעות הציבור למורשת ולחשיבות שמירתה. במהלך כל ימות השנה חמשת הגופים משקיעים מאמצים רבים בפיתוח האתרים ובשימורם, וכן בהעמקת הידיעה והקשר שבין תושבי הארץ לאתריה. שבוע המורשת בישראל הוא הזדמנות נהדרת לפגוש מדריכים מיומנים שידובבו את הדמויות, ויפיחו רוח חדשה במכתבים ובתמונות שמתעוררים לחיים.
פרטים נוספים ניתן למצוא באתר www.moreshet2016.co.il


אזור הצפון

פסטיבל הבננה טעם כנרת
22-31 בדצמבר בעמק הירדן סובב כנרת
פסטיבל הבננה טעם כנרת בשנתו השנייה, הפך להיות מסורת המשלבת בין תיירות חקלאית מובילה לבין קולינריה במיטבה. במהלך ימי הפסטיבל, הבננה תוביל שלל אירועים סביב הכנרת, הכוללים שוק איכרים פתוח, מסיבות וסדנאות, מנות גורמה מקוריות, סיורים מרתקים ועוד שלל ההפתעות שמציע השנה הפסטיבל ברחבי העמק סובב הכנרת. בפסטיבל יתקיימו גם שלל אירועים, שחלקם כבר הפכו למסורת -  בקיבוץ דגניה א' תערך תחרות "בעיטת הבננה", בהשתתפות כדורגלני עבר בכירים. לצד התחרות יוקם שוק איכרים גדול, המוקדש לתוצרת החקלאית של העמק.
גם תחרות "מלך הפוייקה" חוזרת השנה, כאשר קבוצות נוער מכל הארץ יגיעו להתחרות ולראות מי מכין את הפוייקה הכי טעים בעמק, כשבכל פוייקה יבערו עלי בננה בתחתית, עבור ארומה וטעם ייחודיים. קבוצת "רצי העמק" יערכו, לראשונה בפסטיבל, את ריצת הבננה, המתקיימת ממש בתוך מטעי הבננה. הריצה תתקיים ב-3 מסלולים השונים, על פי רמת הרצים, כולל מסלול המתאים לילדים.
בבית גבריאל תוצג תערוכת צילום חדשה מאת אנצ'ו גוש וגיל נחושתן - "האיש מאחורי הבננה", יהלי סובול, יופיע בפאב הבום בדניה ב', עם שיריו המוכרים ועם קאבר מיוחד לפסטיבל לשיר "מכופף הבננות", ועוד המון.
לפרטים נוספים: www.agrisupportonline.com


פסטיבל הבננה טעם כינרת, צילום: שגיא בן יצחק

הכנת סביבונים וחנוכיות משוקולד - מפעל בוטיק שוקולד דה קרינה
בשוקולד בוטיק DE KARINA, מקיימים מסורת שלושה דורות של שוקולטיירים, ומציעים טעמים ומרקמים המשלבים דיוק אירופאי, להט דרום אמריקאי, טעמי הגורמה של הגולן. השוקולד מיוצר בעבודת יד ממרכיבים איכותיים ביותר, פרי ניסיון ומומחיות העוברים מדור לדור כ-100 שנים. ניתן להשתתף בסיור מודרך במקום המתאר את תהליך הכנת השוקולד וההיסטוריה של השוקולד ודה קרינה.
לכבוד החנוכה תתקיים סדנת שוקולד חווייתית המתאימה למבוגרים ולילדים בה מייצרים שוקולדים עם מוטיבים של החג, ובסופה מקבלים סביבונים, נרות וחנוכיות משוקולד אותם מייצרים בסדנה.
עלות: סיור מודרך 21 ₪ לילד, 25 ₪ למבוגר.
בחג החנוכה תתקיים בכל ערב (מלבד יום שישי) הדלקת נרות חגיגית ובה יחולק לכל משתתף משקה שוקולד חם.
שעות פעילות: ימים א’- ה’ 17:00- 9:00, ימים ו’ וערבי חג 15:00- 9:00
יצירת קשר: 04-6993622 www.de-karina.co.il

חנוכה בנמל עין גב
בתיירות עין-גב מזמינים ילדים ומשפחות, לחגוג את חנוכה, במסגרת 'פסטיבל הבננה' טעם כנרת ומציעים שלל פעילויות חווייתיות בנמל עין-גב, בילויים, מטעמים, שייט, סדנאות, מנות מיוחדות ועוד בין התאריכים 22.12.2016 - 1.1.2017.
בין הפעילויות: "סיורכבת" מרתק- דרך הקיבוץ, סיור ברכבת זעירה העובר ברפת ובנקודות חשובות בהוויה הקיבוצית תוך היכרות עם תולדותיו של הקיבוץ.
מסעדת הדגים בנמל עין גב מציעה מנת ספיישל לימי הפסטיבל- קינוח סופלה בננה בפיסטוק חלבי. הדלקת נר חנוכה. בכל ערב
"מפגש הדייגים" של הדייג מנחם לב יגיש מנת ספיישל של בננה מושט- דג מושט בעלי בננה, לצד מנות הבית: סרדינים, מושטים, צ'יפס ועוד.
הפלגת שייט חופים מהמזח בנמל קיבוץ עין גב אל לב הכנרת. משך ההפלגה חצי שעה.
סדנאות יצירה בעץ ב"נגרייה של סבא יוסי"- לכל מי שאוהב ליצור בעץ. סדנאות עבודה עצמית במסגרתן הילדים צובעים, משייפים, מחברים, מדביקים ויוצרים צעצוע מעץ, אורזים ולוקחים הביתה.
עוד בנמל עין גב: "בית הפרי", בו ניתן לשבת על מרפסת יפה מול נוף הכנרת הנפלא וליהנות משייקים על בסיס פירות, קפה ומאפים, חנות המתנות (בכניסה למסעדת הדגים) ובגלריית האמנים "מינוס מאתיים", בניהולו של האמן סלו שאול, בה תצוגת עבודות של שישה אמנים העוסקים בסוגים שונים של אומנות ויצירה, מרכז מבקרים olea eesence ועוד.
לפרטים והזמנות- תיירות עין גב- 04-6659800, ובאתר- www.eingev.co.il


ספינת שייט בעין גב, צילום: באדיבות תיירות עין גב

יערת הדבש - אלוני אבא
הפעילות ב"יערת הדבש" כוללת הכנת נרות מדונג וצביעת חנוכיות, סיור במכוורת, צפייה בסרט על חיי הדבורה, לבישת חליפת דבוראים, צפייה בכוורת זכוכית וחיפוש המלכה ואפילו ניתן ללטף באהבה את הדבורים וכמובן לטעום מסוגי הדבש. שעות פעילות: פתוח בשבתות ובחגים בין השעות 10:00-17:00, באמצע השבוע- בתיאום מראש בלבד. סיורים לקבוצות של מינימום 10 מבקרים.
טלפון לתיאום: 054-4437402

חגיגת נרות לחנוכה בדבורת התבור - שדמות דבורה
מרכז מבקרים דבורת התבור במושב שדמות דבורה יקיים במהלך כל ימי החנוכה פעילות מיוחדת בדגש נרות.
דבורה ענקית שתדליק מידי יום חנוכייה, והיה ניתן להצטלם איתה.
מה היה נר המכבים?
איזה נרות טבעיים קיימים היום?
איך מכינים נרות מדונג דבורים?
סדנאות יצירה של הכנת שלל נרות לילדים וסופגניות שוקולד דבש לכל ילד.
תאריכים: 23/12/16 - 1/1/17
• מותאם לימי גשם . מקורה ומחומם
• סופגניות עם שוקולד דבש לכל ילד ותה צמחים חם לכל מבקר.
• ביקור במצפה הדבורים, במכון הרדייה ובאולם גידול המשי.
• האכלת יד של עיזים ננסיות וחיות משק.
תאום ביקור: טל: 04-6769598, נייד: 050-5637645 אתר: www.dvorat-hatavor.co.il


חנוכה במרכז המבקרים דבורת התבור, צילום: דבורת התבור

מכוורת אופיר - אלון הגליל
הדבוראי צביקה אופיר, דור שלישי לחקלאים, מזמין בחג החנוכה ליהנות מהדרכת טעימות דבש
מסוגים ייחודיים הנוצרים מצוף של פרחים שונים ונבדלים בטעמם, צבעם, ריחם והמרקם שלהם. במכוורת אופיר, מציבים את הכוורות בנקודות מרעה שונות על פי אזורי פריחה וסוגי הצמחייה: חרוב, הדרים, שיזף, תלתן ועוד. שעות פעילות: 30-31.12.2016.
טלפון לתיאום: צביקה- 052-2824644

"מכוורת גליל" - קיבוץ שמיר
לאורך ימי החג ניתן להגיע למרכז המבקרים, ללמוד על סגולות בריאות הכוורת ולשלב הסבר על מסיק שמן הזית במקום, נהנים מטעימות מוצרי הכוורת המשובחים הישר מהמקור וצופים בסרט הסבר על פעילות הדבורים ומוצרי הכוורת- פרופוליס, מזון מלכות, פולן וכמובן דבש.
שעות הפעילות: א'-ה' 8:00-15:30. טלפון לתיאום: 04-6947826

כוורת הבוסתן - פקיעין
נוסדה על ידי ג'מאל חיר בשנת 1977 בכפר פקיעין. חיר מזמין משפחות וילדים ליהנות משילוב ייחודי בין אירוח כפרי דרוזי בחיק הטבע ופעילויות חינוכיות מגוונות להכרת עולם הדבורה. בחנוכה מזמין ג'מאל ליהנות ממגוון פעילויות- סדנה ליצירת נרות מדונג דבורים על פתיל מיוחד וקישוטן עם פייטים צבעוניים וסיכות, קטיף פרי העונה (תות עץ) בבוסתן, פיתה דרוזית עם דבש, קליעת סלים, למלא בקבוקים בחול צבעוני, לבלות בפינת החי ופינת הליטוף ועוד.
שעות פעילות: כל יום. טלפון לתיאום: 052-2477897


סיור במכוורת פקיעין, צילום: מכוורת הבוסתן

דבש מכמנים - איכות מהגליל
בדבש מכמנים ניתן לשמוע ולהתנסות ב'טבע תרפיה' ריפוי במוצרי הדבורים, אבקת פרחים, פרופוליס, טיפול בעקיצות, יערות דבש ועוד, פעילות יצירת נרות לחנוכייה מדונג וסדנאות יצירה נוספות. במקום ניתן לרכוש אריזות שי לחג, דבש ומוצרי דבורים משובחים. שעות פעילות: בתיאום מראש בלבד.
טלפון לתיאום: 04-9984707, 052-2476768
סיורים לקבוצות של מינימום 10 מבקרים.

חנוכה בכפר הנופש עין זיוון בגולן
חוגגים את החג הכי מואר בכפר הנופש המחודש של עין זיוון, למרגלות כפר אביטל במקום פסטוראלי וירוק. המתארחים בכפר הנופש יוכלו להשתתף בסדנא לקישוט סופגניות, בכל ערב תתקיים הדלקת נרות למבקרים ויוגשו לביבות בטעמים. בין שלל הפעילויות בתוך הקיבוץ אפשר ליהנות גם מסדנאות לכל המשפחה, במתחם החול יכול תתקיים פעילות חדשה - חדר חושים וסיפור בחול, בו הדמיון משלים את הפרטים החסרים בסיפור נעלם, ועוד פעילויות מיוחדות לחנוכה כמו פיסול ענק בתלת מימד בהקרנה על החול, צביעת חול זוהר בחושך, הנפשה על שולחנות אור חול ויצירת מזכרת מוארת. בדה-קרינה יתקיימו סדנאות ברוח החג ובהם יוכנו סביבונים ונרות משוקולד, ובכל יום בשעה 17:00 תודלק החנוכייה ויוגש משקה שוקולד חם לכל המגיעים.
כל המידע באתר תיירות עין זיוון: www.enzivan.co.il


חנוכה ב'החול יכול' בעין זיוון - צילום: שי כספי

נס פך השמן - מוזיאון החצר הישנה בעין שמר
ביקור בבית בד מראשית המאה
והדגמת פעולתו
יצירת חנוכיות מחומרי טבע
הכנת סביבונים
* סיור במוזיאון לראשית ההתיישבות
* ביקור במוזיאון הטרקטורים
*נסיעה בטרקטור *אפיית לחמניות *נסיעה ברכבת
תאריכים: 26-28/12/2016
שעות פעילות 10:00-15:00
הכניסה בתשלום:
ילד מגיל 5 - 45 ש"ח, פעוט גיל 2-5- 42 ש"ח, מבוגר - 42 ש"ח
אזרח ותיק - 40 ₪ (בהצגת תעודת אזרח ותיק ורישומה)
• בכדי להנות מכל הפעילות יש להגיע עד השעה 13:00.
• במידה ומזג האוויר יהיה גשום יש להתעדכן באתר המוזיאון או בדף הפייס בוק על קיום האירוע.
• פרטים נוספים:   www.courtyard.co.il

חנוכה במרכזי המבקרים של בית הבד של הגולן
לכבוד חג החנוכה, בית הבד של הגולן, זוכה התחרות העולמית לאיכות הסביבה בסן פרנסיסקו (2010), פותח את שעריו לציבור הרחב ומזמין אתכם למסע מרתק בעקבות הזית, לצפות בתהליך עיבוד הזית לשמן זית מהטובים בעולם ולהנות מהדלקת חנוכיות במחיר סמלי של 14 ₪ בלבד
פרטים נוספים באתר האינטרנט www.oleaessence.com


חגיגת חנוכה בבית הבד של הגולן. צילום אורן קאהרן

שלל פעילויות מתובלות ברוח חג החנוכה - חוות דרך התבלינים
כמידי שנה, גם השנה "חוות דרך התבלינים" בבית לחם הגלילית מזמינה אתכם ואת משפחתכם לחגוג את חג החנוכה - חג הטעמים, הריחות, הגבורה והאור - בפעילויות מתובלות מתמיד! מרכז המבקרים של החווה מציע סדנאות להכנת נרות ריחניים, להכנת לביבות מתובלות, כתבי חידה חווייתיים ומאתגרים, פינות יצירה לילדים, הדגמות במטבח הטעימות ואם מזג האוויר יאפשר גם יציאה לסיור בשדות התבלינים.
הפעילויות תתקיימנה בין התאריכים 24.12.16-01.01.17,
הכניסה למרכז המבקרים היא ללא תשלום (חלק מהפעילויות כרוכות בתשלום סמלי)
לפרטים נוספים: 04-9533405, באתר www.derech-hatavlinim.co.il


חנוכה בחוות דרך התבלינים. צילום: נועה אבן חיים

רשת "מלונות מטיילים" במבצע חורפי מיוחד לחנוכה
שני לילות לזוג באמצע או סוף שבוע - במחירים מיוחדים למטיילים
"מלונות מטיילים" רשת מלונות המפתחת ומנהלת מלונות לאוהבי טיולים וחופש, יוצאת במבצע חורפי לכבוד חג החנוכה: במהלך חודש דצמבר, הרשת מציעה שני לילות באמצע שבוע במחיר של 645 ₪ לזוג (המחיר לשני הלילות), ושני לילות בסוף השבוע יעלו 745 ₪ בלבד לזוג.
המלונות מספקים חווית אירוח מושלמת לאוהבי הטיולים. תקופת החורף בייחוד בחג החנוכה, אידיאלית לטיולים משפחתיים, טיולים של קבוצות העוסקות בספורט אתגרי, זוגות וכל מי שאהבת הטבע והארץ זורמת בו. הציבור מוזמן ליהנות מחוויה חורפית וייחודית בצפון הארץ.
מלונות הרשת פרוסים ברחבי הצפון בהם: "אילון"-בלב החורש הגלילי בגליל המערבי, "גשר הזיו"-כפר יווני בין שמיים לארץ סמוך לחוף אכזיב, "מטולה"-נוף הרים בלב המושבה מטולה, "מלכיה"- נוף פסגות הגליל העליון, חדש! "הויליג'"- מלון מטיילים על הירדן.
הרשת מחזקת יוזמות תיירותיות ושותפה לביסוס וצמיחה אזורית. במלונות ניתן למצוא מידע על אירועים מיוחדים בקרבת מקום, אטרקציות רלוונטיות וצוות המלונות ישמח להכווין את האורחים למסלולי טיול המותאמים במיוחד עבורם.
רשת מלונות מטיילים מזמינה את הנופשים להתארח יחד עם חיית המחמד שלהם, אנו ידידותיים לבעלי חיים*.
רשת מלונות מטיילים- מבצעים לחג החנוכה
מחיר מבצע לחודש דצמבר- החל מ-645 לזוג לשני לילות באמצע שבוע
לפרטים והזמנות: 04-6883040 www.travelhotels.co.il


אזור המרכז

משק דבורים לין - כפר בילו א'
במשק לין, מזמינים בחג החנוכה להכיר את עולם הדבורים המופלא, ליצור נרות חנוכה פיסוליים מדונג דבורים, להכין חנוכיות מחומרים מהטבע, להתבונן בכוורת, לצפות בסרט, להתחפש לדבורים, לאסוף דבש, וכמובן לטעום דבש מתוק.
שעות הפעילות: 26.12-27.12.2016 בין השעות: 10:00-14:00
טלפון לתיאום: 054-2207965


הורים וילדים מכינים נרות מדונג - צילום משק דבורים לין

פסטיבל חם בחנוכה - חנוכיות ומכבים בחבל מודיעין
26 בדצמבר עד 1 בינואר
חבל מודיעין, האזור בו חיו ופעלו המכבים, בו הם נלחמו בגבורה ויצרו את המיתוס המלווה אותנו עד היום, הוא המקום לבלות את חג החנוכה, לחוש את ההיסטוריה וליהנות מהאטרקציות של ההווה.

במהלך החנוכה יתקיים בחבל מודיעין פסטיבל חם במיוחד בו יתקיימו מגוון אירועים מיוחדים בסימן חנוכיות ומכבים. בין שלל הפעילויות לכל המשפחה יתקיים בימי הפסטיבל משחק "אוצר המכבים" בסגנון חפש את המטמון בו יעברו המשתתפים בין רמזים והפתעות ברחבי החבל. המופע "אחרוני המכבים" של תיאטרון אספלט יתארח בין מבני הכפר החשמונאי המשוחזר בשילת. עוד יוצעו בשעות אחר צהריים הדלקות נרות ייחודיות, בהן הדלקת נרות בסגנון הרב שלמה קרליבך בבית הכנסת של קהילתו בישוב מבוא מודיעים, במושב ברקת ידליקו נרות ויטעמו מאכלים מסורתיים בסגנון עולי חבאן ובאמפי מצפה מודיעין ידליקו נרות חנוכה בלוויית פעילות חווייתית מפתיעה של מתנדבי מג"ב והמון סופגניות.

הפנינג ארכאולוגיה ויצירה יתקיים בעתיקות תל חדיד ביער בן שמן, בשיתוף רשות העתיקות וקק"ל, שם ימצאו כתובות קדומות נדירות לצד סדנאות בנושא הכתב, ויתקיימו סיורים מודרכים. במתחם קברות המכבים תתקיים פעילות ניווט משפחתית וסיורי עששיות לעת ערב, בפארק נאות קדומים יתנסו בחוויה 'מכבים ליום אחד', בחוות אלאדין יתקיים סיור פעיל בעקבות שמן הזית, סדנאות יצירה לכבוד החג יתקיימו עם אמני חבל מודיעין ועוד ועוד!
הפסטיבל מתקיים בתמיכת משרד התיירות, מפעל הפיס וקק"ל.
לפרטים נוספים: www.thm.org.il 03-9728999


פסטיבל חם בחבל בנימין - תיאטרון אספלט, צילום: שרון חן

פסטיבל המכבים בחבל בנימין
27-28 בדצמבר - הכניסה חופשית!
חבל בנימין, ארץ גיבורי התנ"ך, הוא האיזור בו התנהלו קרבות המכבים והמרחב בו פעלו, חיו והסתתרו לאחר פרוץ המרד. פסטיבל המכבים של חבל בנימין מאפשר להתחבר אל המכבים בפסטיבל תוסס ומגוון לכל המשפחה ומחייה את סיפורם של המכבים. אורחי הפסטיבל יוכלו לחוש במו ידיהם את ההיסטוריה בדיוק במקומות בהם התרחשו סיפורי החנוכה וליהנות ממגוון האטרקציות, המסלולים והמעיינות של חבל בנימין.

במהלך ימי הפסטיבל יתקיימו סיורים מודרכים חינמיים - ברכבים פרטיים, סיורים רגליים וגם יושק לראשונה בפסטיבל מסלול שטח אתגרי המתאים לבני נוער. במתחם הפסטיבל יהיו שחקני רחוב ויופעלו מגוון סדנאות מדליקות, זחילה במערות מסתור, הפעלות לילדים בכל הגילאים, סדנא מוזיקאלית בהשתתפות הקהל. משתתפי הפסטיבל יוכלו להצטלם עם פסל הפיל הענק שנלקח שלל מהיוונים.

אתרי התיירות הנוספים בחבל בנימין יקיימו פעילויות יצירה ייחודיות לחנוכה וביניהן פיסול בזכוכית, סדנאות בישול, יצירת כדי שמן, יצירות במשחקי אור וחושך, זאת לצד מגוון מרכזי מבקרים שיפעלו במתכונת מיוחדת לכבוד הפסטיבל, ביקורים ביקבים, מפעלים שונים ומעניינים וכוורת אחת קסומה. כן מוצעים טיולי שטח אתגריים, סיורים המספרים את סיפורי התנ"ך ומקומות לאכול בהם ארוחה אחרי כל הפעילויות.
פרטים נוספים www.go-festival.co.il או במוקד המידע הארצי 1800-34-54-54


פסטיבל המכבים בחבל בנימין, צילום: ישעי חזני

בחזרה אל ארץ החשמונאים - פארק נאות קדומים
27-30 בדצמבר
בפארק נאות קדומים, השוכן בלב אזור מודיעין, מולדת החשמונאים, ייקחו השנה את המבקרים בחנוכה למסע במנהרת הזמן, אל ימי מרד החשמונאים. במהלך הביקור יהפכו הילדים למגויסיו הטריים של צבא יהודה המכבי, ויחד ילמדו כל מה שצריך על מנת לנצח בקרב. הם ילמדו על איסוף מודיעין בעזרת כתב חידה, ישמעו סיפורים על הקרבות הגדולים, יבקרו בבית בד עתיק, יכינו נרות חומר ועוד המון. הסיור כולל גם ביקור בתערוכה מיוחדת בשם "במה מדליקין" אשר תציג כעשרים נרות עשויים חומר, כל נר דולק בעזרת שמן אחר, ובעל פתיל שונה. בתערוכה מקבלים הסבר על הנרות השונים ועל ההבדלים בין השמנים והפתילות, לומדים על איך חיו בעבר, כשלאחר רדת החשכה הנרות הללו היו אמצעי התאורה היחיד, ומקבלים הסבר מרתק על אופן השימוש בנרות, בחיי היומיום, בשבת ובחנוכה.
בתערוכה יוכלו האורחים להתלבש בבגדים תקופתיים ולהצטלם למזכרת.
עלות הסיור 40 ₪ לאדם (מגיל 3). בהרשמה מראש בלבד
לפרטים נוספים: 08-9770770 I www.n-k.org.il


חנוכיות ומכבים בחבל מודיעין, צילום: צוות נאות קדומים

גן החיות התנ"כי - ניפוץ מיתוסים, תעלומה בלשית, מופע קרקס
26 בדצמבר עד 1 בינואר
בחנוכה מזמינים את המבקרים בגן החיות התנ"כי בירושלים לסדנא מיוחדת, המנפצת כמה מן המיתוסים על בעלי החיים. בסדנה יספרו מדריכי הגן על כמה אמיתות ודעות שגויות בנוגע לבעלי חיים. הם יתקנו את הרושם המוטעה על הטרנטולה, עכביש ענק, שחור ושעיר המפחיד את כולם, אך בעצם לא מסוכן לאיש, ואף יכול לשמש כחיית מחמד. ההיפופוטם, לעומת זאת, למרות המראה העגלגל והחמוד והעובדה כי הוא צמחוני, דווקא מסוכן מאוד, ואוכלי פגרים, שנוטים לחשוב עליהם כנושאי מחלות, דווקא מסייעים בניקוי שטחים ובפירוק הפסולת בטבע.
בנוסף, המבקרים יוכלו להפוך לבלשים ליום אחד ולסייע לאתר את ביצי העזנייה הארצישראלית בעזרת כתב חידה מסתורי ומהנה, לפגוש את מטפלי גן החיות ולשמוע על סדר יומם הייחודי,
ליהנות ממופעי קרקס עוצרי נשימה ולצפות בבעלי החיים משחקים בפניאטות מלאות בחטיפים טעימים עבורם.
מחיר: ילד (גיל 3-18) 42 ₪, מבוגר 55 ₪
פרטים נוספים:2-6750111 0 www.jerusalemzoo.org.il


חנוכה בגן החיות התנכי, צילום: איתי בלסון

חקוק באבן - פתרון כתב חידה בשילה הקדומה
פעילות חווייתית לכל המשפחה בתאריכים 28-29/12 כ"ח-כ"ט בכסלו
בין כרמי הזית והגפן הפסטוראליים, תתקיים באתר שילה הקדומה פעילות מיוחדת ומדליקה למשפחות, בה המשתתפים הופכים למשפחה "מכבית" שיהודה המכבי צריך את עזרתה כדי להשיג מידע חשוב. כל משפחה תקבל כתב חידה ובו רמזים בהשראת סיפור החנוכה.
שילה, בירת ישראל הקדומה שימשה כמרכז רוחני ומדיני בתקופת יהושע והשופטים והייתה לליבה הגיאוגרפי של ארץ הקודש, מוקפת עצי זית וכרמים עתיקים. בין קפלי הגבעות שסביבה צפים ועולים סיפורי התנ"ך הנמצאים בבסיסה של התרבות האנושית העולמית, בה שכן המשכן במשך 369 שנים, בה התפללה חנה, בה חוללו בנות בנימין.
המבקרים באתר מרגישים שהזמן קפא ליותר מ-3000 שנים וביקור באתר שילה הקדומה מחייה את הסיפורים שהתקיימו במקום ומספר אותם מחדש. המבקרים במגדל הרואה במקום יוכלו לראות תצוגות אינטראקטיביות ולחוות את ההיסטוריה מהימים ההם בזמן הזה.
המשתתפים בפעילות "חקוק באבן" יצפו בסרטון קצר במרכז המבקרים בו יקבלו הנחיות ורקע לפעילות ולאחריו יקבלו ערכה ובה מפת התמצאות בשטח בו מתבצע המשחק והיא זו שמסייעת במהלך פתרון החידה. את החידה פותרים באמצעות המפה והסמרטפון האישי של המשתתפים אליו מקבלים סרטונים הקשורים לכתב החידה ובו אפשר להיעזר גם בגוגל, וייז ומפות. בתחנות המשחק יופיע שלט "חקוק באבן", שמנחה את המשתתפים כי הגיעו לחתנה הנכונה, לידו יש לעצור. בכל נקודה ממתינה תחנת אקסטרים מאתגרת: ג'יפים, פיינטבול, אופניים, כתב חידה ועוד...
הפעילות מתקיימת במסגרת פסטיבל המכבים בחבל בנימין
כרטיס משפחתי במחיר 185₪
שעות פעילות: 09:00-16:00
ליצירת קשר והרשמה: 02-5789111 I www.telshilo.org.il


חקוק באבן - חנוכה בשילה הקדומה, צילום: ברוך גרינברג

פסטיבל נאמן למקום - חנוכה במטה יהודה - חינם!
הופעה של דודו טסה ועוד מגוון הופעות חיות של אמני מטה יהודה, הופעות מחול של להקות מקומיות, קונצרטים, מופע פלמנקו, הופעות תיאטרון מקומי והכל באווירה חמימה וכפרית כל ההופעות ללא תשלום. אירועי הפסטיבל יתקיימו לצד פעילויות תיירותיות נוספות במטה יהודה באתרי התיירות השונים שיפתחו את דלתם למבקרים בחג החנוכה, חלק מהפעילויות בתשלום. בעיזה פזיזה בטל שחר יתקיים יריד מעצבים ושם גם אפשר להשתתף בסדנה להכנת גבינה ולבקר את העיזים בדיר, לטייל עם עשהאל יקח את המשתתפים לסיורים מודרכים בעמק האלה, עוד אפשר לקשט ולעצב מוצרים מעץ בסטודיו קקאדו שבמושב צפרירים, להשתתף בחגיגה של בירות בוטיק ואוכל לכל המשפחה במבשלת שריגים ולפתור כתב חידה משפחתי בליווי סיפורי חנוכה במיני ישראל.
לפרטים נוספים על מגוון האטרקציות התיירותיות במטה יהודה: www.tour-yehuda.org.il

סיורי חנוכיות בסמטאות הרובע היהודי ובשכונת נחלאות בירושלים
מדי שנה בחג חנוכה, לובשת ירושלים מראה קסום. עם רדת הערב מדליקים תושבי השכונות המוני חנוכיות, המאירות את רחובות העיר באורן המיוחד. המקומות המרשימים ביותר בהם אפשר ליהנות מהחוויה הם סמטאות הרובע היהודי, בסמטאות בחצרות בשכונת נחלאות. הרחובות מלאים בדרך כלל במשפחות שמדליקות נרות בפתחי הבתים והחצרות, ועל אדני החלונות. קבוצות של מסיירים, שמגיעים לטעום מהאווירה החגיגית מתקבלים על ידי התושבים בסבר פנים יפות, אשר נהנים לקיים הלכה למעשה את מצוות פרסום הנס.
סיור ברובע היהודי כולל: כניסה בשערי העיר העתיקה והליכה תוך כדי הדרכה והסברים אל הרובע היהודי, סיור מגוון בסמטאות הרובע היהודי וצפייה במאות חנוכיות דולקות, כניסה לקבוצת חצרות פרטיות ברובע היהודי (בתאום עם תושבים בכל חצר וחצר) ,מפגש עם תושבים בחצרות-על בסיס אקראי, טקס הדלקת נרות אישי לכל קבוצה באחת מן החצרות- בתאום עם תושבי החצר, סיפורי החג משולבים בסיפורי הרובע היהודי, שירה משירי החג וירידה לתצפית על הכותל המערבי.
סיור בנחלאות כולל: מפגש בחצר שכונת "אבן ישראל", סיור בסמטאות הצרות בין החצרות, מבט על מאות חנוכיות בפתחי הבתים והחצרות, כניסה לחצרות ומפגש עם תושבים על בסיס אקראי, טקס הדלקת נרות אישי לכל קבוצה בנפרד באחת מהחצרות בתאום עם התושבים, סיפורי השכונה והאווירה בה משולבים בסיפורי החג וקטעי שירה וזמר.
הסיורים מפורטים באתר מסלולים - להתאהב בארץ מחדש - www.maslulim-israel.co.il


סיור חנוכיות מסלולים להתאהב בארץ מחדש, צילום: ערן גל אור

'באור אחר' - חנוכה שמח במוזיאון המדע בירושלים
26.12.16-1.1.2017
מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים בשיתוף משרד המדע מזמין את הקהל הרחב ליהנות במהלך חנוכה ממגוון פעילויות "באור אחר" - תערוכות, מיצגים וסדנאות התנסות ויצירה העוסקות בנושאי אור וצל לכל המשפחה. המבקרים מוזמנים להתנסות ביצירת קופסאות אור ברוח אקולוגית המעודדות יצירתיות ודמיון, כפפות קסם, פנס חושך, משחק אור וצל ועוד.
בחנוכה פתוח המוזיאון בימים א'-ה' בין השעות 10:00-18:00, שישי 10:00-14:00, שבת 10:00-16:00.
מחירי כניסה בחנוכה: הכניסה לילדים חינם באדיבות משרד המדע, מבוגר 60 ₪. הנחות לחיילים, מחזיקי כרטיס ירושלמי, נכים, גיל הזהב, כוחות הבטחון וחברי מועדון.
למידע נוסף www.mada.org.il טל': 02-6544888


חנוכה במוזיאון המדע ע''ש בלומפילד בירושלים,  צילום: אבי חיון

'בעקבות האור' - חוויית טבע מרתקת בגן הבוטני בחנוכה
תאריכים: 26-31.12.2016
במהלך חנוכה מזמין הגן הבוטני את כל המשפחה לגלות את נפלאות הטבע בצורה חווייתית ומרתקת וליהנות משלל סיורי יום ולילה, סדנאות, חידות וניווטים.
הפעילות תתקיים בכל יום בחנוכה מהשעה 10:00 עד השעה 15:00. סיורי לילה החל מהשעה 17:00
באמצעות משחק המשלב ניווט מפה, כתבי חידה וסיור מודרך מוזמנת כל המשפחה לחווייה ייחודית לצפות ולגלות כיצד הטבע והאנשים (אנחנו) מתמודדים עם הימים החשוכים ביותר בשנה. במהלך הסיור יפגשו המשתתפים את הזית האפריקאי ויגלו כיצד להפיק ממנו שמן, ישתתפו במשחק מבוך עשוי צמח 'צמרר' האפריקאי ממנו ניתן להכין פתיליות, יבקרו במערות קבורה מתקופת המכבים שנחשפו בחלקת דרום אפריקה ויהנו משלל הפתעות הממתינות להם לאורך המסלול.
לקינוח יצטרפו המשתתפים לרכבת הפרחים של הגן לסיבוב בין חלקות הגן השונות לצפות ביופיו של הגן בחורף.
הילדים יוכלו ליהנות מסדנאות חינם להכנת נרות ריחניים, כרית חימום וסדנת קטורת ריחנית (בתשלום סמלי) כמו כן ניתן לבלות בתחנות המשחקים שלאורך שביל התגליות החדש שבגן.
לטייל בגן לאור ירח - עוד במהלך חנוכה מוזמנים הגדולים והקטנים לסיורים ליליים לאור הירח בחלקות הגן. בסיור המרתק ילמדו המשתתפים על התנהגות בעלי החיים בלילה, מהם צמחי לילה, ומה הקשר בין צמחים לאור ולקינוח - תה ועוגיות.
בין השעות 17:00 - 19:00. הרשמה מראש בלבד. מותנה במספר הנרשמים.
שישי 30.12.2016 לא תתקיים פעילות בשל מרתון ירושלים ובשבת הרכבת לא פועלת.
מנויי הגן חינם, לילדי ירושלים 10 ₪ בלבד, מחיר סדנא נוספת 5 ₪ (2 חינם ואחת בתשלום)
במקרה של גשם יש להתעדכן לגבי קיום הפעילות
לפרטים נוספים: 02-6794012 www.botanic.co.il


סיורים בגן הבוטני,  צילום: ג'ודי מרכוס

סיור מוזיקלי - מוזיאון המוסיקה בירושלים
חוויה מוסיקלית לכל המשפחה - מוזיאון המוסיקה בירושלים מזמין את הקהל הרחב במהלך חג חנוכה ליהנות מסיור מוסיקה ייחודי במוזיאון: צפייה ב-260 כלי נגינה נדירים המוצגים ברחבי המוזיאון, סיור בחללי המוזיאון בלוויית מוסיקאי, התנסות בכלי מוסיקה לא שגרתיים, השתתפות במשחקים אינטראקטיבים בנושאי מוסיקה, הדלקת נרות בכל ערב בליווי שירים ופיוטי חנוכה של מגוון העדות בישראל ועוד.
בחנוכה פתוח מדי יום בין השעות 09:30-20:00, יום שישי 09:30-13:30.
יואל משה סלומון 10, נחלת שבעה ירושלים.
60 ₪ כניסה + סיור מוסיקלי.
בתיאום מראש בלבד בטלפון: 02-5406505

חנוכיות ועששיות - הרובע היהודי בירושלים
סיורים חינמיים ומחירים מיוחדים למשפחות
החברה לשיקום ופיתוח הרובע מזמינה את הקהל הרחב, ילדים והורים למגוון סיורי חנוכיות ליליים חינם או בתשלום סמלי ברחבי הרובע היהודי. הסיורים יעברו בין אתרי הרובע היהודי, תצפית על הכותל המערבי והר הבית, ויכללו הדלקת נרות עם תושבי הרובע בפתחי בתיהם. בנוסף יתקיימו בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון סיורי עששיות מרגשים על חומות העיר העתיקה. הילדים מוזמנים לפעילות חווייתית של סיור מומחז, צביעת כדים, קישוט סופגניות, וחידון בין סמטאות הרובע ומתחתיהן. סיורים חינמיים יצאו מרחבת שער יפו בימים 25-29.12.16, בשעות 16:00-18:00
סיורי חנוכיות ועששיות יתקיימו בימים 26-29.12, סיורי חנוכיות יצאו מרחבת שער יפו בין השעות 17:00-19:00, סיורי עששיות יתקיימו בגן הארכיאולוגי - מרכז דוידסון בין השעות 19:00-21:30. פעילות חוויתית לילדים בימים 26-29.12 בשעות 10:30, 12:00, 14:00. ניתן לרכוש כרטיסים מראש דרך אתר האינטרנט של החברה www.rova-yehudi.org.il , או במוקד התיירות בטלפון4987*
מחירון: סיורי חנוכיות חינם, סיורי עששיות ו'נר איש וביתו' - 60 ₪ מבוגר 30 ₪ ילד, כרטיס משפחתי כולל את כל הילדים 145 ₪.

תהלוכת לפידים, סדנאות והפתעות - קיבוץ צובה
26.12.16-1.1.2017
תיירות צובה שליד ירושלים מזמינה את הקהל הרחב, הורים וילדים, לשלל פעילויות ברוח החג: תהלוכת לפידים, סדנאות יצירה בחוות השוקולד גליתא: סביבונים וחנוכיות משוקולד, טעימות יין איכותי ביקב צובה, בראנץ מיוחד ברוח החג במלון צובה הכולל מנות חג ואי אפשר בלי הדלקת נרות וסופגניות חמות בכל ערב.


אזור הדרום

בית הדבש והדבורה - קיבוץ יד מרדכי
קיבוץ יד מרדכי מזמין את הקהל הרחב להפנינג חנוכה מיוחד בעקבות נס פך השמן והדבש. במסגרת הפעילות לומדים על תהליך הפקת שמן זית, על זניו השונים ועל טכניקות הגידול השונות, מכינים צנצנות זיתים, אותן מקבלים בסוף הפעילות. לצד הפעילויות בעקבות נס פך השמן, ייהנו המבקרים מפעילות מתוקה בבית הדבש והדבורה, שם ניתן לצפות בעבודת הדבוראי ובחיי הדבורים בכוורת, ללקק דבש טהור ולהכין נרות עשויים דונג דבורים.
שעות פעילות: 24-31.12 (מלבד יום ראשון), בין השעות 10:00-16:00
מרכז הזמנות: 08-6726559, 052-3923104

חנוכה בעין גדי - סיורים בטעם של פעם וטעם של עוד
 למי שרוצה חג חנוכה בלי סקנדל או פסטיבל אז עין גדי זהו פתרון מומלץ לאסקפיזם. מי ברגל מי בטרקטור ועגלה ומי בשניהם
כל יום במהלך החג בשעה 11:30 סיור מודרך רגלי בגן הבוטני הנמוך בעולם, אקו פארק מרכז חינוכי אקולוגי המשלב בעלי חיים ופעילויות סביבתיות ובתערוכת "טעם של פעם" מראשית ימיו של הקיבוץ ועד היום
כל יום במהלך החג בשעה 14:00 סיור מודרך בטרקטור ועגלה בגן הבוטני הנמוך בעולם, אקו פארק מרכז חינוכי אקולוגי המשלב בעלי חיים ופעילויות סביבתיות ובתערוכת "טעם של פעם" מראשית ימיו של הקיבוץ ועד היום
מיום ראשון 25.12.16 - עד יום חמישי 29.12.16
מחיר סיור רגלי- מבוגר 20 ₪. ילד (3-12) /גמלאי/ בעלי כרטיסי מטמון / סטודנט / חיל (מול הצגת כרטיס לכל מגדר) = 15 ₪.
מחיר סיור מטרוקטר- מחירים: מבוגר 35 ₪. ילד (3-12) /גמלאי/ בעלי כרטיסי מטמון / סטודנט / -25 ₪
לפרטים נוספים 08-6594726


סיורים בטעם של פעם, צילום: אבישג איילון

סבונים, סביבונים ונהנים - מרכז המבקרים 'פארן' מצפה רמון
ברובע דרכי הבשמים, בתוך נוף מדברי עוצר נשימה שוכן לו מפעל לקוסמטיקה טבעית וסבונים, המעלה אדי ניחוחות חזקים. מהי קוסמטיקה אורגנית? איך מייצרים סבון ומה אומרים הרכיבים בשמפו ? סיור מודרך במרכז המבקרים 'פארן' הוא חוויה לכל המשפחה. הילדים נהנים מסדנאות יצירה, שואלים שאלות על ניקיון ומקבלים תשובות. המבוגרים נהנים מחוויה ארומטית ומנסים קרמים ותכשירים שונים. במפעל מיוצרים יותר מ- 100 סוגי סבון ב- 3 קוים שונים, הן עבודת-יד והן בעזרת מכונות, ובנוסף עוד כ- 200 מוצרי קוסמטיקה ואיפור המבוססים על שמנים, תמציות צמחים ומינרלים מהטבע. במרכז מבקרים מסבירים על תהליכי הייצור, על המפעל, ייחודו, שיטות ייצור טבעי, היסטוריה, חומרי גלם ועוד. סיור מודרך אפשרי לקבוצה של 8 איש ומעלה, בתיאום מראש, ללא תשלום. בימי החנוכה הילדים יוכלו ליצור סביבונים מסבונים! פרטים נוספים בטלפון 08-6539333.
איך מגיעים ? מפעל 'פארן', הר ארדון 12, מצפה רמון.


סביבונים וסבונים ממפעל פארן, צילום: חיים רביה

מסע בין כוכבים בלב מכתש רמון - 'בטבע'
בהר הנגב השמיים בהירים גם בלילה. אם תסתכלו היטב, אפשר לזהות את "הדובה הגדולה", "הדובה הקטנה" וכמה כוכבים נוצצים. המדריכים של 'בטבע' הכינו סמני לייזר וכמה טלסקופים גדולים כדי שכל אחד יוכל למצוא כוכב מעניין משלו בפעילות הלילה בלב מכתש רמון. אם התמזל מזלכם, אולי תוכלו לתפוס "כוכב נופל" ולהביע משאלה! מחיר למבוגר - 70 ₪. מחיר לילד - 50 ₪.
פרטים נוספים 08-8680742 www.bateva.co.il

סיור חליבה בחוות נאות
בכל בוקר, בשעה 09:30 בדיוק, ייצא סיור מקסים לכל המשפחה לחליבת הבוקר של העיזים בחווה. במרכז המבקרים מחכות טעימות של גבינות עיזים משובחות, ריבות ויינות מחוות האזור. המקום פתוח למבקרים מהזריחה ועד השקיעה.
פרטים בטלפון 054-6864347

מתגלגלים על ההר - טיולי אופניים וסגווי מודרכים ועצמאיים
לדווש, להתגלגל ולרכב מול נופים מרהיבים, בטיולים מודרכים או עצמאיים. גיאופן הוא המרכז לרכיבה מדברית המציע השכרת אופניים, הקפצת ציוד, הדרכת מסלולים מרתקים ומאתגרים וטיולים שונים. מסלולים שונים מחכים למדוושים המנוסים וגם למשפחות: שדה צין, שביל הטרסות (דרך נחל הרועה), ושביל 'נחל עץ' העובר ברכס חלוקים ומסתיים בעץ העתיק של נחל נוקד - למדוושים מנוסים. כל מדווש מקבל קסדה, תדריך מפורט ומפה. אם לא בא לכם לדווש, אפשר לעלות על סגווי ולרכב על שפת מכתש רמון, אל גן הפסלים, לסיור יום או לקראת השקיעה.
לפרטים 08-6553350 גיאופן

גלישת חולות - אשלים
כדי לגלוש במורדותיו של הר לא חייבים להצפין לחרמון או לטוס לחו"ל ואפשר לגלוש בכל עונה, גם בקיץ! גלישת חולות הוא ענף ספורט בינלאומי ופעילות פנאי חדשה בארץ אותה הביא לארץ דרור בן אור. תחת הדרכתו, גלשני חולות שהוא מייבא (Sand Boarding) ומגלשות שהוא בונה במיוחד הופכים לכלי תחבורה לא שגרתי ומהנה לגלישה על החול. אי שם ליד צומת טללים, בן אור איתר דיונות שהחול שבהן דק מאוד, לא נדבק לגוף ולכן הוא אידיאלי לגלישה לכל המשפחה. אחרי טיפוס לא קשה מדי אל ראש הדיונה, בן אור לוקח חופן גרגירים ומסביר כיצד נוצרת דיונה, ואת ההבדלים בין החול הזה לבין החול שבחוף הים. לאורחים שהגיעו אל הפסגה צפויה הפתעה, כי מכאן יורדים בשכיבה, בישיבה או ב"חצי עמידה" - ביחד או לחוד, עם הראש קדימה או לאחור, החוויה סוחטת גם מהספקנים הכי גדולים צעקות אושר והנאה. משך הפעילות כ-90 דקות, המחיר למשפחה עד 6 אנשים - 550 ₪.
הפעילות בסופי שבוע ובימי חול בתיאום מראש,
פרטים: 053-7892251 / 054-3046054 www.drorbamidbar.co.il

סיורים אל חיות הבר ויונקי המדבר - חולות ניצנה
בחולות של ניצנה מסתתרות חיות בר ולהן מנהגים משונים. גלבוע גולן, מורה דרך, מעביר סיורים רגליים וגם סיורים ברכבי שטח להכיר את חיות הבר ואת יונקי המדבר. דרך העקבות שלהם גלבוע יאתר את מקומות המחבוא שלהם ובדרך יספר סיפורי חיות ונוודים. משך הסיור כשעתיים וחצי.
בתיאום מראש.
לפרטים 052-8039312

ליטופי אלפקות ולאמות - חוות האלפקות
האלפקות נסיכות הצמר, כשמן כן הן - צמרן מן היוקרתיים והאיכותיים ביותר בעולם. מדריכי החווה מדגימים במפעל איך הופך הצמר לחוט, והחוט לסוודר. על הנול והכישור האורחים מקבלים הדגמה חיה ואז יכולים לנסות בעצמם אריגה וטוויה מסורתית. חוץ מצמר, אפשר לצאת לסיור רכוב על אלפקה, או ללטף ולהאכיל לאמות.
מחיר הכניסה - 30 ₪ לאדם (מגיל שלוש)
פרטים נוספים בטלפון 052-8977010

טיול ג'יפים אל הסנה הבוער - הר כרכום
המסע להר כרכום, שעל גבול מצרים, הוא אחד מטיולי הג'יפים המעניינים והמרגשים ביותר בנגב. בחודש דצמבר מתקיימת תופעה נדירה ש"קשה להסביר אותה במילים, שפשוט צריך לראות אותה כדי להבין מהי" - חזיון הסנה הבוער. הר כרכום, שזוהה ע"י פרופ' עמנואל ענתי כהר סיני, מצוי מרבית ימי השנה בגבולות שטח האש של צה"ל ולכן נמצא מעבר למסלולי הטיולים השגרתיים. בדצמבר השנה נוצרת הזדמנות להגיע אל ההר שכן האזור נפתח לטיולים בסופי שבוע ובמהלך חג החנוכה. בסיורים תתאפשר הצצה נדירה למקבץ אדיר של ציורי סלע קדומים ואזכורי פולחן כמו סמל המנורה היהודי, לוחות שנה קדומים, לוחות הברית, מצבות פולחן ועוד. חלקם יכולים להיות מפוענחים גם כסימני דרך וכמפות אוצר גנוזות. אורך הטיול כ-12 שעות.
לפרטים והרשמה 054-5343797


המקדש הפליאוליתי - הר כרכום, צילום: זמיר שמר

פסטיבל צלילים במדבר בשדה בוקר
28-31 בדצמבר
פסטיבל צלילים במדבר ה-19 שב להביא את המוזיקה הישראלית האיכותית, המקורית והמגוונת לקהל בדרום הארץ. מגוון אומנים מוכרים וחדשים ייקחו חלק במופעי מחווה למלחינים ויוצרים של נכסי צאן ברזל בשירה ובמוזיקה הישראלית.
היצע המופעים מגוון ומציע זווית שונה לכל נושא. משילובי סגנונות מפתיעים, דרך מסעות מוסיקליים חובקי עולם ועד קונצרטים ותזמורות המיועדים במיוחד לילדים.
בפסטיבל, שיתקיים בקיבוץ שדה בוקר שברמת הנגב, יתקיימו מפגשים אינטימיים בין יוצרים ובין מאזינים וגם הופעות גדולות ושמחות ללא תשלום. את הניהול האומנותי מבצע גם השנה מייסד הפסטיבל, המלחין והמוזיקאי פרופ' מיכאל וולפה.
בין ההופעות הבולטות השנה: קרולינה ואנסמבל מיתר בשיתוף פעולה מיוחד לפסטיבל מארחים את נועם וזאנה, להקת החצר האחורית במפגש עם תזמורת המהפכה, מקהלת האיחוד, המקהלה הוותיקה בישראל, בשני קונצרטים מיוחדים,
קברט מערכונים של חנוך לוין בהשתתפות מוני מושונוב, דרור קרן ולילאן ברטו, שיחה והופעה של שני דורות יוצרים - פרץ ומרק אליהו, אב ובנו, על המוזיקה השורשית המתחדשת ומופע לכל המשפחה בהשתתפות אבי גרייניק ואסי ישראלוף.
בנוסף יופיעו התזמורת הקיבוצית נתניה, אנסמבל גלעד אפרת, אנסמבל תרועת מלך, תזמורת "ארמון בזמן", עופר כלף, האחיות לוז, מלבי טרופיקל, אנסמבל Vocatikva ועוד.
בכל יום יש הופעות ללא תשלום!
לפרטים 08-6564115 או באתר www.tzlilimbamidbar.co.il

פסטיבל ''מאירים את מרחבים''
לראשונה במועצה אזורית מרחבים - פסטיבל גדוש אירועים בחנוכה, לכל המשפחה - והכל בחינם! שלושה ימים של פעילויות, סדנאות, מופעים והנאה לכל המשפחה. במסגרת הפסטיבל תופיע להקת "איב אנד ליר" לבני הנוער, הזמר והיוצר עידן עמדי ויזהר כהן לאזרחים הוותיקים. במהלך החג תחל מסורת חדשה במרחבים שתיקרא "בתים מדליקים" במסגרתה יתקיימו סדנאות והרצאות ב-11 בתים ומבני ציבור במועצה.
לפרטים נוספים: www.merchavim.org.i

צריף בן-גוריון בשדה בוקר
25-31 בדצמבר
הרבה לפני עידן האינטרנט, לדוד בן-גוריון היה קשר ישיר ומיוחד עם העם - מכתבים. בחנוכה, יחזרו בצריף בן-גוריון בשדה בוקר אל המכתבים הללו, עם תערוכה מיוחדת של מכתבים ותמונות שהיו בידי הציבור, ועם משחק משימות מרתק, בו ההתכתבויות של בן-גוריון עם ילדים ונוער מהוות רמזים לפתרון. תערוכת "הזקן והעם" מביאה רגעים קטנים מחייו של בן-גוריון, המראה את האדם שמאחורי התואר המחייב - ראש הממשלה הראשון של ישראל. התערוכה תציג התכתבויות פרטיות של בן-גוריון עם הציבור, אשר עד כה היו מוכרות רק לבני משפחתם. לצד המכתבים, יוצגו בתערוכה גם שלל תמונות נדירות ומזכרות נוספות מחייו האישיים של דוד בן-גוריון.
במשחק "לילדים אני עונה ראשונה", יחזרו בצריף בן-גוריון אל שלל התכתבויותיו של בן-גוריון עם ילדים ונוער, בעזרת משחק משימות מיוחד העוקב אחר המכתבים האלה, ומציג שאלות וחידות, אשר התשובות להן חבויות במכתבים. בנוסף, יתקיים במקום קונצרט מיוחד במסגרת פסטיבל צלילים במדבר, "מבטהובן עד יוני רכטר" - תזמורת נוער מוזיקלי בישראל, בניצוחו של פרופסור מיכאל וולפה.
מחיר: 15 ₪ לילד (עד גיל 18) 20 ₪ למבוגר. כל הפעילויות כלולות במחיר הכניסה
לפרטים נוספים: www.bgh.org.il או בטלפון 08-6560469


צריף בן גוריון - צילום: חנן אפשטיין

סביבונים מסבונים, טיולים ולולאות - חנוכה בהר הנגב
המרחב המדברי של הר הנגב (מצפה רמון ורמת נגב) מושלם בדיוק בעונה הזו לטיולי יום וגם לילה בחיק הטבע, או מהסמטאות האורבניות של רובע דרכי הבשמים. המטיילים שיגיעו יוכלו ליהנות מסדנאות הכנת סביבונים מסבונים במפעל 'פארן', סיפורי לולאות ושטיחים באתנו-סנטר, קערת מרק חם בגלריית 'אתר בניה' שנבנית ונהרסת באופן מתמיד, טיול בג'יפים אל "הסנה הבוער" בהר כרכום, טיולי אופניים, סיורים מודרכים, כביש 10 שנפתח שוב לתנועת מטיילים (עד אילת) ובדרך שלו אפשר להנות מטיול אל 'בור סבחה' ואל מצפור קדש ברנע בגבולה המערבי של מדינת ישראל, תערוכה חדשה בצריף בן גוריון, הופעות פסטיבל אינטימדבר ועוד.
מידע נוסף באתר www.negevtour.co.il או בטלפון 08-8681635

חנוכה במרכז ויידור - חלון לחקלאות בערבה - חצבה
ניתן לדמות את המתיישבים בערבה ל"מכבים" - קבוצה קטנה ועיקשת שנגד כל הסיכויים הצליחה ליישב אזור שמעולם לא הייתה בו התיישבות קבע.
אז אם אתם שואלים מי הם "המשוגעים" שהתיישבו באמצע המדבר? מה גדל בתוך אין סוף החממות בערבה? איך יתכן שיש בערבה כל-כך הרבה מים...?
במרכז המבקרים החדש תוכלו להכיר את הערבה מקרוב וליהנות מחוויה עשירה וייחודית.
המרכז יציג בפניכם את הערבה על שלל גווניה: עולם של חקלאות מתקדמת לצד אתגרי הקרקע והמים במדבר, התיישבות, היסטוריה, גיאולוגיה, גידולים מרתקים וצבעוניים, חקלאות ימית ועוד...
אתם מוזמנים לסיור רב חושי, הכולל סרט תלת ממד, כניסה לחממות תצוגה עם מיטב גידולי הערבה וביקור בחלל חוויתי מסקרן, בו תוכלו להוריד גשם, להפוך לחקלאים לרגע אחד... ולהציץ לתוך חייהם של חלק ממשפחות הערבה.
אורכו של הסיור הוא כשעה, ולרשות המבקרים במקום מזנון ושירותים.
המרכז ממוקם על כביש הערבה, במו"פ תחנת "יאיר", סמוך לצומת חצבה.
תאריכים - כל ימי החג בין השעות 09:00-16:00 סיור יוצא בכל שעה עגולה
מחיר לסיור: 28 ₪ למבוגר, 22 ₪ לגימלאי, סטודנט וילד (4-12).
פרטים והרשמה - 077-5681608, 052-8666114, באתר: www.vidor-center.co.il


מרכז ויידור - חלון לחקלאות בערבה, צילום: מרכז ויידור

דבש מן המדבר - מרכז מבקרים וחנות בוטיק - עין יהב
מרכז המבקרים מכוורת פורת מזמין אתכם ליהנות ממיצג מרהיב של פסלים וצילומי ענק, כוורות דבורים שקופות בהן רוחשות עשרות אלפי דבורים נמרצות, צפייה בסרט המתאר את עולמן המופלא של הדבורים וסיור מודרך בגן הפסלים הייחודי של האמנית צ'צ'ה פורת ז"ל.
בתום הסיור והביקור, מוזמנים האורחים לחנות המכוורת ובה מוצרי בוטיק משובחים ולקינוח טעימות דבש טרי וטעים מסוגים שונים. הסיור בתאום מראש.
בנוסף, בנוסף ניתן לרכוש ערכות יצירה להכנת נרות משעוות דבורים .
בימי ראשון-חמישי, 25-29/12/16. בכל יום יתקיים סיור בשעה 11:00 - למשך שעה. בתיאום מראש.
30 ש"ח לאדם מגיל 3 ומעלה.
לפרטים נוספים: ענבל 058-5666032

סיור ביקב מואה - צופר
יקב מואה נפתח לאחרונה והוא קרוי על שם העיר הנבטית מואה הנמצאת על דרך הבשמים העתיקה ששוכנת בקרבת מושב צופר. מרכז המבקרים מעוצב בסגנון מדברי נבטי אותנטי ואתם מוזמנים לסיור מרתק וטעימות. במהלך החג יושקו היינות האדומים של בציר 2015 שיראז ומלבק.
סיור ביקב הכולל טעימת יין ופלטת גבינות וירקות מהשדה (40 ₪ לזוג).
בכל ימי החג בתיאום מראש - יהודה פרידמן 052-3666095


קניון שחורת - מטיילים בהרי אילת, צילום: דורון ניסים

פארק תמנע - מוצאים אוצרות עם רשות העתיקות
תאריכים - 22-31 בדצמבר 08:00-16:00
פארק תמנע מזמין את המטיילים בחנוכה ליהנות מביקור וסיור עצמאי לכל המשפחה, בהם - "קניון הפרצופים" - הקניון הוורוד, "הפטרייה", "הקשתות", "עמודי שלמה" והאלה חתחור.
חדש בפארק - מרכז מבקרים ובו סרטים הממחישים את הפקת הנחושת מימי מצריים העתיקה ועד היום, תצוגה מרשימה של ממצאים ארכיאולוגים שנמצאו בחפירות בפארק תמנע, צוות ריינג'רים שיסייעו לכם לבחור את המסלול המתאם לכם ובית קפה המשקף אל בקעת תמנע בצבעיה האדמדמים.
לפרטים והרשמה - 08-6316756, www.parktimna.co.il

ארכיאולוגים ליום אחד - פארק תמנע
תאריכים - 27-29/12
בשעות 10:0015:00 מוזמנים האורחים לחוויה מסתורית אל מעמקי האדמה. ארכיאולוגים סקרנים ביום וסיורים אמיצים בלילה. הצטרפו לצוות והיו ארכיאולוגים ליום אחד. בוא לחפור, לנפות, לתעד, למיין ולגלות את האוצרות החבויים.עוד בפארק - המדריכים ימתינו לכם באתרי הפארק השונים. ובשעות 10:00-16:00 - יתקיימו סדנאות לילדים ברחבת האגם .
ובשעה 18:00 - לאחר טקס הדלקת נרות חנוכה יצא סיור לילה באתרי הפארק המוארים.
המחיר לפעילות ביום - 49 ₪ לאדם (מגיל 3)
המחיר סיורי לילה - 59 ₪ לאדם (מגיל 3)
לפרטים והרשמה - 08-6316756, www.parktimna.co.il

סיורי שקיעה - פארק תמנע
26-29/10 בשעה 15:30
סיורי שקיעה מודרכים לכל המשפח יצאו מהכניסה לפארק, בהרשמה מראש
המחיר למשתתף - 59 ₪ לאדם (מגיל 3)
עוד בפארק (בתוספת תשלום) - שיט בסירות פדל באגם, ביקור ב"אוהל מועד", השכרת אופני הרים, מסעדת חאן המלך שלמה ואתר קמפינג מסודר .
לפרטים והרשמה - 08-6316756, www.parktimna.co.il


לילותמנע, צילום: ארכיון פארק תמנע - באדיבות ''תיירות ערבה''

אליפז - עפיפונים, דיונות וציפורים בחנוכה
תאריכים - 25/12-1/1
אליפז - חופש וחוויה בערבה מזמינים את אורחי הלינה הכפרית בקבץ ואת כלל המתארחים בערבה ובאילת ליהנות מפעילויות רבות במהלך חג החנוכה:
פיתות על הסאג' - ארוחת פיתות על הסאג' במתחם לובי חדרי האירוח של אליפז הכוללת ממרחים שונים - חומוס, לבנה, ירקות טריים, זיתים, וממר שוקולד.
הפעלות מתקיימת ב- 25/12 וב-29/12 בשעה 18:00
מחיר למשתתף - 35 ₪ לאדם (מגיל 3), אורחי הלינה באליפז - חינם.
דיונות ועפיפונים - סיור במכוניות פרטיות אל דיונות סמר. הצצה אל החי והצומח באמצעות זכוכית מגדלת, העפת עפיפונים בדיונות, על רקע הרי אדום וגלגולים בחול.
הפעילות מתקיימת ב-26/12 ןב-1/1 בשעה 09:30.
מחיר למשתתף - 35 ₪ לאדם (מגיל 5), אורחי הלינה באליפז - חינם.
"ציפורים רבותי, ציפורים" - סיור ברכבים פרטיים אל שמורת עברונה ובריכות המלח, הצצה לעולמן של הציפורים הנודדות דרומה ואלו שהחליטו להישאר בערבה.
הסיור מתקיים ב-27/12 בשעה 09:30
מחיר למשתתף - 35 ₪ לאדם (מגיל 5), אורחי הלינה באליפז - חינם.
חממת 5 החושים - עולם קסום של חממות וגידולי שדה בין פרדס פומלות למטע דקלים. בואו להריח, לגעת, לראות, לשמוע ולטעום מתוצרת החממות המיוחדות.
הפעילות מתקיימת ב-28/12 ןב-31/12 בשעה 09:30.
מחיר למשתתף - 29 ₪ לאדם (מגיל 5), אורחי הלינה באליפז - חינם (הנחה לתושבי אילת).
קניון שחורת - טיול רגלי אל קניון שחורת שקירותיו גרניט שחורה ומפלונים של נחל אכזב. ההליכה בחלקה על "שביל ישראל".
הסיור מתקיים ב-30/12 בשעה 09:00
מחיר למשתתף - 35 ₪ לאדם (מגיל 5), אורחי הלינה באליפז - חינם.
הדלקת נרות חנוכה - בכל ימי החג בשעה 17:30 - טקס הדלקת נרות נוכה עם סופגניות והפתעות.
ההרשמה לכל הסיורים והפעילויות מראש
מס' המקומות מוגבל
כל הסיורים יצאו ממגרש החנייה של קיבו אליפז (בכניסה מימין).
יש להגיע כ-10 דקות לפני היציאה.
לפרטים והרשמה - 08-356230, 052-3688384


חממת 5 החושים - צילום: קיבוץ אליפז - באדיבות 'תיירות ערבה'

פארק הצפרות - הפנינג הצפרות של חנוכה
תאריכים - 30-31/12 בשעות 09:30-14:00
"באנו חושך לגרש" - מדוע ציפורים זקוקות לאור?
בואו להפנינג חנוכה הגדול, הצבעוני והחגיגי ביותר בפארק הצפרות כדי לגלות את התשובה.
הדרכות מרתקות, סיורי צפרות ופעילויות מיוחדות לכל המשפחה.
הכניסה חינם
לפרטים נוספים - 050-7671290


דאה שחורת כתף משוחררת לחופשי: מרכז הצפרות אילת - באדיבות ''תיירות ערבה''
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
טבע עירוני: טיול בחיק הטבע בלב העיר ירושלים - סיור בהדרכת מסלולים להתאהב בארץ מחדש

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
טבע עירוני: טיול בחיק הטבע בלב העיר ירושלים  
   
חברת מסלולים - להתאהב בארץ מחדש, משיקה את מסלולי הסיור בירושלים ומזמינה אתכם להצטרף לטיול בטבע העירוני של ירושלים. המסלול מוביל אותנו אל ריאה ירוקה בלב העיר ההומה, והוא מלווה בצפייה בציפורים, תצפית על צבאים וביקור במנזר יפהפה מלא בציורי קיר עתיקים  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 11.11.2016

 
   

צבאים בלב ירושלים, צילום: אתר מסלולים - להתאהב בארץ מחדש

בין אינספור הבתים והבניינים שקיימים בירושלים, נשמרו כמה אזורים פתוחים ורחבי ידיים. בשטחים אלה גדלים צמחים רבים ומגוונים, והם משמשים בית לצבאים, דורבנים, וציפורים נודדות מוצאות בהם מנוחה ממעופן. 'מסלולים » להתאהב בארץ מחדש' מזמינה אתכם לסיור מודרך - טבע עירוני, חיק הטבע בלב העיר ירושלים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

מסלול הטיול בטבע העירוני של ירושלים מוביל אותנו אל ריאה ירוקה בלב העיר ההומה. בדרכנו נצפה בציפורים צבעוניות שמוצאות כאן מנוחה, נשקיף על צבאים מקסימים ונבקר במנזר יפהפה שמלא בציורי קיר עתיקים. לאורך המסלול נלך בשבילים נוחים בתוך פארקים ירוקים, ונלמד על היוזמות החברתיות שסייעו לשמור על השטחים הפתוחים.


טבע עירוני בירושלים, צילום: ערן גל אור

הסיור הינו סיור חד כיווני ובעל דרגת קושי קלה עד בינונית. הוא מתאים גם לקבוצות גדולות, קבוצות קטנות, משפחות וזוגות. אורך הסיור הוא כ-5 קילומטר, ומשך הסיור הוא כ-4 שעות, והוא עובר ברובו בשבילים סלולים, חלקם מוצלים וחלקם חשופים לשמש. בחלקים מסוימים ההליכה כוללת עליות וירידות מתונות. עם זאת, ההליכה נעשית בתוך פארקים וחלקה גם לצד כבישים ראשיים. ציוד מיוחד הנדרש לסיור: נעליים נוחות להליכה ומצלמות.


צילום: ערן גל אור

הסיור המודרך הראשון יתקיים ביום שישי, 11.11.2016, בשעה 08:45
נקודת ההתחלה היא רחוב רוטשילד בסמוך לכניסה לגן הורדים
סיום המסלול עתיד להיות בשעה 13:00 בפארק עמק הצבאים.
הסיור מודרך על ידי ערן ודוד גל-אור, הבעלים והמנהלים של מסלולים » להתאהב בארץ מחדש.
הסיור והמחירים מפורטים באתר - www.maslulim-israel.co.il
הרעיון העומד בבסיס החברה הינו חברתי וחינוכי, והיא מובילה שינוי תפיסתי בתרבות הטיולים בישראל. 'מסלולים » להתאהב בארץ מחדש' שמה לה למטרה לחשוף בפני אזרחי ישראל את יופייה הנסתר של הארץ, לחבר את כולנו לטבע הנפלא שמסביב, ולחזק את תחושת השייכות למולדת ולמדינה.
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
סוכות בסובב כינרת - פעילויות לכל המשפחה באזור הכינרת

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
סוכות בסובב כינרת  
   
הכינרת - אגם המים המתוקים היחידי במדינה, מרכזת סביבה אפשרויות לנופש, טיולים ואטרקציות. אתם מוזמנים לסיורים ללא תשלום בשביל סובב כינרת, אתר נהריים ואי השלום, שייט בכינרת, פסטיבלים, חגיגת סוכות בנמל עין גב, ביקור במרכזי מבקרים ועוד  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: חול המועד סוכות 2016

 
   

נמל עין גב צילום: אשלי פירסון

אזור עמק הירדן סובב כנרת הנו אזור תיירות, טיול ונופש מרכזי בישראל. האזור כולל את הכנרת - אגם המים המתוקים היחידי במדינה, אשר מרכז סביבו אפשרויות בלתי מוגבלות לנופש, טיולים ואטרקציות.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

ברשות הכינרת נערכים לקליטת עשרות אלפי נופשים במהלך חג הסוכות. בשל כך תוגברו צוותי ההסברה בחופים וכמו כן הוחלט על פעילות 'יצאת נקי יצאת חינם' בחג, כחלק ממאמצי רשות הכינרת ואיגוד ערים כינרת לשמירה על ניקיון חופי הכינרת ולעידוד הציבור הרחב לפעילות אקטיבית בניקיון החופים.

לקראת סוכות יופעל קו סובב כינרת שסיע בחינם נופשים מתחנת גליל סנטר לעבר חופי הכינרת ובחזרה. השאטל ייצא כל שעתיים, החל מיום שבת, 15.10 ועד לצאת החג 24.10, בין השעות 10:00-20:00 ויקיף את הכנרת פעם מצפון ופעם מדרום בכבישים 90 ו-92.


מעבדה שטה - בילוי משפחתי בכינרת: רשות הכינרת

רשות הכינרת - סיורים ללא תשלום ומעבדה שטה

בילוי משפחתי בכינרת - שייט חוויתי במעבדה השטה
בואו לראות ולהתנסות בעבודתם של חוקרי הכינרת!. ברשות הכינרת מזמינים אתכם להשתתף בשייט חוויתי במעבדה השטה של איגוד ערים כינרת, במהלך השייט תוכלו לצפות ביצורי המים הזעירים באמצעות מיקרוסקופ, לגעת בקרקעית האגם, לבחון את מבנה הדג ולצפות בשחפים וקורמורנים- מעופות האגם הבולטים. ההפלגה תצא בשעה 11:00 מנמל עין גב. יש להגיע כעשרים דקות לפני ההפלגה. מספר המקומות מוגבל, מומלץ להירשם מראש.
מתי ? 18.10
מחיר הכרטיס מסובסד ע"י רשות הכינרת והינו 35 ₪ למבוגר, 25 ₪ לילד.
סיור מודרך ללא תשלום - ג'ונגל ישראלי על שפת הכינרת
בתאריך 19.10 ניפגש בשעה 15:00 בחניון מעונות הסטודנטים של המכללה האקדמית כינרת, שם נשאיר את כלי הרכב, משם אוטובוס של רשות הכינרת ייקח אותנו (ללא תשלום) לתחילת המסלול בקיבוץ האון. נתחיל את הטיול בטיילת הפסטורלית שבין מטעי התמרים הסמוכים לקיבוץ האון, אט אט ניכנס לג'ונגל המקומי- מקטע סבך קנה לחופי הכינרת מדהים ביופיו, בשביל מוצל ומעט הרפתקני (ייתכן קצת בוץ על השביל, בהתאם למזג האוויר, אנא הגיעו מוכנים). נגיח מידי פעם אל מחוץ לסבך, לתצפיות נהדרות על הכינרת ולקראת סוף המסלול, בסמוך לקיבוץ מעגן נעלה על גבעת המכללה לתצפית מרהיבה, שם נקיים גם קומזיץ מהנה.
משך ההליכה: כשעתיים אורך המקטע: כ- 4 ק"מ.
חשוב לדעת: תתכן הליכה בבוץ, חובה- נעליים סגורות, כובע ומים.
המקטע לא מתאים לעגלות.
סיור מודרך ללא תשלום - תל בית ירח, חורשת האקליפטוס וקבר רחל
בתאריך 20.10 ניפגש בשעה 14:00 בחניית תל בית ירח - שילוט והכוונה יכווינו אתכם ממעגל התנועה של תיכון בית ירח לכיוון צפון. לאחר הסבר קצר על ההיסטוריה של בית ירח נחצה את הכביש ונצעד בשביל סובב כינרת דרומה לעבר בית המוטור והירדנית, נחלוף דרך חורשת האקליפטוס, נמשיך לעבר גן רחל ונסיים בבית הקברות של כינרת. הסיור מותאם למיטיבי לכת ואוהבי קשב, הרוצים להכיר את אזור מוצא הירדן, האתרים ההיסטוריים, אתרי ציונות ומורשת שחוברים יחד למסע מרתק לאורך התקופות.
משר ההליכה: כ- 4 שעות. אורך המסלול: כ- 4 ק"מ.
חשוב לדעת: המסלול מתאים מגיל 10 ומעלה.
חובה- כובע, מים ונעלים סגורות.

רשות הכינרת - למידע נוסף
דף הפייסבוק "זורמים לכינרת"
להרשמה- כוכבית כינרת מכל טלפון נייד - 55477* www.kineret.org.il


סבך קנים בשביל סובב כנרת, צילום: רשות הכינרת

סוכה אינדיאנית ב"אינדי פארק"- אתר השייט והאטרקציות
באתר השייט והאטרקציות "אינדי פארק", הממוקם במפגש תעלות הירדן, האזור העמוק של תעלות המים הרחבות בתוואי הירדן, מזמינים ליהנות מסוכות של אקשן ומים, מגוון אפשרויות שייט ואטרקציות לכל המשפחה, סוכה אינדיאנית, סדנאות יצירה ברוח החג והפתעות נוספות.
כמו כן מידי יום במהלך החג יתקיימו באתר פעילויות יצירה בסדנאות מבית 'אצטרובלים'- יצירה מחומרים ממוחזרים ומחומרים מהטבע.
בין אפשרויות השייט המגוונות המתאימות לכל הגילאים: שייט קאנו אינדיאני ייחודי, סירות פדלים, קיאקים, סאפ יחיד וסאפ קבוצתי . מלבד פעילות הספורט הימי, באתר הקימו לאחרונה מגלשת מים לתוך הנחל וכן מספר אטרקציות של משחקים בתוך המים- כדורסל, כדוריד, חץ וקשת וכדומה.
האתר פתוח כל ימות השבוע, בין השעות 09:00-17:00.
מחירים: 99 ₪ לילד עד גיל 18, 79 ₪ למבוגר.
ילדים עד גיל שנתיים חינם.
לפרטים והזמנות- אינדי פארק- 04-8434444, www.indipark.co.il
גם בפייסבוק וב- waze - "אינדי פארק"


פעילויות יצירה באינדי פארק, צילום: רונן טופלברג

חוגגים סוכות בנמל עין גב
מבצע - ארוחה ושייט חופים שייט דייג, סיורכבת, יצירה בעץ, מופעים תחת כיפת השמיים, יוגה מול הכנרת סוכה לאושפיזין במסעדת הדגים, בין התאריכים 16-24.10.
"סיורכבת" מרתק- ברכבת זעירה העובר בנקודות חשובות בהוויה הקיבוצית. משך סיור כחצי שעה. ביום א', 16.10 בשעות 12:30 ו- 14:30, בשאר ימי הפעילות מהשעה 12:00 ועד 16:00בכל שעה עגולה. מחיר לאדם: 20 ₪ (תשלום מגיל 3 ומעלה).
הפלגת שייט דייג - על גבי ספינה של חברת "שייט כנרת" מהמזח בנמל קיבוץ עין גב אל שדה הדייג בכנרת. צופים בדייגים בפעולה ומקבלים הסבר. בימים שלישי-שישי, 18-21.10, בשעה 10:00, ביום ראשון 23.10 בשעה 10:00. מחיר: 30 ₪ לילד (מגיל 3-12), 35 ₪ למבוגר.
מבצע: ארוחה ושייט חופים בנמל עין גב- כל סועד המזמין מנה עיקרית ייהנה משייט חופים חינם. השובר ניתן במסעדה וכולל גם ילד שהזמין מנת ילדים. משך ההפלגה 30 דקות.
תקף להפלגות בימים: שלישי, רביעי, חמישי, שישי וראשון- 18-21.10, 23.10- בשעות 14:00 ו- 16:00. מחיר שייט בלבד: 25 ₪ למפליג. שייט חופים נוסף: 17.10, 22.10, 24.10 הפלגה של 45 דקות בכנרת. מחיר: 25 ₪ לילד(מגיל 3-12), 30 ₪ למבוגר.
במסגרת אירועי לילה לבן של מועצה אזורית עמק הירדן, יתקיימו פעילויות ללא תשלום, סמוך למסעדת הדגים בנמל עין גב, תחת כיפת השמיים:
רביעי, 19.10:
18:00- מופע שקיעה של דן דן ויאן- משירי נעמי שמר והביטלס
20:00- הפלגה בכנרת מנמל עין גב. משך ההפלגה 45 דקות
21:00- מופע להקת החוג- הרכב פאנק-אתנו-ג'אז- מופע אינסטרומטלי
חמישי, 20.10- 7:00 בבוקר - יוגה אל מול הכנרת ברחבת נמל עין גב. מומלץ להצטייד במזרן יוגה.
אטרקציות נוספות: מסעדת הדגים עם מנות דגים מגוונות ומרעננות, "בית הפרי"- שייקים על בסיס פירות, קפה ומאפים, חנות המתנות, גלריית אמנות, ספורט ימי. מרכז מבקרים olea eesence ועוד.
למידע והזמנות תיירות עין גב -04-6659800, www.eingev.co.il


דייגי עין גב בכינרת, צילום: תקשורות-יעל שביט

טיולי סוסים וטומקארים - מרום גולן
בתיירות מרום גולן, מזמינים לטיולי סוסים וטומקארים ולמסעדת הבוקרים, מסעדת בשרים כשרה
תאריכים 16-24.10.
טיולי סוסים במרחבי הגולן. הילדים הקטנים יכולים ליהנות מרכיבה מודרכת על סוס בשטח החווה (המאנז') בליווי אחד ההורים. הסוסים מאולפים ונוחים לרכיבה ומתאימים גם לרוכבים מנוסים ולמתחילים.
יש לתאם את שעת הטיול מראש. מחיר לטיול של שעה ורבע: 180 שקלים לאדם.
רכיבה של כ-10 דקות בשטח החווה (המנאז') בליווי אחד ההורים. הרכיבה מתאימה לגילאי 3 עד 10. מחיר: 38 שקלים לילד.
טיולי טומקארים רחבים ובטיחותיים המתאימים לכל המשפחה. הילדים יכולים לשבת לצד ההורים חגורים עם קסדות ולטיול יכולים להצטרף גם התינוקות, על ידי חיבור כיסא התינוק.
מחיר לטומקאר זוגי- 365 ₪, מחיר לטומקאר לארבעה אנשים 490 ₪. משך הטיול בין שעה לשעה ורבע.
ניתן לקבל 20% הנחה דרך קופונים באתר האינטרנט קופונופש
לפרטים והזמנות- טיולי סוסים וטומקארים- 04-6960483. תיירות מרום גולן www.meromgolantourism.co.il


טיולי סוסים בגולן, צילום: יתיירות מרום גולן

עושים סוכות בתחנת הרכבת האחרונה לפני דמשק
תחנת הרכבת ההיסטורית בצמח פתוחה לקהל הרחב
התחנה שוחזרה שופצה והפכה להיות אתר חי המספר את סיפור התחנה ואת סיפורה המיוחד של רכבת העמק –ניתן לראות את מבני התחנה המקוריים ששופצו ולהיות במרכז מבקרים ייחודי.
במהלך חגי תשרי הכניסה למתחם הרכבת בתאום מראש ובתשלום
חול המועד סוכות 18-20/10בין בשעות 10:00-13:00
סיורים מודרכים בשעות : 10:00 ו 12:00
לתיאום סיור ( משפחות, בודדים, קבוצות ) – 04-6653786/656

סוד קסם היין - מרכז המבקרים של יקב בוטיק "בזלת הגולן"
סוכה כשרה למהדרין
ביקב בוטיק "בזלת הגולן", מזמינים בחוה"מ סוכות נופשים, מטיילים ואוהבי יין, לביקור במרכז המבקרים ולחוויה המשלבת בין סיפור האהבה למתנת הטבע הייחודית לבין אנשי היקב, אל מול נוף הכנרת. הביקור ביקב כולל צפייה בסרטון, הסבר על היינות, טעימות יין ממבחר יינות היקב בליווי כיבוד קל, תהליך ייצור היין ועוד.
בחנות היקב ניתן לרכוש מיינות היקב ושאר תוצרת הגולן.
מחיר: ביקור + טעימה - 25 ₪ לאדם.
שעות פתיחת מרכז המבקרים בחוה"מ סוכות:
ימים שלישי עד חמישי (18-20.10) - 9:00-17:00
יום שישי (21.10) - 9:00-15:00
ערב חג, חג ושבת (16-17.10, 22-24.10) - סגור
יש לתאם הגעה מראש.
למידע ופרטים - 04-6965010, 052-8691292, www.bazelet-hagolan.com


סוד קסם היין במרכז המבקרים, צילום: יקב בזלת הגולן

'מפגש הדייגים' בנמל עין גב
מופע ג'אז - בנמל עין-גב, מזמינים בחוה"מ סוכות, לסוכהג'אז ב'מפגש הדייגים' של הדייג מנחם לב, עם הופעות מול השקיעה של הרכבי ג'אז בסוכה כשרה, בימים שלישי-חמישי 18-20.10, החל מהשעה 18:00. כניסה חופשית.
בחול המועד יוגשו לאורחים מטעמי דגים טריים מהכינרת, צ'יפס ועוד (בתשלום).
דייגים ליום אחד - לאורך חוה"מ סוכות, ניתן ליהנות מחוויה ייחודית בכינרת, דייגים ליום אחד, עם מנחם לב, הדייג וצוותו המנוסה בסירת דייגים אמיתית בפעולה. בתום הדייג חוזרים אל המזח ופורקים את שלל הדגים.
מחיר לדייגים ליום אחד (דייג על סירת הדייגים)- 200 ₪ לאדם.
הפלגה בשעות הבוקר. בתאום מראש בלבד. עד 7 איש בסירה. משך הדייג- מינימום 5 שעות.
מפגש הדייגים, החדש והכשר, בנמל עין-גב, בניהולו של הקפטן מנחם לב, משלב את אהבתם הגדולה של הדייגים, לכינרת, לחקלאות ולאהבת הארץ. המקום מעוצב בעץ מלא, בר משקאות גדול, כסאות ושולחנות מעץ חלקם בתוך המבנה וחלקם על דק העץ ממש על שפת הכינרת.
לפרטים נוספים- טל ציון- 054-5658009

אתר נהריים ואי השלום
במפגש הנהרות, בסמוך לקיבוץ אשדות יעקב, נמצאים אתר המשלב טבע ונוף עם מורשת והיסטוריה: 'פארק נהריים - אשדות יעקב'  ובו סיפורו של מפעל החשמל הראשון בארץ ישראל שהוקם ע"י פנחס רוטנברג 'הזקן מנהריים', וכן אתר ההנצחה לזכר שבע הבנות מבית שמש אשר נרצחו בפיגוע לפני כעשרים שנה.
אתר נהריים באשדות יעקב יוצא במבצע לקראת החגים הקרובים: ביקור ב'אי השלום' שנפתח לסיורים – "לירדן בלי ויזה"וב'שביל הסכרים' החדש שנחנך לאחרונה (הסיור בשביל ללא עלות)!
בחוה"מ סוכות סיורים ליליים ב'שביל הסכרים', כולל הדרכה מקומית
יש לתאם את הסיורים מראש, בטלפון האתר: 04-6709143
ניתן להגיע ולטייל במקום כולל בשביל הסכרים ( לא כולל הדרכה) ללא תיאום
בשעות הפעילות – 8:00-17:00
פרטים נוספים באתר – www.ashdot-naharayim.co.il


מפעל החשמל של פנחס רוטנברג, צילום: באדיבות פארק נהריים - אשדות יעקב

פסטיבל יצירה ולילה לבן בעמק הירדן
לראשונה בעמק הירדן פסטיבל יצירה & לילה לבן בעמק הירדן סובב כנרת
הפסטיבל יתקיים בתאריכים 19-20.10.16 (רביעי חמישי) חול המועד סוכות
הפעילות תתקיים במספר מתחמים בו זמנית – הופעות , יצירה לילדים , מסיבת פיג'מות ,
סיורים מודרכים ועוד הפתעות
לפרטים: www.betgabriel.co.il

לילה לטיני לבן – תיירות נוף גינוסר
בתאריך 19.10 חגיגה של בשרים שתיה קצב אהבה
23:00- פותחים מסיבה לטינית עם השדרן קיקה סמואל ובר אלכוהול פתוח
24:00 – דוכני אוכל ובשרים אסדו דרום אמריקאים – קרנבל וסדנת ריקודים לטיניים וריקודי חוף עם להקת לאטין פרוג'קט
4:00 – מופע זריחה של פאבלו רוזנברג ולהקתו מארח את איטלו גונזלס מצ'ילה
חוף הים פתוח מהשעה 6:00 בבוקר עם קפה ומאפה
לרכישת כרטיסים – 04-6700315 ובאתר – www.eventer.co.il/latinwhitenight

פסטיבל חם קר – חמת גדר
אפשריות לינה ומגוון אטרקציות לכל המשפחה
פרטים נוספים באתר : www.hamat-gader.com
טלפון – 6393*

תמר כנרת – מבקרים אצלנו בבית
תמר כנרת מזמינים אתכם להנות מסיורים ללא תשלום וטעימות במרכז המבקרים וחנות המפעל,
בחול המועד סוכות – ימים שלישי, רביעי, חמישי, שישי. (18-21.10)
הסיורים יצאו פעמיים ביום ממרכז המבקרים בשעות 11:00 ו – 14:00.
הסיורים יכללו את "שיבת התמר, "בעקבות משוררות" ו"במעלה הגבעה"
לפרטים ויצירת קשר: שלומית 050-5599717
או בפייסבוק "תמר כנרת"

חוגגים בסוכה - במוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי
פעילויות מגוונות בסוכה: מפגש סיפור, סדנאות יצירה, בניית קמרה אובסקורה ועוד, בימים שלישי-חמישי, 18-20 באוקטובר. סוכה במקום.
יום שלישי, 18.10, בשעה 17:00- סיפור וסדנת יצירה- 'אבא עושה בושות', מאת: מאיר שלו.
הסיפור בהנחיית מיכאל גמליאל, שחקן תיאטרון מראה. לאחר הקראת הסיפור תתקיים סדנת יצירה.
מתאים לילדים בגילאי 3 ומעלה. מחיר כרטיס: 20 שקלים.
יום שלישי, 18.10- סדנת צילום אישי על גבי נייר מיוחד המקושט על ידי הילדים.
יום רביעי, 19.10- מציאות הפוכה- בניית 'קמרה אובסקורה'- מצלמה עם חריר לצפייה בתמונות- מציגה מציאות הפוכה.
יום חמישי, 20.10- סדנת פוטוגרמות- יצירת מיני סוכה בחדר חושך (בכל שעה עגולה) - חזרה אל ראשית הצילום ופיתוח תמונה בחדר חושך.
עוד במוזאון: אגף אינטראקטיבי- צילומדע, חוויות וידע על פעולת המצלמה, העין, האור והצבע, לצד התפתחות היסטורית-טכנולוגית של הצילום. תערוכה חדשה- 'מוזיקת רקע', תצלומים מארכיון התזמורת הפילהרמונית הישראלית.
לאורך ימי חול המועד, יוכל הילדים ליהנות מסדנאות יצירה, בין השעות 9:00-15:00
שעות פתיחת המוזאון: ימים ב'+ ד'+ ה'- 8:00-16:00, שבת- 10:00-16:00
בימי שלישי בין השעות - 8:00-19:00
לפרטים: המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי - 04-6816702, www.omuseums.org.il


המוזיאון הפתוח בתפן, צילום: רחל לזר

חגיגות 'פסטיבל הדבש'
מועצת הדבש ממשיכה בחגיגות "פסטיבל הדבש" במכוורות ברחבי הארץ שיתקיימו עד 29 באוקטובר, עם שלל פעילויות מרתקות להכרת עולם הדבורה והדבש. בפסטיבל ייהנו המבקרים ממפגש עם דבוראים, צפייה בדבורים ובמלכת הדבורים בכוורת זכוכית, ביקור במכון רדיית דבש, סרטון על חיי הדבורים, סדנאות יצירה, טעימות ממגוון סוגי דבש, אפיית עוגות דבש ועוד. כחלק מהפסטיבל נפתחה תחרות צילומים מתוקה, במסגרתה כל משפחה שתבקר באחת מהמכוורות בארץ, תתעד את הפעילות בצילום משפחתי והצילום המתוק ביותר יזכה בפרס.
לפרטים על הפסטיבל ותחרות הצילום - www.israel.agrisupportonline.com


פסטיבל הדבש במכוורת דן בגליל העליון, צילום: מועצת הדבש
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
תעלומת גן החיות - לאן נעלמה העזנייה - סוכות 2016 בגן החיות התנ"כי בירושלים

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
תעלומת גן החיות - לאן נעלמה העזנייה  
   
סיפור בלשי מרתק נחשף בסוכות בגן החיות התנ''כי בירושלים. המבקרים יעקבו אחר כתב חידה מסתורי ויצאו למסע מותח ודרמטי בעקבות הביצים האחרונות של העזנייה הארצישראלית. חוויה בלתי נשכחת וידע חשוב על שימור הדורסים בארץ והשבתם אל הטבע. בנוסף, האכלות מודרכות, סדנאות מיוחדות ועוד  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: חול המועד סוכות 2016

 
   

לאן נעלמה העזנייה ? סוכות בגן החיות התנ''כי בירושלים, צילום: יעל לורנצי

בגן החיות התנ"כי בירושלים מזמינים את המבקרים בסוכות לקחת חלק במסע בלשי מרתק, העולה בקנה אחד גם עם המטרה העיקרית של גן החיות – שמירה על הטבע והסביבה. עבודת הבילוש בגן כוללת משחקי חשיבה, משימות והפעלות אקטיביות, סצנות תיאטרליות משעשעות והכל תוך כדי סיור ברחבי הגן במסלולים שיתוכננו מראש.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

במהלך הביקור בגן החיות, המשתתפים מקבלים כתב חידה, שמטרתו לסייע למצוא את הביצים האחרונות של העזנייה הארצישראלית, אשר הוחבאו על מנת לשמור על ביטחונן. כתב החידה יוביל את המבקרים למסע ברחבי הגן, בו הם נדרשים למלא משימות, לאסוף רמזים ולהשתתף בהפעלות שינסו להוביל אותם להצלת העזנייה והחזרתה אל הטבע.

המבקרים יצללו לתוך עולם של הרפתקאות, מתח ודרמה במסע להצלה והשבה אל הטבע של העזנייה הארצישראלית. בעיקר אחרי שיגלו שהם לא היחידים בעקבות הביצים...

הקהל המשתתף בפעילות נסחף לתוך הסיפור, פוגש לאורך המסלול את הדמויות המרכזיות בעלילה והופך, ללא ידיעתו לגיבור הראשי בסיפור, עד לפתרון המפתיע של התעלומה.

סיפור ההרפתקה והמסרים של כתב החידה סובבים סביב הכחדת בעלי חיים בעידן המודרני וסביב תפקידו המרכזי של גן החיות התנכי בשימור זנים שנמצאים בסכנת הכחדה בארץ ישראל. תוך כדי המסע, האורחים ילמדו על בעלי חיים שחיו בישראל ונכחדו, על בעלי חיים שנמצאים כיום בסכנת הכחדה ועל פרויקטים לשימור, רבייה והשבה של בעלי חיים מהשבי אל הטבע.

הפעילות תתקיים בתאריכים 19,20,22,24 באוקטובר 2016
בין השעות 10:00-15:00

בנוסף, יתקיימו סדנאות זוחלים מרתקות, המלוות לטאות, נחשים ושלל זוחלים אחרים, בתאריכים 18, 19, 20, 25 באוקטובר בשעה 16:30 באמפיתאטרון של גן הפסלים.

במשך כל ימי החג יהיה ניתן גם ליהנות מרצף של האכלות מודרכות, מפגשים מודרכים עם בעלי חיים ידידותיים ועוד.

לפרטים נוספים ויצירת קשר:2-6750111 0 www.jerusalemzoo.org.il
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
סוכות במפרץ הים הקסום של פלמחים - מוזיאון פלמחים לארכיאולוגיה ואקולוגיה ימית

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
סוכות במפרץ הים הקסום של פלמחים  
   
חוף חולי, מפרץ מרהיב, עתיקות, פעילויות וסוכה מול הים. מוזיאון פלמחים לארכיאולוגיה ואקולוגיה ימית מזמין אתכם למגוון פעילויות - הדרכה על בעלי החיים המתגוררים בחוף הים הסלעי, הדרכה חווייתית במוזיאון, צילום בעקבות ארבעת המינים, היכרות עם חומרי היצירה של הטבע ויצירה בסוכה  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 18-21.10.2016

 
   

תלמידים בפעילות בחוף פלמחים, צילום: רותם רפאלי

מוזיאון פלמחים לארכיאולוגיה ואקולוגיה ימית 'בית מרים' מזמין את הציבור הרחב בחול המועד סוכות, אל מפרץ הים הקסום בפלמחים, להיכרות חווייתית עם סמלי חג הסוכות ולמגוון פעילויות לכל הגילאים - על החוף, במדשאות ובמוזיאון. בימי הפעילות ניתן יהיה ליהנות משוק דוכנים של אמנים מקומיים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

בפעילות מספר תחנות:
תחנה 1: "סוכה מול הים"- הפעלה מודרכת על בעלי החיים שבחוף הים הסלעי.
תחנה 2: "ושמחת בחגך והיית אך שמח"- מתחם ג'ימבורי ומתנפחים על הדשא.
תחנה 3: "ארבעת המינים"- פעילות צילום, "פוטותרפיה" בעקבות 4 המינים.
תחנה 4: "חג האסיף"- הדרכה חווייתית לכל המשפחה במוזיאון העתיקות על אחד מסמלי חג האסיף- התוצרת החקלאית בתקופות קדומות.
תחנה 5: "אושפיזין בסוכה"- הכרות עם חומרי היצירה של הטבע ויצירה בסוכה.

תאריכים : 18-21/10/16 ימים ג' - ו', חול המועד סוכות
בין השעות 10:00-16:00
החוף יהיה פתוח לקהל הרחב למשך כל ימי הפעילות

מחיר כרטיס לכל הפעילויות החל מגיל שנתיים- 55 ₪
הנחה מיוחדת תינתן לחברי הסתדרות / ארגון המורים בהצגת תעודה
במקום קיוסק לממכר ארטיקים, שתיה חמה וקרה.
אין צורך להירשם מראש


פפעילות פוטותרפיה - הדרכה בעקבות החי והצומח בחוף הים של פלמחים, צילום: רותם רפאלי

מוזיאון פלמחים לארכיאולוגיה ואקולוגיה ימית 'בית מרים' שוכן בקיבוץ פלמחים, על מצוק המשקיף אל נוף מרהיב של דיונות חול וחוף הים הסלעי. ראשיתו בגילוי ממצאים ארכיאולוגיים תוך חפירות להכשרת שטח היישוב וממצאים שנמשו מן הים על ידי חברי הקיבוץ שעסקו בדייג בשנים הראשונות של פלמחים.

במהלך השנים נוספו ממצאים מחפירות שונות באזור, מערוצו התחתון של נחל שורק ועד נמלה העתיק של יבנה- ים. האוסף צמח בהדרגה, תוך יצירת קשר אמיץ עם רשות העתיקות, ארכיאולוגים ואנשי אקדמיה. תחילה רוכז האוסף בחדרון, אחר כך בצריף, ומשהתרבו הממצאים הקים קיבוץ פלמחים בשנת 1969 את המבנה בו שוכן המוזיאון כיום.

שפע הממצאים שופך אור על התיישבות של אוכלוסיות שונות באזור למן תקופת האבן ועד לימינו. הקירבה לנחל שורק, לדרך הים, לאדמה פורייה ושפע הדגה היוו מקור מחיה ותנאים נוחים להתיישבות האדם במקום. על גבעות הכורכר הסמוכות נחצבו מערות למגורים ולקבורה ובהן שרדו ממצאים מרתקים המוצגים במוזיאון.

אגף "הים ומלואו" מציג ממצאים מן הים ומתל יבנה- ים הסמוך ועוסק באקולוגיה ימית ובמעורבות האדם בסביבת הים והחוף.

בשל ייחודה של הסביבה ניתן לשלב בביקור במוזיאון סיורים לאתרים ארכיאולוגיים סמוכים.

המוזיאון נגיש למוגבלים בתנועה: חניה צמודה, תנועה חופשית לכסאות גלגלים, אפשרות מישוש חלק מהמוצגים למוגבלי ראיה ושירותי נכים.
לפרטים נוספים: 050-7500579 http://www.betmiriam.co.il
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
מעיין לכל יום – 365 פלגי מים, מעיינות ובריכות - הוצאת מסלולים - להתאהב בארץ מחדש

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
מעיין לכל יום – 365 פלגי מים, מעיינות ובריכות  
   
'מסלולים » להתאהב בארץ מחדש' מציגה סדרת ספרי טיולים חדשה 'מעיין לכל יום – 365 פלגי מים, מעיינות ובריכות'. סדרת הספרים מציגה את ארץ ישראל באור שונה ואחר - ארץ בה פורצים המים במעיינות, זורמים בנחלים וממלאים בריכות בכל אזור ובכל מקום. לכל מי שאוהב לטייל, ומעוניין להתאהב בארץ מחדש..  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים:

 
   

בריכת המגלשה, צילום: ערן גל אורם

מאז ומעולם שיחקו מקורות המים תפקיד מרכזי בהיסטוריה בת אלפי השנים של ארץ ישראל. סיפורי המקרא מלאים בתיאורים על מקורות המים בארץ כנען – הגר מצאה באר מים במדבר, אברהם ואבימלך מלך גרר כרתו ברית שנגעה לחפירת בארות מים, ואילו חזקיהו המלך חצב ניקבת מים בתוככי האדמה, מתחת לעיר ירושלים.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

מסלול טיול עם מים מרענן בעת מזג אוויר חם מהווה אטרקציה הן לילדים והן מבוגרים. כשאנו רוצים לצאת לטיול או לבילוי בחיק הטבע, אנו מחפשים מסלול בו אפשר לרחוץ במים. סדרת "מעיין לכל יום – 365 פלגי מים, מעיינות ובריכות", מציגה את ארץ ישראל באור שונה ואחר - ארץ בה פורצים המים במעיינות, זורמים בנחלים וממלאים בריכות בכל אזור ובכל מקום.

הוצאת 'מסלולים » להתאהב בארץ מחדש' בבעלות דוד וערן גל-אור, אב ובנו, מציעה את סדרת ספרי הטיולים 'מעיין לכל יום – 365 פלגי מים, מעיינות ובריכות'. הסדרה לוקחת אותנו אל 365 מקורות מים טבעיים הקיימים בארץ ישראל - אחד עבור כל יום מימות השנה, בעיקר לעונת הסתיו המתקרבת, ומיוחדת כולה למקורות המים של ישראל.

ערן ודוד גל-אור יצאו למפות את מקורות המים הטבעיים בארץ ישראל. במהלך השנה האחרונה טיילו  בכל פלגי המים, המעיינות והבריכות, וחשפו בארות ובורות עתיקים, מאגרי מים מתקופות שונות, נחלים, נהרות ופלגי מים זורמים, מפלי מים אדירים, מעיינות מפכים, בריכות טבעיות וכאלו שנבנו ביד אדם, אגמים ציוריים – גלויים ונחבאים, גבי מים המתמלאים ממי הגשמים, ואתרים בהם ניתן לצפות בשיטפונות בזמן התרחשותם. יחד עם סדרה זו, הם מזמינים אתכם לטייל במעיין לכל יום, ולהתאהב בארץ מחדש.

בסדרה ניתן למצוא 365 תיאורים ציורים של מקורות מים, 365 מפות המציגות את אפשרויות ההגעה לכל מסלול- ברכב, ברכב שטח באופניים וברגל, ו-365 הסברים ונתונים מדויקים אודות כל מקור מים: גודל הבריכה ועומק המים, מתי מומלץ לבקר במקום, למי מתאים הבילוי – למשפחות, לקבוצות גדולות וקטנות, לזוגות ולחובבי מעיינות מושבעים, ולאיזו מטרה – לבילוי ארוך או קצר, לטבילה במים או כחלק מטיול באזור. כמו כן, מצורפות תמונות הממחישות את המקורות המים וסביבתן.

בנוסף, בסדרת הספרים ניתן למצוא מסגרות הרחבה והעשרה אודות מקורות המים, האזור בו הם מצויים, סיפורים מעניינים שהתרחשו בהם או בסביבתם, הקשורים בתנ"ך, היסטוריה, גיאוגרפיה, ארכיאולוגיה, מורשת קרב ועוד.


הסדרה מעיין לכל יום, צילום: יוני רייף

הסדרה מתאימה לכל אחד ואחת: למשפחות המחפשות פינות חמד לפיקניק; לקבוצות המעוניינות במסלולי הליכה שבסופם בריכה מרעננת לרחצה ; לזוגות המבקשים מקומות שקטים להתבודד בהם; לחובבי מעיינות מושבעים שתרים אחר כל מקור מים לטבילה; ולכל מי שאוהב לטייל, ומעוניין להתאהב בארץ מחדש.

סדרת "מעיין לכל יום – 365 פלגי מים, מעיינות ובריכות" מחולקת לשלושה כרכים: 122 מקורות מים בחלקה הצפוני העליון של הארץ, 122 מקורות מים בחלקה הצפוני התחתון והמרכזי, ו-121 מקורות מים בהרי יהודה ובדרום הארץ.

מחיר לסדרה בת 3 ספרים: 298 ₪.
מחיר לספר בודד: 112 ₪.

ניתן להשיג: בחנויות הספרים, בחנויות הטיולים ברחבי הארץ, באתר הבית שכתובתו: www.maslulim-israel.co.il ובאפליקציית מסלולים » להתאהב בארץ מחדש.

"מסלולים  » להתאהב בארץ מחדש", חברת טיילות והוצאה לאור. הרעיון העומד בבסיס החברה הינו חברתי וחינוכי, והיא מובילה שינוי תפיסתי בתרבות הטיולים בישראל. החברה שמה לה למטרה לחשוף בפני אזרחי ישראל את יופייה הנסתר של הארץ, לחבר את כולנו לטבע הנפלא שמסביב, ולחזק את תחושת השייכות למולדת ולמדינה.
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
סוכות 2016 בחבל מודיעין - אירועים לכל המשפחה בחול המועד סוכות

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
סוכות 2016 בחבל מודיעין  
   
עמותת תיירות חבל מודיעין מציעה בחול המועד סוכות שפע של הרפתקאות ופעילויות לכל המשפחה. ביקור בחוות חקלאיות, חגיגות מסיק הראשון של שמן הזית, ניווט ביער בן שמן, ירידים כפריים, סדנאות ועוד  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: חול המועד סוכות 2016

 
   

כפר חשמונאי, צילום: זוהר ברעם

חג הסוכות הוא הזדמנות נהדרת לצאת אל הטבע, לטייל, ליהנות מקרני שמש אחרונות וממגוון פעילויות באתרי חבל מודיעין, המרחב הכפרי של מרכז הארץ. עמותת תיירות חבל מודיעין מציעה בחול המועד סוכות, שפע הרפתקאות לכל המשפחה.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

בין שלל הפעילויות יתקיימו בפארק נאות קדומים חוגגים עם תערוכת סוכות מרשימה וסיורים לכל המשפחה ובמבוא מודיעים יתקיים היריד הכפרי הצבעוני השנתי, המשמר את מסורת הרב קרליבך בשילוב חניכת המוזיאון החדש ביישוב.

בנוסף, במשק איציק שרק לאחרונה נחנך יתקיים מסיק בכורה, ובחוות גלעד ייערכו הפנינג, חגיגות מסיק וסדנא לכבישת זיתים. פעילות מסיק, פינת חי ויצירת שמן בבית בד בחוות הזיתים אלאדין, מפגש עם קופים מכל העולם במרכז חינוך והצלה פארק הקופים, הפנינג ענק לכל המשפחה בבית האיכר בכפר הנוער בן שמן, סדנא ליצירת בובות עץ מקסימות עם סבא מוטי, חץ וקשת, כתיבה בקולמוסים ועוד לצד הסבר על מקור החג בכפר חשמונאי, היכרות עם מגוון חיות בחוות ילדי הטבע, פעילות ניווט לכל המשפחה ביער בן שמן וטעימת יינות מודרכת בליווי גבינות ביקב נטוף.

מבלים ויוצרים I כפר החשמונאי I שילת
מדוע משאירים רווחים בין ענפי גג הסוכה? למה בסוכות מגיעים שבעת האושפיזין לסוכה? מהם סודם של ארבעת המינים? למה מנענעים לולב? כל התשובות בפעילות מיוחדת לחג הסוכות הכוללת הרצאה קצרה על המיסטיקה היהודית החבויה בסודות הסוכה ואיתור מקור החג במקורות. זאת, לצד שפע פעילויות יצירה: הכנת נרות שמן מחימר, יצירה בפסיפסים, כתיבה בקולמוסים בעברית עתיקה, מטווח בחץ וקשת, הדגמת טביעת מטבעות חשמונאיות והאכלת העיזים והתרנגולות בפינת החי. אפשר גם להשתתף במסיק זיתים מעצי הכפר החשמונאי וכבישת זיתים בצנצנת (שאותה מביאים מהבית). כל אלו בנוסף לפעילויות הרגילות הקיימות בכפר כמו הפעלת בית הבד העתיק על ידי הילדים לריסוק פריכת הזיתים וקבלת מעט שמן זית מהם בתהליך היצור. וסיור בכפרים המשוחזרים כפר חשמונאי, הכפר של נוח, נווה המדבר והאזור הרומי.
מתי? חוה"מ סוכות 16-23/10/16
עלות: 35₪ למשתתף מגיל 3.5 ומעלה.
לפרטים נוספים: זוהר: 054-4480463

תחייתו של שוק הסוכות – סוכות בפארק נאות קדומים
בפארק נאות קדומים מחזירים לחיים בחול המועד סוכות כפר קדום, הידוע בשוק הסוכות המפורסם שלו. מגוון סוכות שונות ומשונות ימתינו למבקרים, בין הסוכות ניתן לראות סוכה שטה הממוקמת על סירה, סוכה זעירה, סוכת ענק בגובה של מעל 10 מטרים, סוכה שממוקמת על גג סוכה אחרת, ואפילו סוכה על גב גמל. בין הסוכות, יוקם שוק תוסס, בו מציגים שלל בעלי מלאכה את תצורתם ותהליך עבודתם. השוק יסחף את האורחים בחזרה אל ימי קדם, עם תלבושות, מראות וריחות אופייניים לתקופה.
בדרך אל השוק עוברים במגוון תחנות מרתקות כמו גורן האחים, בורג ארכימדס, הבור היבוסי ועוד. בכל תחנה לומדים על מתקנים חקלאיים קדומים, ואף מתנסים בהפעלתם. בנוסף, במהלך ימי חול המועד תתקיים ההצגה "תבלין הקסם" וכן, מופעים מוסיקליים ופינת יצירה מחומרים טבעיים וממוחזרים.
מתי? חוה"מ סוכות ימים ג'-ה' 18-20/10 בין השעות 9:00-17:00 (כניסה אחרונה ב-15:00)
עלות: 40 ₪ למשתתף מגיל 3
לפרטים נוספים: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il


שוק סוכות בנאות קדומים, צילום: זהבית דבש

הבובות של סבא מוטי - להוציא חיוך מעץ
לסבא מוטי סדנת אומן בה הוא הופך בולי וגזרי עץ לבובות ומתקני שעשועים מלאי קסם השופעים הומור רב ופרטים. בחג הפסח סבא מוטי פותח את שערי הסדנא שלו ומזמין לטיול בעולם קסום אפוף שבבי עץ וניחוח נסורת לתצוגת בובות מרהיבה ומיוחדת במינה ולצידה אפשרות להשתתף בסדנאות לבניית בובת עץ אישית.
לסבא מוטי סדנת אומן וגלריה ובהן הוא הופך בולי וגזרי עץ לבובות ומתקני שעשועים מלאי קסם ושופעים בהומור ופרטים. בתצוגה אפשר לראות בובות המורכבות מעשרות חלקים שהחיבור המיוחד ביניהם מאפשר גמישות רבה לכל בובה. בובות שעושות פעילות ספורטיבית, בובות שרוקדות בלט, בובות על חבל, בובות עץ של דמויות אדם וחיות, בובות זעירות המשולבות במתקנים של גני שעשועים ולונה פארק ועוד.
בסדנת היצירה שנמשכת כשעה ומתקיימת במקום בונים בליוויו של סבא מוטי בובה בהתאמה אישית שנשארת למזכרת למשתתפים בפעילות.
עלות: 55₪ משך הסדנה כשעה. הכניסה למתחם חופשית.
מתי? 18-20/10 בין השעות 10.00-16.00 מספר המקומות מוגבל לכן יש צורך להירשם מראש.
לפרטים נוספים: 050-6688680
הגעה: waze - הבובות של סבא מוטי.

מרכז הצלה וחינוך פארק הקופים I יער בן שמן
עמותה המשקמת קופים במצוקה מציעה מסע מרתק בעולמם הקופים. טיול בפארק וצפייה בקופים, מתקני ספורט אתגרי, כפר אפריקאי אותנטי, הבית של טרזן ועוד...במהלך סוכות יתקיים מפגש עם קופים מכל העולם, וניתן ליהנות מג'ימבורי ענק, ספורט אתגרי לילדים והרבה מאוד טבע, לצד סדנאות יצירה והפתעות נוספות שיתקיימו ברחבי הפארק.
מתי? א-ה ,שבת – 10:00-16:00 יום ו, 10:00-14:00 אפשר לשהות במקום שעתיים לאחר הסגירה.
עלות: 48 ₪ לאדם. הנחה באתר עמותת תיירות חבל מודיעין.
לפרטים נוספים: 08-9285888 / www.park.monkeypark.co.il

היריד הכפרי ה-18 I מבוא מודיעים
היריד הכפרי במבוא מודיעים יתקיים במתכונת חגיגית וגדולה במיוחד, בסימן 40 שנה להקמת המושב. ביריד יתקיימו הופעות להקות מוזיקה יהודית מקוריות לצד דוכנים של אמני הישוב הייחודי המשמר את מסורת הרב קרליבך ז"ל. במתחם הילדים - מסיבה וסדנאות סוחפות של מוזיקה, תיפוף וריקוד, הצגות המבוססות על סיפורי הרב שלמה קרליבך, להטוטנות, יצירות עם חומרי מיחזור ועוד.. מוזיאון ובית מורשת יחנך במיוחד לרגל חגיגת 40 שנה למושב ובו יוצגו סרטים, פריטים, תמונות וכתבות המספרים את סיפורו של הישוב ועוד שפע פעילויות חגיגיות.
מתי? יום רביעי, 19/10/2016 בין השעות 12:00-21:00.
עלות: 50 ₪ למבוגר, 25 ₪ לילד
לפרטים נוספים: 052-3240789

פעילות ניווט למשפחות I יער בן שמן
פעילות ניווט חווייתית וסוחפת המתאימה לכל גיל. מטיילים ומנווטים בשבילי יער בן שמן עם מפה שמקבלים ומחפשים בה לבד את הדרך, הפעילות מגבשת ומהנה. היום מתחיל בהתכנסות, בה מקבלים הדרכה על יסודות הניווט ויוצאים לדרך, אפשר לנווט לבד או עם חברים. אחרי שכולם מוצאים את דרכם לנקודת ההתכנסות נהנים מפינת יצירה וארוחת צהריים משותפת ואפילו מקבלים תעודות על הניווט. אין צורך בידע מוקדם בניווט.
מתי? 18/10 (יום ג') ו- 20/10 (יום ה'). התכנסות החל משעה 09:30, הפעילות נמשכת עד לשעות הצהריים.
לפרטים נוספים: עמי 052-3516818


ניווט ביער בן שמן, צילום: טל סיון-ציפורין

חוות ילדי הטבע I בני עטרות
לאלו המחפשים להתרחק קצת מחיי היומיום הסוערים לטובת שלוות המושב, המקום הוא חוות ילדי הטבע. שם ניתן ליהנות ממגוון אטרקציות ופעילויות חווייתיות במתחם אחד. בחווה אפשר ללטף ולהפגש עם מכרסמים, עופות, תוכים, יונקים, חרקים, טורפים, דו חיים וזוחלים, לאפות פיתות בטאבון, ליהנות מפינת יצירה ענפה הכוללת דפי צביעה, ציור על קנבס ויצירה בגבס, אותם אפשר לקחת הביתה למזכרת. במקום פינת ישיבה מסודרת ומוצלת ובה עמדת שתייה חמה וקרה וארטיקים.
מתי? א-שבת מ 10:00 עד השעה 18:00.
עלות: 25₪ לילד, 15₪ למבוגר.
לפרטים נוספים: 050-6889709

חגיגות המסיק הראשון I משק איציק I מושב בן שמן
בלב כרם זיתים במושב בן שמן, פועל משק איציק שהוקם לאחרונה. בסוכות יתקיים מסיק הבכורה של החווה ובמסגרת הפעילות המשפחתית מבקרים באוהל אברהם אבינו, טועמים תה וקפה שהוכנו על גחלים, מלטפים בפינת החי את בלעם החמור וחבריו ובפינת המיחזור עוסקים בקיימות ומכינים עציצים, מוסקים זיתים וכובשים אותם בצנצנות.
מתי? יום חמישי, 20/10/16
עלות:20₪ למשתתף, עד 80₪ למשפחה.
לפרטים נוספים: Davidizik73@gmail.com

חגיגות המסיק בחוות גלעד החקלאית I גינתון
החווה החקלאית אקולוגית שבמושב גינתון (סמוך ליער בן שמן) מציעה לכבוד חג סוכות פעילות ייחודית לכל המשפחה – חגיגות המסיק.
"חגיגות המסיק" הן הפנינג משפחות קטן וחגיגי המתקיים מידי שנה בחווה, בהפנינג יוכלו המבקרים להשתתף במסיק הזיתים המסורתי ובסדנא לכבישת זיתים בסופה כל ילד מקבל צנצנת זיתים שהכין הביתה.
בנוסף הילדים יחוו את תהליך הפקת שמן הזית כמו בימי קדם ובמקום תפעל נגריה ופינת יצירה לילדים.
המבקרים הצעירים יוכלו לאפות פיתות על המדורה, ולטייל באזור טבעי וירוק.
ניתן לערוך במקום פיקניק עם אוכל מהבית
החגיגה תתקיים בתאריכים:ה- 15 ,17-20 ,22 ,24 ,לאוקטובר בין השעות: 10:00-15:00 כאשר כל שעה עגולה יוצא סיור מודרך (הסיור הראשון ב-10:00 והאחרון ב-14:00) מחיר לילד 40 ₪, למבוגר 20 ₪ (התשלום במזומן בלבד).
לפרטים נוספים 055-8821202 אליק , 08-9206193 ט"ל בחווה
הפעילות מתקיימת בשטח פתוח, יש להצטייד בכובע, מים ונעליים סגורות.


חגיגות המסיק בחוות גלעד, צילום: יח''צ חוות גלעד

פעילות בסימן זיתים I חוות הזיתים אלאדין I כפר רות
הביקור בחווה כולל מסיק זיתים בכרם, הפקת שמן זית בבית הבד וטעימות ישר מהמכונה. הילדים ימסקו בעצמם את הזיתים ויכינו צנצנת זיתים כבושים אותה ממנה יוכלו ליהנות בבית. בנוסף, המשפחות ילמדו על הטווסים ותרנגולות החופש ויאכילו אותם, יקטפו וילמדו על צמחי מרפא, יכינו תה צמחים, יטחנו גרעיני חיטה לקמח, יכינו את תבלין הזעתר מצמח האזוב ולסיום יכינו את הפיתה וכמובן, גם אותה יאכלו. לרשות המשפחות אוהל מצונן רחב ידיים עם מזרנים וכריות, מדשאה גדולה ומוצלת וכמובן סוכה.
מתי? הפעילות תתקיים במהלך כל חופשת סוכות, משך הסיור כשעה וחצי (יש לתאם מראש).
מחיר: 35₪ למשתתף
לפרטים נוספים: אורנה -054-3141822 I עזאם- 054-3141824

סוכות בחבל מודיעין
חול המועד סוכות 2016
לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים בהנחה: www.thm.org.il
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
תחייתו של שוק הסוכות - פארק נאות קדומים - פעילויות לכל המשפחה חול המועד סוכות 2016

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
תחייתו של שוק הסוכות - פארק נאות קדומים  
   
הכפר הקדום בפארק נאות קדומים מתעורר לחיים לכבוד סוכות עם שוק עתיק בעל מראות וניחוחות מימי קדם. תערוכה מיוחדת במינה עם סוכת ענק, סוכה על עץ, סוכה שטה על סירה ועוד, בעלי מלאכה מהכפר שידגימו את שיטות העבודה של התקופה הקדומה, הפעלות, פינות יצירה טבעיות ועוד  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: חול המועד סוכות 2016

 
   

שוק סוכות בנאות קדומים, צילום: זהבית דבש

לכבוד חג סוכות, בפארק נאות קדומים קם בימים אלו לתחיה שוק הסוכות המפורסם, בו מציגים בעלי מלאכה את תוצרתם המרשימה בשלל סוכות שונות ומשונות.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

כל דוכני השוק ממוקמים לצד מגוון סוכות, אשר נבנו על פי תיאורים מהמשנה, המסבירים על סוכות כשרות ושאינן כשרות. בין הסוכות ניתן לראות סוכה שטה הממוקמת על סירה, סוכה זעירה, סוכת ענק בגובה של מעל 10 מטרים, סוכה שממוקמת על גג סוכה אחרת, ואפילו סוכה על גב גמל.

המראות והריחות המשכרים של השוק העתיק יסחפו אחורה בזמן, הישר אל ימי קדם. כשיכנסו האורחים בשערי השוק יקבלו אותם הסוחרים בקריאות שמחה ויציעו להם לבחון את מוצריהם ולהתארח בסוכותיהם. במהלך השיטוט בשוק יוכלו המבקרים להתרשם מדוכני תבלינים, שמני זית, נרות עתיקים, כלי מלאכה קדומים, צמר ועוד.

בתוך הסוכות, יוכלו המבקרים לצפות במלאכת היצירה המרשימה של קולעת הסלים, או להתרשם מן הכדים שיצרה הקדרית, ועל מנת לחוות עד הסוף את אווירת השוק הקדום, בדוכן התלבושת יוכלו הילדים גם להתלבש בתלבושות אותנטיות, ולהצטלם למזכרת.

אחת לשעה תחל נגינה סוערת של להקת השוק אשר תכניס מעט מוסיקה מקפיצה ושמחה להמולת השוק, ותסחף אחריה את המבקרים למרכז השוק שם יתקיים מופע מוסיקלי מרתק, המספר דרך הצלילים על יופיים של החיים.

בנוסף, בבימת החורש תתקיים ההצגה "תבלין הקסם" - הצגה משעשעת המבוססת על סיפורם של רבי יהודה הנשיא ואשתו, הקיסר הרומאי ותבלין 'מסתורי' שהקיסר היה נחוש לגלות מה הוא.


שוק סוכות בנאות קדומים, צילום: זהבית דבש

גם הדרך אל השוק תהיה רצופת חוויות, כאשר המבקרים יוכלו לבחור אחת מבין שתי דרכים המרכזיות אליו.

הדרך הקצרה והרגועה (1 ק"מ) תוביל במהרה אל השוק ותעבור בדרך ב"גורן האחים" שם יספר החקלאי מדוע חג האסיף הוא החג השמח ביותר עבור החקלאים, ולאחר מכן ב"בורג ארכימדס", בו ידגים האחראי על הפעלת המתקן כיצד הוא מתפעל את אמת המים על מנת להשקות את פרדס האתרוגים ולאחר מכן המטיילים יוכלו גם להפעיל בעצמם את הגלגל ולהזרים מים אל הפרדס הוותיק.

הדרך הארוכה יותר (2 ק"מ) תעבור גם היא בגורן האחים, וכן ב"בור היבוסי" בו יספרו על בור המים ממנו שותים הצועדים בדרך, ויוכלו לדלות מים ולבקש שנת גשמים מבורכת. התחנה האחרונה לפני השוק בדרך זו היא "סוכת ארבעת המינים" בה יציג בעל הסוכה את ארבעת המינים ויספר את הסיפור המרתק על הדרך המיוחדת בה הם "נבחרו" ועל סמליותם.

לצד השוק ממוקם אזור היצירה והמנוחה עם מתחם הקטנטנים (ג'ימבורי) ופינת יצירה מקסימה מחומרים שהטבע מספק ומחומרים ממוחזרים. עוד באותו האזור יוכלו המבקרים לרכב על סוסי פוני (בתוספת תשלום).

אורחים אשר ירצו להמשיך וליהנות מנופיו המרהיבים של הפארק יוכלו לעלות על ה"תיורית" (רכבת הפארק) ו/או לשכור אופניים ולצאת לטיול רכוב (בתוספת תשלום).

סוכות בפארק נאות קדומים
חול המועד סוכות ימים ג'-ה' 18-20 לאוקטובר, טז'-יח' בתשרי
בין השעות 9:00-17:00 (כניסה אחרונה ב-15:00)
עלות: 40 ₪ למשתתף מגיל 3
פרטים ומידע נוסף: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
סוכות ברמת נגב ומצפה רמון - חול המועד תשע''ז - חול המועד סוכות 2016

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
סוכות ברמת נגב ומצפה רמון - חול המועד תשע''ז  
   
ביקור בחוות האלפקות או קטיף עצמי וחליבת עיזים בחוות חקלאיות בלב המדבר, סיור בין פירות הצבר, סדנאות חול צבעוני או הכנת נייר מצמחי המדבר, גלישת חולות, טיסה בכדור פורח, סנפלינג, ג'יפים, גולף קשתות, מסע בין כוכבים, טיולים והופעות  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: חול המועד סוכות 2016

 
   

קטיף עצמי בתות ברנע, צילום: רוני רונן

בדיוק עכשיו, בסוף העונה החמה, אזור הר הנגב הופך להיות נעים במיוחד - האקלים היבש וגובהו של האזור הופכים אותו לקייצי אך לא לוהט בשעות היום, וקריר בלילה.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

תיירות הר הנגב מזמינה אתכם להצטרף לנופש אתגרי, לטיול אופניים או סגווי על שפת מכתש רמון עם גיאופן, לגלישת חולות על דיונות ענק, להשתלשל מטה עם סנפלינג במכתש רמון או לטוס מעל כל היופי הזה בכדור פורח, להכין נייר מצמחים ותבלינים או לתפוס רגע ריחני ונעים במפעל פארן שבו אוספים את כל הטוב שבטבע למוצרי טיפוח אורגניים.

נופש בהר הנגב לא חייב להיות אתגרי, יש הרבה טבע מסביב שרק מחכה שיגלו אותו: הלאמות בחוות האלפקות אוהבות לאכול מכף ידם של המבקרים, ובחוות הסמוכות אפשר לצפות בחליבת העיזים או להצטרף לטעימות ונשנושים של גבינות משובחות. בחוות כרמי הר הנגב יערכו סיורים בבית הבד ובמתחם 'חץ וקשת' מכינים סדנאות חול צבעוני וגולף קשתות. שדות הקקטוס של צברי אורלי פורחים בכתום, אדום וצהוב, ובחממות של קדש ברנע גדלים תותים ורודים שמחכים לקטיף.

ברובע דרכי הבשמים שבמצפה רמון נפתחות כל הגלריות והמרחבים לסדנאות יצירה לכל המשפחה - בהאנגר של אנט מכינים יצירות שלוקחים הביתה ובחוות משכית בונים בבוץ. תערוכות מרתקות מלאות עבודות פרי יצירתם של אמנים מוכשרים כבר מוצגות לראווה ב'אתנו-סנטר', 'תוצרת מצפה', 'הדסער' או ב'אתר בניה', וכשהערב רד הנגב נהיה קריר וזו הזדמנות נהדרת להופעה במועדון הג'אז מצפה רמון או פשוט לצאת החוצה, לשכב על הגב מתחת לכוכבים ולקבל הדרכה על הדובה הגדולה, הכוכבים הקטנים ועל שאר גרמי שמיים.

סיור בין פירות הצבר - מרכז המבקרים בחוות 'צברי אורלי'
מה טעים יותר, צבר כתום או צבר אדום? משדות הקקטוסים של אורלי יוצאים פירות הצבר לכל רחבי המדינה, וגם לחו"ל. כאן מגדלים המון קקטוסים, סברסים ועליהם גדלים פירות צבעוניים, קוצניים וגם.. מתוקים. במקום מציעים סיור מודרך ב'רכבת הצבר', טיפוס על רכב הקטיף הממוכן, ביקור בבית האריזה שבו ממיינים את הפירות השווים ומורידים את הקוצים, מסבירים מהיכן הגיע הפרי שהפך להיות מזוהה עם הישראלים ומסיימים בטעימות של סברסים קרים. הילדים יוכלו להנות מפינות יצירה בענפי צבר מיובשים, פינת ליטוף ופינת חי. ביקור במקום כרוך בעלות של 10 ₪ לילד, מגיל שנתיים. קבוצות שיגיעו למקום יוכלו גם להנות מארוחת קקטוס - ריבות, שקשוקה ירוקה על כפות צבר, סלט פירות, משקה צבר ועוד.
הסיורים מתקיימים בשעה 09:00-16:00 ובשעה 14:00. מותנה במינימום משתתפים.
פרטים בטלפון 058-4707070 או באתר www.ocf.co.il


נסיעה ברכבת בחוות הצברים, צילום: חוות צברי אורלי

סבונים ונהנים - מרכז המבקרים 'פארן' לקוסמטיקה אורגנית, מצפה רמון
ברובע דרכי הבשמים, בתוך נוף מדברי עוצר נשימה שוכן לו מפעל לקוסמטיקה טבעית וסבונים, המעלה אדי ניחוחות חזקים. מהי קוסמטיקה אורגנית ? איך מייצרים סבון ? ומה אומרים הרכיבים בשמפו ? סיור מודרך במרכז המבקרים 'פארן' הוא חוויה לכל המשפחה. הילדים נהנים מסדנאות יצירה, שואלים שאלות על ניקיון ומקבלים תשובות. המבוגרים נהנים מחוויה ארומטית ומנסים קרמים ותכשירים שונים. במפעל מיוצרים יותר מ- 100 סוגי סבון ב- 3 קוים שונים, הן עבודת-יד והן בעזרת מכונות, ובנוסף עוד כ- 200 מוצרי קוסמטיקה ואיפור המבוססים על שמנים, תמציות צמחים ומינרלים מהטבע. במרכז מבקרים מסבירים על תהליכי הייצור, על המפעל, ייחודו, שיטות ייצור טבעי, היסטוריה, חומרי גלם ועוד.
סיור מודרך אפשרי לקבוצה של 8 איש ומעלה, בתיאום מראש, ללא תשלום.
פרטים נוספים בטלפון 08-6539333.
איך מגיעים ? מפעל 'פארן', הר ארדון 12, מצפה רמון


מכינים סבונים במפעל פארן, צילום: חיים רוויה

סיורים בין שבעת המינים ועוד - חוות שירת המדבר, באר מילכה
מה שתו אבות אבותינו בחליטת הבוקר שלהם ואיזה ירק מעניין נכנס לסלט? חווה אקולוגית ייחודית נפתחה לאחרונה בין נופי הדיונות של מערב הנגב, סמוך למושב באר מילכה. כאן יוצאים סיורים להיכרות עם מעל 70 מיני צמחים, תבלינים ועשבי מרפא מהמסורת הארוכה של צמחי ארץ ישראל, ביקור בבוסתן פרי עשיר, היכרות עם עצי הארגן ממרוקו ומגוון צמחי תועלת מכל העולם. הסיור מציג את עקרון ה'קיימות' בחווה ואת אופן הגידול האורגני של הפירות והצמחים שמדיפים את ריחם למרחקים. חוויה ריחנית. במקום אפשר לרכוש תערובות עשבים לחליטות ומוצרי קוסמטיקה טבעית ואורגנית המיוצרת במקום. הסיורים ייצאו בשעות 10:00-18:00 בעלות של 30 ₪ לאדם.
פרטים נוספים בטלפון 052-7021650 או באתר www.shirathamidbar.co.il


חוות שירת המדבר בבאר מילכה צילום: חוות שירת המדבר

מסע בין כוכבים בלב מכתש רמון - 'בטבע'
בהר הנגב השמיים בהירים גם בלילה. אם תסתכלו היטב, אפשר לזהות את הדובה הגדולה, הדובה הקטנה, וכמה כוכבים נוצצים. המדריכים של 'בטבע' הכינו סמני לייזר וכמה טלסקופים גדולים כדי שכל אחד יוכל למצוא כוכב בפעילות הלילה בלב מכתש רמון. אם התמזל מזלכם, אולי תוכלו לתפוס "כוכב נופל" ולהביע משאלה! מחיר למבוגר - 70 ₪. מחיר לילד - 50 ₪. פרטים נוספים בטלפון 08-8680742 או באתר www.bateva.co.il

סיור חליבה בחוות נאות
בכל בוקר, בשעה 09:30 בדיוק, ייצא סיור מקסים לכל המשפחה לחליבת הבוקר של העיזים בחווה.
במרכז המבקרים מחכות טעימות של גבינות עיזים משובחות, ריבות ויינות מחוות האזור. המקום פתוח למבקרים מהזריחה ועד השקיעה.
פרטים בטלפון 054-6864347


טעימת גבינות בחוות נאות, צילום: אלי פרכטר

נייר מן המדבר - סדנאות הכנת נייר עם שירה
בקדש ברנע מחוברים לאדמה ולפירותיה. רבים אינם יודעים אך בישראל צומח שיח פלא ממנו הכינו נייר עוד בימי קדם! 'מתנן שעיר' הוא שיח ירוק שגובהו כאדם, עם ענפים חזקים ועלים זעירים. שירה סלפטר, אמנית תושבת קדש ברנע, פותחת סדנאות להכנת נייר ייחודי ומקורית בשיטה המסורתית בהן מקלפים, מבשלים, כותבים ומייבשים את סיבי שיח המתנן בשילובים שונים עם צמחי ופרחי מדבר, שורשים ותבלינים וביחד יוצרים נייר ארומטי מדהים! הסדנאות מתקיימות בחמישי עד שבת, בתאריכים 20-22 לאוקטובר בשעה 11:00. עלות למשתתף - 40 ₪. ילדים מתחת לגיל 4 ללא תשלום. מומלץ לתאם הגעה בטלפון 050-8775490.

רוכבים ומטפסים ליד המצרים - רולינג ואופני ניצנה
בין עמקים וגבעות ממש על גבול מצרים מחכים מסלולי רכיבה נהדרים לכל המשפחה. ברולינג ובאופני ניצנה משכירים אופניים, קסדות ואת כל ציוד העזר שצריך כדי לרכב ולהכיר באופן עצמאי את פסל השלום, תל ניצנה הארכיאולוגי וחמוקי ניצנה. בתיאום מראש.
לפרטים נוספים 054-7366306 רולינג או 050-3654551 אופני ניצנה

טסים בכדור פורח מעל מכתש רמון ושדה בוקר - Over Israel
הר הנגב הוא גן עדן לטיסה בכדור פורח - נופים מדבריים דרמטיים ורכסים זהובים. טיסה בכדור פורח היא הזדמנות נדירה לחשוף את סודות המדבר: הכדור מתרומם יחד עם השמש, וביחד הם צובעים את השמיים ואת ההרים בוורוד-כתום מהפנט. אזורי הטיסה משתרעים בין שדה בוקר לאשלים, ובמכתש רמון, על שלל צבעיו ונופיו המרהיבים. מהמרומים נשקיף על הרים וגבעות, עמקים ומרחבים אין קץ ותוך כדי טיסה אפשר להבחין בעופות דורסים כמו נשרים ורחמים, דואים לצדנו. מתחת מטיילים היעלים, ואם נמר אחד טועה איחר ללכת לישון, אולי תזכו לראותו. החוויה כולה אורכת כ-3 שעות וניתן לערוך אותה בשעות הבוקר המוקדמות, לקראת הזריחה. האורחים יזכו לצפות בניפוח הכדור, להנות משתיה חמה ועוגיות, טיסה של שעה, שלוק שמפניה ובסיום, תעודת השתתפות למזכרת. הטיסות יתקיימו בתאריכים 16,19 ו22 באוקטובר.
פרטים נוספים באתר www.overisrael.co.il


כדורים פורחים מעל המדבר, צילום: אדי ישראל

האוהל הבדואי חושף את סודותיו - פרחאן, כפר אריכא (הכפר הנסתר)
תושבי כפר אריכא הידוע גם בשם 'הכפר הנסתר' פותחים אל דלתות בתי התושבים לארוחת צהריים והיכרות אמיתית בעברית עם המארחים. על ארוחה צמחונית (מנסף - אורז וירקות), סלטים, טחינה, פיתות ועוד האורחים ישמעו סיפורים על אורחות החיים המסורתיות, על החיים בכפר בדואי בימינו לעומת ימי קדם ואנקדוטות משעשעות מחיי הכפר הקטן.
פרטים נוספים בטלפון 054-9083573


הכפר הנסתר, צילום: אלי פרכטר

טיולי גמלים עם בן המדבר או עם חאן השיירות
בזמן שקיעה או זריחה, לבד או עם כל המשפחה, ברגל ובפרסה, הכי כיף לצאת לטיול מדברי על ה-ספינה של המדבר - הגמל. בסוכות יהיה אפשר להצטרף לטיול גמלים עם עאדל אלוולידי, בן המדבר תצפית מדהימה אל נוף המכתש לאורך כל שעות היום, בעלות של 40-60 ₪ בלבד, לטיול של חצי שעה. חאן השיירות טיול ייחודי שעאדל מציע נקרא 'יום נוודים' - יום טיול מלא עם היכרות עם צמחי המדבר, אורחות החיים הבדואיים, היכרות עם המנהגים העתיקים שנעלמו וגם עם אלה שהשתמרו. חאן השיירות מציע טיולי גמלים בבוקר ובצהריים, כל שעה עגולה במסלול מעגלי העובר על הנתיב הקדום של דרך הבשמים הנבטית ולאורך שוליו העליונים של נחל חווארים משם ניתן לצפות על כל בקעת צין ושדה בוקר, בעלות של 45-50 ₪. מומלץ לתאם מראש.
פרטים נוספים בטלפון 054-4609027 עאדל או 08-6535777 חאן השיירות.


טיולי גמלים עם בן המדבר, צילום: נורית עגור

מתגלגלים על ההר - טיולי אופניים וסגווי מודרכים ועצמאיים
לדווש, להתגלגל ולרכב מול נופים מרהיבים, בטיולים מודרכים או עצמאיים. גיאופן הוא המרכז לרכיבה מדברית המציע השכרת אופניים, הקפצת ציוד, הדרכת מסלולים מרתקים ומאתגרים וטיולים שונים. מסלולים שונים מחכים למדוושים המנוסים וגם למשפחות: שדה צין, שביל הטרסות (דרך נחל הרועה), ושביל 'נחל עץ' העובר ברכס חלוקים ומסתיים בעץ העתיק של נחל נוקד - למדוושים מנוסים. כל מדווש מקבל קסדה, תדריך מפורט ומפה. אם לא בא לכם לדווש, אפשר לעלות על סגווי ולרכב על שפת מכתש רמון, אל גן הפסלים, לסיור יום או לקראת השקיעה.
לפרטים 08-6553350 גיאופן

גלישת חולות - אשלים
כדי לגלוש במורדותיו של הר לא חייבים להצפין לחרמון או לטוס לחו"ל ואפשר לגלוש בכל עונה, גם בקיץ! גלישת חולות הוא ענף ספורט בינלאומי ופעילות פנאי חדשה בארץ אותה הביא לארץ דרור בן אור. תחת הדרכתו, גלשני חולות שהוא מייבא (Sand Boarding) ומגלשות שהוא בונה במיוחד הופכים לכלי תחבורה לא שגרתי על החול המתאים - גלשני גלישת חולות. אי שם ליד צומת טללים, בן אור איתר דיונות שהחול שבהן דק מאוד, לא נדבק לגוף ולכן הוא אידיאלי לגלישה לכל המשפחה. אחרי טיפוס לא קשה מדי אל ראש הדיונה, בן אור לוקח חופן גרגירים ומסביר כיצד נוצרת דיונה, ואת ההבדלים בין החול הזה לבין החול שבחוף הים. לאורחים שהגיעו אל הפסגה צפויה הפתעה, כי מכאן יורדים בשכיבה, בישיבה או ב"חצי עמידה" - ביחד או לחוד, עם הראש קדימה או לאחור, החוויה סוחטת גם מהספקנים הכי גדולים צעקות אושר והנאה. משך הפעילות כ-90 דקות, המחיר למשפחה עד 6 אנשים - 550 ₪.
הפעילות בסופי שבוע ובימי חול בתיאום מראש
פרטים בטלפון 053-7892251 או 054-3046054 ובאתר www.drorbamidbar.co.il


גלישת חולות באשלים, צילום: דרור בן אור

פרטים מלאים ניתן למצוא באתר www.negevtour.co.il או בטלפון 08-8681635
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
בית הבד של הגולן - מסע מרתק בעקבות הזית - מרכז המבקרים בקצרין

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
בית הבד של הגולן - מסע מרתק בעקבות הזית  
   
מרכז המבקרים 'בית הבד של הגולן' - מפעל אקולוגי לייצור שמן זית, מזמין אתכם להצטרף למסע מרתק בדרכו של הזית - מן העץ, דרך האבן והמכונה, אל הצלחת וגם אל המעבדה לטיפוח העור  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: אוקטובר - דצמבר 2016

 
   

מרכז המבקרים בית הבד של הגולן. צילום:  סמדר טלמון

לרגל עונת מסיק הזיתים, בית הבד של הגולן פותח את שעריו לציבור הרחב ומזמין אתכם להצטרף למסע מרתק בדרכו של הזית... מן העץ, דרך האבן והמכונה, אל הצלחת וגם אל המעבדה לטיפוח העור.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

בית הבד של הגולן הינו מפעל אקולוגי הממוקם בקצרין במבנה בזיליקה קלאסי, עשוי אבן בזלת מקומית ומשתלב בנוף הירוק של רמת הגולן. החלל הגדול, כמו לקוח מסיפורי אבירים, אוצר בתוכו פעילויות המחברות בין העבר הרחוק לטכנולוגיה עתידנית המשתמשת בזית על כל מרכיביו.


מרכז המבקרים בית הבד של הגולן. צילום:  סמדר טלמון

מרכזי המבקרים, העיקרי בקצרין והנוספים בנמל עין גב ובתל-אביב, מספרים ומדגימים בטעימה והתנסות את תהליך הפקת שמן הזית כתית מעולה מן השיטות הקדומות ועד למכונות החדישות, את סוגי שמן הזית המיוחדים למקום ואת סדרת מוצרי הטיפול והטיפוח האישי Olea essence.

הסיור מתחיל בשיחת פתיחה והדרכה קצרה על 'סיפור הבראשית' של בית הבד של הגולן. המבקרים מתרשמים ממכונות השמן העתיקות ועוברים אל חדר הקולנוע לצפייה בסרט חווייתי המתמקד בייחודיות 'בית הבד של הגולן' ותרומתו לסביבה ולאדם. לאחר הרקע ההיסטורי, עוברים להתנסות מעשית בסבון הזיתים הגרגירי (פילינג) המיוצר מזיתים מרוסקים ויכולים לחוש את המרקם הייחודי וסגולותיו.  הסיור ממשיך לתוך


מוצרי טיפוח טבעיים, חגיגת עונת המסיק ברמת הגולן. צילום:  סמדר טלמון

המפעל ולמעבדות הפיתוח והייצור בהם בודקים את שמן הזית ברציפות כל השנה ומייצרים את כל מגוון מוצרי הטיפוח הטבעיים הידועים בעולם כfrom the sea of galilee" "Olea essence.  כ- 60 מוצרים שונים פותחו ויוצרו במעבדות בית הבד של הגולן. והם מחולקים לשלוש סדרות: סדרה טיפולית, סדרת אנטי אייגינג וסדרת הטואלטיקה. מעבדות בית הבד הצליחו בתהליך ייחודי (בפטנט רשום), להביא לידי ביטוי את כל חלקי הזית, השמן, מי הזית ובשר הזית בשילוב עם שמנים ארומאטיים צמחיים תוך הקפדה על שימוש בחומרים טבעיים בלבד ללא חומרי שימור ותוספים.


טעימות שמן זית במרכז המבקרים בית הבד של הגולן. צילום:  סמדר טלמון

הסיור עובר מהמעבדה דרך המפעל אל דלפקי הטעימה וההתנסות שם אפשר ליהנות מטעימות שמני הזית, וממגוון מוצרי הטיפוח הטבעיים מכל הסדרות של Olea Essence שלאחריהם ניתן לרכוש את המוצרים לשימוש אישי.

משך הסיור: 30-60 דקות עפ"י הרכב הקבוצה (ילדים או מבוגרים).
מחיר כניסה: 14 ₪
שעות פתיחה: ימים א'-ה' (כולל חול המועד) 09:00-18:00, ימים ו' וערבי חג 09:00-15:00
חניה רחבה, המקום נגיש.

מרכזי המבקרים של "בית הבד של הגולן"
קצרין, אזור התכשיה - 04-6850023 / 050-2888709.
נמל עין גב- 050-2888705
תל אביב, רח' בן יהודה 17- 050-2888715 – בתיאום מראש
אתר האינטרנט: http://www.oleaessence.com

בשנת 2010 הוכתר בית הבד של הגולן כזוכה הישראלי בתחרות העולמית לאיכות סביבה בסן פרנסיסקו, הפרס הוענק לבית הבד של הגולן בעבור "סבון הזיתים הגרגירי Olea essence" – מוצר בריא ומועיל לעור הגוף והפנים, הפותר כליל את בעיית שאריות הזית, שאריות הנותרות מתהליך ייצור השמן ובדרך כלל הופכות למפגע סביבתי, פטנט רשום בכל העולם.  מותג הבית של בית הבד של הגולן, Olea Essence, מציע מבחר מוצרי טיפוח וטיפול, קולינריה וחומרי ניקוי המבוססים על סגולות הזית וכוללים חומרים טבעיים בלבד ללא כימיקלים.
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
עד 130 שנה: חוגגים יום הולדת לדוד בן-גוריון בשדה בוקר - סוכות בצריף בן-גוריון בשדה בוקר

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
עד 130 שנה: חוגגים יום הולדת לדוד בן-גוריון בשדה בוקר  
   
בחודש אוקטובר, יצויין יום הולדתו של דויד בן-גוריון, ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל, וכמובן שהמאורע לא יעבור בלי חגיגה ראויה. במהלך חול המועד סוכות, המבקרים בצריף יוכלו להעניק לבן-גוריון את המתנה שהוא אהב יותר מכל - ברכות ואיחולים. הברכות יתלו בסוכה מיוחדת שתוקם בחצר הצריף. שיא החגיגה - מסיבת יום ההולדת  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: חול המועד סוכות 2016

 
   

ברכות לראש הממשלה הראשון דוד בן-גוריון, צילום: חנן אפשטיין

במהלך שנות חייו קיבל דוד בן-גוריון, ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל, מתנות רבות ומגוונות. אבל מי שבאמת הכיר את האדם, יודע לספר שהמתנות שהוא הכי אהב לקבל הן דווקא ברכות ומכתבים. המילה הכתובה משכה וסקרנה את בן-גוריון הרבה יותר מכל מתנה אחרת, לא משנה עד כמה מקורית או יוקרתית היא הייתה.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

גם מבין שלל המכתבים שהיה מקבל על בסיס יומי, המכתבים האהובים עליו היו אלה שקיבל מילדים, אותם תמיד היה קורא ראשונים, ולהם גם הגיב קודם.

בחודש אוקטובר יציינו בצריף בן-גוריון בשדה בוקר את יום הולדתו ה-130, ואיזו דרך טובה יותר לציין את המאורע מאשר לבקש מהילדים המגיעים לצריף להמשיך ולהעניק לו את המתנה האהובה עליו.

במהלך ימי חול המועד סוכות 18-20.10, בין השעות 10:00-14:00, כל הילדים (וגם המבוגרים מוזמנים) יוכלו לכתוב או לצייר ברכות משלהם לבן-גוריון. כל הברכות יתלו לאחר מכן שלאחר לתצוגה בסוכה שתוקם בצריף.

גם בתקופה שבה חזר בן-גוריון לממשלה, ובילה את רוב זמנו בת"א, את ימי ההולדת שלו תמיד הקפיד לחגוג בשדה בוקר, שאותו ראה כביתו האמיתי.

ביום ד' 19.10, בשעה 19:30, תערך מסיבת יום הולדת לכבוד בן-גוריון, שתתקיים כמובן בביתו האמיתי. האירוע יכלול הקרנה מיוחדת של הסרט "בן-גוריון אפילוג", בבימוי יריב מוזר, והפקה של יעל פרלוב. מדובר בסרט תיעודי מיוחד, שבמרכזו ראיון מצולם שמעולם לא הוקרן עם דוד בן-גוריון. בעשור האחרון לחייו בן- גוריון היה מחוץ למערכת הפוליטית, ושהה בביתו בשדה בוקר, שם התבונן מבחוץ על היישוב והמדינה, ערך לעצמו חשבון נפש והביע דעתו על המתרחש סביבו ועל עתיד האומה.
לאחר הקרנת הסרט, תוגש עוגת ענק, ועליה 130 נרות. כל האורחים יתכבדו כמובן בעוגה, ויחגגו את יום ההולדת העגול באופן הכי מתוק שיש.
מחיר כניסה: 30 ₪ לאדם. להזמנת כרטיסים למסיבת יום ההולדת: 08-6560469

כמובן שבמהלך החגיגות יהיה ניתן גם לסייר בחדרי הצריף, שהוא ביתו המקורי דוד בן-גוריון. בצוואתו ביקש להשאיר את ביתו כפי שהיה, ועד היום ניתן לראות את הצניעות הרבה בה הוא חי, ואף אירח אישים וראשי מדינות במשך 20 השנים בהם חי במקום, עד למותו בשנת 1973. כיום משמש הצריף כאתר מורשת מודרני ברמה בינלאומית, שבו מוזמנים המבקרים להציץ אל חייו הפרטיים של ראש הממשלה הראשון של ישראל.

בין החדרים נמצאים חדרי השינה הנפרדים, המטבח הצנוע שבו תלתה פולה את התפריט היומי של בעלה, וחדר העבודה המרשים ובו למעלה מ-5,000 ספרים (המהווים רק רבע מספריו של בן-גוריון) במגוון רחב של נושאים כמו יהדות ותנ"ך, פילוסופיה, היסטוריה וגיאוגרפיה, צבא וביטחון ועוד. בחדר העבודה כתב את ספריו ומאמריו הרבים, וכן את זיכרונותיו, אותם ייעד לדור הצעיר של ישראל.

שעות פתיחה:
ראשון עד חמישי 8:30-16:00, שישי וערבי חג 8:30-14:00, שבת 10:00-16:00
יש להגיע עד שעה לפני הסגירה.
מחיר: 15 ₪ לילד (עד גיל 18) 20 ₪ למבוגר

מסיבת יום הולדת לדוד בן-גוריון
עם הקרת הסרט "בן-גוריון-אפילוג" על מסך ענק ועוגה עצומה עם 130 נרות
יום ד', 19 באוקטובר, י"ז בתשרי. בשעה 19:30

ובמהלך ימי חול המועד סוכות
ילדים מעניקים לבן-גוריון את מתנת יום ההולדת האהובה עליו – ברכות ואיחולים
ימים ג'-ה', 18-20 באוקטובר, ט"ז - י"ח בתשרי, בין השעות 10:00-14:00

לפרטים נוספים: בטלפון 08-6560469 ובאתר ww.bgh.org.ilwww.bgh.org.il
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
סוכות בחבל יתיר - פעילויות ואטרקציות למשפחה ולילדים

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
סוכות בחבל יתיר  
   
להפוך לבלשים ליום אחד ולסייע לאתר את ראש העיר של סוסיא הקדומה, וגם - טיולי עששיות, מסעות ג'יפים מסעירים, מעיינות צוננים פתוחים לקהל, סדנאות תיאטרון בובות, קרמיקה ובשמים ועוד מגוון פעילויות וטיולים לימי חול המועד סוכות  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: חול המועד סוכות 2016

 
   

אנדרלמוסיא בסוסיא, צילום: יוחאי הלל

אזור חבל יתיר הוא ריאה ירוקה, שילוב בין הר למדבר, בין עמק להר, עם אתרי מורשת ונוף אנושי מיוחד במינו. חול המועד סוכות הוא זמן מושלם להגיע ולהכיר את האזור דרך שפע הפעילויות שיתקיימו במהלך החג.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

השנה, תיירות חבל יתיר ואתר סוסיא הקדומה, קוראים לעזרת הציבור, לנסות ולאתר את ראש העיר האבוד של העיירה הקדומה בסוסיא, בעזרת כתב חידה המתפרש של פני 11 תחנות עם משימות מגוונות ומאתגרות, אשר בסופן אולי יצליחו הבלשים החובבים לפתור את התעלומה.

בנוסף, שלל אתרי חבל יתיר יפתחו את שעריהם בסוכות, ויציעו מגוון טיולים מודרכים לכל המשפחה, באור יום או עם עששיות, ברגל או בג'יפ וסדנאות מיוחדות המאפשרות להתנסות באומנות הקרמיקה, ללמוד כיצד בונים תיאטרון בובות או לבחור את הניחוח האידיאלי לבושם בסדנת בושמאות ייחודית.

ביקור במעיינות
אפילו המעיינות עדיין מלאים בחבל יתיר, וממתינים למבקרים, ללא תשלום. בין המעיינות ניתן למצוא את מעיינות תלם אדורה-נחל גוברין עילי, את מעיין מערת אביגיל - מערה קסומה עם מים מרעננים, וסיפור מקראי מרתק, או את מעיין אבידן, עם בריכת שכשוך מהנה.
לפרטים נוספים: 1599-57-57-58 www.goyatir.co.il

אנדלמוסיא בסוסיא
ראש העיירה הקדומה סוסיא יצא לפני יומיים ולא חזר. איש בסוסיא לא יודע לאן הוא נעלם.
אנשי סוסיא קוראים למבקרים להפוך לבלשים ליום אחד, ולסייע למצוא את ראש העיר האבוד.
בחול המועד סוכות, יתקיים באתר סוסיא הקדומה משחק משימות מרתק הכולל השתלבות בחיי היום יום של העיירה, תוך כדי איסוף רמזים, עד לפתרון התעלומה.
במהלך המשחק המבקרים יפגשו את שאלתיאל, מפקד המשטרה המקומית, שיצייד אותם במפה ובכמה עצות להתחלה. עם המידע הזה יעברו ב-11 תחנות שונות, בהן יתנסו בסדנא מזורזת אצל האופה, ינפצו ויטוו צמר, יארגו בדים, יטחנו קמח, ילושו ויאפו פיתות וכמובן, יפתרו שלל חידות.
בסוף המשחק, המשתתפים יגיעו לעמדת הסיום ושם הם יצרפו את כל הרמזים, וינסו לפתור נכונה את החידה. לאחר הפתרון, יצטלמו הבלשים המוצלחים בבגדי התקופה, יצטלמו למזכרת ויוכלו להשתתף בהגרלה לסל מוצרים מפנק, כולו תוצרת חבל יתיר
מתי: ימים שלישי עד חמישי, 18-20 באוקטובר
מחיר: 35 ₪ לילד 29 ₪ למבוגר 175 ₪ לכרטיס משפחתי
לפרטים נוספים: 02-6286212 www.atarsusya.co.il

סדנאות מיוחדות
סטודיו לקרמיקה- סיגלית ברייר בשני ליבנה
סוכה פתוחה בסטודיו, המאפשר להתנסות באמנות מרתקת וייחודית. בסטודיו יתקיימו סדנאות צביעת קרמיקה, לצד מכירה של יצירות בגלריה.
מתי: ימים שלישי עד חמישי, חול המועד סוכות 18-20 באוקטובר, בין השעות 10:00-16:00
מחיר: החל מ-15 ₪ לאדם לסדנא
לפרטים נוספים: סיגלית: 0523644848. או בפייסבוק

תיאטרון 'איילושקה' בסוסיא
מזמין את כל המשפחה להצצה אל העולם הקסום של תיאטרון הבובות.
במהלך חול המועד סוכות יתקיימו במקום גם סדנאות בבניית בובות ותיאטרון צלליות.
משך הסדנה שעה וחצי.
מתי: פתוח בכל ימי חול המועד - בתיאום מראש.
מחיר: סדנא בעלות 80 ₪ לאדם (מינימום 10 משתתפים)
לפרטים נוספים: איילה 0584906022

טיולי ג'יפים עם "דני במדבר" - חוויה בלתי נשכחת
מסלולי טבע יפיפיים ביער יתיר ובמדבר יהודה, המזמינים לגלות את היער הנטוע הגדול ביותר בארץ, או לחוות את המדבר מנקודת מבטו היחודית של הג'יפאי.
מתי: יום רביעי 19 באוקטובר
מחיר: 526 ₪ לטיול של שעה 936 ₪ לטיול של שעתיים. 6 מקומות בכל ג'יפ.
לפרטים נוספים: 02-6241060

מפעל עשבי קדם - מושב כרמל
מפעל עשבי קדם הוא מפעל לייצור צמחי מרפא וטיפוח מן הטבע.
בחול המועד יקיימו במפעל ימי סיור מיוחדים, העוברים בין המחלקות השונות, ואזורי הגידול של שלל הצמחים המשמשים להכנת המוצרים.
הסיור כולל גם הסברים על הצמחים השונים, ועל הסגולות השונות שלהם.
בנוסף, יקיימו בפעל גם סדנאות מיוחדות לילדים להכנת בשמים בניחוחות שונים לפי בחירה.
בסדנא משתמשים בשמנים מצמחים שונים כגון: לימונית, הדס, אתרוג, אזוב ועוד.
מתי: ימים ג'-ה', 18-20 באוקטובר בין השעות 9:00-17:30
מחיר: ביקור וסיור במפעל ללא תשלום, סדנא מחיר של 10 ₪ לילד
לפרטים נוספים: 052-4443110 שני.

טעימות יין
טעימות יין ביקב דרימיא בסוסיא
להריח, לטעום ולראות את הליך הפקת היין. מהכרם ועד לבקבוק.
ניתן לרכוש מיינות היקב וכן מוצרי בוטיק נוספים מהאזור: דבש, שוקולד, שמן זית, ליקרים, תכשיטים ועוד.
מתי: היקב פתוח לביקורים ללא תשלום בימים שלישי עד חמישי 18-20 באוקטובר
כמה: ביקור ללא תשלום. טעימות יין ב-15 ₪ לאדם
לפרטים נוספים: אלעד 055-8824369 נאוה 054-2271153


סדנאות קרמיקה, צילום: חבל יתיר

טיולים מאורגנים עם מרכז סיור ולימוד סוסיא

זיף - סיור חינם: טיול מעגלי האורך כ-3 שעות, ההולך לאורך סיפורו של מדבר זיף בתנ"ך ודוד והזיפים. הטיול יצא פעמיים ביום, בשעות 10:00 ו-14:00, נקודת המפגש היא בכניסה למושב כרמל. נקודת סיום בפילבוקס זיף. הליכה ברמת קושי בינונית והגעה לניקבת מים. הטיול בשיתוף אשכולות ותיירות חבל יתיר.

שביל החוות – סיור חינם: מסלול המתחיל במצפה יאיר ומסתיים בישוב אביגיל. אורכו כשעתיים. הליכה על דרך ספר המדבר, לאורך דרך קדומה המלווה בשרידי שביל רומי. ההליכה ברמת קושי קלה כאשר מצד אחד של קו פרשת המים רואים את מדבר יהודה במלוא הדרו וממערב את הרי חברון המרשימים. מסיימים במעיין באביגיל. הסיור יצא בשעות 12:00 ו-16:00. הטיול בשיתוף אשכולות ותיירות חבל יתיר.

אביגיל- תל מעון- כירמיל: מסלול מיטיבי לכת. הליכה של כ4 שעות עד הגעה לבריכת כרמל. עליה תלולה לתל מעון, הגעה לביה"כ העתיק במעון והליכה על שלוחה עד הבריכה. הטיול באישור ובליווי בטחוני. יש להישמע להוראות צה"ל במהלך ההליכה. לא מתאים לעגלות. יציאה מסודרת מכירמיל עד מתג 7 והסעות ממתג 7 לאביגיל לנקודת חניית הרכבים.

נחל סלבדורה: מסלול הליכה ברמת קושי קלה- בינוני. נקודת מפגש בחניון שמורת עין גדי משם נצא יחד לתחילת מסלול נחל סלבדורה. הליכה במדבר יהודה בערוץ יפהפה ופחות מוכר. כשעתיים-שלוש הליכה בשמורת סלבדורה היפה.

עששיות ביער יתיר: סיור לילי בשביל המתקנים החקלאיים ביער יתיר. רמת קושי קלה. הליכה נינוחה של כשעתיים, בליווי עששיות לאור ירח מלא. ניפגשים בשעה 19:30 בשער הישוב ליבנה ומשם הולכים יחד אל המאגר. המסלול הוא מהמאגר ועד ביה"כ העתיק בענים, שם מצפה הפתעה בסיום.

עששיות באתר סוסיא: סיור לילי בעיר העברית הקדומה סוסיא. כשעתיים. רמת קושי קלה.

עששיות בחוורי מצדה: סיור לילי בנחל חוורי מצדה שלמרגלות הר מצדה. הליכה לאור ירח של כשעתיים בתוך ערוץ נחל צר לכיוון ים המלח . רמת קושי קלה. נקודת מפגש- חניון נחל מצדה מזרח .
כרמל המקראית – סיור חינם: הטיול יתקיים ביום רביעי בשעה 13:30 יציאה מאביגיל. מדובר בהליכה רגלית ברמת קושי בינונית –קשה . מתחילים מאביגיל, מעפילים לתל מעון והולכים על השלוחה עד כרמל, שם יורדים לבריכה. סיום: ב18:00 יציאה מסודרת למתג 7 רגלית ומשם הקפצת נהגים בשאטל לאביגיל. הרשמה מראש חובה

מתי: 18-20 באוקטובר
מחיר: 30 ₪ לאדם, או 100 ₪ לרכב. הסיור באתר סוסיא הקדומה, בתוספת של 10 ₪.
לפרטים נוספים: 1599-507-517 מרכז לימוד וסיור סוסיא הקדומה


אפשרויות לינה בחבל יתיר

בית הארחה- סוסיא:
חדרי גן מרווחים ומפנקים, ארוחות עשירות וטעימות *כשרות מהדרין * האירוח כולל טיולים וסיורים באזור.
להזמנות: 02-9963424 www.susya.org.il

חאן סוסיא
מאהל אירוח אותנטי. החאן מציע לינה באוהל מקורה, במקום מקלחות, שירותים ומטבח קדמי. מתאים למשפחות וקבוצות. סוכה כשרה במקום.
איציק: 054-5243183

צימר לב ההר סוסיא
אירוח באווירה כפרית וקסומה. בריכה פרטית*אפשרות לארוחת בוקר*הצימר כשר.
איתמר: 052-3003494

בית הארחה-מעלה חבר
אירוח כפרי אל מול הנוף המדברי בישוב מעלה חבר.
להזמנות: לאה- 052-7710167

סוכות בחבל יתיר
חול המועד סוכות טז' - יח' בתשרי
ימים שלישי-חמישי 18-20/10/16,
לפרטים נוספים על כל האירועים : 1599-57-57-58 www.goyatir.co.il
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
חגי תשרי באתרי התיירות בעמק יזרעאל, יקנעם ומגידו - חול המועד סוכות - פעילות לכל המשפחה

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
חגי תשרי באתרי התיירות בעמק יזרעאל, יקנעם ומגידו  
   
בואו ליהנות מעשרות אטרקציות מרעננות לצד פעילויות חקלאיות-כפריות בנופי העמק הקסומים. באזור למעלה מ-120 אתרי תיירות, אשר מהווים חלק בלתי נפרד מהמורשת שנבנתה כאן לאורך כל התקופות - גנים לאומיים, תיירות חקלאית ומרכזי מבקרים, פעילויות שטח ומורי דרך שיודעים לספר מי, איפה ומתי, וכמובן - צימרים, מסעדות, גלריות, יקבים ועוד  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: ספטמבר - אוקטובר 2016

 
   

קטיף עצמי בבית לחם הגלילית, צילום: קטופותי

אזור עמק יזרעאל והמרחב הביוספרי רמות מנשה, היוו מאז ומעולם קרקע פורייה שמשכה אליה מתיישבים במשך אלפי שנים – מתקופת התנ"ך עובר בתקופת הסנהדרין וממשיך עד ימינו. באזור למעלה מ 120 אתרי תיירות, אשר מהווים חלק בלתי נפרד מהמורשת האנושית שנבנתה כאן לאורך כל התקופות: הגנים הלאומיים ציפורי, מגידו ובית שערים, תיירות חקלאית ומרכזי מבקרים הנשענים על טכנולוגיות חדשניות לצד מסורות רבות שנים, אפשרויות רבות לאתגר בשטח ומורי דרך שיודעים לספר מי, איפה ומתי, וכמובן תרבות החיים הטובים: צימרים, מסעדות, גלריות, יקבים ועוד…

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

עמותת התיירות בעמקים מזמינה אתכם להצפין לאזור עמק יזרעאל וליהנות מעשרות אטרקציות מרעננות ומרכזי מבקרים חינוכיים לצד פעילויות חקלאיות-כפריות בנופי העמק הקסומים - נופים פתוחים של שדות אין קץ ויערות סביב שפתוחים לציבור הרחב להנאה צרופה מטבע ואויר נקי. חגי תשרי באתרי התיירות בעמק יזרעאל, יקנעם ומגידו.

מרכזי מבקרים ותיירות חקלאית

קטופותי – חוויה חקלאית בחגי תשרי I בית לחם הגלילית
החגים בפתח וב"קטופותי", שדה קטיף עצמי במושבה הטמפלרית הקסומה בית לחם הגלילית שבעמק יזרעאל, הירקות, הפירות ועשבי התבלין בשיא בשלותם ומחכים שתבואו ותמלאו את הסלים. המבקרים מוזמנים ליהנות מחוויית קטיף עצמי של מגוון פירות וירקות העונה. מומלץ להיכנס לאתר קטופותי" ולהתעדכן מה ניתן לקטוף באותו יום. כמו כן ב"קטופותי" מגוון אטרקציות לילדים: האכלת עיזים (ללא תשלום), שאיבת מים במשאבה עתיקה והשקיית הערוגות (ללא תשלום), פינת יצירה (ללא תשלום), אפיית פיתות בטבון יחד אתנו (10 ₪).
ייחודי לחג הכנת פופקורן מקומי ומסיק זיתים – ניתן יהיה לקטוף קלחי תירס להכנת פופקורן (5 ₪) ומסיק זיתים הכולל קטיף וכבישה אצלנו בקטופותי (15 ₪).
במקום מרחב מוצל, שולחנות, ספסלים ושירותים, ניתן לקנות שתייה קלה ארטיקים ופיתה בטאבון שהילדים מוזמנים להכין יחד אתנו.
מחיר כניסה: 40 ₪ I סלסלה משפחתית: 25 ₪
זמני פתיחה וסגירה בימי החג וחול המועד: 09.00-16.00 / ערבי חג: 09.00-14.00 (כניסה אחרונה שעה וחצי לפני סגירה)
ראש השנה: ערב חג 2.10: 09.00-14.00 / חג 3.10-4.10: 09.00-16.00 (כניסה אחרונה שעה וחצי לפני סגירה)
סוכות: ערב חג 16.10: 09.00-14.00 / חג 17.10-23.10: 09.00-16.00 / אסרו חג 25.10: 09.00-14.00 (כניסה אחרונה שעה וחצי לפני סגירה)
לפרטים נוספים: 054-5507480 I www.ktofoti.co.il


קטיף עצמי בבית לחם הגלילית, צילום: קטופותי

שוק איכרים בתחנת הרכבת ההיסטורית I כפר יהושע
ב- 18-19/10 חול המועד סוכות נחגוג את הגעתה בשוק איכרים מרהיב בתחנת הרכבת ההיסטורית בכפר יהושע הסמוכה לתחנת הרכבת החדשה – ישן מול חדש.
ב 18-19/10 תקיים עמותת התיירות בעמקים, יחד עם המועצה לשימור אתרי מורשת, שוק תוצרת חקלאית ישירה, בחצר המרהיבה של רכבת העמק ההיסטורית, לצידם של בתי האבן התורכיים שבתחנה. בשוק תימכר תוצרת חקלאית היישר מהשדות, גבינות, לחמים, יין, שמן זית, דבש וסילאן, דוכני יוצרים ויצירה. מוזיאון הרכבת יהיה פתוח לקהל הרחב, יוקרן סרט המחשה על הרכבת ההיסטורית וצפייה ברכבת מיניאטורית. במקום תתקיימנה הופעות לכל המשפחה. למגיעים מרחוק ניתן להגיע ברכבת ישראל בקו החדש, כאשר הנסיעה מחיפה לעמק הינה חינם!
במקום תוקם סוכה כשרה.
מחיר כניסה לאתר רכבת העמק ההיסטורית ולמגוון הפעילויות: 5 ₪ למבוגר I 10 ₪ לילד מעל גיל 3.


שוק איכרים בתחנת כפרי יהושע, צילום: רכבת העמק

הקרקס החקלאי I מושב היוגב
מתחילים את השנה החדשה עם מופע קרקס חדש ומיוחד בקרקס החקלאי: הקרקס החקלאי בעמק יזרעאל הינו משק של חקלאות אורגנית המשלב בתוכו סדנאות של קרקס ופעילויות שונות ומהנות בגינות ירק.
בראש השנה נארח מופע חדש: Happy Hour– מופע קרקס זוגי, מוריה וגל, שחזרו עכשיו אחרי סבב הופעות באירופה ובעולם לאחר שסיימו את לימודיהם בבית הספר לקרקס קרמפה שבספרד. מופע עם טכניקה מרתקת של אקרובטיקה, חדי אופן, עמידות ידיים והרבה צחוק לילדים ולמבוגרים כאחד.
מתי? ימים שבת, שני ושלישי 1.10, 3.10, 4.10 I פעילות 10:00-14:30 I מופע 12:00 ש לוודא שהפעילות מתקיימת לפני ההגעה.
בסוכות נקיים פסטיבל "קרקס טבע" הקרקס החקלאי מארח בסוכה מבחר הופעות קרקס מהטובות בארץ ובעולם!
Comicasa Duo I Pangea Circus I Cirque no Problam I ג'וסי לוסיI אסף קלי קלות I שמבוקי I ועוד…
בנוסף לפעילויות בגינות ירק אורגניות, סדנאות חדי אופן וג'אגלינג לכל הגילאים, בימים החמים פעילויות מים של ריצה בין הממטרות ומגלשת רחוב 25 מטר ועוד.
מתי? ימים 15.10-24.10 כל יום I 10:00-14:30 לפעילויות I מופע קרקס 12:00 יש לוודא שהפעילות מתקיימת לפני ההגעה.
מחיר: 48 שקלים מעל גיל שנתיים
לפרטים נוספים: 054-5500175 I 054-5500274 I www.agricircus.com


הקרקס החקלאי במושב היוגב

משק זק I שדה יעקב
בחודש אוקטובר, חודש חגי תשרי משק זק מזמין אתכם לקטוף ולקנות רימונים, מיץ רימונים ועוד ממוצרי המשק.
פרטים ושעות פתיחה עדכניות : 0505530862- ענת

כרמל יבולים I מושב היוגב
בחנות המשק של "כרמל יבולים" במושב היוגב תוכלו לרכוש מתוצרת המשק הטרייה: חסה ייחודית בשם סלנובה, אספרגוס, אפונת שלג, ברוקומיני, תירס סופר מתוק ,מגוון עלים ונבטים וביצי משק טריות בנוסף, אנו מציעים מבחר מוצרים מקומיים: גבינות, יין, דבש, שמן זית, לחמי בריאות ועוד.
לכבוד החג: מגוון מארזי שי ייחודיים בתיבות עץ יפות.
שעות פעילות: ימים א' – ה' 19:00 – 09:00, ימי ו' וערבי חג 14:00 – 08:00
סגור בשבתות וחגים.
טלפון: 072-3345104 I www.carmels.co.il


חנות המשק כרמל יבולים במושב היוגב, צילום: כרמל יבולים

חזרה בזמן I כפר קדם
כמדי שנה נשחזר בכפר קדם את העלייה לרגל לירושלים בחג הסוכות. נפגש בכפר קדם, ולאחר לבישת הבגד הקדום, נתחיל בהכנות למסע. נגבן חלב גבינת צאן טרייה, נאפה פיתות חמות, נאכוף החמורים, ונצא לדרך- כל משפחה והחמור שלה. במהלך המסע נשלח הודעה בדרך הקדומה ע"י יונת דואר. בסיום המסע הקהל יוזמן לצפות בסרט "בדרכי אבות"
הפעילות תתקיים בתאריכים: 23/10/16 – 18/10/16 (שבת וחג- סגור) בשעה 11:00 זמן הפעילות: שעתיים (לא כולל הסרט). סוכה כשרה במקום.
השתתפות רק בתיאום מראש
לפרטים נוספים04-6565511 I http://k-k.co.il


חזרה בזמן בכפר קדם, צילום: מנחם גולדנברג

דג בכפר פארק הדייג I יוקנעם מושבה
דג בכפר מזמין אתכם לאגם לדייג עצמי ושייט בסירות פדלים, בנוסף פעילויות לילדים, דייג בברכות קטנות, מתנפחים, טרמפולינה ,בימבות, ברכת כדורים, ליטוף דגים, ברכת שכשוך, במקום מתחם לפיקניק מנגלים וקמפינג: הכולל שולחנות סככות צל שירותים. המקום מציע פעילויות וימי כיף לקבוצות ,מפעלים ארגונים, בתי ספר, גני ילדים, קייטנות.
מתי? האתר פתוח בכל השבוע למעט ימי א' I 8:00 עד 17:00
לפרטים נוספים: 04-9894095 I 04-9590328


צילום: דג בכפר

מכוורת אופיר I אלון הגליל
מכוורת אופיר ממשיכה במסורת ומזמינה לחווייה מרתקת של היכרות עם עולם הדבורים באמצעות צפייה בדבורים בתוך כוורת זכוכית, השתתפות פעילה ברדיית דבש, לבישת בגדי כוורן (דבוראי), טעימת סוגים שונים של דבש, יצירת נרות מדונג והכנת פיתות עם דבש בטאבון. המעוניינים יוכלו לבקר ביקב יפתחאל הסמוך
מתי? בשבתות 17.9.2016 ו-24.9.2016 בין השעות 10:00-14:00
עלות כניסה: 30 ₪ למשתתף מגיל 3 .פיתות עם דבש בטאבון, שתייה קלה (בתשלום נפרד).
לפרטים נוספים: 052-2824644 I www.yfw.co.il

בוצרים ונהנים פעילות בציר משפחתית בכרם וביקב יפתחאל I אלון הגליל
מסלול הפעילות:הגעה למרכז המבקרים וקבלת תדרוך ראשוני, בציר ענבים ידני בכרם לסלסלות בכרם שליד היקב,
חזרה לחורשת האקליפטוס להמשך התהליך בצל העצים: הפרדת הענבים מהשזרות, מעיכת הענבים וסחיטתם במכונת סחיטה לילדים, מילוי התירוש בבקבוק אישי, פיקוק הבקבוק בפקק שעם ויצירת תווית אישית לבקבוק. הפעילות תלווה בהדרכה צמודה ולאחריה יתקיים ביקור ביקב הכולל סרט הסבר על תהליך הכנת היין.
יתקיימו טעימות יין למבוגרים ופינת משחקי עץ.
עלות כניסה: 40 ₪ למשתתף. 25 ₪ למלווה.
מתי? ראש השנה 3-4.10.16 I סוכות 17-22.10.16 שעות פעילות: 09:00-14:00
לפרטים: 052-4641850 I 052-4641850 I www.yfw.co.il/events


בוצרים והנים, צילום: יקב יפתחאל

פסטיבל המסיק בבית בד גלילי I בית לחם הגלילית
פותחים שנה חדשה ועונת מסיק חדשה! בית הבד לובש חג ומתמלא בריחות משכרים של שמן זית מראשון המסיק. במהלך כל עונת המסיק אנו מזמינים אורחים לטעום את השמנים החדשים שבית הבד מפיק "ישר מהמכונה" ולקבל הסבר על תהליך הייצור בשיטה אקולוגית ייחודית. הכניסה חופשית! במהלך כל העונה יתקיימו סיורים מודרכים בכרם הזיתים האורגני כולל התנסות במסיק ידני והכנת צנצנות זיתים כבושים.
הסיורים בתשלום מגיל 3 ונערכים כל שבת וחג ליחידים ולמשפחות ובאמצע השבוע לקבוצות מעל 15 איש.
מומלץ להתעדכן על מועדי הסיורים באתר האינטרנט או בדף הפייסבוק.
בחנות בית הבד ניתן לרכוש מלבד שמן זית גם גבינות עזים משובחות, דבש, יין, ליקרים, ריבות, רטבים, ממרחים וחמוצים וגם סבוני שמן זית תוצרת בית ומוצרי קוסמטיקה טבעיים.
ימים ושעות הפעילות: 15/9-3/12, א'-ה' 9:00-16:00, ו' וערבי חג 9:00-15:00 שבת וחג 10:00-17:00
מועדי הסיורים בסוכות: 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30
מומלץ לשריין מקום מראש בטלפון 052-6154411 * קיום הסיור מותנה במינימום משתתפים
מחיר: ביקור בבית הבד כולל הדרכה וטעימות – חינם I סיור מסיק פעיל בכרם הזיתים – 35 ₪ לאדם
פרטים ליצירת קשר : 052-6154411 I www.galilioliveoil.co.il


פסטיבל המסיק בבית בד גלילי, צילום: תמר גלילי

חגי תשרי במרכז המבקרים של סינדיאנת הגליל I כפר כנא
מגוון פעילויות לכל המשפחה: סיור במפעל, סדנאות : טעימות שמן זית, בישול, קליעת סלים ויצירה. מפגשים עם יצרני בוטיק מגליל –סירופ חרובים דבש, יין, גרפה וערק. מפגש עם צוות הנשים המדהימות– ערביות ויהודיות –ממרכז המבקרים והמפעל, קנייה בחנות המפעל ועוד. בחנות המפעל של סינדיאנת הגליל סחר הוגן תוכלו לקנות, מגוון מוצרי סינדיאנה, מוצרי מזון בוטיק מקומיים, עבודות יד מסורתיות ועוד. עמותת "סינדיאנת הגליל" לסחר הוגן מייצרת ומשווקת שמן זית ומוצרי מזון מסורתיים. היא פועלת במטרה לקדם הזדמנויות כלכליות ומקומות תעסוקה לנשים ערביות, ומחויבת לערכים של שלום, שוויון ושיתוף פעולה יהודי-ערבי.
שעות הפעילות: כל ימות השבוע בין השעות 09:00 -16:00 ובתאום מראש.
לפרטים נוספים: 050-4330039 I 050-4009455 I אתר סינדיאנת הגליל

יקב טוליפ I כפר תקווה, קרית טבעון
יקב טוליפ יהיה פתוח בערבי החג ובחול המועד סוכות בין 9:00- 15:00. לאורחים יוצאו טעימות יינות והסברים על סיפורו המיוחד של כפר תקווה, סיפור הקמת היקב, תהליך יצור היין. לצד היינות ניתן ליהנות מפלטות גבינות מחלבת "ברקנית" (בתשלום).
הכניסה בתיאום מראש.ליטל 04-9830573


מרכז המבקרים יקב טוליפ בקרית טבעון, צילום: יקב טוליפ

דבוראים חיים בסרט – פעילות מיוחדת I מכוורת דבורת התבור
דבורת התבור תקיים פעילות מיוחדת במהלך פסטיבל הדבש ובעקבות הקרנת סרטו של בועז הדבוראי מדבורת התבור בפסטיבל סרטי הדבורים הבינ"ל הראשון שנערך השנה בצ'כיה. פעילות מיוחדת שתכלול בנוסף לסיור המלא במרכז המבקרים דבורת התבור גם הקרנה של הסרט לכל המבקרים והסבר על בעיותיהן של דבורי הדבש והחשיבות שבשימורן. גם השנה ייערך פסטיבל הדבש כמידי שנה ביוזמת מועצת הדבש בסמוך לראש השנה וחגי תשרי. הסיור המלא בדבורת התבור כולל ביקור במכון רדיית הדבש עם הדרכה על האופן בו מכינות הדבורים את הדבש ועל חשיבותן לטבע. ביקור עם דבוראי במצפה דבורים ובו מעל חצי מיליון דבורים ופתיחת כוורות אמיתיות. סיור באולם גידול אלפי פקעות המשי (היחידי בארץ). הילדים יוכלו ליהנות משפע של פעילויות יצירה כמו: הכנת שוקולד דבש, נר מדונג, קישוט גבס, שלט לחדר ושכמיית דבורה, ובמהלך הפסטיבל גם יזכו לאיפור פנים. במקום פינת חי עם אפשרות להאכלת יד של עיזים ננסיות ודבורה ענקית שתסתובב בין האורחים. הסיור באתר והפעילויות מתאימות לכל המשפחה ומונגשות למבקרים בעלי צרכים מיוחדים.
*במהלך פסטיבל הדבש לאחר הסיור יתאפשר גם סיבוב קצר למבקרים בטרקטור ועגלה (בתוספת תשלום)
מתי? בראש השנה בין 1/10/16 עד 4/10/16 I בסוכות בין 15/10/16 עד 25/10/16. בין השעות 09:00-17:00 (כניסה אחרונה בשעה 15:00) כל עשרים דקות יוצא סיור שאורכו כשעתיים.
מחיר הסיור: 37ש"ח למבוגר, 49ש"ח לילד (תוספת 10 ש"ח לסיבוב בטרקטור למשתתף).
לפרטים ותאום ביקור: טל: 04-6769598 I 050-5637645 www.dvorat-hatavor.co.il


סוכה בפסטיבל הדבש, צילום דבורת התבור

חוגגים את החגים בברווזים בכפר I כפר ברוך
בלב עמק יזרעאל, במשק חקלאי פעיל, תמצאו את מרכז המבקרים המיוחד – ברווזים בכפר. במרכז המבקרים תוכלו לראות מבעד לביצה כיצד גדלים ומתפתחים האפרוחים, ולהתרגש עם בקיעתם וצאתם לאוויר העולם. כמו כן, אתם מוזמנים לסיור לימודי מפתיע ומרתק באווירת הכפר – חוויה חושית וייחודית, המלווה בהסברים לקהל של מבוגרים, ילדים ונוער. חדרי ההדרכה והאולם המרכזי ממוזגים ונעימים. במיוחד לילדים – שולחן מים עם פעילות בנושא הברווזים. בנוסף, פינת ליטוף של אפרוחים בני יומם, ופינת יצירה בנושא הברווז, הביצה והנוצה.
במקום תוכלו ליהנות מסיור מודרך, שמשלב חוויה כפרית עם תוכן לימודי מרתק. תכירו את מגוון סוגי עופות המים, מבנם גופם, דו-צורתיות, התאמה לשחייה ולתעופה, וכן תלמדו על ההבדלים בין אפרוח לגוזל. תאספו ביצים בלול, ובמדגרה תראו כיצד מתפתח האפרוח בתוך הביצה. תצפו מקרוב בשלבי הדגירה והבקיעה, ותלוו את האפרוח עד הגעתו לבגרות. הסיור מתאים למשפחות, גמלאים, קבוצות, וועדי עובדים, בתי ספר ועוד…
בסוכות – יש לנו סוכה כשרה ! הסיור מתאים לכולם – מבוגרים, ילדים ונוער. המקום נגיש עבור נכים.
מתי? המקום פתוח בימי החגים (חג/שבת/חול המועד) מ-10:00 ועד 15:00 כניסה אחרונה
איך מגיעים? מכביש 65 יש לעבור את צומת מגידו ולהמשיך ישר, לאחר מכן לפנות לכביש 60 לכיוון של צומת עדשים. מצומת עדשים יש לפנות שמאלה לכביש מספר 73, עד צומת ברוך ולפנות שוב שמאלה אל כיוון כפר ברוך.
המחיר: 43 ₪ לאדם מגיל שנתיים ומעלה. לפרטים נוספים: 052-6577591


צילום: ברווזים בכפר

מרכז המבקרים "שביל פרות החלב" I בית לחם הגלילית
אווירה חגיגית לקראת השנה החדשה ב"שביל פרות החלב" , אנו מציעים חוויה חקלאית לכל המשפחה שמורכבת מהסברים והפעלות עם הדרכה צמודה. "בשביל החלב" – תשמעו הסבר על משפחת היונקים ועל המלטה של הפרה, כדי להבין למה ולמי נותנת הפרה חלב. נאכיל את העגלים הגדולים עם אתים ומטאטאים המתאימים לגודל הילדים כשהילדים נהנים הבוגרים מקבלים הסבר על הזרעה מלאכותית בבקר. נכנסים למכון החליבה ולומדים ומתנסים בחליבה בידיים. את החלב ניקח ונמזוג לבקבוקים גדולים וניגש להניק את העגלים הקטנים – חוויה בכל גיל את הסיור נסיים "במשתה" של שוקו וחמאה, מוצרי חלב שנכין בעצמנו ונטעם מהם. נבקר ברפת החדשה, ונראה את הרובוט חולב את הפרות לגמרי לבד – היי טק בשרות החקלאות. בנוסף לכבוד ראש השנה נכין כרטיס ברכה לשנה החדשה.
לכבוד חג הסוכות בנינו סוכה כשרה לשימוש והנאת המבקרים. אתם מוזמנים לשבת ולהתארח בסוכתנו.
מחיר: למבוגר ולילד – 42 ₪ , משלמים מגיל שנתיים וחצי.
פתוח כל יום: החל מ – 10:00 בבוקר עד שעה 16.00. בימי חול שאינם חופשת בית הספר, עליכם רק לטלפן בבוקר ולהודיע על בואכם בהמשך היום!
פרטים ליצירת קשר: 049832437 I 0523275682 I shvilparot.co.il


שביל פרות החלב בבית לחם הגלילית, צילום: אפרת ברנדס

חוות דרך התבלינים I בית לחם הגלילית
בואו לחגוג איתנו את ראש השנה באווירה מתוקה ומשפחתית: אריזות שי ייחודיות, סדנאות ופעילויות יצירה לילדים, טעימות ועוד הפתעות מתוקות…
2 סופ"שים של ירידי איכרים 23/9-24/9 , 30/9-1/10 , יום שישי 9:00-14:00 , יום שבת 9:00 – 16:00
ביריד ישתתפו יצרנים מקומיים וחקלאים עם מגוון מוצרים שימלאו לכם את הבית לקראת החג – פירות, ירקות, דבש, יין, שמן זית, תבלינים, קרמיקה, קוסמטיקה טבעית אריזות שי ועוד
ראש השנה 2016 – בחוות דרך התבלינים בית לחם הגלילית
בתאריך 1.10.2016(שבת לפני החג) / ובתאריכים 3-4.10.2016 (חג)
סדנא להכנת צנצנות דבש מתובל
בשעות 11:00 ו 13:00 , משך הסדנא: 30-40 דק', מחיר למשתתף: 30 ₪
סיור בשדות התבלינים והדרכה על הדבש וסגולותיו – לכל המשפחה
בשעות 12:00 ו 14:00 , ללא תשלום !
סוכות בחוות דרך התבלינים – פסטיבל הפפריקה 8
15.10-24.10 משעה 10:00-16:00 (ערבי חג ויום שישי עד 15:00)
מתחם הפפריקה – חגיגה חקלאית בשדות
מתחם ובו 3 סדנאות מעשירות לילדים : סדנא להכנת "קופסת שף " מתובלת, סדנא להכנת כובע פפריקה, סדנא להכנת מובייל פפריקה ותבלינים
*כרטיס ל3 הפעילויות: 45 ₪ (פעילות אחת מבין השלוש -20 ₪ )
סיור בעגלת הטרקטור וקטיף פפריקה בשדות הגידול
מחיר לילד: 20 ₪ ,מחיר להורה מלווה: 15 ₪
מגוון פעילויות לכל המשפחה – ללא תשלום: מתחם בועות סבון ענקיות, סיורים רגליים לשדות הפפריקה והכנת חליטה מהטבע, כתב חידה בשדות התבלינים, בריכת הפפריקה המסורתית, מטבח שף פעיל, סוכה כשרה ועוד…
לפרטים נוספים ולבירור מועדי הפעילויות: 04-9533405 I www.derech-hatavlinim.co.il


צילום: חוות דרך התבלינים

מרכז מבקרים תנובה I אלון תבור
מרכז המבקרים של תנובה מזמין אתכם למסע בעקבות תהליכי הייצור של מוצרי החלב מהמכליות ועד לגביע. סיור בו תלמדו על תעשיית החלב, תפעילו חושים, תצאו להרפתקה בסימולטור ותתענגו על תנובתנו.
הסיורים מתקיימים: בימים א'-ה', למעט ערבי חג וחג, בין השעות 8:00-15:00 הסיור בתשלום ורישום מראש. כניסה מגיל 5 עם הצגת ספח ת.ז.
לתיאום: 1-800-22-14-22 I www.tnuva.co.il I אזור תעשייה אלון תבור כביש 65 בין עפולה לצומת גולני.


מרכז המבקרים תנובה באלון תבור, צילום: חברת תנובה

יריד סוכות בלבידו מרכז מבקרים וחנות מותג I משק 9, מושב נהלל
לבידו מזמינים אתכם לפעילויות לילדים בסוכת לבידו בבוסתן לפעילות חווייתית לכל המשפחה, בחנות יינתנו הנחות מיוחדות. הכניסה חופשית
ימים ושעות הפעילות: 22.10.16 – 9:00-16:00
מחיר – חינם! הכניסה חופשית!
פרטים ליצירת קשר: 046515131 I www.lavido.co.il


מרכז המבקרים לבידו בנהלל, צילום: לבידו


אתרי מורשת ההתיישבות

בתים מספרים עם קובי פליישמן I בית לחם הגלילית
נצא למסע בעקבות הטמפלרים וסיפורה של המושבה הגלילית, נשוטט ונרכל היסטורית על מה שקרה, נבקר במרכז המבקרים ונספר לאן הם נעלמו ומה השאירו אחריהם.
אורך המסע: כשעה וחצי של טיול-סיפור במושבה
מתי? בתאריכים 4, 19, 20 אוקטובר בשעות 10.00 ו 12.00
עלות ההדרכה: 25 ש’ח לאדם
לפרטים והרשמה – קובי 0523556939 I www.bagalil.co.il


בית וגם סיפור, צילום: קובי פליישמן

משטרת נהלל ההיסטורית ומרכז המבקרים ע"ש האלוף מאיר עמית I בכניסה למנשיה זבדה
אתם מוזמנים למסע מרתק בזמן, לגלות את מסתורי מורשת הנוטר והשוטר העברי בתקופת "המרד הערבי" בשנות ה- 40' של המאה הקודמת. בואו לגלות את סרג'נט יצחק שבילי, מפקד התחנה, שבפיקודו הפכה ל"צומת סיוע" מרכזי למערך הביטחון והמודיעין של ה"הגנה" ושל יחידות הנוטרים בגוש נהלל. הביקור כולל חזיון אורקולי על מעללי הנוטרים המוקרן באורווה, ותצוגה של פריטים. מיצג המוקרן על שלושה קירות במצדית ההיסטורית המביא את עשייתו של האלוף מאיר עמית שהתחיל כנוטר בעמק יזרעאל ובהמשך היה בתפקידים מרכזיים במערכת הבטחון, הממשל והכלכלה הישראלית. בנוסף תתקיים פעילות כתב חידה וניווט באתר מיועד למשפחות. תחילת פעילות : 11:00 .
שעות פתיחה בחוה"מ : ימים שלישי-חמישי Iהדרכות בשעה : 11:00
לפרטים נוספים: 04-6415073
מיקום: על כביש 75 בכניסה למנשיה זבדה


משטרת נהלל ההיסטורית ומרכז המבקרים, צילום: נטע רוזנבלט

ישן מול חדש באתר רכבת העמק I כפר יהושע
מרכז המבקרים רכבת העמק יציג בפניכם "ישן מול חדש" –סיפורה של תחנת הרכבת ההיסטורית תל אל שמאם. הפעילות תכלול * תצוגה מרהיבה של רכבת מיניאטורית נוסעת בים התחנות המשוחזרות לאורך תוואי רכבת העמק ההיסטורית. *סרט לכול הגילאים המציג את סיפורה של רכבת העמק. *סרט הנפשה לזאטוטים המתאר את נסיעתו של דני ברכבת העמק. *צפייה במנוע קיטור פועל במגדל המים. *סדנאות יצירה בסימן הרכבות לגילאי 5-8. *ביקור במבנים ההיסטורים של התחנה אשר נבנו בתחילת המאה ה-20. * מופעי במה: מני הממטרה+כלי זמרים – בשעות קבועות פעמיים מדי יום.
ימים ושעות פעילות: 18-20/10 I שעות פעילות: 1000-1700.
מחיר: 5 ₪ – מבוגר+גמלאי, 10 ₪ – ילדים מעל גיל 3.
לפרטים נוספים: שמעון צפריר 0523689781 I 04-9866196 I

בית חנקין I כפר יהושע
שמחים להזמינכם לנעילת התערוכה "מרכז ההסברה" בנוכחות האמן תומר ספיר.
שבת 8.10 בשעה 11:00 בבית חנקין בכפר יהושע.
זו הזדמנות נדירה לצפות באוסף הייחודי של בית חנקין ולשמוע מפי האמן עצמו על המפגש שלו עם אוסף בית חנקין ועל תהליך היצירה.

מוזיאון וילפריד I קיבוץ הזורע
במוזיאון וילפריד שלוש אמניות (פני יסעור, ליהי תורג'מן וליאת לבני) בשלוש תערוכות המתבוננות במערכת היחסים בין האדם לסביבתו הקרובה והרחוקה. הצופה מוזמן למסע בין נקודות מבט משתנות במגוון מדיומים- פיסול, ציור ומיצב. בגלריות יוצגו התערוכות:
מתי? בתאריכים 18-20 לאוקטובר המוזיאון פתוח בין השעות 10:00 ל-14:00. ביום רביעי ה19/10 בשעות 14.00-11.00 יתקיימו הדרכות בתערוכות למבוגרים וסדנת יצירה לילדים
מחיר: בעלות של 30 ש"ח לילד (מחיר הכניסה כלול) כניסה למוזיאון: מבוגר/ת – 20 ש"ח
אזרח/ית ותיק/ה – 10 ₪ ילד/ה עד גיל 5 – ללא תשלום ילד/ה מגיל 5 עד 18 – 10 ש"ח
חייל/ת – 15 ש"ח
לפרטים נוספים: 04-9899566 I http://www.wilfrid.org.il


צילום האומנית פני יסעור

מרכז המבקרים "החצר הגדולה במרחביה" I בקיבוץ מרחביה
בחצר הגדולה נספר לכם על תולדות הישוב העברי הראשון בעמק, וקשריו עם הרכבת הטורקית. רצ"ב הסבר קצר על המוצג במרכז המבקרים, וכן תמונה היסטורית כיצד טייסי הטייסת הבווארית ה-304 שחנתה במרחביה במלחמת העולם ה-I הרכיבו על קרון רכבת מנוע של מטוס, ועם הערב היו "טסים" לחיפה כדי לבלות שם, וחוזרים איתו לפנות בוקר להמשיך בלחימה: שימוש בלתי-קונבנציונאלי בקו עפולה-חיפה…. כמו כן תמונת טייסים גרמניים בתחנת הרכבת בעפולה.
מתי? בכל ימות השבוע (כולל שבת), בתיאום טלפוני מראש עם רפי צור, בנייד 052/3638156.
מחירים: תלמידים, מדריכי טיולים, חיילים במדים, סטודנטים – 12 ₪ גימלאים – 17 ₪ מבוגרים – 20 ₪ בשפה זרה (אנגלית, רוסית, גרמנית) – 25 ₪
אטרקציות סמוכות (באותה חצר עצמה): מסעדה חלבית כשרה (מתמחה בעוגות ובפשטידות, גם ל"טייק-אווי") בשם "ניש-נוש"; מרכז למשחקי בריחה Questeam ; סלון בוטיק לשמלות כלה וערב. גלריה לבגדי מעצבים "זה המקום". מרפאה ווטרינרית.


מרכז המבקרים 'החצר הגדולה במרחביה', צילום: דורון מור

פסטיבל אסיף I מוזיאון העמק
מוזאון העמק וקרן שביט מלקטים, אוספים, יוצרים בסדנאות ומציעים פעילות איכותית לכל המשפחה. בתוכנית: הצגת אוספים, סדנאות פעילות בטעם של פעם , ג'ונדיר העמק, בית לחלוצות- החנות של קרן שביט, הפעלת קוביות סיורים מודרכים במוזאון, דוכני מכירה, מתחם קולינרי המציע מגוון מאכלים לכל המשפחה, ועוד…
פרטים נוספים בדף הפייסבוק של המוזאון.
ימים ושעות הפעילות– 19-22/10/16 חול המועד סוכות תשע"ז I בין השעות 10:00-16:00
פרטים ליצירת קשר: 04-6548974

סליק עין השופט I קיבוץ עין השופט
הסליק נבנה בשנת 1945 על ידי שמונה חברי הקיבוץ בעלי הסוד ונתגלה בשנת2009 אחרי שאחרון בעלי הסוד שהגיע לגיל 95 הסכים לחשוף את מיקום הסליק.
הסליק יקבל אורחים כל חול המועד. בכל שעה עגולה יפתח סיור.
"בונוס" הילדים יורדים לבור הסליק
האורחים ישמעו סיפור "חסמבה" גילוי הסליק יצפו בסרטונים ויצפו ב100 כלי נשק שהוצאו מהסליק
שעות הפעילות: מ08:00 ועד 18:00
מחיר: 10 שח למבוגר.


נטע יורד לסליק, צילום: סליק עין השופט


אתגר בשטח

רוה אתגרים – טיולי סגווי, טיולי ריינג'רים ופיינטבול I בית לחם הגלילית
בואו ליהנות מחוויה חדשה יוצאת דופן ולא שגרתית אשר תשדרג לכם את יום הגיבוש שלכם לבלתי נשכחת. לאחר תדריך בטיחות וקבלת מגונים נצא לדרך קסומה בעמק יזרעאל.
בטיולי הסגווי, נצא מהמתחם שלנו בבית לחם הגלילית לשמורת האלונים הקסומה ובין מאגרי המים. הרכיבה על הסגווי מוגבלת לגיל 16 ומעלה ומשקל 45-118 קילו בלבד, ואסורה לנשים בהריון! עלות לטיול סגווי שטח – 150 ₪ לאדם
בטיולי הריינג'רים, נפתח במתחם שלנו בקבלת המשתתפים ונמשיך בתדריך נהיגה ובטיחות. למסלול נצא לדרך בין שדות העמק ומאגרי המים, נעצור לרענון של קפה ועוגיות ליד בית לחם הגלילית ומשם נמשיך לדרכנו בשדות העמק הירוקים ומשם נתרענן במעיין של עין יבקע ונחל ציפורי ונטבול במים למעוניינים. אורך המסלול הינו כ- שעה עד שעה וחצי עלויות לריינג'ר – 350 ₪ (3 נוסעים). הנהיגה לבעלי רישיון נהיגה בלבד מגיל 24+- יש להצטייד ברישיון בתוקף!!!
הפיינטבול היא פעילות שמטרתה העיקרית היא חווייתית, אך בנוסף לכך היא תורמת לגיבוש ועבודת צוות, לתכנון אסטרטגי, לעבודה תחת לחץ ולפיתוח הביטחון העצמי.
אצלנו בפיינטבול חוויה מאמינים בשירות ובטיחות !! בואו לשחק אצלנו במתחם שכולו טבע מחסות ייחודיים ועוד… פיינטבול – 118 ₪ ל 150 כדורים
מתי? פתוח כל השבוע בתאום מראש
לפרטים נוספים: 077-7080299 I רווה אתגרים I רווה אתגרים בפייסבוק


צילום: רוה אתגרים - בית לחם הגלילית

חגי תשרי באופק בשטח I בית לחם הגלילית
אופק בשטח מזמין אתכם לחוויה מהנה בשטח, טיולי והשכרת אופניים לקבוצות ובודדים בעמק יזרעאל ממושב בית לחם הגלילית לשמורות האלונים למעיין עין חיזין ובאר אבא, מסלולים ברמה קלה המתאים לילדים. יציאה מחוות התבלינים בבית לחם הגלילית ניתן לבקר ולסייר בשדות החווה. נקודת יציאה נוספת מתחנת רכבת העמק בכפר יהושע לאזור נחל הקישון המרכזי מעגלי קל ומישורי,הטיול כולל ביקור במוזיאון רכבת העמק וצפייה במצגת על התחנה ההיסטוריות.
המסלולים מישוריים ומתאימים לכל המשפחה, מעגליים היוצאים וחוזרים לאותה נקודה .
עלות: 80 שקלים למבוגר I60 שקלים לילד כוללים אופניי קסדה ומפה.
לפרטים נוספים ולתיאום: 0522662181


טיולי אופניים בעמק יזרעאל, צילום: אופק בשטח

טיולי שטח בעמק ובהר I קיבוץ מזרע
הנכם מוזמנים לחוויה מדהימה. טיולי שטח בנופיו המרהיבים של עמק יזרעאל, נהיגה עצמית ברכבי שטח 4*4 (רכב זוגי). מגוון מסלולים מרהיבים בשדות העמק, ליד מאגרי המים ולכיוון הר תבור.
לפרטים והזמנות: אריה 052-6851050


טיולי שטח בעמק יזרעאל, צילום: בעמק ובהר

"מרכז שטח אלון הגליל" I אלון הגליל
לכבוד החגים הנכם מוזמנים להצטרף לרכיבות מאלון הגליל אל הסביבה הרחוקה והקרובה, בין היער ובין השדות. הטיולים מודרכים וחינמיים, יציאה מחנות האופניים ברכז שטח אלון הגליל.
מרכז שטח אלון הגליל פתוח א-ה 9:30-19:00 שישי שבת 8:00-17:00
מיקום: בכניסה ליער אלון הגליל.
לפרטים: 0509200444 I www.4x4bike.co.il

רכיבה על סוסים, טיולי פוני לילדים I רנצ'ו מניס I מושב ציפורי
טיולי רכיבה על סוסים בנופיה המרהיבים של ציפורי, פוני לילדים.
ימים ושעות הפעילות: שבתות וחגים וחול המועד סוכות – החל מ 10:00 ועד 17:00
מחיר: טיול חצי שעה 85 ש"ח לפוני ולסוס גדול I טיול שעה 140 ש"ח לפוני ולסוס גדול
פרטים ליצירת קשר : 054-4694051 I 04-6556550


רכיבה על סוסים ויולי פוני, צילום: רנצ'ו מניס

אירוח כפרי

שבט אחים - אירוח כפרי בדואי I כאביה טבאש
שבט אחים הינו מתחם אירוח הממוקם בכפר הבדואי חילף-טבאש שבגליל התחתון ובו תוכלו ליהנות מחוויה מיוחדת ובלתי נשכחת. הכנו הכל בשבילכם, מגוון אפשרויות אירוח לקבוצות משפחות וליחידים, באווירה פסטורלית המשלבת כפר וטבע בפרטיות ונוחות מושלמת. מהשבט ניתן לצאת למסלולי טיול רגליים או באופנים ורכב לשמורות הטבע שמסביבנו. כמו כן ניתן להזמין ארוחות ולקיים סדנאות ואירועים
לפרטים נוספים: 052-694118 I www.shevet-ahim.co.il


אירוח כפרי בדואי, צילום:שבט אחים

"אצל שמשון בחצר" אוהל אירוח I כאביה טאבש
"אצל שמשון בחצר" אוהל אירוח בחיק הטבע צופה על נחל ציפורי ועל שמורת אלוני אבא מזמין משפחות עם ילדים שרוצות להתארגן לטיול משותף. למי שמחפש מקום שלו ושקט מרוחק מהמוני הנופשים בחג. מובטחת פרטיות (לא מערבבים קבוצות) .
המקום יכול להתאים גם לארוחת חג משפחתית האוהל מכיל כ-50 איש בישיבה סביב שולחנות.
עלות: 80 שח לאדם לקבוצות של ל 15 איש ומעלה.
לפרטים נוספים: שרון 054312842


קולינריה

מסעדת אוקטגון I רמת דוד
אוקטגון פתוחה כל ימות השבוע בשעות 12:00 – 22:00 גם בחול המועד סוכות מציעה ארוחות עסקיות, ארוחות ילדים עם חוברות צביעה אישיות וגן משחקים שנמצא במדשאה רחבת הידיים שלנו.
להזמנות ופרטים נוספים: 04-6415333 I www.octago.co.il


צילום: מסעדת אוקטגון ברמת דוד

מסעדת "אל-סולטן", מאכלים על טהרת המטבח הבדואי I בית זרזיר
מסעדת אל סולטן בבית זרזיר שבעמק יזרעאלי מציעה למטיילים הרבים שפוקדים את אתרי הטבע והנופש במרחבי העמקים והגליל לחוות ארוחה קולונארית בריאה על טהרת תבשילים בדואיים וערביים מרעננים ומקפיצים המותאמים לימי החגים. בצד "מאכלי הבית" המפורסמים של השף סולטן אל-פול, הכוללים את ה"שולבטה", ה"מנזולה" והחומוס המוגש בקערת חרס, יוגשו במסעדה קולקציה של מנות עדינות, בריאות, וקלות לעיכול המורכבות מחומרי גלם מותאמים לעונה הלוהטת, כגון ה"מלוחיה"- תבשיל מצרי המורכב מעלי מלוחיה צעירים עם שום כתוש וזרעי כוסברה טחונים, "סה-יא-די-יה"- תבשיל דגי מושט ודניס על מצע אורז, חצילים, בצל וגזר, בשילוב עשבי תיבול ותבלינים ייחודיים, ו"פריקי"- תבשיל חיטה ירוקה קלוייה ועשירה בסגולות בריאותיות, המבושלת בדומה לאורז או לבורגול במגוון ואריאציות קולינאריות לפי מצב הרוח של השף.
מתי? ימים : א' – מוצ"ש. 08.30 – 22.00 ועד אחרון הסועדים.
לפרטים נוספים: 04-6514544 I אתר: www.soltan.index.org.il


מסערת אל סולטן בבית זרזיר, צילום: גלעד בן שץ

גלילה אירוח בדואי I כפר זרזיר
גלילה אירוח בדואי מזמינה אתכם לציורי חינה, ריקודי דבקה בדואית ואוכל. האתר מציע חבילה של מפגש שמח ומרקד עם התרבות הבדואית בפעילות משפחתית כיפית של ציורי חינה על הגוף וסיפור על מנהגי הבדואים בחתונות לימוד צעדי ריקוד הדבקה עם מוזיקה בדואית אותנטית -החבילה כוללת ארוחה בשרית טעימה ומפוארת של אוכל טרי ותבשילי בית-יש לתאם ולתפוס מקום מראש (יום לפני) , מיועד לקבוצות מאורגנות מ 15 איש ומעלה. המקום עובד בכל ימי השבוע בתיאום מראש – בשעות הערב החל מהשעה 16:00
מחיר חבילה: 85 ש"ח לאדם.
פרטים ליצירת קשר: 0528992511


צילום: גלילה אירוח בדואי בכפר זרזיר
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
משחקי קיסריה בגן הלאומי - גן לאומי קיסריה - פעילות לכל המשפחה

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
משחקי קיסריה בגן הלאומי  
   
מפגש מרתק בין עבר להווה, הדרכות וסיורים, מופע מרהיב של אקרובטיקה, מופעי ליצנות ולהטוטנות, מופע מחול אתני, מעגלי תיפוף ושירה , דוכני יצירה ועוד. המלך הורדוס פותח את ארמונו ואתם מוזמנים לחגיגה ססגונית בגן הלאומי  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 10.9.2016

 
   

משחקי קיסריה - נמל קיסריה - נמרוד גליקמן

המלך הורדוס פותח את ארמונו וכולם מוזמנים לחגיגה ססגונית עם מיטב אומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה: בפסטיבל צבעוני לכל המשפחה שמקיימות החברה לפיתוח קיסריה ורשות הטבע והגנים יתקיים בגן לאומי קיסריה מפגש מרתק בין עבר להווה, מופע מרהיב של אקרובטיקה באוויר, מופעי ליצנות ולהטוטנות, מופע מחול אתני, מעגלי תיפוף ושירה בהשתתפות קהל האורחים, ודוכני יצירה - בתשלום סמלי.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

הדרכות וסיורים ללא תשלום יינתנו באתר ע"י מתנדבי גן הקהילה, היציאה משער ההיפודרום ומשער הנמל בשעות: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00.

בנוסף לחגיגה הצבעונית מציע מתחם נמל קיסריה למבקריו שלל אטרקציות ופעילויות כגון צלילה לתוך מסע הרפתקאות במיצגי "מסע בזמן", מסעדות ובתי קפה על קו המים, גלריות אמנים ציוריות ועוד.

ההשתתפות בפסטיבל אינה כרוכה בתשלום נוסף על דמי הכניסה לגן הלאומי:
40 ₪ למבוגר, 24 ₪ לילד, חינם למנויים.

משחקי קיסריה
יום שבת 10.9.16 החל מהשעה 10:00
גן לאומי קיסריה
*קיום הפעילות מותנה במזג האוויר.
*תכנייה של האירוע תחולק בכל קופות האתר במשך היום.
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
אינדי פארק - כל החוויות במקום אחד - נהר הירדן - הצעות לבילוי לכל המשפחה

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
אינדי פארק - כל החוויות במקום אחד  
   
באתר שנמצא על גדות נהר הירדן, במקום קסום מול נופי החרמון והרי הגולן, מקדימים את פתיחת עונת התיירות. ב'אינדי פארק' נוספו מגוון אטרקציות חדשות המשלימות את חווית השיט. הפארק מציע פעילויות אתגריות נוספות כמו אומגה, פארק חבלים, קיר טיפוס אתגרי, סנדאות ועוד  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: פתיחת העונה - 2.4.2016

 
   

אינדי פארק - שיט בנהר הירדן, צילום: רונן טופלברג

באתר האטרקציות והשייט 'אינדי פארק' שעל גדות נהר הירדן, במקום קסום מול נופי החרמון והרי הגולן, מקדימים את פתיחת עונת התיירות שתחל ביום שבת 2 באפריל 2016. במהלך השבועות האחרונים, נוספו מגוון אטרקציות חדשות המשלימות את חווית השיט בכלים השונים בתעלות המים הרחבות בירדן - סאפ יחיד וקבוצתי, סירות פדלים, קאנו, קיאקים ורפסודות.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

'אינדי פארק' מציע פעילויות אתגריות נוספות כמו: אומגה, פארק חבלים, קיר טיפוס אתגרי בגובה של 6 מטרים וסדנאות מחזור ויצירה מבית 'איצטרובלים': סדנאות בחומרי טבע, סדנת קרטון, סדנת אבן, סדנת במבוק, פינות של ג'ימבורי, מתנפח אינדיאני, מגלשת מים, חץ וקשת עם קליעה למטרה, פינת איפור ונוצות ועוד.


פעילות אתגרית באינדי פארק, צילום: רונן טופלברג

מלבד העובדה שמדובר באתר היחיד בישראל בו ניתן לשוט בסאפ קבוצתי, השנה הרחיב האתר את פעילותו והפך לאתר הסאפ הגדול ביותר בישראל! בשנים האחרונות הפך הסאפ ללהיט החם בתחום הגלישה בכל רחבי העולם. מדובר בגלשן עמידה גדול ויציב המאפשר לכל אחד לעמוד עליו ולחתור.

לירז מרק, מנהלת אתר השייט ומאמנת ספורט אומרת, כי באמצעות ה"סאפ" ניתן לבצע אימון ספורטיבי, פעילות גופנית מאומצת השורפת קלוריות, מחזקת ומחטבת את כל שרירי הגוף. "היתרון הגדול בסאפ בירדן דווקא, הוא בכך שאין גלים או רוח חזקה, המים מתוקים ולכן נוח לחתור, ליהנות וגם לחזק את השרירים וכושר היציבה. אפשרויות השייט מתאימות לכל הגילאים: צעירים, מבוגרים, גברים, נשים וילדים.

אינדי פארק - כל החוויות במקום אחד
האתר פתוח כל ימות השבוע, בין השעות 09:00-17:00.
מחירים: 99 ₪ לילד עד גיל 18, 79 ₪ למבוגר.
ילדים עד גיל שנתיים חינם.
'אינדי פארק' ממוקם במפגש התעלות בירדן בסמוך למושבה יסוד המעלה. ההגעה מכביש 90 - ראש פינה קריית שמונה. בצומת הכניסה לשמורת החולה פונים ימינה ומשם ממשיכים לפי השילוט.
לפרטים והזמנות: 053-6777717, www.indipark.co.il
עדכונים בדף ה- www.facebook.com/indiparkisrael
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
צריף בן גוריון: יש חדש בצריף הישן - קיבוץ שדה בוקר בנגב

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
צריף בן גוריון: יש חדש בצריף הישן  
   
שלושה חדרי תצוגה חדשים לצד הצריף המקורי של ראש-הממשלה הראשון דוד בן-גוריון ואשתו פולה, בהם פריטים נדירים של בן-גוריון וראשוני המתיישבים בקיבוץ שדה בוקר, סרט תיעודי מרתק, פעילות אינטראקטיבית, וחיבור לימים צנועים יותר  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: כל השנה

 
   

הצריף המקורי של ראש הממשלה הראשון ורעייתו, צילום: באדיבות אתר צריף בן גוריון

בשנת 1953 התפטר דוד בן גוריון, ראש-הממשלה הראשון של מדינת ישראל,  ופרש לחייו בשדה-בוקר שבנגב, בצריף שנבנה עבורו בקיבוץ. צריף בן-גוריון הוא ביתו המקורי של בו-גוריון אשר האמין כי יש להפריח ולאכלס את הנגב והאמין לא פחות במתן דוגמא אישית. 

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

בצוואתו ביקש להשאיר את ביתו כפי שהיה, ועד היום ניתן לראות את הצניעות הרבה בה חי בצריף עם אשתו פולה. בן גוריון אף אירח בצריף אישים וראשי מדינות במשך 20 השנים בהם חי במקום, עד למותו בשנת 1973.  כיום משמש הצריף כאתר מורשת מודרני ברמה בינלאומית, שבו מוזמנים המבקרים להציץ אל חייו הפרטיים של ראש-הממשלה הראשון של מדינת-ישראל.

באתר המבקרים, סמוך לביתם של דוד בן-גוריון ואשתו פולה נבנו לאחרונה שלושה חדרי תצוגה חדישים המציגים בדרכים שונות את משנתו ואת דמותו של דוד בן גוריון:

בית הגבס –  הבית הראשון שנבנה בקיבוץ שדה בוקר, בו נמצא כעת מוזיאוןהקיבוץ, הממחיש באופן מרתק את התפתחות הקיבוץ מיום הקמתו ועד היום. בחדר זה נפתחה גם תצוגה מרגשת החושפת את המבקרים לאותם חלוצים אשר הקימו את הקיבוץ ולחזון הנגב של דוד בן-גוריון.


חדרי התצוגה החדשים, צילום: באדיבות אתר צריף בן גוריון

משנתו של בן גוריון במבחן הזמן - החדר השני הוא חדר שולחנות פעילות ממוחשבים עם מיצג אינטראקטיבי המאפשר למבקרים להיות שותפים פעילים בנושאים שהיו קרובים וחשובים לבן-גוריון - הנגב, צה"ל ותפקידו של הנוער בישראל. מייצג זה מאפשר למבקרים להתחבר וללמוד על מורשתו של דוד בן-גוריון ולקחת נושאים אלו לאקטואליה של ימינו. בחדר מוצגות גם קריקטורות של בן-גוריון, ואסופת מכתבים מרתקת בינו לבין בני נוער.

סרט על גבי מסך ענק - בחדר השלישי מוקרן, על גבי מסך ענק, הסרט "איזהו מנהיג" המציג רגעים מכוננים בהם נדרש דוד בן-גוריון לקבל החלטות מדיניות הרות גורל, לצד התמודדותו עם משפחתו, בזמנים בהם היה רחוק ועסוק בניהול המאבק להקמת המדינה ולביסוסה. כדוגמה לכך מוצג מכתב שכתבה לו פולה, בו בישרה לו על הולדת בתם הבכורה ובו כתבה "למרות דמיונה אליך היא חמודה מאוד."

לצד החדרים החדשים נמצא הצריף המקורי, אשר נשמר כפי שהיה לפני למעלה מ-40 שנה, בו חדרי השינה הנפרדים, המטבח הצנוע שבו תלתה פולה את התפריט היומי של בעלה, וחדר העבודה המרשים ובו למעלה מ-5,000 ספרים (המהווים רק רבע מספריו של בן-גוריון) במגוון רחב של נושאים כמו יהדות ותנ"ך, פילוסופיה, היסטוריה וגיאוגרפיה, צבא וביטחון ועוד. בחדר העבודה כתב את ספריו ומאמריו הרבים, וכן את זיכרונותיו, אותם ייעד לדור הצעיר של ישראל.


צילום: באדיבות אתר צריף בן גוריון

ברחבי הבית פזורות גם המתנות שקיבל בן-גוריון מאישים וממוסדות שונים, ושבהן בחר לקשט את ביתו, ומשקפות את שהיה קרוב ללבו יותר מכל: תמונת סמל המדינה, המכילה בתוכה את תמונתו ואת תמונת חברו, יצחק בן-צבי; מגילת העצמאות - שקיבל מראש הממשלה לשעבר, גולדה מאיר, וגם חנוכייה המנגנת את "התקווה" ומפת ארץ ישראל.

אתר צריף בן גוריון - שדה בוקר
ראשון עד חמישי 8:30-16:00
שישי וערבי חג 8:30-14:00
שבת 10:00-16:00
יש להגיע עד שעה לפני הסגירה.
פרטים נוספים באתר www.shimur.org או בטלפון 08-6560469
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
משרד התיירות מציע - סיורים מודרכים בחינם - סיורים מודרכים לכל המשפחה בסופי שבוע

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
משרד התיירות מציע - סיורים מודרכים בחינם  
   
משרד התיירות מזמין את הציבור הרחב להצטרף לסיורים רגליים מודרכים בחינם במהלך החודשיים הבאים ביפו העתיקה, ירושלים ותל-אביב. הסיורים ילוו בהדרכה של מורי דרך מורשים על ידי משרד התיירות. ההשתתפות בסיורים ללא תשלום  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: נובמבר - דצמבר 2015

 
   


החל מסוף השבוע האחרון ובמהלך כל סופי השבוע בחודשיים הקרובים, משרד התיירות מזמין את הציבור הרחב להצטרף לסיורים רגליים מודרכים בחינם. הסיורים מתקיימים בשיתוף פעולה עם ארגון מורי הדרך והמשתתפים בו יזכו לסיור עם מורה דרך מורשה ומקצועי. משרד התיירות רואה בסיורים אלו פעילות חשובה דווקא בצל האירועים הביטחוניים וקורא לקהל הרחב להצטרף לסיור מהנה ומשכיל.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

במהלך החודש הקרוב (נובמבר) הסיורים יתקיימו בתל אביב, ירושלים ויפו.

בחודש דצמבר המסלולים יגוונו ויחשפו את הקהל לאתרים תיירותיים והיסטוריים נוספים בישראל.

הסיורים בתל אביב יתקיימו בתאריכים 14, 21, 28 בנובמבר. המסלול יעבור בין היתר ב: נחל מוסררה, נחל איילון ודרך איילון כיום, ביקור בשכונת מונטיפיורי ומגדל המים ההיסטורי. הסיור יסתיים ליד בית מעריב.

הסיורים בירושלים יתקיימו בתאריכים 13 ,20 ,27 בנובמבר. הסיור יעבור בין היתר באתרים הבאים: משכנות שאננים, ימין משה, חוצות היוצר, רחבת שער יפו, רחוב יפו, נחלת שבעה וחזרה.

הסיורים ביפו העתיקה יתקיימו בתאריכים 14 ,21 ,28 בנובמבר. במהלך המסלול יתקיים ביקור בסמטאות העיר העתיקה ואתריה, דרך בית הכנסת העתיק, כיכר קדומים, רחבת כנסיית ס' פטרוס, ירידה לנמל ומשם דרך המנזר הארמני ומסגד הים לסביל אבו נבוט. הסיור יסתיים בכיכר השעון.

שר התיירות, יריב לוין: "אין כמו מראה עיניים ותחושת האדמה תחת הרגליים בכדי להעמיק את הזיקה לארץ, לאתריה ולנופיה. אני מזמין את כלל הציבור, דווקא בימים אלה, לקחת חלק בסיורים אשר אנחנו מציעים בחינם, וליהנות מסיור משכיל, חוויתי ומעשיר".

הסיורים ילוו בהדרכה של מורי דרך מורשים על ידי משרד התיירות.
ההשתתפות בסיורים ללא תשלום.
אורך כל סיור הוא כ- 3 שעות.
אין צורך בהרשמה מוקדמת.
פרטים נוספים  באתר משרד התיירות
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
פסטיבל בציר ושיר בחבל יתיר - פסטיבלים בסוכות - פעילות לכל המשפחה בבציר ענבים

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
פסטיבל בציר ושיר בחבל יתיר  
   
במהלך חג הסוכות יקבי חבל יתיר וחקלאי האזור המשופע בגידולים חקלאיים משובחים ובכרמים, מזמינים אתכם לקחת חלק בפסטיבל תוסס במיוחד הכולל בציר ענבים לצד התנסות פעילה בתהליך הכנת היין. בואו ליהנות משלושה ימים של פעילויות בציר מהנות לכל המשפחה, מופע שקיעה ועוד שלל סדנאות, סיורים וטיולים  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 29.9-1.10.2015

 
   

בציר בחבל יתיר, צילום: נועם פיינר

חבל יתיר הוא חבל ארץ עצום עם המון שטחים חקלאיים וכרמים נהדרים ליין. במהלך חג הסוכות, יקבי חבל יתיר, בשילוב עם חקלאי האזור, יקיימו פסטיבל תוסס במיוחד, המזמין את המבקרים לקחת חלק בבציר הענבים, לצד התנסות פעילה בתהליך הכנת היין.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

אורחי הפסטיבל יוכלו ללוות את כל שלבי הכנת היין, החל משלב הבציר בכרמי סוסיא, ועד לבקבוק ביקב שוקק או בציר עצמי המלווה בהסבר על הליך הכנת היין וטעימות ביקב ליבני. המשפחות יוכלו להגיע אל יער יתיר, ושם להתנסות בבציר עצמי של ענבי מאכל, ותוך כדי לאכול כפי יכולתם. מי שמעדיף לטייל, יכול להצטרף לטיולים רכובים בין הכרמים על גבי אופניים, ג'יפים או רכבי שטח משפחתיים ובשביל לסיים את היום עם קצת שיר בשלב, יתקיים מופע שקיעה מרהיב של הזמר חנן בן ארי, שיעלה לאחר הפנינג סוער לכל המשפחה במעלה חבר עם מתנפחים, מגנטים הצגה ועוד.

בנוסף, יתקיימו ברחבי חבל יתיר גם סדנאות קרמיקה עם סיגלית ברייר וזכוכית בסטודיו שקוף, הפעלה חווייתית בנושא ארבעת המינים במפעל עשבי קדם, סיורים מודרכים עם מרכז סיור ולימוד סוסיא והפנינג עם שחקני רחוב, נגנים והפעלות בסוסיא הקדומה.

בציר עצמי ביער יתיר
יום שלישי טז' תשרי 29/9
בואו להתנסות בבציר עצמי של ענבי מאכל בכרמי יער יתיר
היער הנטוע הגדול במדינה!
בשעות: 9:00-17:00 בכרמי יער יתיר
מחיר: 15 ₪ לבציר עצמי. מכירת פרי במקום
גיל: 02-9963539

מטיילים ונהנים בין הכרמים ביער יתיר
ימים שלישי-חמישי 29.9-1.10
טיולי שטח בכרמי יער יתיר המרהיבים ביופיים! רכיבה חווייתית על אופניים עם אפשרות לחיבור של טריילרים וריקשות לנשיאת ילדים, רכבי שטח משפחתיים- green car, ג'יפים ועוד!
נק' יציאה: למרגלות חורבת ענים שביער יתיר. במקום סוכה, שירותים, מזנון ועוד.
שעות פעילות: 10:00-17:00
מחירון: רכבי שטח משפחתיים-25 ₪ לאדם לטיול של שעה
150 ₪ להשכרת רכב שטח לשעה
ג'יפים: 450 ₪ לשעה וחצי של טיול ברחבי היער או 900 ₪ ל4 שעות טיול במדבר יהודה (7 אנשים בג'יפ).
אופניים: לשעתיים טיול: 40 ₪ לרוכב, 40 ₪ תוספת לטריילר
דני במדבר: 052-8903842 גדעון- שבילים ללב: 052-7906777
בסמוך, סטודיו סיגלית ברייר בכניסה לישוב שני ליבנה מציע סדנאות לכל המשפחה!
לפרטים ותיאום: סיגלית- 0523644848

בוצרים ויוצרים בכרמי סוסיא- בואו לחוויה חקלאית בלתי נשכחת
בימים רביעי וחמישי 30.9-1.10
התנסות מרתקת בייצור יין עצמי: החל מהבציר ועד לבקבוק!
בציר עצמי בכרמי סוסיא, הגעה ליקב שוקק עם הענבים והכנסת הענבים לשתי מכונות:
1.karcher "קרשר"- מכונה שמפרידה את הענב מהחרצן,
2. press "פרס"- מכונה שסוחטת את הענבים ומשם, ישר לבקבוק!
ביקב ניתן לבצע גם סיור וטעימות יין וליהנות מגלריית מוצרים מתוצרת האזור.
משם נזמין אתכם להמשיך לחאן-מאהל אירוח ענק ואותנטי בו הילדים יוכלו ליהנות מסדנאות לכל המשפחה: הכנת פיתות ,ריבת ענבים ,סלט ענבים, עיצוב בקבוקי יין ,מכירת שתילי גפן, סדנאות יצירה ועוד..
במקביל, תתקיים שעת סיפור תיאטרלית מעוררת חושים ודמיון שבסופה יכין כל ילד בובת תיאטרון עם תיאטרון "איילושקה"!
שעות ההצגה: 14:00, 12:30, 11:00
*במקום סוכה כשרה *האוכל בתשלום נפרד
*ניתן להישאר ללון בחאן -בתשלום*במקום שירותים ומקלחות
לפרטים נוספים :1599-57-57-58 ובאתר: www.goyatir.co.il
מחיר לכרטיס (כולל בציר ופעילות):
ילד: 30₪ מבוגר: 25 ש"ח כרטיס משפחתי: 150 ₪
מיתן לרכוש חולצות של הפסטיבל במקום.

לגלות את סודה של סוסיא הקדומה
ימים שלישי-חמישי 29/9-1/10 בשעות 10:00-17:00
העיירה התלמודית מתעוררת לחיים!
שחקני רחוב ומספרי סיפורים,
זחילה במנהרת מילוט, חיזיון אור קולי
סדנאות יצירה ודריכת ענבים בגת קדומה
מערת יוצר הכדים ושאיבה מבור מים עתיק
מערת נגינה קדומה ומעגלי תופים ושירה
הצגות ילדים בית קפה פעיל ועוד...
כניסה לילד – 35 ₪
כניסה למבוגר – 29 ₪
כניסה לגמלאי -21 ₪
כרטיס משפחתי – 175 ש"ח הורים וילדיהם בלבד.
*10% הנחה לקבוצות מאורגנות מעל 30 משלמים
לפרטים ייעוץ והזמנות – 02-6286212,  www.atarsusya.co.il

מופע שקיעה מדברי במעלה חבר
עם האומן חנן בן ארי!
ביום חמישי, יח' תשרי 1.10
הפנינג והפעלות לכל המשפחה! טיול ספארי, מגנט משפחתי, הצגה של ניידת החלומות- הצגה לילדים מבית 'מכון מאיר', סדנת שוקולד, מגנט משפחתי למזכרת, מתקני מתנפחים, פיתות בטאבון, יצירת חול צבעוני, ג'ימבורי לקטנטנים, יריד מכירות, דוכני מזון. פינת ישיבה וסוכה כשרה.
17:30- מופע שקיעה חגיגי של חנן בן ארי!
ישיבה נפרדת וישיבת משפחות מאחורה. מומלץ להצטייד בלבוש חם
כרטיס להפנינג: 25 ₪ מגיל 3
כרטיס למופע- 50₪ מגיל 13
לפרטים ולהזמנות- יסכה 0524886658

סטודיו לקרמיקה- סיגלית ברייר בשני ליבנה
בואו להתנסות באומנות מרתקת וייחודית. מגוון סדנאות חווייתיות בקרמיקה למשפחות וקבוצות:
"ליצור בחומר ולהרגיש את הלב"- סדנת חימר ייחודית. אורך הסדנא -שעה. מחיר 25 שח למשתתף
"קשת של צבעים"-סדנת צביעה מרהיבה ומרגשת, אורך הפעילות: שעה וחציI עלות: 20-197 ש"ח לפי האובייקט הנבחר.
"על הגלגל"-סדנת אובניים קסומה' מרגשת ומעוררת התפעלות. אורך הפעילות: 45 דקותI עלות:25 ש"ח למשתתף.
במקום סוכה כשרה, גלריה מרהיבה, שתיה חמה וקרה, גלידות, שירותים לנוחיותכם.
פתוח בימים שלישי-חמישי 29.9-1.10.
נא לתאם הגעה מראש! סיגלית: 0523644848.  www.goyatir.co.il

בציר עצמי והכנת יין בכרמי יקב לבני
ימים רביעי-חמישי 29/9-1/10
איפה? ב"שְֹׂדֵה כָּלֵב"חווה חקלאית מדרום לקרית ארבע– כרמי יקב ליבני
•בציר עצמי, ערכה, כלים והדרכה מקצועיים לעשיית יין בוטיק איכותי. (קברנה סוביניון ושיראז), סיפורו של מקום והסברים על השמיטה, טעימות יין.
• הכרמים במרחק של 10 דק' נסיעה ממערת המכפלה אפשר לשלב ביקור במערה עם חוויה של עשיית יין.
• יש לתאם הגעה מראש. מספר המקומות מוגבל. כניסה למבוגר 20 ₪ לילד 10 ₪
מנחם – 052-4214426, פרטים נוספים: www.livni-wine.com
טיולים מאורגנים לכל המשפחה ברחבי חבל יתיר

עם מרכז סיור ולימוד סוסיא
ימים שלישי – חמישי: 29-31.10
11:00 תל זיף ומעיינותיו
14:00 נחל גוברין ומעיינותיו
13:00 : "איש במעון ומעשהו בכרמל"
אתר סוסיא – תל מעון – בריכת כרמל
אביגיל – תל מעון – בריכת כרמל
רביעי 14:00 יער, מדבר ומים סביב הישוב כרמל.
חמישי 14:00: שביל החוות, ממצפה יאיר לאביגיל
לראשונה!! טיול עששיות חוויתי לאור הירח ביער יתיר
ימים שלישי – רביעי בשקיעה
שביל המתקנים החקלאיים -בית הכנסת העתיק בחורבת ענים
הרשמה מראש חובה לפרטים והרשמה: 1599-507-517
30 ₪ למשתתף 100 ₪ לרכב

אל המעין אשר פועם בהר..
מעיינות תלם אדורה-נחל גוברין עילי!
עמק המעיינות המפכים במערב הרי חברון! במקום בריכות שכשוך,
אמת מים קדומה ועוד..
פתוח למבקרים בכל ימי חול המועד! כניסה מאובטחת מדרום לישוב אדורה.
לפרטים: עמותת תיירות תלם אדורה- 072-2410700

עשבי קדם-מושב כרמל
מפעל לייצור צמחי מרפא וטיפוח מן הטבע!
מפעל לייצור צמחי מרפא וטיפוח מן הטבע!
סדנא והפעלה חווייתית לילדים בנושא ארבעת המינים!
בשעות 9:00-17:00, כניסה חינם כל שעה עגולה
לפרטים נוספים: אסתי בורנלי-0524443110 www.goyatir.co.il

שקוף שתאהבו את זה
סטודיו שקוף שבבית יתיר יפתח למבקרים
ביום שלישי, א' חול המועד סוכות.
בואו להתאהב
בזכוכית המעוצבת ובתוצריה,
ללמוד על תכונותיה וסודותיה,
ולבחור פריטים שיעטרו את ביתכם.
ניתן גם לבוא לסדנאות, בתאום מראש.
הביקור ללא תשלום
ליצירת קשר: יעל באט 052-8903735

סטודיו-פסיפס ועוד בבית יתיר
סטודיו יפהפה במושב יתיר עם גלריה של מגוון מוצרי פסיפס יחודיים.
הסטודיו פתוח למבקרים ביום רביעי 30.9 בשעות 10:00-17:00
בתיאום מראש: 052-8903953

חוויה מן הטבע בחוות טנא עומרים
ימים שלישי-חמישי : 29.9-1.10
בחווה דיר כבשים ועיזים, מבשלת בירה ביתית, סטודיו לאומנות טבעית
ובור מים המתאים לרחיצה צלולה. *במקום סוכה *פינת פיקניק
אנשי החווה ישמחו לארח אתכם בתיאום מראש. שבתאי: 052-8498126
הביקור ללא תשלום.

בית קפה- "וניל וקינמון" במיתרים
בית קפה חלבי ואיכותי עם טעם של עוד..
מוזמנים להגיע בחול המועד סוכות!
שעות פתיחה: 19.00 (יש סוכה במקום).
שרונה - 3912723 -052

אפשרויות לינה בחבל יתיר

בית הארחה סוסיא: חדרי גן מרווחים ומפנקים, ארוחות עשירות וטעימות *כשרות מהדרין *האירוח כולל טיולים וסיורים באזור.
להזמנות: 02-9963424   www.susya.org.il

חאן סוסיא - מאהל אירוח אותנטי. החאן מציע לינה באוהל מקורה, במקום מקלחות, שירותים ומטבח קדמי. מתאים למשפחות וקבוצות.
איציק: 054-5243183
 
צימר לב ההר סוסיא - אירוח באווירה כפרית וקסומה. בריכה פרטית *אפשרות לארוחת בוקר.
איתמר: 052-300-3494

בית הארחה מעלה חבר - אירוח כפרי אל מול הנוף המדברי בישוב מעלה חבר.
להזמנות: לאה- 052-7710167

פסטיבל בציר ושיר בחבל יתיר
חול המועד סוכות, ימים שלישי-חמישי 29/9-1/10
לפרטים נוספים ולתכניה המלאה: 1599-57-57-58 www.goyatir.co.il

 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
קטיף עצמי בגליל ובגולן - קטיף פירות ברמת הגולן - דובדבנים, פטל, אסנה, אוכמניות, תות שדה, אפרסקים, שזיפים

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
קטיף עצמי בגליל ובגולן  
   
קטיף הדובדבנים בגולן ובגליל נמצא כבר בעיצומו, ואליו יצטרפו בהמשך גם הפטל, האוסנה, אוכמניות, תות שדה, לי'צי, חזרזר, שזיף, אפרסק, אגס, ענבים, תאנים ובעצם מה לא. מטעי הקטיף העצמי פותחים את שעריהם ומזמינים אתכם לקטוף ולאכול כמה שתוכלו  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: יוני - אוקטובר

 
   

דובדבנים ברמת הגולן, צילום: מתן קידר

בכל שנה, בתחילת הקיץ, מתחילה בגולן ובגליל העונה המתוקה - "הקטיף העצמי". חלוצי הפרי במטעים הם הדובדבנים, אליהם מצטרפים פטל, אוסנה, אוכמניות, תות שדה, חזרזר, שזיף, אפרסק, ליצ'י, אגס, ענבים, תאנים ובעצם מה לא. המטעים פעילים כל הקיץ חלקם עד אוקטובר.

לכבוד העונה המתוקה, כמה טיפים מאת ''תיירות גולן'' כצידה נוספת:
• כדאי שתתכננו לכם כמה שעות, כי בהרבה מהאתרים יש אטרקציות נוספות המתאימות לבילוי משפחתי.
• הזמן הטוב לקטיף הן שעות הבוקר לאחר שהעצים והשיחים נחו בלילה והפרי שוב מוכן לקבל את פניכם.
• אין צורך להביא כלי לאיסוף הפרי, מקבלים במקום, בדרך כלל סלסלה.
• ניתן גם לקחת הביתה, בתשלום.
• בכל האתרים חנייה נוחה, שירותים, צל ומקום מרווח לפיקניק.

לפני שמגיעים למטעים, מומלץ להתקשר ולשאול מה הבשיל ומתי הכי כדאי להגיע.

בוסתן בראשית בגולן - עין זיוון
בוסתן בראשית בגולן נמצא במדרון הר געש אביטל בעמק קוניטרה בצפון רמת הגולן, ולרגליו פרוס עמק עוצר נשימה ובו כל הגידולים המאפיינים אזור פראי זה. בואו לקטוף ולאכול את הפירות: מסוף מאי ועד סוף יוני הדובדבן המתוק, מסוף יוני הדובדבן החמוץ הפטל והאוסנה, מסוף יולי ובאוגוסט נקטרינות אפרסקים אגס אסייני, תפוחים ענבים תאנים, כל פרי בעיתו. השנה בנוסף לקטיף העצמי, סדנת הכנת ליקר דובדבנים, טיול בטרקטור ועגלה עד לנקודת הגבול הסורי, כולל תצפית, טיולי טומקארים, רכיבה על סוס פוני ולמה, לילדים מסלול החידות של "חבורת ג'ננה", חוויה מלמדת – מהזרע לפרי, בית קפה, פינות ישיבה ורביצה, פינת חי, אוויר צלול ונוף מרהיב.
בוסתן בראשית בגולן בקיבוץ עין זיוון - www.enzivan.co.il 0509001070


קטיף דובדבנים בעין זיוון, צילום: עדי פרץ

קטיף דובדבנים ופירות יער - אודם
קטיף הדובדבנים מתחיל בתחילת חודש יוני. במושב אודם תמצאו פינה קסומה של קטיף דובדבנים ופירות יער. הטמפרטורות הנמוכות בחורף ממתיקות ומשביחות את טעמם הנפלא והייחודי של הפירות המחכים להיקטף. מה קוטפים: דובדבנים, מגוון זני אוסנה - פטל שחור, פטל אדום, אוכמניות, אפרסקים, תאנים ורימונים. מה עוד יש לעשות במושב אודם: יער האיילים - ביער אודם, יער טבעי וקסום, מתגוררות חיות בר בעלות קרניים. אטרקציה מיוחדת לילדים ולכל המשפחה. יקב הר אודם - נוף האלונים הייחודי של יער אודם הקסום, מהווה פתיחה הולמת לביקור נעים וטעים ביקב הקטן והמיוחד, שהוקם ביישוב אודם. "טריפטראק" - טיולי טרקטורונים ורינג'רים בנופיו הפראיים של הגולן.
לפרטים נוספים: 050-9693200 ובאתר

קטיף עצמי נווה אטיב - משק אברהם
הבוסתן של משפחת אברהם נמצא בישוב נווה אטיב למרגלות הר החרמון. בבוסתן היצע של פירות יער שמשתנה בהתאם לעונות השנה. המתחם מציע בילוי מהנה לכל המשפחה בו תוכלו לקטוף ולאכול דובדבנים ישירות מהעצים או גם לקחת הביתה.
שעות פתיחה: הגעה בימי חול והגעת קבוצות יש לתאם מראש. ביום שישי המקום פתוח משעה 8:00 עד 15:00, ובשבת משעה 9:00 עד 17:00.
טלפון: 054-8040220, 054-8040254

קטיף עצמי רוני - דובדבנים ותפוחים - כפר בוקעאתא
המטע היפהפה שוכן בכפר בוקעאתא, אחד מארבעת הכפרים הדרוזים שברמת הגולן. היישוב ממוקם בצפון רמת הגולן, בגובה של 1,070 מטרים מעל פני הים - בין הר חרמונית והר ורדה. שמורת הר נמצאת דרומית מזרחית לכפר, ומערבית לכפר נמצאת שמורת יער אודם. עיקר כלכלת היישוב מתבססת על גידול דובדבנים ותפוחים ועל עבודות מחוץ ליישוב - ביישובי הסביבה.
תוכלו לטעום פיתות דרוזיות ותה דרוזי ואוכל מסורתי מסורתי ולנשום אוויר פסגות צלול צלול. ניתן לקנות דובדבנים ולקחת הביתה.
פתוח לקבוצות ולמשפחות. עובדים גם בשבת
מחיר מיוחד לקבוצות מעל 20 איש
טלפון לתיאום 050-2016416


קטיף דובדבנים ותפוחים - כפר בוקעאתא

קטיף עצמי פירות יער - שעל
בבוסתן היפהפה של משק לוי במושב שעל תמצאו בכל קיץ, בעונה שמתחילה בסוף מאי או בתחילת יוני (תלוי במזג האוויר), מגוון עשיר ביותר של פירות יער ופירות טרופיים ופירות ישראלים וכמעט כל פרי שניתן לקטוף באופן עצמאי ולאכול... דובדבן מתוק ודובדבן חמוץ, פטל, אוסנה, דומדמניות, אוכמניות, תות שדה, חזרזר, אובליפיכה, תאנים, ענבים בטעם מנגו, סברס בלי קוצים, תות עץ, דובדבן קוריאני ועוד כל מיני פירות מיוחדים. במקום יש קפיטריה, מי שתיה, ומקום מוצל לישיבה. מתאים לקבוצות, לבודדים ולילדים. במקום אפשרות ללינת לילה בחושות ובאוהלים.
פרטים נוספים: 04-6981651 052-4600465 ובאתר


צילום: משק לוי - מושב שעל

חוות הסוס והדובדבן - אודם
חוות הסוס והדובדבן נמצאת בלב אזור טבול בנוף הפסטורלי הקסום של יער אודם והר אודם ברום של 1,100 מטר מעל פני הים. באתר שתי אטרקציות מלהיבות: מטע קטיף עצמי של דובדבנים ופירות יער (פעיל בתקופה שבין סוף מאי לסוף יוני) וחוות סוסים לרכיבה. בחודשי האביב, מתכסים העצים בפריחה המלכותית והמדהימה ביופיה של הדובדבן - אתם מוזמנים להגיע למטע וליהנות מהיופי הייחודי. מראה מרהיב זה בהחלט מסביר איך ביפן יש חג מיוחד לפריחת הדובדבן - הסאקורה. קטיף עצמי של דובדבנים ופירות יער מתחיל בסוף מאי ונמשך עד סוף יוני.
פרטים נוספים: 052-3791651 04-6837752 ובאתר

קטיף עצמי ב"דובדבן הצפון"
המטע היפהפה שוכן צמוד ליער אודם בפאתי הכפר הדרוזי מסעדה וצופה לנוף המדהים של צפון הגולן. עונת הדובדבנים קצרה ונמשכת כחודש – הזדרזו לפני שייגמר. במטע תוכלו לקיים פיקניק פסטורלי עם מחצלת מתחת לעצי הדובדבן. תוכלו לטעום פיתות דרוזיות ותה דרוזי מסורתי ולנשום אוויר פסגות צלול צלול. ניתן לקנות דובדבנים לקחת הביתה. באוגוסט יחל קטיף התפוחים במטע סמוך. איך מגיעים: הלכתם לאיבוד? התקשרו למספר שמופיע או למספר 0524696015 נשלח אליכם קישור ב waze או נדריך אותכם .
לפרטים 050-6968223

קטיף אלרום
קטיף עצמי בבוסתני אל-רום - חגיגה לכל המשפחה. פירות יער אקזוטיים מיוני עד ספטמבר. בחודש אוגוסט - קטיף אוכמניות ותפוחים. בחודש ספטמבר - קטיף תפוחים. בבוסתן יש דובדבנים, אוכמניות, אסנה, פטל, תאנים, תפוחי עץ (באוגוסט). סיור בטרקטור בתוך המטעים.
לפרטים נוספים: 04-6838016 050-5541032


צילום: מתן קידר

אטרקטבע ליד מושב אבני איתן
אטרקטבע, כנובע משמו, הוא אתר אטרקציות בחיק הטבע, אשר ממוקם בסמוך ליישוב אבני איתן. מעבר לקטיף העצמי (בו ניתן לאכול פירות ככל העולה על הדעת), קיימים במתחם גם מסלולי אופניים, טרמפולינה, מבוך פסיפלורה, מטווח חץ וקשת, מתקני משחקים, פיתות בטאבון ועוד. במקום אפשר לערוך גם אירועים.
שעות פתיחה: כל ימות השבוע, טלפון: 054-5684575.

קטיף דובדבנים בצוק מנרה
מבקרי צוק מנרה יוכלו להשתתף בחודש יוני בקטיף דובדבנים לכל המשפחה. המסלול מתחיל בתחנה העליונה של הצוק וממשיך בנסיעה ברכבת לתצפית על לבנון. משם לקיבוץ מנרה לתצפית על עמק החולה, ונסיעה למטעי הדובדבנים לקטיף עצמי. שהייה של חצי שעה במטע הדובדבנים לקטיף ואכילת דובדבנים חופשית. לסיום מקבלים גם סלסלת דובדבנים.


צילום: מתן קידר

קסם הפרי - מושב נוב
בלב מטעי הגולן חוויה חקלאית טעימה ומיוחדת. קסם הפרי - מרכז מבקרים בו תוכל לקטוף את פירות הקיץ העסיסיים ישירות מהעץ ולהמשיך איתם לבית האריזה לסיור והסבר מרתק שיתחיל במכונת המיון ויסתיים באזור האריזה בסלסלות. את הסיור במטע תוכלו לעשות ברגל או.. באמצעות "רכבת הקוטפים" הרתומה לטרקטור - חוויה מדהימה לילדים. על העצים במטעים תמצאו מגוון פירות קיץ: שזיפים, נקטרינות, אפרסקים ותפוחים. במקום חורשה עם שולחנות פיקניק (ללא הבערת אש). ניתן לקנות במקום פירות קיץ טריים ועסיסיים. סיור ב"רכבת הקוטפים" יוצא כל שעה עגולה.
בתאום מראש. נעמה: 052-7560460 עמית: 052-8109713

דרך הפרי - מרום גולן
מרכז המבקרים של דרך הפרי, במרום גולן, מציע סיור הנוגע לקטיפת ואריזת פירות מסוגים שונים- ובחודשים מאי עד יולי, גם דובדבנים. באתר עורכים גם קטיף עצמי של פירות, וכן ניתן לרכוש מזכרות ופירות בחנות המפעל.
שעות פתיחה: ימים א'-ה', 8:30-15:30.
מספר טלפון: 050-5333267/ 04-6961988.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
צעדת הכלניות 2015 - בתרונות רוחמה - צעדה לכל המשפחה

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
צעדת הכלניות 2015  
   
צעדה לכל המשפחה בין גבעות מוריקות באזור שמורת בתרונות רוחמה, בסימן חשיבותם של השטחים הפתוחים והמרחב הביוספרי באזור נחל שקמה. לצעדה שתתקיים במסגרת פסטיבל דרום אדום, שלושה מסלולים עם דרגות קושי שונות  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 28.2.2015

 
   

צעדת הכלניות, צילום: ג'ימי קדושים

שימו לב - בשל מזג האוויר הצפוי, הצעדה נדחתה לתאריך 28.2.2015

צעדה לכל המשפחה בין גבעות מוריקות באזור שמורת בתרונות רוחמה, בסימן חשיבותם של השטחים הפתוחים והמרחב הביוספרי באזור נחל שקמה. תחילת הצעדה באתר ראשונים בקיבוץ רוחמה משם יצאו שלושה מסלולים: מסלול קצר (2.5 ק"מ) מסלול בינוני (5.5 ק"מ) מסלול ארוך (12.5 ק"מ). בין השעות 8:30-12:00. הזנקה אחרונה למסלול הארוך בשעה 11:00 ולמסלול הבינוני בשעה 12:00.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

לאורך המסלולים יוצבו תחנות הסבר, הפעלה והדרכה לכל המשפחה עם מדריכי קק"ל, להטוטני רחוב, מסלולי מיני גולף, הפעלות בנושא איכות הסביבה ועוד. בתום הצעדה יתקיים הפנינג ססגוני לכל המשפחה ושוק אמנים ודוכני אוכל.

הכרטיס מקנה השתתפות בצעדה ובהפנינג, תעודה ומדליה. יציאה לצעדה עד השעה 12:30.המסלולים מומלצים מגיל 3 ומעלה ואינם מתאימים לעגלות. מומלץ להצטייד במנשאים. הצעדה מתואמת עם גורמי הביטחון והרפואה. לאורך המסלול נקודות מים ושירותים. ניתן לערוך פיקניק באתר ראשונים.

צעדת הכלניות לזכר שושנה דמארי
בתרונות רוחמה שבת, 28.2.2015, 8:30-15:00
לפרטים קו ליער 1-800-350-550
חנייה במכללת ספיר בלבד. משם יצאו שאטלים לאורך כל היום אל תחילת הצעדה באתר ראשונים, קיבוץ רוחמה
30 ₪ לאדם מעל גיל 3 בהרשמה מראש דרך האתר  www.habsor.co.il
איסוף הכרטיסים למי שהזמין מראש, עד השעה 9:30.
ביום האירוע המחיר יעלה ל 40 ₪ - תשלום במזומן בלבד.
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
פסטיבל היין ה-16 במטה יהודה - פסטיבל יין בעשרות יקבים

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
פסטיבל היין ה-16 במטה יהודה  
   
אירועי פסטיבל היין מעניקים הצצה מרהיבה אל מרתפי היין ואל דרך העשייה וייצור היין. 26 יקבים שישתתפו בפסטיבל מאפשרים להכיר מקרוב את הכרמים, האנשים המעורבים בייצור היין, לשמוע סיפורים על המקום ועל ההיסטוריה של היקב, וכמובן, לטעום ממגוון היינות  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: אוקטובר - נובמבר 2014

 
   

פסטיבל היין במטה יהודה, צילום: ענבל רוז

עשרות היקבים ברחבי המועצה האזורית מטה יהודה הפכו לא מכבר לשם דבר בתעשיית היין הישראלית. היקבים הם חלק בלתי נפרד מהמקום בו הוקמו ומההיסטוריה שלו, ומלבד היינות שהם מייצרים הם הפכו למקור פרנסה ועוגן תיירותי עבור האזור כולו.

את החזון ליצור דרך יין ואזור יין ב'לב הירוק' של ישראל מובילה המועצה האזורית מטה יהודה יחד עם חקלאי ויינני היישובים הלכה למעשה - בשיתוף מחלקת התיירות. כיום, 'דרך היין' של יקבי מטה יהודה היא מפעל משגשג ופורח ולא בכדי נחשב כפרויקט הדגל של האזור.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

גם השנה, זו השנה ה-16, יתקיים פסטיבל היין במטה יהודה, המציע חגיגת תיירות, יין, חקלאות ותרבות. האירועים מעניקים הצצה מרהיבה אל מרתפי היין ואל דרך העשייה וייצור היין, וסיורים בין כרמים.

הפסטיבל ייפתח באירוע מרכזי חגיגי שיתקיים ביום חמישי ה-23.10 החל מהשעה 19:00, בפארק מיני ישראל. האירוע, במעמד משה דדון, ראש המועצה האזורית מטה יהודה, יציג כ-26 יקבים מהאזור כולו. המבקרים יוכלו לטעום ממבחר יינות משובחים מכרמי האזור ולהכיר את הייניים ובעלי היקבים, סביב שולחנות בר עם מוסיקה חיה ואווירה טובה.
עלות הכניסה: 60 ₪ כולל כוס יין וטעימות ללא הגבלה.

"עשרות היקבים על דרך היין של מטה יהודה מבטאים מסורת יהודית בת למעלה מ-3,000 שנה, מימי קדם ועד ימינו", אומר משה דדון, ראש המועצה האזורית מטה יהודה. "על דרך זו, בלב הירוק של ישראל, הולכת ומתפתחת תרבות יין המשמרת את ענף החקלאות כמקור פרנסה עיקרי באווירה כפרית, כחלק מהטמעתה של תכנית האב לתיירות במטה יהודה. פסטיבל היין ה-16 יעניק למבקרים חוויה תרבותית עם עשרות אטרקציות לכל המשפחה. אני מזמין את כולכם להגיע".

במהלך ימי הפסטיבל, תקיים מחלקת התיירות של המועצה האזורית מטה יהודה סיורים מודרכים בין היקבים. הסיורים יתקיימו במשך ארבעה ימי שישי בין התאריכים 24.10-14.11 וכוללים הסעה מאורגנת, וביקור בשלושה יקבים בליווי מדריך מקצועי שיסביר על כל יקב ועל היינות אותם יטעמו המשתתפים בסיור. עלות כל סיור: 100 ₪ לאדם. הרישום באתר האינטרנט www.tour-yehuda.org.il

ביום שישי (31.10) יתקיים מרוץ היקבים ה-6 שייצא בשעה 7:30 מהכניסה לקיבוץ נחשון ויחלוף על פני אתרי מורשת היסטוריים. המרוץ המסורתי יחולק לשלושה מסלולים: חצי מרתון (21.1 ק"מ): מסלול עממי (10 ק"מ) ומסלול משפחות (5 ק"מ). ההרשמה דרך אתר sportweb בכתובת www.yekevim.sportweb.co.il.

היקבים המשתתפים בפסטיבל: יקב טפרברג, יקב כץ, יקב קדמא, יקב כרמי יוסף, יקב מוני, יקב נבות, יקב שורק, יקב לטרון, יקב צרעה, יקב נבו, יקב בר גיורא, יקב סוסון ים, יקב כרם ברק, יקב קטלב, יקב צובה, יקב יהודה, יקב קסטל, יקב ענתות, יקב עגור, יקב קלע דוד, משק יין הנס שטרנבך, יקבי עמק האלה, יקב לה טרה פרומסה, יקב יפו, יקב שריגים ויקב צפרירים.

בנוסף, ניתן להזמין מקומות ולאכול בתיאום מראש בבתי הבשלנים, ולשלב ביקור במבשלות הבירה במהלך סופי השבוע. במטה יהודה מדגישים כי צריכת האלכוהול אינה מיועדת לנהגים ומזמינה את המבקרים המעוניינים בכך להזמין מקומות לינה בצימרים וליהנות מאירוח כפרי מפנק במלונות הרי יהודה.

לפרטים נוספים: מחלקת התיירות מטה יהודה, 8108* או בטלפון: 02-9900898
לרכישת כרטיסים אונליין לסיורי יין ביקבים: www.tour-yehuda.org.il.
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
''משפחטבע'' בגן הבוטני בירושלים - הפנינג לכל המשפחה

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
''משפחטבע'' בגן הבוטני בירושלים  
   
הפנינג לכל המשפחה שיעניק לכם בילוי ירוק וקסום בטבע וחוויה מעשירה ומרתקת בגן. סיור בוטני, פעילות מודרכת על חלקת הבונסאי ותרבות יפן, סיור ברכבת הפרחים, סדנאות יצירה לילדים, פעילות 'גנן צעיר', איסוף זרעים מהצמחים, מחצלות ומשחקי ענק במדשאות ועוד  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: מאי - יוני 2014

 
   

הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים, צילום: יעל כהן

הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים מזמין את הציבור ל''משפחטבע" - הפנינג לכל המשפחה שיעניק לכם בילוי משפחתי ירוק וקסום בטבע וחוויה מעשירה ומרתקת עם הצמחייה בגן.

בין הפעילויות: סיור בוטני, פעילות מודרכת על חלקת הבונסאי ותרבות יפן, סיור במרחבי הגן ברכבת הפרחים, שביל מיוחד לבימבות, סדנאות יצירה לילדים, פעילות 'גנן צעיר', איסוף זרעים מהצמחים, מחצלות ומשחקי ענק במדשאות ועוד.  בגן ישנן מדשאות ושטחים מוצלים

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

מתי ? חודשים מאי - יוני 2014
הפעילות בשבת תתקיים בין השעות 10:00-14:00.
הפעילות ביום שלישי תתקיים בין השעות 16:00-18:30
בימי שלישי רכבת הפרחים תצא לסיור במרחבי הגן בכל שעה עגולה.
סיור בוטני יערך בשעה 16:00 ופעילות "גנן צעיר" למשפחות בשעה 16:00.

ההשתתפות בכל הפעילות כלולה במחיר הכניסה.
מחיר כניסה: 30 ₪ למבוגר, 20 ₪ לילד או גמלאי.
ילד ירושלמי בהצגת תעודת זהות של ההורה נכנס חינם.
כל ההכנסות קודש להצלת צמחים בסכנת הכחדה בישראל.
שעות פתיחת הגן בשבת: 09:00-18:00  בשלישי: 09:00-19:00
פרטים נוספים בטלפון: הגן הבוטני - 02-6794012 .
הגעה: הכניסה לגן בשבת היא משכונת ניות-רחוב בורלא 1.

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם נוסד בשנת 1953 והוא פנינה של טבע בלב ירושלים, מוקד לתיירות ובילוי ומרכז לחינוך והדרכה. בגן גדלים יותר מ-6,000 מיני צמחים שונים ממגוון רחב של אזורים גיאוגרפיים בעולם. הגן משמש כבנק גנים ובו נשמרים צמחים בעלי ערך רב, ביניהם צמחים הנמצאים בסכנת הכחדה, צמחי נוי, עצי יער ועוד. צמחים רבים בגני הנוי בישראל אוקלמו בארץ לראשונה בגן הבוטני.
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
קטיף דובדבן בבוסתן בראשית בגולן - קטיף עצמי של דובדבנים בצפון

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
קטיף דובדבן בבוסתן בראשית בגולן  
   
הבוסתן הגדול במדינה המשתרע על כ-100 דונם של עצי פרי שונים מציע לכם ממש בעונה זו של השנה קטיף עצמי של דובדבנים ושפע פעילויות לכל המשפחה - סדנת הכנת ליקר דובדבנים, אפיית פאי, טיול בטרקטור ועגלה עד לנקודת הגבול הסורי, טיולי טומקארים ועוד  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: יוני 2014

 
   

קטיף דובדבנים בבוסתן בראשית בגולן, צילום: עדי פרץ

ב'בוסתן בראשית בגולן' בעין זיוון, נפתחה רשמית עונת קטיף הדובדבנים. האתר הראשון והמוביל בין אתרי הקטיף העצמי בארץ מבטיח לכם מלבד הקטיף, עוד שפע של פעילויות לכל המשפחה. פרי הדובדבן הוא ללא ספק אחד הפירות החושניים ביותר גם במראהו וגם בטעמו העז, ואכילתו מעוררת את כל החושים. טעמים רבים לו בין חמצמץ עד מתוק עז, החולצה גם היא חייבת לחטוף איזה כתם של דובדבן ולא יעזרו כל מאמצי המניעה והזהירות.

» רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו אלינו לפייסבוק

סביב הדובדבן נבנתה בקיבוץ עין זיוון בצפון הגולן, תרבות שלמה של בילוי ושלל פעילויות לכל גיל. בוסתן בראשית בגולן מתפרס על שטח של כ-100 דונם עצי פרי, ומידי שנה פוקדים את האתר אלפי מבקרים. חווית הקטיף מלווה באכילת דובדבנים ישירות מהעץ ואהובה על כולם ללא קשר לגיל . בנוסף לקטיף העצמי, האתר מציע סדנת הכנת ליקר דובדבנים, אפיית פאי, טיול בטרקטור ועגלה עד לנקודת הגבול הסורי, כולל תצפית, טיולי טומקארים, רכיבה על סוסי פוני, מסלול חבלים חוויתי, פינת זוחלים ופינת חי, בית קפה, פינות ישיבה ורביצה, אוויר צלול ונוף מרהיב.

אלכס קודיש, מנהל המטע בעין זיוון, מתרגש כל שנה מחדש, מהרגע בו מתכסים עצי הדובדבן בפרי היפה ביותר. "השנה, זכינו לחורף שונה מהרגיל, מיעוט משקעים לצד מנות קור טובות שתרמו לטעמו הנפלא של הדובדבן. הפרי שלנו איכותי מאוד, וגם הכמויות יפות. אלפי המבקרים שיגיעו לבוסתן המרהיב שלנו, יהנו מחוויית קטיף, ושלל פעילויות לכל המשפחה".  אומר אלכס.

עונת קטיף הדובדבן קצרה יחסית כ-4 שבועות עד לסוף יוני, לכן מומלץ לבקר לפני שיגמר.
בסיום עונת הדובדבן מתחיל קטיף פירות הקיץ.
שעות פעילות: 9:00-17:00 בכל ימות השבוע החל מתאריך 30.5.14
מחיר כניסה – 27 ₪ ילד / 33 ₪ מבוגר. (המחיר כולל אכילה מהעץ ללא הגבלה)
לפרטים נוספים - www.enzivan.co.il
 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 
שבועות 2014: אירועי החג לכל המשפחה ברחבי הארץ - אירועים לכל המשפחה

 
ראשי » חדשות ואירועים - תיירות כפרית
 
 
שבועות 2014: אירועי החג לכל המשפחה ברחבי הארץ  
   
תהלוכות וטקסי הבאת ביכורים בקיבוצים ובמושבים, פסטיבל 'חלב ודבש' בעמק, ביקור במכוורות וביקבים, סיור בשביל החלב ברפתות ובדירים, טיולים ופעילויות בטבע, פעילויות חקלאיות ועוד המון רעיונות לבילוי עם הילדים בחג השבועות  
 
מערכת פורטל התיירות הכפרית 
 

תאריכים: 3-7.6.2014

 
   
אזור הצפון  I אזור המרכז  I  אזור הדרום   I   אפשרויות לינה

אזור הצפון

שביל פרות החלב במשק ברנדס - בית לחם הגלילית
בתוך מבנה טמפלרי בן למעלה מ 100 שנים, הקימו ההורים המייסדים רפת חלב. הם החלו את הדרך עם עגלה אחת ופרה אחת שנחלבה בידיים . והיום הרפת צמחה להיות רפת רובוטית עם 100 חולבות. שביל פרות החלב לוקח את המשתתפים לסיור חקלאי אמתי. המבקרים שותפים לעבודה ברפת החלב, מאכילים את הפרות הגדולות , מתנסים בחליבה בידיים, מניקים את העגלים הקטנים, מכינים "משתה" שוקו וחמאה ואפילו רואים רובוט שחולב לגמרי לבד – שיא הטכנולוגיה בעולם לחליבת פרות, חוויה מרגשת. הסיור מלווה בהסברים מרתקים על משפחת היונקים ונותן למבקרים הזדמנות לחוות חוויה חקלאית אמתית, חוויה מומלצת בכל גיל. בימי החג יתקיימו במקום הפעלות יצירה, שעת סיפור לילדים, טחינת חיטה באבן ריחיים עתיקה והכנת פיתה על הסאג' בתשלום - 10 ₪.
ימי פעילות : 4-7.6 ימי החג, בין השעות 09:00 - 19.00 הסיורים מתקיימים במשך כל היום, משך הסיור כשעה ורבע.
מחיר : 40 ש"ח למבקר . תשלום מגיל שנתיים וחצי.
בין השעות 9:00 עד 10:00 ובין השעות 15:00 עד 18:00 הנחה של 10%
לפרטים נוספים: 049832437 04-9534120 I 052-3275682 I shvilparot.co.il


שביל פרות החלב - בית לחם הגלילית

"דרך החלב" משק קורלנדר - מושב בית הלל
הסיור ברפת של משפחת קורלנדר עובר בין כל תחנות החיים של הפרה- מעגלים בני יומם, דרך מבכירות צעירות ועד פרות ותיקות. את העגלים מניקים הילדים המשתתפים בסיור מבקבוקי ענק ומקבלים על כך תעודת רפתן. הסיור מתאים לכל הגילאים, ילדים קטנים מלטפים, נוגעים ומבקרים "בבית של הפרה", ילדים גדולים יותר שואלים שאלות ומתנסים בחליבה כמו פעם, וההורים, שבעצמם לא היו ברפת מזמן, יקבלו הסברים מעמיקים. האורחים ברפת קורלנדר חווים מקרוב את התפתחותה של רפת החלב המודרנית.
זמני הפעילות: משעות הבוקר, בתיאום מראש. ישנה נגישות לנכים.
מחיר: 30 ₪ לכל מבקר מגיל שנתיים ומעלה.
לתאום מראש: 052-4585058, 3672758 -052 (טומי). www.kurlender.co.il

רפת רובוטית - משק עסיס - מושב אבנ"י אית"ן
ברפת רובוטית קיימת מחשבה אקולוגית, הפרה מחליטה מתי מתאימה לה חליבה. הפעילות כוללת צפייה בסרט קצר שמפיח חיים ברפת הישנה וסוקר את ההתפתחות הרפת מימי החליבה הידנית ועד לחליבה ברובוט שחולב אוטומטי. אחרי הסרט נכנסים לחדר החליבה הרובוטית ורואים איך הפרות בוטחות ברובוט ומגיעות לחליבה, ואת פעילות הרובוט החולב בפלזמות. ממשיכים להגמעת עגלים חמודים מבקבוק יונקים, פינת חשיבה יצירתית: תשבצים, תפזורת, פרה בינגו, דפי צביעה והכל בהשראת הפרות החולבות ועוד. בסיום הסיור מוזמנים כולם לחבוץ חמאה אישית טעימה וטרייה ולטעום את השוקו העסיסי.
זמני פעילות: ערב שבועות (3/6)- סיורים יצאו ברצף בין השעות 10:00-14:00.
יום שישי (6/6) )- סיורים יצאו ברצף בין השעות 10:00-14:00. בחג ושבת- סגור. הגעה בתיאום מראש.
מחיר: 33 ₪ למבקר מגיל 3. לרגל חג הפסח 10% הנחה לכל באיי הרפת.
050-4060311, 04-6763563 לא בשבת. www.cuponofesh.co.il

הפנינג ארץ זבת חלב ודבש ב"מי ומו" - משק קרמר במושבה יבנאל
בחג השבועות ייערך אירוע מיוחד באווירת החג: עבודה במשק, השקיית עגלים, חשיפת שיטת החליבה הרובוטית ו...הכנת גבינה טעימה. בחצר תוכלו להכין פיתות בטאבון עם לבנה משובחת ובשעה 13.00 הדגמה חד פעמית של דבש ישר מהכוורת... הדבש ניגר ומי שיושיט אצבע יוכל ליהנות מן הטעם... משק קרמר הינו משק ותיק הפועל למעלה מ- 100 שנה. אבי המשפחה, עמנואל קרמר, הקים רפת קטנה כדי לפרנס את משפחתו. שלושת בניו בחרו להמשיך את דרכו ועם חלוף השנים התרחבה הרפת והתפתחה מאוד. כיום פועלות במשק שתי רפתות כשהחדשה שבהם פועלת בשיטת החליבה הרובוטית. למעשה, הרפת היא אחת מהרפתות המושביות הגדולות בארץ. הרפת ממשיכה לגדול וכל העת נולדים עגלים ועגלות חמודים.
4.6.2014 מהשעה 10.00 עד 14.00. הדגמה מיוחדת עם טעימה מתוקה בשעה 13.00.
מחיר: 35 ₪, למבקר מגיל שנתיים ומעלה.
טלפון לבירורים ולתיאום מראש: 04-6708141 www.me-v-moo.net


הפנינג שבועות ב'מי ומו' - משק קרמר ביבנאל

סדנת גבינות וטעימות יין ביקב אדיר - מרום גליל
יקב אדיר מציע מבחר סדנאות במסגרתן יוכלו המשתתפים ללמוד על תהליך ייצור היין והגבינות, לקבל הסברים על עולם הגבינות, וכן לטעום ממגוון יינות הבוטיק והגבינות האיכותיות
זמני פעילות:. יום שלישי ה-3.6.14 בין השעות 09:00-13:00 בכל שעה עגולה
מחיר בין 45-80 ₪ תלוי סדנה, בהרשמה מראש
פרטים ליצירת קשר: 04-6991039 www.adir-visit.co.il

פעילות חג במחלבת שירת רועים - כפר קיש
לכבוד חג השבועות משיקה מחלבת שירת רועים גבינות חצי קשות מחלב כבשים עם טעמים משוגעים: פרחי לבנדר, דבלים בברנדי, ארמניאק ופולי קקאו. בחנות המחלבה ניתן לטעום ולגלות את מבחר גבינות הצאן המשובחות שלנו, זוכות המדליות, ולצאת מצוידים לפיקניק בנופים הקסומים של רמת סירין. במהלך הביקור ניתן לפגוש את מיכל גבנית המחלבה ולקבל הסברים על תהליך יצור הגבינות.
זמני הפעילות - בימי שישי ושבת לפני החג 30-31/5 וכן החל מערב שבועות 3/6 בחג וברציפות עד מוצאי שבת 7/6 בשעות 9:30-18:00.
מחיר- כניסה חופשית, מחיר הגבינות על פי משקל
פרטים ליצירת קשר: מיכל 052-2548052 www.shiratroim.co.il

פעילות שבועות ב'טבע עז' - מושב בן עמי
במשק 'טבע עז' במושב בן עמי, מזמינים את הציבור לחגוג את חג השבועות בסיור בדיר העיזים, להכיר את העזים וחיות המשק, להאכיל את הגדיים בבקבוק ואת העזים מכף היד, להתנסות בחליבה ידנית ולהשתתף בסדנה להכנת גבינה. במקום ניתן לרכוש גבינות, פיתות בטאבון ומיץ תפוזים וליהנות מפיקניק חוויתי במדשאה הגדולה ומאהל האירוח.
שבת אחרונה של מאי (31/5) סיורים ב- 10:00 ו- 12:00
ערב שבועות (3/6)- סיורים יצאו ברצף בין השעות 10:00-15:00
חג שבועות (4/6)- סיורים יצאו ברצף בין השעות 10:00-15:00
שבת לאחר החג (7/6) -סיורים יצאו ברצף בין השעות 10:00-15:00
מחיר: 25 ₪ לאדם (מגיל שנתיים)
פרטים ליצירת קשר: 050-6366766/ 050-6887242 www.facebook.com


במשק טבע עז

יריד שבועות - כפר הרא"ה
מחלבת הבוטיק יעקבס ומאפיית אגדת לחם מזמינות אתכם ליריד שבועות בבית העם שבכפר הרא"ה. במסגרת היריד יוכלו המבקרים לרכוש גבינות מחלב עיזים, כבשים ובקר, גבינות רכות, חצי קשות וקשות, לחמים, חלות ומאפים טריים, עוגות, שמן זית, דבש, יין, פרחים ועוד.
פרטים ליצירת קשר: דפי יעקבס - 052-3233523

אלטו - מחלבה כפרית בקיבוץ שומרת
מחלבת אלטו מזמינה את המבקרים ליהנות מסיור מודרך במחלבה העוקב אחר תהליך ייצור גבינת העזים מרגע קבלת החלב, דרך הפסטור, הגיבון, תהליך ההבשלה והיישון. הסיור כולל הכרות עם משפחות הגבינות השונות והסבר על היתרונות בצריכת מוצרים מחלב העזים. בסוף הסיור טעימות מתוצרת המחלבה. ניתן לרכוש גבינות המיוצרות במקום בחנות המחלבה וליהנות מתפריט חלבי עשיר המבוסס על תוצרת המחלבה בבית הקפה הפועל במקום. המחלבה כשרה.
זמני פעילות: ערב חג השבועות 08:00-16:00, בחג סגור.
מחיר: 20 ₪ למשתתף בהרצאה ובסיור
ליצירת קשר: 04-9854802, 054-5614644, 054-5213121. www.altodairy.co.il

פעילות חגיגית במוזיאון החצר הישנה - קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר מזמין את כל המשפחה לפעילות חגיגית לחג השבועות. המבקרים יוכלו ליהנות מ טקס הבאת ביכורים בהשתתפות הקהל, תהלוכת טרקטורים ומכונות חקלאיות מראשית המאה והופעת מחול והרקדה המונית. בנוסף יוכלו המבקרים לבקר במוזיאון הטרקטורים ובמוזיאון ההיסטורי של הקיבוץ. ליהנות מסיור בעגלה רתומה לטרקטור כולל ביקור ברפת, לבקר בטחנת הקמח מראשית המאה והדגמת פעולתה, אפיית לחמניות במאפיית לבנים משוחזרת וכן ליהנות מפינות יצירה במסגרתה יוכלו המשתתפים להכין הכנת סלים, הכנת זרי ראש ומכונת צבע מסתובבת.
זמני פעילות: ביום רביעי, 4/6/2014, בין השעות:10:00-18:00
ילד מגיל שנתיים 60 ₪, מבוגר 52 ש"ח אזרח ותיק (בהצגת תעודה)- 45 ₪
פרטים ליצירת קשר: 04-6374327

קטופותי - בית לחם הגלילית
שבועות בפתח ובאתר קטיף עצמי קטופותי פירות היער, הירקות ועשבי התבלין כבר בשיא בשלותם ומחכים  שתבואו לקטוף אותם. במסגרת חגיגת שבועות, יודגמו חריש במחרשה הרתומה לטרקטור, תיחוח בעזרת מתחחת וזריעה. התצוגות החקלאיות תתקיימנה בשעה 12.00 .בנוסף, מגוון אטרקציות לילדים: האכלת עיזים, שאיבת מים, פינות ליטוף ופינת יצירה, הנבטת שעועית ואפיית פיתות בטבון. ימי הפעילות : במהלך ימי החג בין השעות 9:00-14:30 מחיר: כניסה לילד או למבוגר: 30 ₪
לפרטים נוספים: 054-5507480 I www.ktofoti.co.il


צילום: גיא זק משק זק

חוויה אורגנית בחווה - קיבוץ הרדוף
סיור חוויתי לכל המשפחה בחווה האורגנית, במהלכו נגמיע ונאכיל את העגלות, נלמד ביחד מה אוכלת הפרה, נאכיל תרנגולות בגרעינים מכף היד, נסייר בגן הירק ונכיר את הירקות השונים. לסיום נכין יחד ארוחה אורגני טרייה ומזינה.
ימי הפעילות : 1-8.6, לביקור יש להירשם מראש
לפרטים נוספים והרשמה: www.harduf.net I 052-725-0000

מחלבת תנובה אלון התבור - מרכז מבקרים
כל החורף יחלנו לטפטוף הגשם, לכבוד חג הקציר אתם מוזמנים לחדר שכולו טפטופים.. מרכז המבקרים של תנובה באלון תבור, מספר את סיפורה של כל טיפת חלב מהרפת ועד למוצר המוגמר. גם אתם מוזמנים לגלות את רזי התעשייה, להירתם לעזרתנו בפתרון תעלומת סידן מוזרה, ולהתענג על שקית השוקו והמעדנים. דרך חוויות אלה לומדים המבקרים להכיר את תעשיית החלב בארצנו זבת החלב והדבש, הרגלי תזונה בריאה ואקולוגיה בתעשייה .
לפרטים והרשמה: 1-800-22-14-22 שלוחה 2I באתר: www.tnuva.co.il ובפייסבוק

הקרקס החקלאי - מושב היוגב
יום של חוויה ומשחק, צחוק והתפעלות. חיבור למשפחה ולטבע, לשמחה ולחיים. בקרקס החקלאי במושב היוגב תמצאו מגוון פעילויות לכל הגילאים ולכל המשפחה: סדנאות קרקס, משחקים וחדי אופן, כתב חידה בגינות ירק, זריעות ויצירת עציץ אישי מתנה הביתה, מופע קרקס מרשים ומצחיק לילדים וגם למבוגרים, ריצה בין הממטרות (מומלץ להביא בגדים להחלפה ומגבת) וקטיף עצמי של ירקות אורגניים (תלוי בעונה). במתחם הקרקס יש רשתות צל ומערפילים לצינון, שולחנות פיקניק ומחצלות. הפעילות מותנה במזג האוויר לכן צריך לבדוק לפני הגעה.
ד'-ה' 4-5.6, שבת 7.6 בין השעות בין השעות 10:00-14:30 מופע קרקס ב12:00
לפרטים נוספים: www.agricircus.com I 0545500175 I 0545500274

ברווזים בכפר - כפר ברוך
בחג השבועות ביכורי אפרוחים בברווזים בכפר – פלא היווצרות חיים, סיור מודרך מרתק ומפתיע לכל גיל, באווירת הכפר. מפגש עם עופות המים: הטלה, דגירה, ההתפתחות העוברית בביצה, שלבי הבקיעה ועד לברווז הבוגר. לילדים, זרי שבועות ופעילויות בפינת היצירה ובפינת הליטוף סלסלות עם אפרוחים בני יומם.
ימי הפעילות: בחג יום רביעי, 4.6 ובשבת 7.6 פתוח מ 10:00- כניסה אחרונה ב 16:00.בשאר הימים - ההגעה בתיאום טלפוני בלבד. לפרטים נוספים: 04-6540882 I 052-6577591  www.barvazimbakfar.co.il

משק זק - מושב שדה יעקב
קטיף עצמי במשק: פטל שחור, אדום, תותי עץ ופעילות יצירה לכל המשפחה של קישוט סלסלות ביכורים.
במתחם המשק חממות, חורשה מוצלת, פריחה שופעת, עשבי תבלין ועוד...
ימי פעילות: 1-2.6, א'-ב', בין השעות 8:00-19:00 I 3.6 ערב חג יום ג' בין השעות 8:00-17:00 I 5.6 יום ה' בין השעות 8:00-19:00 I 6.6 יום ו' 8:00-17:00 שבתות וחג סגור. מחיר כניסה: 30 ש"ח לאדם במזומן בלבד.
לפרטים נוספים 0505530862- ענת, פייסבוק "פטל טוב משדה יעקב" .


צילום: גיא זק משק זק

מרכז המבקרים "מקורות" אתר אשכול - צומת המוביל
המרכז מציע חוויה ייחודית של מסע בעולם המים, המאפשר למבקרים לגלות את הדרך הארוכה שעוברים מי הכנרת עד לברז הביתי. הצצה נדירה אל מפעל טיהור המים היחיד מסוגו בישראל והרביעי בגודלו בעולם! המסע מתחיל במיצג מרהיב של מזרקות מים, אור צבע וצליל והסבר מעניין וחינוכי על מקורות המים, הטיפול בהם והובלתם עד לפתח היישובים בארץ. הביקור משלב צפייה בסרטים, הפעלות, משחק טריוויה מאתגר בו המבקרים הופכים לרגע לעובדי מקורות, מסכי מגע, צפייה
במודלים מוארים ועוד...הביקורים במרכז המבקרים ללא תשלום ובתיאום מראש.
ימי הפעילות: א'-ה' בין השעות 8:30-16:00 בערב חג השבועות 3.6 ובחג 4.6 סגור.
לפרטים נוספים:04-6500664

פארק היורה – חץ וקשת - בית לחם הגלילית
מסלולי קליעה אולימפיים, תחנות ירי אתגרי למטרות תלת מימד, מסלול דינוזאורים ענק ביער אשוחים מסומן, חנות לציוד ,קשתות, סדנאות מנהלים וגיבוש. הפעילות מיועדת לצעירים מגיל 7 ומעלה.
לפרטים נוספים: 04-8113861 Iwww.blarchery.com

כפר קדם - הושעיה
בכפר קדם, המשחזר את החיים בגליל בתקופת המשנה נהפוך לרועי צאן קדומים... נחגוג את שבועות בדיר העיזים, נחלוב, נגזוז, נטווה, נגבן גבינה יש מאין, כפי שנעשה על ידי אבותינו בעבר ונצא לרכיבה משעשעת על גבי חמורים. בשער הצאן ניתן להצטלם וללטף הגדיים .
ימי הפעילות: 3.6, 6.6 ימים ג', ו' בשעה 11:00
מחיר: 70 ₪ לאדם (התשלום מגיל שנתיים)
לתיאום וקבלת מידע: טל: ,04-655511 www.k-k.co.il

מוזיאון העמק - קיבוץ יפעת
חוויה חלוצית בטעם של פעם. במוזיאון תצוגת חפצים מהגדולות בארץ מתקופת ראשית ההתיישבות בעמק. סיורים בליווי מדריכים מקצועיים ושחקנים. לחם חלב ודבש- פעילות לכל המשפחה לחג השבועות- יום רביעי 4/6/2014 בשעות 10:00-16:00 לחם- דייש במורג, טחינה באבני ריחיים, אפיית פיתות בטאבון, סיפורי שדה. חלב- חביצת חמאה, בישול גבינה על פתילייה, ביקור במוזיאון הרפת, צפייה בחליבה ברפת העמק. דבש- פתיחת כוורת דבורים, סיורים בביתן הדבש.
שבועות- פינות יצירה לחג, טכס שבועות לכל המשפחה מול נוף העמק.מחיר : 50 ₪ (למבוגר ולילד מגיל 3) 25 ₪ לגמלאי
לפרטים והרשמה: 04-6548974 I www.pioneers.co.il

פסטיבל הקולעים 8 בחוות דרך התבלינים - בית לחם הגלילית
שבועות בחוות דרך התבלינים היא חגיגת קציר גדולה בלב השדות עם פסטיבל הקולעים, שהפך למסורת ומתקיים זו השנה השמינית ברציפות. אמני קליעה מכל הארץ מדגימים, מול הקהל, עיצובי סלים, בכל הצורות והגדלים, משפע של שיבולים וצמחים. חגיגה מיוחדת בטבע עם פעילויות לכל המשפחה, תערוכת חקלאות, סדנאות מתובלות לילדים, טעימות מיוחדות ועוד.
ימי הפסטיבל: 3-4.6 בין השעות 10:00-17:00, שעות פתיחת המקום 8:30-17:00 הכניסה היא ללא תשלום, חלק מהפעילויות- בתשלום סמלי.
לפרטים נוספים: 049533405 I www.derech-hatavlinim.co.il


פסטיבל הקולעים בחוות דרך התבלינים

מבוך בעמק - שדה יעקב
במושב שדה יעקב המושב הראשון של הפועל המזרחי החוגג 85 שנה להיווסדו יש הרבה דברים יפים: אנשים טובים, חקלאות מתקדמת וכן מקום מיוחד שאנשים אוהבים לבוא אליו, "מבוך בעמק". באתר ישנו מבוך ענק, חדש, העשוי מצמחייה שונה, גודלו 9 דונמים ובו 3500 מ' של שבילים היוצרים מבוך...הנכנס בו הולך ומסתבך עד שמצליח למצוא את היציאה, בעזרת כתבי חידה. במרכז האתר ישנו אזור מקורה למנוחה ואכילה וכן מדשאה למשחק, אפשרות לפעילות לילה במבוך וכן ללינת לילה לקבוצות.
ימי הפעילות: א'-ו' מהשעה 9:30 ועד החשכה (סגור בשבת ובחג) רצוי לתאם הגעה מראש.
לפרטים נוספים: 050-5404473 I 04-9830255 (מענה קולי)

פעילות שבועות לכל המשפחה במוזיאון האריכאולוגי - עין דור
אל מול נופו היפהפה של התבור, למרות השנה השחונה, בינות השיבולים הזהובות והנמוכות, מסתתרים עדיין כמה גרעיני חיטה... אנו מזמינים אתכם לבוא להתנסות וליהנות בפעילות משפחתית של תהליך הכנת הלחם כמו בימים הקדומים, מהשיבולת בשדה עד פת הלחם הריחנית. התנסות בכל שלבי הכנת הלחם: סיור מודרך הכולל קציר במגל בשדה, דייש בגורן, טחינה באבני ריחיים קדומות ואפיית פיתה. בנוסף תוכלו ליהנות ממגוון הפעלות ומשחקים במוזאון הארכאולוגי- סדנאות יצירה ומשחקי ענק ברחבת המוזיאון.
ירביעי4.6 בין השעות 16:00-09:30 הרשמה מראש וכניסה בתשלום.
לפרטים נוספים: 04-677033 I  www.eindormuseum.co.il

קבלת שבת חגיגית בסימן שבועות: קהילת "אל מול תבור" בשיתוף עם קהילות עמק יזרעאל מזמינה את הציבור לקבלת שבת יזרעאלית ביום ו' 6.6.14 , בשעה 18:00 ברחבת המוזיאון בקבוץ עין דור.
לפרטים נוספים נוספים: 054-9788127 טליה


טחינת קמח שבועות מוזיאון עין דור. צילום: הלית מסניק - שחם

קטיף תותי עץ וביכורי גידול המשי – דבורת התבור
חג השבועות השנה מתקיים בדיוק בשיא עונת קטיף תותי העץ ובשיא עונת גידולם של זחלי טוואי המשי. מרכז מבקרים דבורת התבור במושב שדמות דבורה יקיים במהלך חג השבועות סיורים מיוחדים בדגש: חגיגת עץ התות וביכורי המשי. הסיור יכלול ביקור במטע עצי התות, כולל קטיף עצמי של תות עץ ללא הגבלה וללא תוספת תשלום, ביקור במכון רדיית הדבש, יציאה עם הדבוראי למצפה הדבורים, וכמובן ביקור באולם גידול המשי היחיד בישראל וצפייה בזחלי המשי ההולכים וגדלים ובאלפי הפקעות הלבנות ותהליך הפיכתן לחוט. לכבוד החג יכלול הסיור גם סיבוב קצר למבקרים בטרקטור ועגלה ללא תוספת תשלום. בתחנת היצירה הילדים יכינו מעדן חלב ודבש, שכמיית דבורה, נר דונג ויקבלו שלט לחדר. ביום החג עצמו מוזמנים המבקרים לצפות בתהלוכת העגלות המסורתית של המושב.
מחיר: 35ש"ח למבוגר , 48ש"ח לילד.
שעות פעילות: 3-7 ביוני, בין השעות 09:00-18:00 (כניסה אחרונה בשעה 16.00)
טלפון לתיאום: 04-6769598, 050-5637645 www.dvorat-hatavor.co.ilצילום: יגאל בן זאב - דבורת התבור

"...הדבר היה ככה" סיור של נוסטלגיה בעמק
בואו להתרפק על העמק של פעם, המראות והסיפורים המרתקים של עמק יזרעאל ומושב נהלל - בית הקברות, מגדל המים, הסליק ועוד, מתובלים בסיפורי מאיר שלו. הסיור יימשך כ- 3 שעות ויתקיים בין התאריכים 30.5-7.6. מיועד ליחידים ולקבוצות בהרשמה מראש, מותנה במספר הנרשמים. אתר "הסליק בנהלל" יהיה פתוח לביקורים בתאום מראש בטלפון או בדוא"ל. מחיר: 40 שח לאדם.
לפרטים והרשמה: עפר אבידוב - 3347194 – 052

הצריף בנהלל - מושב נהלל
הצריף של אצילית ועפר בנהלל - אירוח ייחודי המשלב "מסע מרתק בשבילי הציונות" עם עפר אבירן, דור שלישי בנהלל, וחגיגה כפרית בצריף האורחים - ארוחה צמחונית עשירה ומיוחדת. בתיאום מראש
לפרטים והרשמה: 04-6515840 I 0505621195

בעקבות אלכסנדר זייד - בית זייד- קרית טבעון
טלי זייד נכדתם של אלכסנדר וציפורה זייד, עורכת סיור מודרך בבית זייד- בעקבות הראשונים בין התאריכים: 2-5.6, 12:00-14:00.
הסיור , יערך כשעתיים וכולל סיפורים, שירים, תמונות, הפתעות והליכה קלה ומתאים לכל המשפחה.מחיר : 35 ש"ח למשתתף
לפרטים נוספים ולהזמנת סיור: טלי 0506848105

סיפורי בתים בבית לחם הגלילית - קובי פליישמן , בית וגם סיפור
במהלך חג שבועות יערכו סיורים מודרכים בבית לחם הגלילית בעקבות סיפורי הטמפלרים הגרמנים, שוטטות בין הבתים והחצרות ונבקר בבית משפחת פליישמן, המציג את חיי היום יום של המתיישבים. הסיור בין השעה וחצי מתובל בסיפורי המקום וכמובן בהרבה רכילות היסטורית. עלות ההדרכה: 30 ש"ח למשתתף .
לפרטים והרשמה : קובי 052-3556939

מוזיאון מזרע הקטנה - קיבוץ מזרע
מוזיאון לתולדות הקיבוץ, תצוגת חפצים ייחודית ומרשימה המספרת את מסכת העשייה בחברה, במשק, בחינוך, בתרבות ובביטחון, בקיבוץ מזרע ובהתיישבות עמק יזרעאל. במבנים הראשונים של הקיבוץ, במתחם המוזיאון, פועל מתחם קניות כפרי ואינטימי " מזרע הקטנה" – חנויות קסומות. הביקור במוזיאון בתיאום מראש.
לפרטים והזמנות : 0502721158 I 046429804

החצר הגדולה במרחביה - קיבוץ מרחביה
מרכז המבקרים "החצר הגדולה" מספר את סיפור ראשית ההתיישבות העברית בעמק יזרעאל ואת גלגול רעיון הקואופרציה מלפני מאה שנה עד למהפך של התנועה הקיבוצית כיום. הביקור מותנה בתיאום מראש.
לפרטים נוספים: 0523638156 I 046598882 I www.merchvyard.org.il

מגוון טיולים לחג עם רנצ'ו מניס - מושב ציפורי
רנצ'ו מניס מציע מגוון רחב של טיולים מחוץ לשטח החווה, בנוף גלילי קסום וסביב הגן הלאומי ציפורי: *טיולי רכיבה על סוסים ( מעל גיל 11). *רכיבה על סוסי פוני לילדים (מגיל שנתיים ומעלה). הטיולים מלווים במדריכים מנוסים.
מחיר טיולי הרכיבה: חצי שעה למבוגרים וילדים 80 ש''ח, שעה למבוגרים מסביב לגן הלאומי 140 ש''ח.
ימי הפעילות: בימי החג, בין השעות 10:00-17:00 רנצ'ו מניס מעניק הנחה של 25% בכניסה לאתר.
לפרטים: 04-656-6550 I 054-469-4051

מרכז שטח אלון הגליל
מגוון טיוליי אופניים למבוגרים במרכז שטח אלון הגליל. רכיבות לילה ויום במסלולים מרתקים.
במהלך החג ניתן יהיה לשכור גם אופני הרים חשמליים לטיול על דרך הנוף יערות ציפורי במחיר של 150ש"ח לשעתיים.
ימי הפעילות : א'- ה' בין השעות 9:30 - 19:00 ו' - ש' וחג בין השעות 8:00- 17:00
לפרטי הטיולים והאירועים: 04-9869888 I www.4x4bike.co.il

אופניים למשפחות אופק בשטח - אלוני אבא
אופק בשטח מרכז טיולי אופניים בעמק יזרעאל. משכירים אופני הרים מכל הסוגים כולל לילדים ,מושב לתינוק, נגרר לילד ואופניים זוגיות. במקום תוכלו ליהנות מחנייה, שרתים, נקודת שטיפת אופניים ומפת מסלולי טיול בכל האזור בדגש על אלוני אבא בית לחם הגלילית ושמורות האלונים.ימי הפעילות: 5-6.6 בין השעות 09:00 - 19:00, שבת וחג סגור.
טיול מודרך בערב חג שבועות, 3.6 בין השעות ,10:00-13:00 ניפגש במרכז האופניים "מצמן את מרוץ" שבאלוני אבא.
משך הטיול: כשעתיים. ההדרכה היא ללא תשלום. יש להירשם מראש במייל .
לפרטים והרשמה: 0522-662181I 04-9833987 I www.ofek-il.com

מרכז שטח שטיין טיולי אופניים חשמליים - קיבוץ רמת דוד
סיור מיוחד לשבועות על אופניים חשמליים ברפת ובשדות קיבוץ רמת דוד בעמק יזרעאל. וגם – מי היה "עודד הנודד"?
בחג השבועות הקרוב מזמינים אתכם ממרכז השטח של "שטיין טיולי אופניים חשמליים" לסיור מודרך מיוחד ברפת של קיבוץ רמת דוד שבעמק יזרעאל – כן, על אופניים חשמליים, המתאימים לכל גיל מגדול ועד קטן. עוד יכלול הסיור המיוחד ביקור בענפים נוספים בקיבוץ ובשטחים החקלאיים מסביב לקיבוץ, שבימי החג יציינו את סיום קציר התבואה, והצצה ל"עין בידא" נקודת ראשית ההתיישבות של הקיבוץ, המוכרת היום כ"גבעת עודד" המוקדשת לזכרו של עודד ליברמן, הידוע יותר בתור "עודד הנודד" – גיבור סרט הראינוע הראשון בארץ ישראל. סיור מודרך, כשעה וחצי, יציאה מקיבוץ רמת דוד, מספר המקומות מוגבל ומומלץ להזמין מקומות מראש .
ימי הפעילות : יום רביעי, 4.6, בשעות: 10:00 I 12:00 I 14:00 I 16:00 מחיר : 94 ש"ח לבוגר, 50 ש"ח לילדים
לפרטים נוספים והזמנות : 053-2738359 I 04-6506785 I http://www.steinbikes.com

בעקבות שבעת המינים עם רות המואביה בדג בכפר - יקנעם המושבה
צוות דג בכפר מזמין את הילדים וההורים לצאת לסיור בפארק עם רות המואביה. במהלך הסיור הילדים יתחפשו לשבעת המינים, יכירו וילמדו את הפירות והיבולים יצאו למשימות שונות... ויקנחו בהכנת פיתות בטאבון. הפארק מציע מתחם ילדים עם מתנפחים רטובים, חווית דייג הורים וילדים, פינת חי, טרומפולינה, מתחם בימבות, ברכת כדורים, ברכת שכשוך, דייג דגיגונים, השכרת ומכירת ציוד לדייג, פיקניק ומנגלים, אגם לדייג, מזנון עם ארוחות, חנות, קמפינג.(בתאום מראש ).
ימי הפעילות : חג שבועות, בין השעות 8:00- 18:00
מחיר: לילד 43 , למבוגר 27 , לקמפינג 75 ₪.


פעילות שבועות, צילום: דג בכפר

רוה אתגרים - מתחם רכבת העמק כפר יהושע
ברוה אתגרים היכונו לחוויית שטח ייחודית ויוצאת דופן...
מגוון מסלולי טיול בריינג'רים, בעקבות שומר היערות- לאורך רכבת העמק החדשה אשר סוללים אותה ונוכל לראות את העבודות הנמרצות של סלילת המסילות ומשם נמשיך לעתיקות בית שערים ופסל של אלכסנדר זייד, נבצע תצפית על העמק לצדו של הפסל ונשמע הסבר על שומר היערות. ליערות הזורע טבול בטבע - נצא מתחנת הרכבת בכפר יהושע למסע מוטורי מרהיב. נצא לכיוון שדות העמק בדרך מישורית עד לחניון של נחל השופט ושם נצא לשטח לנופים ירוקים מרהיבים לאורך כל ימות השנה נתפתל בין העצים במסלול מאתגר ונגיע לנחל השופט שם נעצור להפסקת קפה ונשמע קצת הסברים על הסביבה . לאחר מכן נעלה על הכלים ונמשיך בין חניוני הפאר הירוקים. הנהיגה עצמית, למסלול מתלווה מדריך, בכל ריינג'ר שלושה נוסעים. הנהיגה לבעלי רישיון נהיגה בלבד מגיל 24+- יש להצטייד ברישיון בתוקף!!!
משחקי לחימה ברובי לייזר - משחק אסטרטגי עם הרבה אנדרנלין וחוויה. רובי האינפרא אינם מסוכנים ,ללא כאב או לכלוך מה שהופך את החוויה לעצומה יותר, לאחר הסבר תפעול הרובים נבצע מספר משחקים...לדוגמה משחק הדגל אשר כל קבוצה צריכה למצוא את הדגל של הקבוצה השנייה ולהביאה למחנה, משחקי שבויים ועוד...
ימי הפעילות: חג שבועות בין השעות 9:00- 18:00 בתיאום מראש.
לפרטים נוספים: 0542066368 I 0777080299 I www.raveatv.co.il

מרכז מבקרים לבידו - מושב נהלל
לבידו מרכז מבקרים בנהלל- חוויה רב חושית של צמחים ושמנים לכל המשפחה, סיור בבוסתן צמחים המונה למעלה מ 500 זנים של צמחי בושם, הדרכה על שמנים ואורח חיים בריא, סדנא לכל המשפחה של הכנת בושם אישי משמנים אתריים וריחות מהטבע.
לפרטים והרשמה: 04-6515131 www.lavido.coml

משתלת ורדים קרן צור - בית לחם הגלילית
"משתלת ורדים קרן צור" בבית לחם הגלילית מציעה ביקור ותצוגת ורדים לגינה בחנות המשתלה ואפשרות לסיורים בשטחי הגידול. בתיאום מראש.במהלך חג השבועות בין השעות 9:00-13:00, לא כולל שבת וחג.
לפרטים נוספים:   04-9835376;I www.vradim.com

בית בד גלילי - בית לחם הגלילית
במושב בית לחם הגלילית, צמוד ליער האלונים נמצא כרם הזיתים של משפחת גלילי ולידו בית בד אקולוגי ומרכז מבקרים. בכל שישי ושבת ניתן לקבל סיור והדרכה אישית אודות ייצור שמן הזית ותפעול בית הבד, לטעום שמן זית מהזנים השונים ולרכוש שמן זית וגבינות ממחלבות בוטיק ייחודיות. לכבוד חג השבועות אנחנו מעשירים את מבחר הגבינות שלנו - מומלץ להקדים ולהזמין מראש גבינות לחג!
ימי הפעילות : מרכז המבקרים יהיה פתוח בחג השבועות בין השעות 9:30-17:30.
בימים רביעי עד שבת , 4-7.6, יתקיים במקום שוק איכרים ואמנים, בהשתתפות מיטב יצרני העמק - מובטחת חוויה לכל החושים.
לפרטים נוספים : בעמוד הפייסבוק של "בית בד גלילי" I ערן 054-4903157

זיו רוזס - מושב היוגב
חנות פרחים ומתנות במושב היוגב. אתם מוזמנים לבקר אותנו בחנות וליהנות מהמבחר שרק חקלאי יכול להציע, בביקורכם בחנות הפרחים, תוכלו לצפות בשלבי מיון הפרחים , חגיגה של צבע וריחות. יציאה לסיור בחממות הוורדים בתיאום מראש!
לפרטים נוספים: 049937578 I 0545989802 I

כרמל יבולים - מושב היוגב
בעלי משק "כרמל יבולים " במושב היוגב מאפשרים הצצה לחממות הגידול של חסה ה"סלנובה" הגדלה בשיטה הידרופונית, מרענן ומלבב לראות ולהתרשם מהקדמה ומהמוצר היפה והטעים.בכניסה למשק חנות עם כל המוצרים הירוקים שאנו מגדלים וכן ביצי משק טריות שמן זית זיתים גבינות ועוד.
ימי הפעילות : החנות פתוחה כל יום מ7:00- 17:00, לכבוד החג יערך סיור ביום שישי, 6.6 בשעה 10.00 בתאום מראש.
לפרטים נוספים : 050-3334666 I 049891858 I www.carmels.co.il

דורון בר - און iCook - מושב היוגב
דורון בר און מארח במטבח החקלאי במושב היוגב ארוחות בוקר וצהריים מתוצרת מקומית תחת הסיסמא " הם מגדלים , אני מבשל ". פסטיבל אספרגוס ומרילנקנודל במושב היוגב, השף דורון בר און חוגג שבועות ומבשל את האספרגוס של משק כרמל יבולים השכן. חוגגים יחד אתו גם שום טרי, בצל, עגבניות, סלונובה , חלב ודבש מקומי, ביצים ומשמש.
בתפריט - סלט של אספרגוס ,כרוב ניצנים חי ,אבוקדו ,הולנדייז וביצה עלומה, קרפ מכוסמת טחונה ממולא באספרגוס טרי , אפונה ירוקה ,קרם פרש של משק הלפרין וביצה עין, פולנטה רכה עם אספרגוס וגם אנטריקוט נהדר וסינטה , טלה ובסוף ...מנה אחרונה שיש רק באביב ורק אצל דורון : המרילנקנודל .אותה כופתאת בצק רכה ממולאת במשמש ועטופה בפרורי לחם וחמאה
ימי הפעילות : ארוחות בוקר וצהרים 4-6.6 בין השעות 09:30-16:00
מחיר: 75 ₪ לסועד
לפרטים נוספים: 04-9893247 I www.icook.co.il I 0526590002

אופים לחם "הר סיני" בנהריים בגשר
בחוויית נהריים בגשר מציעים פעילות מיוחדת לשבועות לכל המשפחה לשילוב ערכי טבע ונוף, מורשת והיסטוריה: סיורים מודרכים, מיצגים אורקוליים, קטר קיטור בן 100 שנה בפעולה, מאפייה עם תנור לבנים ייחודי כולל סדנת אפיית לחם 'הר סיני' לחג, סיור בטיילת גאון הירדן, החאן הממלוכי והגשרים ההיסטוריים ועוד פעילויות רבות. הסדנה בתאריכים 5.6 בהרשמה מראש בלבד. המחיר לסיור כולל הסדנה – 69 ₪ למשתתף (מגיל 3). סיורים מודרכים יתקיימו בימי החג – בשעות 11:00, 12:30, 14:00.
לפרטים ולהזמנות - 04-6752685 


אופים לחם בנהריים בגשר

מרכז המבקרים יקב יפתחאל - אלון הגליל
מרכז המבקרים הינו בקתת עץ ייחודית שהובאה מארה"ב. בבקתה ניתן לטעום ולקנות ממגוון סוגי הדבש האיכותיים שמייצרת מכוורת אופיר וממגוון היינות האדומים שמיוצרים מענבי הכרם של המשפחה.
בקומה השנייה – מוצגות תערוכות ציור מתחלפות של אמנים שונים.
ימי הפעילות: בימי החג בין 10:00-17:00 ובערב החג 3.6 בין 10:00-14:00.
לפרטים נוספים: 0522824644 I 049865811 I www.yfw.co.il I פייסבוק- יקב יפתחאל

חגיגת שבועות ביקב יזרעאל - קיבוץ חנתון
חגיגות היין והמוזיקה ביקב עמק יזרעאל ביום שישי 6.6.14 בין השעות 11:00- .17:00
היקב פותח את שעריו ומזמין את הקהל הרחב לחגיגה של יינות לבנים, גבינות משובחות מייצור מקומי ממחלבת צאן-אל, פוקצ'ות טריות מהטבון ומוזיקה חיה.הכניסה חופשית, היין יימכר בכוסות והגבינות והלחמים במכירים מוזלים לחוגגים.
לפרטים נוספים : 048708701 I www.jezreelwinery.com

יקב טוליפ - כפר תקווה
אירוע Tulip World White- לכבוד הקיץ שבפתח יוקדש האירוע כולו לטעימת יינות לבנים.לצד היינות הלבנים של יקב טוליפ יציעו לטעימה גם יינות לבנים אורחים מרחבי העולם.האירוע יתקיים: 30.5 יום שישי, בחצר היקב בין השעות 10:00 עד 15:00, כניסה ללא תשלום.הטבות ומחירים אטרקטיביים לרוכשים ביום האירוע.
במקום יהיו דוכני מזון (בתשלום), פינות ישיבה אלטרנטיביות, שמש, מוזיקה ובעיקר הרבה כיף, בואו לחגוג שבועות בלבן!
מרכז המבקרים פתוח לקהל בכל יום בין 9:00 ל15:00 כולל בערב החג, סגור בשבתות וחג.
לפרטים נוספים : ליטל 054-6660311 I

נוסטלגיה בכפר חנות לממכר עתיקות - מושב נהלל
במושב נהלל באזור ירוק וכפרי, במבנה רפת משופץ כבן 87 שנים, הקימה הילה בצר גלריה נפלאה לחפצים ישנים ועתיקים מתקופות סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה- 20. בגלריה "נוסטלגיה בכפר" תוכלו למצוא ריהוט עתיק וישן. בואו להתרשם, ליהנות ולרכוש פריטי ריהוט עתיקים, תמונות, פורצלנים נברשות ופריטי נוי נוסטלגיים נוספים. כל המבחר מיובא מהולנד ונרכש במכירות פומביות ,שווקים וחנויות יד שניה.
שעות הפתיחה : בערב חג השבועות 3.6 וביום שישי 6.6 בין השעות :10:00-14:00
בחג 4.6 ובשבת 7.6 בין השעות 10:00-18:00
לפרטים נוספים : 050-7529668 הלה , יעל 054-5915040 , ריקי 054-8053835

טיול בישול – חג השבועות בפארק העמקים
ילדים מבשלים מאכלי חלב בעקבות מנהגי החג: לכבוד חג השבועות, קק"ל מזמינה אתכם להצטרף ל"טיול-בישול" בפארק העמקים בסמוך לטבעון. בטיול נבשל בעצמנו תבשילי חג תוך כדי חיפוש מרכיבים וחומרים במהלך טיול ברגל בשבילי היער. בתום הטיול והבישול ניהנה מארוחת חג נפלאה שהכנו במו ידינו. במהלך הפעילות נשתמש רק בכלי אוכל רב פעמיים שתביאו איתכם. בהדרכת מתנדבי שנת שירות.
חג השבועות, יום רביעי, ו' בסיון, 4 ביוני, בשעה 10:00.
בתשלום: 15 שקלים למשתתף, עד 60 שקלים למשפחה.
יש להירשם מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550.

בילוי משפחתי בחניון שער הכרמל
הצטרפו לקרן קימת לישראל בחניון הגדול הממוקם בכניסה הדרומית לכרמל (הגישה ממחלף אליקים לכיוון דלית אל כרמל). בחניון נמקם פינות משחק בטעם של פעם, הזכורים להורים ואינם מוכרים לילדים. הפעילות מתאימה למשפחות עם ילדים מגיל 5 ומעלה. אנו מבקשים להקפיד ולהירשם מראש כדי שנוכל להתאים את הפעילות למספר המשתתפים. בהדרכת מתנדבי שנת שירות
איסרו חג שבועות, יום חמישי, ז' בסיון, 5 ביוני, בשעה 10:00.
בתשלום סמלי: 10 שקלים למשתתף, יש להירשם מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550.

טיול-טבע בפארק איילון קנדה - ביכורי שבעת מינים
גשר בין איסרו חג לשבת! אתם מוזמנים להצטרף למתנדבי שנת השירות של קק"ל, בטיול שכולו טבע ומקורות במיוחד לחג השבועות. נטייל ונכיר את שבעת המינים ונדבר על מנהג הבאת הביכורים והקשר של קק"ל אל חידוש המנהג בראשית הציונות. משך הטיול כשלוש שעות ומספר המשתתפים מוגבל.
יום שישי, ח' בסיון, 6 ביוני, בשעה 10:00.
בתשלום סמלי: 10 שקלים למשתתף, יש להירשם מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550.


צילום: באדיבות קק''ל

דבש מכמנים - איכות מהגליל
בשנת 1980 הקימה משפחת רק במצפה מכמנים שבגליל מכוורת קטנה. ניתן להגיע ולבקר במכוורת ולשמוע על 'טבע תרפיה' ריפוי במוצרי הדבורים, אבקת פרחים, פרופוליס, טיפול בעקיצות, יערות דבש ועוד ולהוסיף פעילות יצירת נרות דונג מעוטרים וסדנאות יצירה נוספות.
ניתן לסייר במכמנים באתר "דרך התנ"ך אל הטבע", כפר תנ"כי אקולוגי, סיור המשלב ביקור במכוורת, הפעלות והכנת כיבוד מהטבע, בסיור מבקרים במצפה מכמנים, בחאן האבן, בתצפיות נוף מדהימות, מסיירים בערוגות הבושם וטועמים טעמים מהמטבח העתיק.
סיור "בדרך התנ"ך אל הטבע" כולל סיור במכוורת: 45 ₪.
שעות פעילות: 3-4 ביוני- 10:00-17:00- בתיאום מראש בלבד.
טלפון לתיאום: 04-9881337, 052-2476768, www.michmanim.co.il

כוורת הבוסתן בפקיעין
נוסדה על ידי ג'מאל חיר בשנת 1977 בכפר פקיעין. חיר מזמין משפחות וילדים ליהנות משילוב ייחודי בין אירוח כפרי דרוזי בחיק הטבע ופעילויות חינוכיות מגוונות להכרת עולם הדבורה. המבקרים ילמדו על תהליך ייצור הדבש, על שעוני שמש ועל ההיסטוריה של כפר פקיעין העדה הדרוזית.
במכוורת, סדנת יצירת נרות על ידי גלגול לוחות מדונג דבורים גולמי על פתיל מיוחד, קישוט הנרות עם פייטים צבעוניים וסיכות. בנוסף, ניתן להצטרף לקליעת סלים למלא בקבוקים בחול צבעוני, לבלות בפינת החי שבמקום ועוד.
עלות: 15-25 ₪ לסדנא. כניסה לאתר ולפינת החי + סיור ללא עלות.
שעות פעילות: 3-4 ביוני. בין השעות- 10:00-18:00.
טלפון לתיאום: 052-2477897, 057-8132059
איך מגיעים: ניתן לרשום בוויז ובמפות של גוגל "כוורת הבוסתן" ולקבל הוראות הגעה.

יערת הדבש - אלוני אבא
הפעילות ב"יערת הדבש" כוללת סיור במכוורת שנמצאת בסמוך למרכז המבקרים, צפייה בסרט על חיי הדבורה, צפייה בכוורת זכוכית וחיפוש המלכה ולאחר מכן ניתן להתנסות ברדיית דבש עם חלות דבש אמיתיות. במסגרת הרדייה הילדים מפעילים צנטריפוגה ידנית קטנה ורואים איך הדבש זורם מתוכה לחבית ומוזמנים לקחת כפיות ולטעום כאוות נפשם. הפעילות אורכת כשעה.
הפעילות מותאמת לבני חמש ומעלה, בתיאום מראש בלבד בהשתתפות 6 ילדים ומעלה.
עלות: 25 ₪ לילד מגיל חמש, 10 ₪ למבוגר.
שעות פעילות: יום רביעי 15.5 בין השעות - 10:00-17:00.
טלפון לתיאום: 054-4437402, 077-9136549.

מכוורת גליל - קיבוץ שמיר
המכוורת הוותיקה בקיבוץ שמיר מזמינה את הציבור הרחב למרכז המבקרים, בו ניתן לראות את סודות המכוורת, הדבורים העמלות ומלכת הדבורים בכוורת זכוכית ענקית. ניתן לצפות בריקוד הדבורה, בפועלות החוזרות עם אבקת הפרחים והצוף, במלכה המטילה ביצים ובדבורים הבוקעות מתאי החלות.
במקום ניתן לשמוע הסברים מדבוראים מקצועיים ולצפות בסרט המציג את חיי הדבורים ואת אופן הפקת מוצרי הכוורת: הדבש, הדונג, הפרופוליס, פולן (אבקת פרחים), מזון מלכות, ארס הדבורה ותהליך ייצור המוצרים. ניתן לטעום דבש מתוק בפינת הטעימות בחנות המפעל, להתרשם ולרכוש את שלל מוצרי הכוורת
יום שלישי 3.6 בין השעות 08:00-13:00, שבתות וחגים - סגור.
עלות: ללא תשלום. טלפון לתיאום: 04-6947826 קבוצות בתיאום מראש.


מכוורת גליל, קיבוץ שמיר

מכוורת אופיר- אלון הגליל
משק אופיר באלון הגליל כולל את מכוורת אופיר, יקב יפתחאל, כרם יין ושטחי פלחה. צביקה והדס אופיר הקימו את המשק בשנת 1985 ומזמינים בחג השבועות לביקור במרכז המבקרים ולטעימת דבשים מיוחדים ושונים הנוצרים מצוף של פרחים שונים אשר נבדלים בטעמם, צבעם, ריחם והמרקם שלהם. עוד במקום חנות מוצרי הכוורת ותערוכת ציורים של גדי אלסר.
המעוניינים יוכלו לסייר ביקב יפתחאל הסמוך ולטעום מהיינות.
שעות פעילות: יום שלישי 3 ביוני- בין השעות 10:00-14:00, יום רביעי 4 ביוני 10:00-17:00.
טלפון לתיאום: צביקה 052-2824644 אתר: www.yfw.co.il

הפנינג שבועות ב"רוח שתות"
ב"רוח שתות" בכניסה לקיבוץ גן שמואל, מזמינים את המבקרים ליהנות מיום פעילות חווייתי ומהנה לכל המשפחה: קטיף תותים ופטל כולל סרט קצר, אכילה וקטיף של פרי נקי מריסוסים, פונדו שוקולד, כוורות שקופות והדרכה. בניית טנא שבועות מיוחד בסדנת יצירה מחומרים ממוחזרים , מעגל מתופפים וכלי נגינה, ולסיום נארח את אסי כהן, אומן בלונים ייחודי אשר יחלק מיצירותיו לילדים ויסיים במופע רחוב ססגוני ואינטראקטיבי שטרם ראיתם! במקום זולות ישיבה מוצלות, צ'אי שופ, שערות סבתא ופיצות בטאבון - במחירים מוזלים.
4.6.14 בין השעות: 9:30-18:00
עלות כניסה במכירה מוקדמת: 50 שח בלבד למשתתף!
ביום האירוע (על בסיס מקום פנוי בלבד) 60 שח למשתתף.
ההגעה בתיאום מראש בלבד: 058-5010111. www.ruachshtut.co.il

טנא ממרציפן - מוזיאון המרציפן בכפר תבור
חגיגת שבועות אמיתית! תערוכה ייחודית בארץ ובה מוצגים יצירות ממרציפן בנושא עולם האנימציה . בואו לצפות בדמויות אהובות ומוכרות, סרטים מציורים, פיות קסומות והכל ממרציפן ,אגדות ילדים, אישים פוליטיים ועוד.. מיצג חדש ומרהיב בנושא ה"אחר הוא אני" והכל ממרציפן!. הדרכה וסרטון משעשע על תהליך ייצור המרציפן מהשקד ועד המוצר הסופי. חדר הסדנאות קסום בו מתקיימות סדנאות יצירה מתוקות המשלבות מרציפן ושוקולד לילדים ומבוגרים. במיוחד לחג שבועות, כל משתתף מקבל ערכת יצירה בה מרציפן גולמי במגוון צבעים, שוקולד בשני צבעים ועוד מגוון קישוטים מהם יפסל בעזרת כלים ועזרים פירות לטנא שבועות שאותם ישים על סלסלה שיקבל.
בחנות המפעל של שקד תבור תמצאו את מגוון מוצרי השקד והמרציפן של כפר תבור וכן מוצרים של יצרני בוטיק גליליים מבית גלילי'ס.
3/6 ערב חג 09:00-16:00 . 4/6 חג 10:00-17:00, 5/6 אסרו חג 09:00-17:00
* מומלץ להגיע עד שעה לפני סגירה לטובת פעילות היצירה.
מחירים: מבוגר 22 ₪, ילד כולל סדנא- 52 ₪.
פרטים:טלפון – 04-6772111 www.shakedtavor.co.il


טנא ממרציפן - מוזיאון המרציפן בכפר תבור

ג'יפים בין חמניות - עמק המעיינות
'ג'יפ הבר' מזמין אתכם לטיול ג'יפים בעמק המעיינות. בתוכנית - נצא מתחנת הדלק דור אלון של גני חוגה ונסע דרומה למפלים הלבנים והאפורים. משם נמשיך לתצפית קצרה על ציפורים במאגר המים הגדול, לאחר מכן ניסע לעין צמד לשכשך במים לשתות תה צמחים ואבטיח קר. נמשיך משם מזרחה למסיל - הקטע הרחב והעמוק של נחל אבוקה ומשם לאורך גאון הירדן נצפה על הרי גלעד והירדן. נחזור דרך שמורת הטבע נחל חרוד והשדות של מעוז חיים חזרה לתחנת הדלק.
בדרך נצפה בשדות החמניות בשיא פריחתם, בעגבניות התמר שהופכות את צבעם מירוק לאדום לצד, בציפורים שונות ומעניינות נופים מרהיבים ומים צוננים בשפע. הטיול מתבצע על-ידי מדריכים מנוסים והסברים מרתקים על החקלאות, בעלי החיים, והיסטוריה של האזור. אורך הטיול כשעתיים-המסלול מעגלי.
לפרטים והזמנות -גונן אגוזי ג'יפ הבר 052-5758889 www.jeep-habar.co.il

על ביכורים וציפורים במקור החסידה בכפר רופין
במרכז הצפרות "מקור החסידה" בכפר רופין יתקיים לכבוד החג סיור מיוחד ביום ד' 4.6, מהשעה 17:00 ועד החשיכה. נוסעים במכוניות הפרטיות של האורחים בליווי של הדרכה מקצועית חווייתית ומשקפת צפרות לכל רכב. הסיור מתאים לכל גיל וכולל תצפית על הציפורים המקננות – תורים, בזים, סיקסקים, דוכיפת, שרקרקים, שלדגים ועוד, נבקר את התנשמת האחראית על ההדברה ביולוגית, סיור בשדות החיטה של הקיבוץ בעונת קציר החיטים ואיסוף אלומה משפחתית למזכרת ולסיום - תצפית מתל מלוח- מוצב צה"ל לשעבר שהופך לאתר מורשת ותיירות.
לפרטים והזמנות 04-6068396, הנחה לתושבי האזור ולאורחי העמק

תיקון ליל שבועות וסעודה מקומית - קיבוץ נווה איתן
ד"ר אורי מאיר-צ'יזיק, היסטוריון של אוכל ותזונה מקומית, מזמין את הציבור לסעודה ולימוד אל תוך הלילה . בתוכנית: סעודה מן הטבע ויין משובח, לימוד ודיון בסוגיות הקשורות לחג השבועות, לקציר חיטים ועוד. 3.6 מהשעה 20:00. 160 ₪ לסועד/ת, 300 ₪ לזוג. להזמנות: ענת 052-3633489
פרטים נוספים באתר: www.mazon-izun.com

שבועות בין עיזים בחוות 'עז-עיז' - המושבה מנחמיה
בחוות עיזים ומחלבת עיזים במושבה מנחמיה, מזמינים אתכם להפנינג מיוחד בימי השבועות, כולל סיורים מודרכים בדיר העיזים וטעימת יוגורט טרי, ארוחת גבינות מיוחדת לזוגות ומבחר מאפים ופעילויות נוספות.
4-7.6 בין השעות 10:00-17:00. לפרטים נוספים : 057-7292996.

שבועות בחוות בל עפרי -  קדמת צבי
בחווה התיירותית – חקלאית בל עפרי ברמת הגולן מציעים בילויים נפרדים לילדים ולמבוגרים: הילדים מוזמנים לסדנת "קציר חיטים" בה ילמדו להכין לחם איכרים מגרעיני חיטה או לסדנה להכנת גבינות צאן ואילו המבוגרים יכולים לבחור אם להיות עם הילדים או לערוך סיור בשטח החווה שבו יוכלו להכיר את החווה המיוחדת, לבקר ביקב ולטעום יינות. הכל במרחק קצר מילדיהם.
הפעילויות מוצעות בכל ימי חג השבועות וסופי השבוע של הקיץ וכן בימי חול בתאום מראש.
טלפון: 052-8805026 (תמי). www.facebook.com/BellOfri.il


חגיגת שבועות בחוות בל עפרי

חגיגת מים במי קדם - סיורים חווייתיים ומרעננים בנקבת המים
המבקרים מוזמנים לבילוי רטוב במי קדם - חוויה מרגשת הלוקחת אתכם אחורה בזמן לתקופה הרומית ביזנטית.ביקור בתוך נקבת מים, שהייתה חלק ממפעל המים הקדום שהוקם באזור,על-מנת לספק מים לעיר הנמל הגדולה - קיסריה. כיום מציע האתר למבקרים בו מסע רטוב והרפתקני בתוך נקבה פעילה הזורמת מתחת לאדמה ומוארת על ידי מערכת תאורה.ההליכה במים בעומק של כחצי מטר ומלווה בהדרכה.  יש להצטייד בנעליים ובגדים להליכה במים, בפנסים ובגדים להחלפה.
האתר פתוח כל יום מ 9:00-17:00. ימי שישי 9:00-14:00
לפרטים נוספים: 04-6388622

חג החלב והדבש במרכז המבקרים של מכוורת עמק חפר
מכוורת עמק חפר מזמינה אתכם לסיור חווייתי לכל המשפחה בימים חמישי-שישי 5-6.6.14 במהלך הסיור סרט קצר לכל המשפחה השופך אור על עולם הדבורים, מבנה הכוורת ויצירת הדבש. פעילויות יצירה לילדים בנושא דבורים, פריחה ודבש. הרצאה מרתקת למבוגרים, על הדבש במקורות, כיצד הופך הדבש למקור אנרגיה זמין ועל מוצרי כוורת מיוחדים כמו מזון מלכות, אבקת פרחים (פולן ופרופוליס). בהמשך הסיור מפגש עם דבוראי ופתיחת כוורת לעיני המבקרים, סיור בבית האריזה וצפייה בקווי הייצור ולסיום טעימות של מבחר דבשים, מוצרי כוורת וקונפיטורות פרי ממותקות בדבש
אורך הסיור: כשעה וחצי. הפעילות מיועדת לגילאי 3 ומעלה. עלות למשתתף: 25 ₪.
לפרטים: טלפון: 04-6370105. הסיור בתיאום מראש בלבד!

שבועות באמת התנינים - מושב בית חנניה
תותחי מים, שעשועי מים, ומגלשות מים ילוו את הפעילות החקלאית של טחינת גרגרי חיטה זהובים במכתש ועילי עד לאפיית הפיתה החמה. בנוסף, טיול ברכבת הטיולים לשדות קנה הסוכר. תוכלו גם להנות משייט בסירות משוטים, חכות לדייג, תצוגה והאכלת תנינים, אפיית פיתות, פינת יצירה, פינת ליטוף, מגלשות מים ומתחם של שעשועי מים. במקום מתחם מסודר לקמפינג עם כל שרותי הקמפינג.
פתוח ביום רביעי 4.6.14 משעה 10:00-17:00. קמפינג מיום שלישי 3.6 ועד שבת 7.6
לפרטים: 04-6361025 http://amataninim.co.il

"תבלין בגן" - מושב גן השומרון  לד צומת עירון
חוות "תבלין בגן" מזמינה ילדים והורים לפעילות טעימה וחווייתית בהשראת הטבע. אפיית פיצות מדהימות לפי בחירה בטאבון +משקה ועוגיות בריאות. יצירת עציץ מחימר ושתילת צמח מרפא בעציץ. ולסיום הכנת סבון טבעי וריחני.
שבת 7.6.14 הפעילות בתיאום מראש: 04-6370365 , 052-3719196


אזור המרכז

מלאכות הכנת הלחם בטחנת הקמח "אלפא לסולת"- נווה ארז
לכבוד חג הביכורים, מרכז המבקרים "אלפא לסולת" ייפתח לראשונה למלאכות הכנת הלחם. נכיר את כלי עיבוד האדמה את המחרשה והמזרעה. את הקומביין נפעיל מפעם לפעם ונלמד את דרך פעולתו. חווית קציר חיטים: דשים, זורעים, טוחנים ולבסוף גם טועמים מהלחם שהוצאנו מן הארץ.מומלץ להמשיך מהמפעל ל"חאן ענבלים" הסמוך.
5/6, 10:00-17:00 מחיר: 10 ₪ לאדם ועד 50 ₪ למשפחה.
מרדכי: 0504980058


שבועות בחבל בנימין, צילום - מירי צח

משק ברגר - מושב כפר הס
הרפת במשפחת ברגר הוקמה בראשית שנות הארבעים של המאה הקודמת, אז נקנתה עגלה אחת וממנה התפתחה הרפת. כיום הרפת מונה 65 חולבות. במשק רפת לחלב, רפת לעגלים ודיר כבשים. במשק יחגגו את חג השבועות בו יוכלו הילדים ללמוד על הרפת האקולוגית, יראו כיצד מתבצע גז כבשים, יאכילו כבשים, יבצעו הגמעה בבקבוקים של עגלים ועגלות, ייהנו בפינת היצירה ובפינת המשחקים שנבנתה ברוח עקרונות המיחזור.
זמני הפעילות: 10:00-16:00.  מחיר: 35 ₪ למבקר מעל גיל שנה.
טלפון לבירורים: 050-4621483 www.meshekberger.co.il

פסטיבל שבועות בחווה האקולוגית "ענבלים" - נווה ארז
בחווה האקולוגית "ענבלים", השוכנת במקום ציורי הצופה לירושלים, ים המלח ובקעת הירדן יתקיימו מספר אירועים במהלך חג השבועות:
ביום חמישי, 5/6, במשך היום יהיה בית קפה פעיל ומרחב יצירה פתוח.
ובערב: "חברים של ענבלים"- מוסיקאים מנגנים.
ביום שישי, 6/6, תתקיים קבלת שבת מוסיקאלית עם מרדכי יצהר ונועם כהן.
במוצאי שבת, 7/6: מרדכי יצהר במופע השקה לאלבום החדש "האש בתוכי שבוערת".
ערן קליין – הפקה מוסיקלית, עיבודים וקולות
משה שלו – עוד, סנטור, טאר וקולות
יוני שרון – כלי הקשה.
לפרטים: נועם 050-4324446 , תהילה 050-7451432

מטיילים שבועות בפארק נאות קדומים - יער בן שמן
חגיגה לכל המשפחה : טיולים, סיורים, מוזיקה אבוריגינית סדנת ציור ועוד. סיורים מודרכים וסיורים עצמאיים בנושא חג השבועות ומגוון שמותיו. הסיורים המודרכים ייצאו בשעות 10:00 / 12:00. ביום חמישי בלבד - מופע מוזיקלי - "החוויה האבוריג'ינית" -חיבור לטבע, שמירה וחיים בהרמוניה עם הטבע בתקופות קדומות ותרבויות רחוקות. המופע אבוריג'יני מבוסס על חייו של יובל עם האבוריג'ינים באוסטרליה, בשילוב קטעי נגינה בדיג'ירידו,(כלי נשיפה מיוחד במינו), ריקוד ושירה. במהלך ההופעה מוזמנים הילדים להתנסות בנגינה על דיג'ירידו. המופע יתקיים בשעות: 12:00 / 14:30. לאחר המופע "זמן חלום" – סדנת ציור אבוריגינית - סדנה מספרת על אמנות האבוריג'ינים, על הציור, הפקת צבעים, מכחול, נושאי הסיפור וסמלים אבוריג'ינים – כולל התנסות בציור על קליפות אקליפטוס עם צבעי אדמה.
ימים ה' ו' חמישי 5-6.6.14 מחיר: 30 ₪ לאדם, מגיל 4
לפרטים נוספים: 08-9770770 www.n-k.org.il


חגיגת שבועות בפארק נאות קדומים

הפנינג שבועות במשק 6 - מושב גאולים
במשק 6 יתקיים במהלך השבוע הפנינג שבועות לכל המשפחה. חגיגה חקלאית אמיתית הכוללת אירוע מיוחד של השקת לולי חופש, קטיף תותים, פינת יצירה, רכיבה על סוסים, חיות משק, ועוד הפתעות
בתאריך ה- 4/6 החל מהשעה 9:00, המשק פתוח בפניכם לפעילות חקלאית אמיתית ומהנה! בתוכנית: סדנאת כדרות מאתגרת של שמיל "לגעת בחומר" פינת ליטוף פינת חי רכיבה על "שש...ת" החמור פינת התחפשות לחקלאים קטיף תותים מתוקים מכל הזנים שיש לנו!!! סרט על החרקים "המועילים" ביו -בי והכול תחת מתחם מוצל ונעים מזנון עשיר ומגוון ועוד הפתעות. בערב מופע למבוגרים: אסף גד חנון מיוצאי דייוויס, במגוון שירים ועיבודים.
לברורים ושאלות אודי 050-4679823 https://www.facebook.com/meshek6

חגיגת ביכורים קיבוצית - קיבוץ צובה
פארק השעשועים קיפצובה, שבקיבוץ צובה מזמין את הציבור ליהנות מארץ חיטה ושעורה וגפן ותאנה ורמון ארץ זית שמן ודבש…נחגוג את שבועות, במיטב המסורת הקיבוצית ביום רביעי, 4.6 בין השעות 12:00-15:00.. האירוע ייפתח בסדנאות יצירה של הכנת זרים וטוגות ותצוגת הענפים השונים של הקיבוץ. משעה 14:00 יתחיל מופע ביכורים מיוחד ומסורתי שיכלול הקראת קטעי שירה מן המקורות, שירה בליווי זמרים , העלאת שבעת המינים והביכורים ל"כוהן הגדול" ע"י ילדים מהקהל, תהלוכת עגלות הענפים בליווי טרקטור "המפזר וזורע" ממתקים, ההורים יוזמנו לעלות ולהציג את ביכורי התינוקות על הבמה ועוד. ובסיום האירוע, ריקודי עם בהנחיית ירון מישר. בנוסף, יתקיימו טיולים מודרכים לעתיקות צובה. יציאה מהמלון בשעה 10:00.
כל הפרטים באתר תיירות צובה: www.tzuba.co.il


חגיגת שבועות בקיבוץ צובה

חגיגה בלבן בחבל מודיעין
פסטיבל "חגיגה בלבן בחבל מודיעין" של עמותת תיירות חבל מודיעין, המתקיים זו השנה השלישית מציע לכבוד שבועות חוויה של חיבור אמיתי לטבע ולאדמה. בשמורת נאות קדומים יתקיימו סיורים והפעלות מיוחדות לכל המשפחה ובפארק הקופים מציעים מסע מרתק בעולם הקופים וסדנאות יצירה ולראשונה ניתן לשלב נסיעה ברכבת ישראל וחבילת טיול בלעדית. בכפר חשמונאי מגילת רות מתעוררת לחיים על ידי המבקרים, בכפר עברי קדום. חגיגת קציר חיטה, טחינת קמח, אסיף תפוחי אדמה בשדה ועוד חוויות חקלאיות בחוות גלעד בגינתון, ובחוות הזיתים "אלאדין" שבכפר-רות מציעים סיור בחווה ופעילות מהחיטה עד לפיתה. במבוא מודיעים משק חי המציעה פעילות חליבת עיזים והכנת גבינות, אריגה, טוויית צמר ועוד ובבית האיכר בכפר הנוער בן שמן פעילות חליבת עיזים וייצור גבינה, אפיית פיתות החל מקציר חיטים ועד לאפיה ועוד. בברקת, טירת יהודה ובני עטרות יתקיימו סיורים ייחודים בעקבות שבעת המינים, מחלבות האזור לצד יקבים משובחים ייפתחו לסיורי מבקרים וטעימות- חלקם ללא תשלום.כמו כן יתקיימו סיורים ללא תשלום ביער בן שמן, בהדרכת קק"ל.
פסטיבל שבועות - 29 במאי – 7 ביוני 2014
לפרטים מלאים על כל אירועי הפסטיבל : 03-9728999 / www.thm.org.il


פסטיבל חגיגה בלבן בחבל מודיעין- צילום דודי לזר

חג ראשית הגז- פינת החי מעלה לבונה
ביום חמישי, ה- 5.6, החל משעה 15:00 תתקיים בפינת החי שבמעלה לבונה פעילויות לילדים לכבוד שבועות שתכלול:  מתנפחים, בלונים, מעגל מתופפים ויצירה בצמר. הדגמה של מצוות ראשית הגז- גזיזת הצאן והבאת הצמר לכהן. המחשה של תהליך עיבוד הצמר מהכבשה עד לאפודה...
הפעילות בתשלום. לפרטים: מינה 052-6070384

"בד בבד" - חורש ירון
מיטב האמנים מזמינים את המשפחות ליריד שיתקיים בבית הקפה בד בבד, בחורש ירון ובו יוצגו מגוון יצירות קרמיקה, תכשיטים, כובעים, תיקים, תמונות, וינטג', מגזרות נייר ועוד. בבית הקפה יוצע תפריט חלבי חגיגי הכולל פוקאצ'ות, פיצות ועוד.
ביום חמישי, 5.6, בשעות 17:00-21:00.
הכניסה חופשית.  לפרטים: מיכל 052-5666436


אזור הדרום

פסטיבל מהשדה לצלחת - צפון הנגב
כל מה שאפשר לעשות עם הירקות והפירות העסיסיים הטריים ביותר, שדות התבואה הזהובים, והמרחבים האין סופיים בהם הירוק והחום מתערבבים, בפסטיבל 'מהשדה לצלחת': חוויות קציר, גיבון ואפיה, סיורים קולינריים מודרכים בין קונדיטוריות קטנות וחוות ירקות אורגניים, צ'ילאאוט חגיגי בספא צאלים, לשקשק את ביצת היען ולהכין ממנה אומלט בחוות 'אל היען', שוק גבינות וטעימות בסטודיו AYUNA בקיבוץ בארי, סדנת דגים עם השף אידי והשף רודד במושב שרשרת, סיור בחוות הקקטוסים בתלמי יוסף, טעימות מתוקות במרכז הדבש של קיבוץ יד מרדכי, קטיף פיטנגו וטעימת חטיפי זעתר בין שיחי התבלין והבשמים ב'מבוך מרים' במושב ניר משה.
מתי ? במשך כל ימי החג ובסופ"ש, 3-7.6. מחיר: בהתאם לפעילות.
לפרטים נוספים ולפירוט הפעילויות : www.habsor.co.il


קטיף עצמי בפסיבל 'מהשדה לצלחת' - צילום: דורון הורוביץ

חגיגת חלב ודבש לכל המשפחה - קיבוץ יד מרדכי
איך מגיע החלב לקרטון? ואיך הדבש מגיע לצנצנת? קיבוץ יד מרדכי מזמין משפחות לחגיגת שבועות: * הכנת מעדני חלב * היכרות עם הפרות המייצרות את החלב * מפגש מרתק עם הדבורים והדבוראי * מלקקים דבש טרי טרי * נוסעים בטרקטור ממש כמו פעם! * ומטפסים על טנקים כמו חיילים אמיתיים
מרכז הזמנות: 08-6720559 , 052-3923104, אתר: www.ym-tayarut.co.il

 
   
   
 
 
   
 
   

 
   
   
   

 

 
 

 דף הבית  •  יעוץ חקלאי  •  תיירות כפרית  •  חדשות בחקלאות טבע וסביבה  •  מודעות - לוח חקלאי  •  דרושים בחקלאות  •  אינדקס אתרים חקלאיים  •  גינון ונוי  •  מתכונים  •  שרות מנויים חינם  •  RSS  •  לפורטל החקלאי באנגלית